Ako naučiť dcérku cikať vonku?

zuzkaaaa
13. júl 2011

Maminky s malou mám problémy, vonku nechce cikať, tak musíme na von plienku nosiť. Doma sme úplne bez plienočky, nikam inam nechce cikať len do nočníka, a na prechádzku nočník nechcem nosiť ako ju odnaučiť? a pri týchto horúčavách má zadoček úplne vyštípaný od tepla, potu...
Vždy jej ukážem keď nejaké dievčatko alebo chlapček ciká vonku a keď sa spýtam kde bude Sofinka cikať povie na trávičku ale keď treba cikať tak kričí a plače na celú ulicu, že nechce...
Ďakujem za každú radu!

benne
13. júl 2011

Ja som nosila nočník asi 2 týždne a potom prišla na to, že je to úplne normálna vec, ked to videla u iných

lucida
13. júl 2011

Mame ten istý problem,s tym rozdielom,ze nasa mala je aj vonku bez plienky a zadrziava kludne aj 5 hodin,kym neprideme domov na serblik,vazne cika len do serblika,inde nebude,tak ked ideme niekde autom mame ho vzdy so sebou,trava,zachod to su place velke 😀

hadassah
13. júl 2011

myslím, že aj maminka aby sa mala vycikať vonku pri kríku, aby malá videla, že to nie je nič strašné a je to normálne, keď má niekto potrebu ísť cikať.
Samozrejme demonštráciu nevykonávať v parku plnom ľudí, ale niekde napr. na chate a tak 😀

tigri
13. júl 2011

mali sme uplne rovnaky problem s mladsou dcerkou, najprv som nosila maly nocnicek, potom som si zohnala cestovny nocnik potette, v takomto pripade je to vecicka na nezaplatenie....trvalo to viac ako mesiac, kym sa naucila cikat do travicky

ani3012
13. júl 2011

tak ja neviem,ale keď chce cikať,tak by to malo byť jedno či vonku alebo kde..močový mechúr nepustí 😉
S Evičkou sme tak polievali akože kvetinky,keď sa dalo u tety na betóne som jej ukazovala,že je tam potom mokré...
ja mám skôr opačný problém...pozeráme do výkladu na hračky a zrazu zistím,že Evička vyzlečená v centre mesta a pred obchodom ciká 😀 😅 ale už sa pomaly naučila kde áno a kde nie....

najlepšie je ako písala @benne , keď uvidí druhé deti ,tak aj ona to bude chcieť skúsiť.....Evka skúšala aj cikanie na chlapca ...má vzor brata a dvoch bratrancov 😀

abbey1
13. júl 2011

Neter má rovnaký problém s dcérkou 2,5 ročnou.Už rok sú bez plienok.doma v pohode ide na nočník alebo WC,ale vonku na trávu ani za svet,a na toalete je to tiež hrozné,lebo malá stačí,že zbadá mini špinku na záchode,a už tam nejde ani za svet.tak bojujú,bojujú a bojujú.malá mnoho krát drží a nevyciká sa ani za nič.A ako donútiš?
Len treba vysvetlovať,ukazovať iné detičky a dúfať,že ich to raz prejde.

tomika
13. júl 2011

Aj moja dcéra bola tak 🙂,vonku nechcela.Raz videli sme jedno dievčatko ako ciká,a hovorili sme že dá piť mravčekom-pod aj ty daj im napiť..a dala 🙂.A potom vonku nehovorila že treba cikať,ale že dáme piť mravčekom 🙂.

bobacik2316
13. júl 2011

my sme polievali kvietky,kamienky,paličky,mravceky,a malemu sa to straaasne ratalo<ked cikal na mravca a utekal pred ním 😀

anjelicek26
13. júl 2011

Ja neviem, my vonku nic neobcuravame, cikat sa chodi na zachod ci serblik, mala bola 20 mesacna bez plienok, cikali sme pred odchodom na prechadzku a potom ked sme prisli domov... najprv sme boli vonku tak hodku, neskor aj dve-tri... v pohode vydrzala. Dodnes je to ritual, nez niekam ideme, ide sa na zachod... ja neviem, cikat na travnik niekde mi prijde divne a nebudem to dieta ucit...

katka.ott
13. júl 2011

my mame ten isty problem u oboch (dvojicky dievcata). zatial nosim von nocnik.
predvcerom sa mala vycikala do vane - cupla si a cikala. tak som jej povedala, ze jeeej super, zatlieskala a pripomenula, ze ked uz vie cikat takto pekne pocupiacky, tak uz moze cikat aj na travu a polievat kvietky. zatial nam to nefunguje, mozno o par dni 😅 , verim...

andrejka1974
13. júl 2011

ahoj my sme mali tento isty problem mala nechcela vobec cikat vonku len do nocnicka alebo vobec cakala vzdy na plienku ktoru dostala pocas denneho spanku trvalo nam to asi 2 tyzdne a potom sa vycikala vonku hura odvtedy cikame aj vonku aj do nocnika a plienku mame este na spanie vela pijeme hoci mame uz 2 roky a 9 mesiacov ja som jej p[lienku von nedavala a ked sa pocikala tak som ju prezliekla

gretkab
13. júl 2011

Ja som dost dlho vlacila csade so sebou igelitku s nocnikom 😉. Aj som chvilku zvazovala kupit ten prenosny, co sa da poskladat, ale kym som sa rozhybala, uz to zvladla aj bez nocnika.

raa2
15. júl 2011

anjelicek26 tiez mi pride divne aby dieta drzalo moc viac hodin, je normalnejsie ked sa vonku vycika. Tiez som si tym presla, ked len do nocnika chcel cikat, ale bol par krat s nami na velkom zachode a odvtedy akoby utalo a casto sa pyta uz len tam 🙂

traktor
15. júl 2011

cikat na travnik je divne? 😅 ..ked musis, tak musis..ved je to len dvojrocne dieta..nie dospelak..takze ak nie je nablizku zachodik, tak radsej na tu travicku, ako sa ma dieta pocurat alebo nedajboze ma moc dlho zadrziavat, kym dorazite domov..matko sa nam tiez krasne pyta..vie uz aj vydrzat, ked sme niekde daleko a napriklad ideme autom a nahodou mu treba, tak zahovaram, prejdem na inu temu..ale ked viem, ze do domu je to daleko, muz zastavi, kde sa da a cikame aj na travicku..skus jej nedat plienku a skus na vychadzku zobrat jej kamosku, ktora uz cika pekne bez plienocky..mozno jej to tak pôjde lepsie..hlavne v pokoji a nekricat ak sa jej nedari...raz na to pride 🙂

emanka
16. júl 2011

Tak my sme mali opačný problém. Malá chodila cikať len do trávy, sama si čupla a do nočníka či na wc ani za svet. Našťastie bývame v dome a máme dvor, neviem si predstaviť, že by sme chodili výťahom nejakých 12 poschodí 😝 Našťastie už ciká aj do nočníka, trvalo to len pár dní.
A do trávy chodila preto, lebo máme psov a oni to tak robia, tak skús malej povedať, že aj havkovia, mačičky a proste všetky zvieratká cikajú do trávy, možno to zaberie.

susik77
16. júl 2011

Ahoj, moja je velmi podobna, je dost tvrdohlava. My sme sanaucili na hraci nocnik+do travicky u babicky na dvore v lete tesne predtym nez mala 3 roky 😎 S plienkami cez den sme chodili celu zimu ak sme sli von, potom este do 3.5 roka na vylety, autom a tak, pre istotu aby sa nepocikala. Na jar uz postupne bez plienky aj do auta. Jej zase do travicky nevadi. My mame problem skor v nakupnom centre-ona nepojde na zachod, len na svoj nocnik. Zatial mame riesenie dat vycikat pred odchodom doma alebo vonku do travicky, inak v tom obchode vydrzi a vypyta sa ked sa jej chce, tak stihneme ist von. 😉

dana_l
16. júl 2011

ja som mojim povedala ze podme sa vycikat aby mali mravceky kde plavat. a doteraz mi to hovoria. mami, mravceky sa tesia lebo som sa vycikala. mozu ist plavat 😉 😀

najskor som ich drzala takze sa travy "nedotkli". teraz sme presli na cikanie naholo, kvoknut si a dari sa tiez.

mecenga
27. sep 2012

nedávať ju len na šerblík, ale striedať aj na záchod. Dieťa si vytvorí návik na šerblík a potom nechce nikam inam. My máme chlapca tak cikáme aj do vedra, atď.

aduskatt
27. sep 2012

@mecenga, odpovedas na temu staru viac ako rok, uz to mamina asi poriesila🙂

kacici55
27. sep 2012

moja krasne cika od dvoch rokov aj na travicku.neboj nauci sa.kazde dieta je ine

mirka007
27. sep 2012

Nas maly vonku necika vobec,myslim na travu atd ani nechce
Ma 26 mesiacov a mesiac je uz bez plienok,plienku ma len na noc ked spinka.
Ked ideme von nosime so sebou prenosny nocnik,na ktory sa da sacok ,don sa vycika a sacok sa zahodi .
Je to skvele,velmi prakticke ,nocnik sa da zlozit.

http://www.mothercare.com/Potette-Plus-Fold-Awa...

nikusiak
7. nov 2012

my sme malej povedali,aby isla cikat na mravceky a odvtedy sa pyta vonku cikat.ale do 19mes vobec nechcela vonku.dali sme vedla nej cikat aj jej starsiu kamaratku a asi to aj od nej odkukala

profil
27. jan 2015

aj ja som mala taki problemik ale som to vyriesila chcela cikat stiahla nohavycki a cikaj a po pritom sa aj vykakala ja na tom nevidim problem

darja12
11. júl 2017

@anjelicek26 stará téma... píšeš, že nebudeš dieťa učiť cikať na trávu? a to nechodíte na turistiku? resp niekde dalej sa prejsť? že nie si doma pol dna???? lebo napr naša má 21 mesiacov, dnes som ju prvý den odplienkovala a ciká 15x za den.. to som si všimla, ked som ju ako 20 mesačnú začala dávať na serbel. doma ok, ale do trávy dnes nechcela a radšej pustila do gatí 3x. a to sme boli vonku len 2 hodiny..

anjelicek26
11. júl 2017

@darja12 fuha no mame zasa taku malu zabu a nie necika na travu 😂 Nosime nocnik, mame taky mini to napcham vsade alebo ide na zachod vydrzi este pol hodku kym ho najdeme a cika kazde 3-4hodiny 😘

darja12
27. júl 2017

@anjelicek26 aha.. no to by sa mi asi zle nosilo na bajku, ked ideme s malou na cyklotúrku. tak radšej do trávy a vlastne už jej to ide dobre.. po dvoch dnoch uplne v pohode ciká do trávy..