Ako obliekať deti do škôlky?

slavka1307
23. máj 2013

Maminky, asi si poťukáte po čele, ale ja neviem ...
- dávate detičkám do škôlky každý deň to isté tričko, ak si ho deň predtým nezašpinia ?
- ponožky meníte každý deň ?
- tiež meníte svetríky a nohavice ? Či toto iba keď sú špinavé ? Teda potom nosia toto isté aj celý týždeň ?
Ďakujem. A prosím neodsudzujte ma ☹

pallacinka
23. máj 2013

Ja mam doma 2,5 rocnu "skolkarku". Takze:
-tricko davam kazdy den ciste, aj ked je z predosleho dna nezaspinene (co sa stava malokedy)
-ponozky menim kazdy den
-aj svetriky a nohavice menim, parkrat som dala nohavice dva dni po sebe no to bola skor vynimka
Cize menim vlastne vsetko 🙂 Ponozky a spodne pradlo kvoli hygiene a zvysok je casto spinavy.

bzuco
23. máj 2013

ak mi malý nezašpini po 1 dni v školke tričko a tepláčky, to je zázrak 😅 😅 😅 😅
ak sú veci čisté, má ich aj na další deň, pokial sa výrazne nezmení počasie - jeden deň horúco, na druhý zima....viac ako 2 dni v škôlke čisté nevydržia, to ti ručím 😀 😀 😀
ponožky a slipky dávam ale čisté každý deň

bona
23. máj 2013

Ked iide Terezka do skolky,davam jej normalne rifle alebo nohavice,triko a nieco na vrch,zvacsa mikinu alebo sportovu bundicku,plus tenisky (kedze chodia von. V skolke ju prezliekam do teplackov,tricko jej nechavam. Ale oblecenie menim kazdy den..😉 Tricka,vacsinou aj teplaky,kedze sa jej podari niecim aspon trochu obkydnut..🙂 a ponozky detto,Terezka rada chodi bez papuc..a naviac,ma dostatok oblecenia,takze ked chcem,aby to aj vynosila,musim striedat..😀 😉

dewyn
23. máj 2013

Skus si tie otazky polozit sama sebe, ci si tz davas kazdy den ciste tricko ak si ho predtym nezaspinis, ciste ponozky alebo ci si menis nohavice a sveter ak si ich nezaspinis. a dostanes odpoved. preco sa taketo otazky pytas cez internet, skus zavolat mamine alebo nejakej kamaratke, urcite ti radi poradia.

mj28
23. máj 2013

@slavka1307
- ja davam to iste tricko - teda kazdy den kontrolujem ci je spinave, ak nie tak ho nechavame v skrinke, ak ano na druhy den menime ...
- ponozky menim kazdy den
- svetriky,nohavice.... iba ak su spinave, ale nas maly sa prezlieka v skolke kazdy den do teplakov - cize nohavice ma ciste niekedy aj tyzden 😉
cize to zhrniem - menim az ked sa nieco zaspini - vacsinou nam v skolke vydrzia veci cca 3 dni ciste ... a o tych doma radsej pisat nebudem 😉 tie sa menia kazdy den ... neviem cim to bude 😀

angua27
23. máj 2013

@slavka1307, môj syn má každý deň čisté komplet všetko. ponožky si prepotí, slipy meníme každý deň, na tričku väčšinou vidím čo mali na jedenie, prípadne, že maľovali napr. vodovými farbami a tepláky sú vždy špinavé, či už od bláznenia na dvore, alebo váľania sa po koberci. mikiny, alebo svetrík mením podľa potreby, ak sú čisté, tak má mikinu aj niekoľko dní.
ak to zhrniem, tak aj keby nechodil domov špinavý, tak ponožky a slipy určite každý deň čisté, aj tričko, môj syn sa rýchlo spotí, takže tričko je často mokré. tepláky, resp. nohavice ak nie sú špinavé, tak kľudne dva dni za sebou. 😉
ako pozerám, tak Ty máš dcéry, tak možno dievčatá nebudú chodiť také zafúľané zo škôlky. 😉

sjuzi
23. máj 2013

Tricko, teplaky, ponozky, slipy - kazdy den ciste. Mikinu nosi aj viac dni rovnaku, to tak nedobabre 😅. Ponozky mu smrdia jak staremu chlapovi z tych papuciek. A tricko vecne okydane od omacky 😀

bubelko
23. máj 2013

tricka a tielka ak sa nezaspinia a nie su spotene, nechavam aj na dalsi den. nohavice a svetre/mikiny nosia aj tyzden, ak nie su spinave. nevidim dovod menit nohavice po dni nosenia. ani u jedneho. teda pokial si zrovna nesadol do mlaky ci blata. sveter detto.
ponozky a trenky menim kazdy den.

prasiatko30
23. máj 2013

- tielko, gatky, pancuchy a ponozky sa menia kazdy den - dieta sa vecer osprchuje a to hned putuje do kosa na spinavu bielizen ja si tiez neviem predstavit ze by som nosila dva dni tie iste ponozky alebo gatky 😒
- tricko - v podstate tiez lebo aj ked na nom mladsia nosi teplakovu bundu a zasterku aj tak ho zaspini - neviem ako to robi ale dokaze to 😝
- teplakove gate a vrch - u nas nosia uniformu - sice ti 3r tento prvy rok nosia cely skolsky rok len uniformovsku teplakovu supravu - tak v podstate gate kazdy den spinave - a to sa vracia zo skoly o 14,00h a vela krat sa hned po prichode prezlieka ale dlhsie proste nepreziju a vrch ten tak raz za 2-3dni treba preprat - ale ako hovorim to je tiez len preto ze po skole sa prezlieka do civilu tak to vydrzi trochu dlhsie
a tiez nosia v skolke zasterku - tak tu si donasame domov raz za tyzden a sa perie - a to je proste ku koncu skolskeho roka nepouzitelne - ma na tom taku zbierku skvrn ze to po skonceni skolskeho roku mozem akurat tak vyhodit 😀

zuzka1.
23. máj 2013

menim vsetko kazdy den, vsetko hned perem, ci je to viditelne spinave aebo nie, siltovky alebo cipaky stiredava, perem raz tyzdenne, ak bol velmi spoteny, tak hned, a mikiny mustriedam kazdy den inu, tie periem raz tyzdenne. sami sebe menime vsetko denne

palinkovamaminka
23. máj 2013

normalna otazka 😉
menime gatuse a ponozky kazdy den
tricko sem tam prezije aj dva dni
teplaky nemenim kazdy den ani omylom, len ked su zakydane, vacsinou za tyzden ufufle dvojo teplakov. mikinu tiez len ked ma spinavu. tie striedame len pre paradu, ale momentalne je aj tak zavisly na jednej. a do skolky chodime uz v teplakoch, neprezliekame sa.

danka86
23. máj 2013

Je v tom od rana do vecera, lebo zo skolky ostavame rovno vonku, alebo zbehneme ku kamoske, k babke.. takze prideme domov, rovno do vane a vsetko do prania okrem mikiny a ciapky, pokial to nie je nutne. Ale gatky, ponozky, tricko, aj gate perem po jednom raze. Ja si to neviem nejak predstavit, dat jej dvakrat to iste tricko. A da sa povedat, ze 4krat z 5dni mi pride cista-dievcatko 😀 ani sa tak nespoti, ale ani ja by som si nedala na seba dvakrat to iste tricko. Takze s MM kedze si kazdy den dame ciste veci a vecer sa kupeme, tak tak isto vedieme aj svoje deturence 😀

blumka
23. máj 2013

ponozky a spodne pradlo menime kazdy den, taktiez v zime pancusky, babam sa velmi potia nozky. no a tricko, teplaky, mikiny len ak su spinave, ak su na pohlad ciste tak ich maju aj viac dni za sebou...ale to sa malokedy stane 😅

stanislavao
23. máj 2013

ponozky, pancusky, spodne pradlo a tricka maju kazdy den ciste. valaju sa po zemi, utieraju rukavmi stol v jedalni. to by som im nedala druhy den to iste. mikina moze byt viac dni, lebo to vo vnutri oblecene nemaju. tak ale tricko, ked je v tom dieta cely den, od rana do vecera, tak ide rovno do prania a od jari - do jesene aj nohavice, teplaky. tricka menime cela rodina denne, cize ani ja si nedam druhy den to iste a ani dietatu.

anjelicek26
23. máj 2013

Nohavice mava aj viac krat, pokial ostanu ciste, tricko takmer nikdy ciste neostane - rukavy su vzdy nejako zababrane, takze menime denne... Ponozky, tielka, nohavicky jasne perieme kazdy den... Mikiny perieme podla potreby, urcite nie kazdy krat, detto bundicky, kabatiky...

Nenosi jednu vec ten isty tyzden znova.. to, co mala den predtym ponosi druhy den doma po skole na hranie sa vonku a skutocne zababranie 😅

simca06022011
23. máj 2013

U nas malu v pondelok rano obleciem, pride domov vyzleciem, spodne pradlo do prania, tricka vacsinou tiez, svetriky, mikiny a vacsinou aj rifle nie... prezlieka si vonku teplaky... rifle aj svetriky jej dam aj viac krat... ale co neuspini v skolke, uspini vecer vonku.. ciize aj tak to ide do prania... cize perie sa kazdu chvilu. Pyzamky tak kazdy 2. den menim za ciste. V skrinke ma ale sos tasku s komplet oblecenim na prezlecenie, to jej beriem domov na vikend, alebo ked je to spinave aj skor.

leishmania
23. máj 2013

Som rada ked mustaci na den tojednooblecenie. Hlavneako sa hravaju na dvore, neni sanca na dalsi den...takze kazdy denkompletnove na 99%

skoricaxx
23. máj 2013

ahoj
nao ponožky, slipy a tričko meníme každý den, nohavice, svetre.................to pokial vydrží
a v škôlke si prezliekame tepláky

kingstonka
23. máj 2013

v lete vacsinou tiez ideme hned na ihrisko, k babke- a tak menime komplet vsetko, v zme sa niekedy podari mat teplaky, leginy aj viac dni... tricko nikdy 🙂, mikinu ma vacsinou niekolko dni za sebou- v triede ju nenosi... a inak u dievcatka sa mi velmi osvedcili leginy... a na to sustiaky 🙂 ..tie ma cestou do skolky a oblieka si ich na dvor ak je pocasie chladnejsie ... ked sa zaspina vecer preperiem a do rana su suche-rychlo to schne, a v triede ma radsej leginky ako teplaky , lebo maju dost teplo -aj v zime aj v lete

wena
23. máj 2013

Meniť ponožky, spodné prádlo a tričko je podľa mňa úplný základ u každého človeka aj keď nie sú viditeľne špinavé.

m.i.r.i
23. máj 2013

menime ponozky a slipky....tricko nie viac ako dva dni..ak nie je spinave, tak teda dame aj druhy den..teraz v lete ale uz ako sa poti, tak menim aj kazdy den..teplaky ked sa zaspinia..mikinu nosi normalne stale..tiez len ked je spinava..do skolky chodime v teplakoch..

ivett1
23. máj 2013

Ja nášmu malému mením denne tielko, slipky, ponožky a tričká (aj keď si ich viditeľne nezašpinil - tiež sa potí, ako my...)... nohavice, tepláky pokiaľ ich nemá špinavé nechávam - ale naozaj čisté vydržia max 3 dni, ak idú aj von😀
svetrík nenosí, ale mám vždy pripravené na striedačku dve mikiny alebo bundy, takže mením ich podľa potreby...a vydržia tých 5 dní...ak nie dám čisté ...😉

meloa
23. máj 2013

Tak moja malá nosí každý deň čisté 😉 ponožky a gaťuše to je jasné, a ostané väčšinou býva špinavé 😀 😀 😀 mám síce babu, ale hrá sa ako chalaň 😀