Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako obliekať februárové miminko?

naila33
27. sep 2012

dievcata termin mam 23.2. a naozaj mam s toho strasny strach co mu obleciem a ci to zvladnem ...aby mu nebola zima ani neplo ako to zostim? aby som ho neobliekala zbytocne ako cibulku 🙂

kvetinka211
27. sep 2012

@naila33 moj sa narodil koncom januara, takze podobne 🙂 vtedy bola strasna zima, takze sme prvy mesiac ani nesli von. Doma som ho obliekala tak ako to robili v porodnici: do bodynka+tenkeho overalu+klasicka perinka+perinka so suchym zipsom ... cez den aj bez perinky ked svietilo slniecko ... v byte ale mame tak max 24-25°C, ine je to v prekurenych priestoroch. Na von som ho davala do fusaka. Tiez som nikdy nevedela ci mu nieje moc teplo alebo zima ... ked je ale spoteny alebo sa mu spravia potnicky, tak je to jasne ze treba o vrstvu menej. Klasicke pravidlo je ze vzdy o jednu vrstvu viac nez mas ty, potom by to malo byt ok.

aduskatt
27. sep 2012

ja mam februaroveho.......skusala som rukou na chrbatiku.ak bol spoteny, tak som obliekala menej.🙂 a neboj, zvladnes to.v marci uz nebyvaju krutanske mrazy................. 😀

danusskaaa
27. sep 2012

my sme sa narodili 20.2. a mala som sice pobaleny fusak a vsetko mozne, ale nakoniec sla domov len v bodikoch, dupackach, vetrovke a vo vajicku bola prikryta dekou. pocas 1mesiaca sme boli 3krat u doktorky ked bolo aj -15 stupnou a kedze sme nemali auto dala som ju do kocika do fusaku a malinka spala aj 5hodin, potom som u proste vykladala na balkon, kde paradne spinkala. detom sa to paci. a to, ze ked je vonku zima nema chodit babatko vonku, je somarina. babatku je vonku fajne a vo fusaku mu nic nehrozi...

cinnamon111
27. sep 2012

nemaj strach, moja malá sa tiež narodila 23.2 . - však to je už zima na konci a to som zo Žiliny....Uvedom si, že v pôrodnici budeš minimálne 4 dni, takže pôjdete domov koncom feb. možno začiatkom marca - a to je už jar 😅 .
Jasné, že treba byť pripravný, že môžeš poroiť aj skôr.....
My sme domov prišli 27 feb. svietilo slnko, topil sa sneh....bolo celkom super. Mala normálne dupky, také teplejšie . velúrové, tenší svetrík, ponožky, zimný overal, rukavičky a čiapku. Overal bol stredne teplý......nosili sme ho aj v marci a možno aj začiatkom apríla - keď sa ochladilo.
Nemala som kúpený napr. zimný fusak - to mi prišlo už k ničomu, mali sme takú fusako-deku, neviem presne ako sa to volá. Taká tá deka, čo má aj zips a cvoky a pekne si to pozapínaš a je taký tenší fusak.

da_n_ka
27. sep 2012

ahojky no nas Filip sa narodil presne 23.2.2012 a obliekala som ho tak ako mi instinkt radil.neboj aj ty si poradis 🙂 hlavne ho netreba obliekat zas az tak moc.nezabudni ze dietatko je v kociku v perinke a este aj v deke :D

katrinka8
27. sep 2012

Ahoj, babatko treba obliekat o jednu vrstvu viac ako mas Ty 😉 Cize ak mas Ty kratky rukav, babo ma dlhy. Ak mas Ty dlhy, tak babo na dlhy rukav este svetrik. Ak mas Ty sveter, babo aj "vetrovku" atd. Neboj sa, urcite to zvladnes. V byte babatko by som obliekla v januari do dlheho rukavu (my mame aj v zime v byte cca 24 stupnov), ak by bolo chladnejsie, dala by som mu na to este tenky kabatik, ci ako sa to vola. Ako tu bolo spomenute vyssie, 24 - 25 stupnov su uz prekurene byty, takze to by som uz ziadne perinky a zavinovacky nedala. Ked je vonku v lete 24 stupnov, tiez nedam babo do zavinovacky a 2 dlhych rukavov, ved to je leto 😕 Nasa mala by v tom trpela urcite, od malinka nema rada, ked je naobliekana, hned sa spoti 🙂
No a na vonku klasicky "ako seba" - cize dlhy rukav, svetrik alebo mikina - proste 2 dlhe rukavy, overal zimny, plus fusak 😉 Ale to je taka naozaj zimna verzia, co koncom februara uz asi nehrozi (snad teda 😀 ) V pripade velikej zimy deka. Ci mu je teplo - zima sa zistuje za krkom, pripadne som pocula aj nostek 😉 Rucicky nie su dobry ukazovatel "teploty" dietatka. Ale tiez si myslim, ze v marci uz krute mrazy nebudu, takze to bude pohoda 🙂

danadany
28. sep 2012

Katrinka8 celkom nesúhlasím s tou vrstvou navyše, pretože ja som zimomravá a keby som malému dávala vrstvu navyše tak sa mi dopotí, a poznám viac takých žien 🙂
my sme 10.2. a malý bol doma v dupačkách a body s dlhým v perinke a vonka sme mali na to ešte kabátik, overal a fusak, keď už bolo teplejšie tak namiesto zimného overalu sme kúpili taký ten medvedíkovský ten bol super a potom vymenili zimný fusak za prechodný, to je tiež super vec, je to emitex 2v1, využiješ ho minimálne do dvoch rokov

Tu začni písať odpoveď...

Odošli