Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako založiť plienku tak, aby dieťa nemalo okakaný chrbát?

something
14. dec 2012

Poradte mi ako zalozit plienku? Maly bude mat skoro 5 mesiacov a od kedy kaka len jeden krat tak vzdy ma okakany cely chrbat. Pozivam pamper active baby velkost 3. Ked lezi tak je to este celkom dobre ale ked je v lehatku alebo ked ho mam na kolenach tak totalne vsetko mu ide na chrbat a v plienke skoro nic 😒 Kazdy den po kakani prezliekam a periem 😒

zivika
14. dec 2012

@something tazko radit takto cez pismenka 🙂 my sme tiez pouzivali active baby, ale takuto nehodu sme mali asi iba dva krat...a kolko drobec vazi? neni plielnka mala, alebo velka?? a ako silno mu ju zapinas?

katkaagabko
14. dec 2012

Mne sa toto stavalo pri synovi, ked uz boli male plienky, slabo som ju pritiahla, alebo tam mal uz dost nacikane a plienka nestacila sat.teraz mam skoko 5 mesacnu dceru a pouzivam velkost 4. Sice ma 6,5 kg ale tato velkost mi vyhovuje. Je dostatocna na chrbatiku, netahaju gumky na nozickach.

something
autor
14. dec 2012

Ma cez 6kg a stahujem ju uplne k sebe dam tie lepiace pasky. Ja si aj myslim, ci nie je velka ta plienka mu este ale tak su od 4kg, tak ja neviem...I

sashabb
14. dec 2012

@something z vlastnej skúsenosti viem, že to nieje vôbec o plienkach. Počítam, že si s malym v podstate nonstop, čiže keď vidíš že "to" naňho ide, treba ho dať ležkať aby všetko zachytila plienka. Tiež sa nám stávalo, že pokiaľ malý sedel tak mal všetko na chrbátiku, inak nie.

something
autor
14. dec 2012

@sashabb No to ja pravem neviem kedy na neho ide...On ziaden signal nedava 🙂 Ale tak skusim mozno zalozit vacsiu plienku a uvidime, mozno to bude fakt tym

zivika
14. dec 2012

@something no, neviem, ale ked mu plienku zapinas tak, ze uplne k sebe, podla mna je velka...a kolko miesta mu ostane okolo pasu, ked ju zapnes? mali by sa ti tam zmestit dva prsty, viac miesta netreba, ale ani menej, aby ho nestlacala...moc nepozeraj na to, co pisu na plienkach, lebo je rozdiel, ked ma 6kg 55cm alebo 65cm dieta...skus o cisla mensie, alebo inu znacku...nemusi pampers vyhovovat kazdemu... 😉

sashabb
14. dec 2012

@something a nevidíš ani že tlačí? alebo že je nervozneší?
Ja si ešte pamätám, ako som rychlo letela a dávala ho ležať ako som zbadala, že začal tlačiť 😀

something
autor
14. dec 2012

@zivika Vojde mi tam tak jeden prst viac urcite nie...A ma skoro 65cm...Hm, skusim este nejake triky lebo kazdy den perem totalne okakane body aj polodupacky 🙂 Uz som ich par aj vyhodila co som na to nemala nervy

something
autor
14. dec 2012

@sashabb Vobec nie, on ani nepotlaci poriadne a vystreli to z neho 😀 Obcas zamrcni predtym ale mrnci casto takze tazko povedat 🙂 Asi zacnem viac sledovat...dakujem

dedenini
14. dec 2012

Moja dcerka ma 8 mesiacov... a stava sa nam to doteraz.. celkom casto... myslim ze je to normalne 🙂 lebo ked sedka, sa hybe vselijak, potom lozi , no takze, jej to vylieza vselikde , niekedy az po krk sa nam stalo 🙂

zivika
14. dec 2012

@something tak ja uz neviem 🙂 poskusaj, uvidis...inac ja som tiez nikdy nevedela, kedy to na maleho ide, dokonca on bol taky flegmos, ze keby som za nim nechodila a neovoniavala, aj pol dna by v tom sedel bez problemov 😀 teraz som tak spatne rozmyslala, ze my sme asi v 5tich mesiacoch mali premium care, activky som mu zacala davat, az ked zacal lozit...drzim palce, lebo prat okakane veci denno denne by sa ani mne nechcelo 🙂

bubelko
14. dec 2012

@something skusila by som ine plienky alebo aspon iny typ od pampersu. takiez moze byt chyva vo velkosti.
😉

something
autor
14. dec 2012

Dakujem vsetkym vyskusame asi aj ine plienky....

ivka_666
14. dec 2012

@something aj nám sa to občas stane ;) Minule dvakrát za deň - všetko skončilo v tielku ;);) Ani som nevedela ako jej ho vyzliecť ;) tiež používame pampers active baby 3. Možno záleží aj od polohy bábatka pri tlačení ;)

sante81
14. dec 2012

tak u nas je to uplne bezné, volám to chrbtovka a do teraz som pri 2 detoch neprisla na to, ako tomu predíst. vačšinou sa to stane ked sedí resp lezí v lehátku.

sakura77
14. dec 2012

@something podla mna mu je velka este🙂

jamimija
14. dec 2012

My používama Tesco Essentials a tie super sedia..ale keď už budete papať viac tuhej stravy,tak myslím tieto problémy pominú - aj stolica bude tuhšia a nebude ju mať "rozliatu" až na chrbátiku..

matozazzo
14. dec 2012

mne tak kakali obe, ked som to neustriehla a chvilku lezali a kopali nozickami - uz to bolo na chrbte 🙂 Takze po kakani hned do polosedu a prebalit a prala som snad nonstop... 🙂))

jerryjanka
14. dec 2012

odkedy pampersky začali robiť poliaci stoja za prd, my už radšej ked tak babylove ale aj tie sa zhoršili alebo toujour z lidlu alebo potom ešte happy bella

cacika
14. dec 2012

skus ine plienky, niekedy je aj velkost dobra, ale tvar proste nesadne.

katka888
14. dec 2012

nam sa to stavalo uplne bezne pri dcerke, ked sme presli na latkovky, tak potom nie. maly je na latkovkach od narodenia a stalo sa mu to asi 2x. latkovky maju lepsie riesenie gumicky okolo noziciek a chrbatika. Podla mna to bude skor tym, ako su strihovo jednorazovky riesene, kedze sa to stava mnohym mamickam. takze skor asi sledovat a pomaly casom skusat odchytavat do nocnicka 🙂

denisafono
14. dec 2012

@something nám sa to stávalo tiež často, ale prišla som na to že keď jej dám väčšie body tak jej to nepretečie, alebo menšie a nezapínam medzi nohami aby jej to tak trošku viselo a hovienko malo miesto v plienke. Malá má 8kg a používame pampers 4. a zapínam jej ich tak že obrázok v strede je celý neprekrytý, lepky asi 3-4cm od seba.

lea641981
14. dec 2012

@something pouzivas dobre plienky??my sme pouzivali bez tej gumy a tiez sme mali tento problem a potom tie co pekne priliehaju a to nam vyhovuju len pampers a tiez boli jej male 🙂 ano stolica musi mat miesto ked sa to tam natlaci tak sa to posuva nad pupok alebo na chrbatik no 🙂 tiez pouzivame pampers 4 mame 7kg 🙂

aj body ked su male stlacaju aj tu vacsiu plienku volne body treba tiez

something
autor
14. dec 2012

@jerryjanka Ja som mala 2babylove a super ale kupila som 3. a tie tiez robia poliaci a boli take papierove tvrde, tak som ich ani nepouzival a a zacala som pampers...ale asi fakt skusim este aj ine

something
autor
14. dec 2012

To ma nenapadlo, ze aj bodami to moze byt...tak skusim aj tie este vacsie mu dat...no snad ten problem vyrisim lebo dnes som zapla pracku kvoli 5 polodupackam a 6 bodom... 😒

mirkave
14. dec 2012

Mne sa drobec skoro vzdy prekakal v pamperskach.nevyhovovali mu tie plienky.teraz mame zelene tesco a su super.ale je pravda,ze ked poprdkava a myslim si,ze to prejde do kakania,tak ho polozim bud na chrbat alebo na brusko.je logicke,ze ked sedi,tak mu to pojde vsade,lebo ma celu vahu na ritke a ta kakanica ide vsade tam,kam sa da.cize mimo plienky........

kuriatko84
14. dec 2012

Aj nam sa to stavalo, potom sme kupili najnovsie pampers premium care a bol pokoj. Ale keby si nahodou ustriehla ze ide kakat tak sup s nim na nocnik. Mne mala kakala od 6 mesiacov vylucne na nocniku 🙂

baska1
17. dec 2012

ja sice pouzivam latkovky, kde sa mi to za skoro 6mesiacov stalo asi len 2x, ale na cesty a navstevy davam jednorazovky, no vzdy dam na ne vrchne PUL nohavicky a ked sa pokaka, tak nohavicky to zachytia a oblecko zostane ciste, lebo je fakt, že tie papieraky nie su nic moc teda, co sa tyka tesnenia, ked sa babo mrvi

Tu začni písať odpoveď...

Odošli