Ako správne odmerať dieťaťu nožku?

mia_ko
26. aug 2013

Ahojte, potrebujem kupiť sandalky na svadbu pre dceru ale nechcem chodiť s nou po obchodoch lebo s kočíkom je to katastrofa nakolko ma 9 mesiacov. Ako jej mam spravne zmerať nožku a vybrať velkosť? Ďakujem

nana39
26. aug 2013

Postav si malinkú na papier a označ nôžku pri palci a päte + 0,5 cm rezervu. 🙂

anjelicek26
26. aug 2013

Malej namocit nozicku a nechat ju plnou vahou stupit na parkety alebo papier, otlacok odmerat. Ked dieta stupi plnou vahou, vtedy je idealne merat. Rezerva v sandalkach a topanockach +1cm a v zimnych +1,5cm na rast nozicky.

stanislavao
26. aug 2013

moja skusenost s takto meranou nohou nieje dobra, lebo topanka bola vzdy velika, ked som si brala papier s nakreslenou nohou, cize ja toto neodporucam. mne sa osvedcilo merat vlozku z topanky, ktore nosi. a 1,5cm rezerva v detskej topanke je totalna blbost. ako to dieta potom vyzera, ked taka malinka noha ma o 1,5cm vacsiu botu. vyzera to ako chaplin, alebo klaun. nekupujte dietatu take obrovske boty. ja mam tak do pol cm rezervu a to je tak akurat. radsej kupim castejsie boty, ale aby v tom dieta vedelo chodit. inak v obuve maju take posuvne mierky na detske nohy a najlepsie odmeriate nohu s tym. ale zmerajte si boticku, co nosi a je jej dobra a kupte o pol cm vacsiu.

divozienka
26. aug 2013

Taká pomôcka: vzdialenosť od zápästia po lakeť je rovnaká ako veľkosť nohy. V každom veku🙂

brisilda
26. aug 2013

zober si na nakup topanocky ktore su momentalne malej dobre a kup rovnaku velkost alebo si na topanockach ktore teraz nosi odmeraj vnutornu dlzku 🙂 ja som si to merala tak, ze som nozicku prilozila na svoju dlan 😉 cca od oka som uz vedela aku velkost mam kupit

wolzuzana
26. aug 2013

eshop.nohynaboso.cz

milota164
29. aug 2013

obkreslit na papier a potom odstrihnut taku dlhu spajdlu, ale podla mna to treba vyskusat lebo dlzka nie je vsetko

koniarova
29. aug 2013

Vybrať vložku z topánky, ktorá jej je dobrá. Vložiť do topánky, ktorú chceš kúpiť. A porovnať. 😉