Ako nosíte deti na jeseň a cez zimu?

grace82
24. sep 2014

Potrebujem poradit ako nosit polrocne babo v chladnom pocasi....rozmyslam uz par dni odkedy sa ochladilo ako urobit,aby bolo v teple?
Co sa vam viac osvedcilo?Kapsa na dieta, alebo vsadka na vetrovku, ci zimny overal?Ak pouzivate kapsu davate dieta pod bundu ci na bundu?Bude to moje prve nosenie v chlade a z tych moznosti mam väcsi chaos.Co je lepsie?Poradte...🙂

maribell
24. sep 2014

@grace82 my nosime iba prilezitostne ..teda manzel nosi ked ideme niekam kam sa kocikom nedostaneme a my babo teplo obleceme a manzel si este navrch da velku bundu do ktorej zapne aj maleho 😀 vyzera ako vzducholod ale babu je teplucko 🙂

halashica
24. sep 2014

Postačí ti babykapsa (obojstranná flís/softshell)...otázne je, či máš šatku, alebo manduccu. Do šatky som synovi dávala o dve vrstvy menej ako sebe - tzn. bodenko, ľahký svetrík a mikina s kapucou, resp. nie hrubá bunda s kapucou, dole pančušky a rifle , do manduccy o jednu vrstvu menej. Hrejete sa navzájom a ak ho prehreješ, nebude spokojné 🙂 Určite obliecť menej... (mám marcového syna, noseného od narodenia do...vlastne ešte teraz občas na túre 🙂 a druhý je júlový, tiež sa nosil v zime)

spoony
24. sep 2014

Ja mám januárové obe deti. Starší syn úplne odmietal kočík, tak od narodenia som ho nosila v babyvaku. Obliekala som ho tak isto ako do kočíka - keďže mal iba 2 týžde, keď sme začali chodiť von, tak bodynko, svetrík, mikina a zavinovačka deková do autosedačky (flísová zavinovačka) a šup s ním do babyvaku. A tak na mňa - nedávala som ho pod bundu. Keď bol starší a nosili sme ho v nosiči, kde už sedel, tak som v chladnom počasí dávala pozor hlavne na nožičky, aby sa mu nohavice nevyhrnuli a o jedny teplé ponožky navyše, inak som neobliekala nijak inak ako do kočíka - práveže v kočíku mal o jednu vrstvu navyše a to deku. V nosiči som ho hriala ja už tým že bol o mňa opretý.

katy1979
24. sep 2014

my pod bundu a mali sme kapsu a mal o vrstvu menej oblecenu. Mali sme manducu

d_anica
24. sep 2014

@grace82 My sme mali manducu, nosili sme celú zimu. Obliekala som ho body, pančuchy, hrubé ponožky, sveter, overal. Nosič som si dávala na zapnutú bundu + sme mali flisovú kapsu na nosič. Zima nám nikdy nebola. Od cca 8 mesiacov už som ho nosila na chrbte na dlhšie trasy. Prajem príjemné nosenie 🙂

grace82
autor
24. sep 2014

Mam ergo nosic

katarinamarkova
24. sep 2014

@grace82 nenosili sme, len obcas na vylety - cize len ked bolo pekne teplucko.....vzdy mi prislo pohodlnejsie vozit dieta v kociku kde sa da babusit akokolvek.

grace82
autor
24. sep 2014

@katarinamarkova no my cestujeme SAD a cestujuci si viac ako ,,ochotní´´ ciže nam ostava nosenie sa aj v zime

grace82
autor
24. sep 2014

@d_anica super cize ak by som obliekla ako vy malo by to vyjst.....mam este jednu otazku ak mozem...ak ste ho dali na zapnutu bundu neoslintal vam ju spredu a nechladilo to babo??? ja som tiez rozmyslala ze na zapnutu bundu by to bolo asi najlepsie...a overal bol s materialu ako sustakovina predpokladam....rozmyslala som ze predsa bude asi overal lepsi lebo ho kedykolvek a kdekolvek najmä vonku z nosica zlozit bez toho aby som ho musela obliekat do vetrovky...🙂 dakujem za tip

behulka
24. sep 2014

ja som nosila deti pod svojou bundou - mala som k nej došitý taký rozširovací diel - tzv. vsadku. Super vec, v podstate ako normálna bunda, aj cena je minimálna, hlavne ak by si si ju vedela ušiť sama.
Kapsa mi prišla náročná na inštaláciu - tú sme používali až pri nosení na chrbte.

Dieťatko na tvojej bunde v overale sa dá, no nie je to veľmi príjemné - naviac keď ste zapnutý spolu v jednej bunde, viac sa hrejete.

alysea
24. sep 2014

ja nosim malu od 6 tyzdnov takze jednu zimu sme uz absolvovali.Kocik vobec nepouzivame.Ja som mala fleesovy overalik pre malu ale len ked sme isli na prechadzku von.Ak sme isli do obchodu tak len pancuchy nohavice bodynko s dl.rukavom a mikinka.Mam este aj usitu vsadku do bundy,ked bolo ozaj mrazivo tak som ju obliekla do overaliku a ochranila vsadkou.Ono naozaj plati,ze sa hrejete navzajom.To plati pre satku.Do manducy ju obliekam trosku teplejsie...napr.do satky dam tenku mikinu do manducy hrubsiu podsitu lebo tam nie je tak natesno a neudrzujeme si az take teplo.Vo velkej zime odporucam aby si si dala bud hrubsi svetrik alebo mikinku aby Ta neprefuklo a tak zaviazat drobca 😉

katarinamarkova
24. sep 2014

@grace82 aj ja som cestovala SAD...nechapem preco nie s kocikom.....vzdy sa nasiel niekto kto pomohol....a ked vsetci hned neskakali tak som sa rychlo na nejakeho fesaka usmiala ze potrebujem silaka co mi pomoze s kocikom.....pravdupovediac som sa s vyslovenou neochotou pomoct nestretla ani raz.
a soferi? ci ochotni ci nie, akceptovat to ze cestujes s kocikom musia.....nechcu zobrat kocik, lebo uz jeden v autobuse maju? stalo sa....stacilo si povedat - tak ho dajte do batozinoveho, zaplatim ho ako batozinu....skladat sa mu ho tam nechcelo zrazu miesto bolo.

bambinecko
24. sep 2014

my máme len kapsu a zimu sme prežili (nosila som ale len príležitostne, kam sa s kočíkom nedalo). myslím si ale, že vsadka do bundy je lepšia, najmä ak striedaš teploty - von-do autobusu-von-do obchodu-von.... bundu rozopneš a bábu nie je teplo, keď výjdete von, znova rýchlo zapneš. z tohto som mávala zlý pocit, že sa mi spotí a potom vonku prechladne. nestalo sa, ale naozaj sme sa cez zimu nosili len príležitostne

grace82
autor
24. sep 2014

@behulka pod bundou som rozmyslala aj ja..len ja ssom nachylna na hrdlo v zime a aj keby som mala tu vsadku tak priedusky a hrdlo by som mala odkryte..co nie je velmi dobre

behulka
24. sep 2014

@grace82 toto je úplná pravda, veru nutne treba niečo na krk. Ja som nosila nákrčník, prípadne šál:
https://www.modrykonik.sk/blog/behulka/album/ob...

grace82
autor
24. sep 2014

rozdumujem predumujem na nič som zatial neprisla casom sa to ukaze a kapsu si usijem aj tak 🙂

d_anica
25. sep 2014

@grace82 Môj syn je októbrový, takže tú prvú zimu bol ešte veľmi maličký, to sme mali taký hrubý chlpatý overal, a v nosiči väčšinou spal. Nepamätám si, že by mi niekedy oslintal bundu, on nikdy nejak veľmi neslintal. Potom, keď bol väčší mal občas snahu žužlať popruhy od nosiča (dajú sa na to vyrobiť, alebo kúpiť návleky), ale to už bolo leto. Asi by som to riešila podložením bavlnenej plienky, alebo šatky, keby sme mali takýto problém. No a tú ďalšiu zimu už mal vyše roka, takže nosil klasický nepremokavý overal, alebo otepľováky a bundu.

grace82
autor
25. sep 2014

jej krasne...nie je to v Koline v Nemecku fotene??? 🙂 pomaly prechadzam na to ze asi budeme mat overal a na to nepremokavu kapsu

grace82
autor
25. sep 2014

@d_anica vy máte kapsu ako ruksak...to kde ste kupili? kde toto najdem?

d_anica
25. sep 2014

@grace82 je to vo Viedni, spravili sme si výlet pred Vianocami 🙂 nie je to úplne ako ruksak, má to dva dlhé popruhy, ktoré sa prevlečú cez uchá zhruba v polovici kapsy a zaviaže. Je to taký istý patent ako má originál MAM kapsa na manducu. Ušila mi to jedna pani, tu na MK som našla inzerát, ale to už je dááávno. Stálo ma to asi 20e a je to super vec 🙂 skúsim vyfotiť.

grace82
autor
25. sep 2014

jaj vyzera to podobne ako v Koline.....a tak naaaahodou kontakt na nu nemate??? :P

grace82
autor
25. sep 2014

@grace82 a vyzera to byt hrube a teple

d_anica
25. sep 2014

Tak snáď tam niečo vidno 🙂 Po celom obvode to má všitý tunel s gumičkou, takže sa dá podľa potreby stiahnuť a neprefúka.

moonlightflower
26. sep 2014

@d_anica To je super, my budeme mať tiež októbrovčiatko, chcem ho nosiť v šatke a práve riešim, ako to vymyslieť na zimu...rozmýšľala som nad takouto kapsou, alebo ako je MaM, len neviem, ako presne sa to nosí...upevním ju cez šatku a potom si dám svoju bundu, ktorú nechám rozopnutú? Resp. ja mám na zimu kabáty a už som rozmýšľala aj nad vsadkou ku kabátu, na gombíky...vôbec neviem, ako to vyriešiť...

michaela2008
27. sep 2014

Ja som nosila syna pod manzelovou bundou,teraz sme tak boli uz 2 dni po sebe vonku s tyzdnovou dcerkou. Zuzka v satke v body a dupkach a spolocne sme sa zapli do manzelovej flisky a ked fukalo, tak este na tu flisku taka funkcna vrchna bunda s membranou. Ked vyslo slniecko, vrchn bunda isla dolu a flisku som z casti rozopla. Mne bolo prijemne a Zuzi tiez, bolo jej teplucko a nespotila sa. Na krk som si dala satku.. Inak planujem kupit bundu na nosenie, len sa neviem rozhodnut, ci softshelovu situ, alebo Suseskinder. MAM kapsu mam este po synovi, ale pouzivala som ju az ked uz syn chodil a striedal chodzh po vlastnych s nosenim...

88margit
5. dec 2014

@d_anica nemáte kontakt na tu pani?potrebovali by sme niečo také.

vv88
5. dec 2014

@grace82 mam zateplenu softshellovu kapsu a flisovy tunel s kapuckou od ceskej firmy vyrabajucej outdoorove oblecenie pre deti a som velmi spokojna. Malinkej obleciem lahky overalik, supnem do satky, natiahnem na nas obe tunel, na dieta kapsu, a sebe svoju bundu, ktoru nosim rozopnutu. Mala som aj bundu so vsadkou na nosenie a nevyhovovala mi: ked mi je horuco, co s nosenym dietatom je vzdy, nemozem sa rozopnut 🙂

andrejta
5. dec 2014

@88margit skús na facebooku Šikovné ruky Bakičová https://www.facebook.com/SikovneRukyBakicova?fr...

d_anica
8. dec 2014

@88margit Bohužiaľ nemám. Bol na to inzerát tu na MK, ale potom to blokli, že nespĺňa pravidlá bazáru. Už je to 2 roky čo som to objednávala.

dadika1114
26. feb 2015

@d_anica nepredavas nahodou? 🙂