Ako umývať dlhé vlásky?

viliama
18. jan 2014

Čo robiť, keď sa dievčatko bojí sprchovania a umývania vláskov?

macamac
18. jan 2014

@viliama naša má vlásky pod zadok a tiež si nevieme v sprche umyť hlavu.
jednoducho, napustíme veľkú vaňu, tatino si sadne za ňu, ona sa posediačky zakloní a umýva sa 😉
a v pohode 🙂

cerez
19. jan 2014

My sme to riešili pomocou plastovej misky. Chvíľku musela zakloniť hlávku, zapchala si uši - to jej neskutočne vadilo a druhou svojou rukou som jej zakryla okolie čielka, aby jej voda nešla do očí. Musela som jej prízvukovať, aby chvíľku čo vylejem vodu na vlásky, aby mala hlavu zaklonenú. Chvíľku sme sa trápili, ale nakoniec sme to zvládli. Zistila, že vyliatie vody na hlávku trvá len chvíľu než sprcha, ktorá ide dlho.

matozazzo
19. jan 2014

Nepises, kolko ma rokov. My sme vzdy umyvali vo vani, nie vela vody, a akoze plava na chrbte, drzala som ju, potom pomaly umyla. Tym,ze bolo malo vody, nebala sa ponorit hlavu. Alebo sedela, hrala sa a ja som jej zlievala vodou vlasky. Tak prislo obdobie asi v 4 rokoch, ze ani toto nechcela, tak sa predklonila nad vanu a umyla si ako ja. Len to muselo byt rychle 🙂 teraz si uz v 6 rokoch namoci sama, len umyjem a osprchuje sa. Mozno je to tym, ze posledny rok chodime castejsie na bazen a neboji sa vody 🙂

awalancha3
19. jan 2014

...ja som na to isla preventivne....... najprv jej asi 10-15 minut rozpravam vo forme rozpravky a vselijakych tych povedaciek, ako niektore deti nevedia zaklonit hlavicku a potom im tecie voda do cela a oci... ukazovala som jej to na babike...... skrátka ceremonie...ale vysledok super..... trva nam to asi 2 minutky, pekne drzi hlavu zaklonenu a je spokojna........Sem tam este tak raz do mesiaca ju pochvalim aka je sikovna a pripomeniem, ze niektore deti nei su sikovne a nevedia zaklonit hlavu a bla bla bla.... no skratka, poznate to, na decka treba mat docenturu zo psychologie......... 😉

viliama
autor
19. jan 2014

@all Ďakujem, inšpirujem sa, páčili sa mi rady.