Ako zistiť skutočnú veľkosť oblečenia?

petuska1245
26. feb 2014

Ahojte maminky. Prosím vás ako zistím skutočnú veľkosť oblečenia? Lebo mám napríklad dvoje dupačiek pri sebe položených rovnakého čísla, lenže problém je v tom že jedny sú väčšie a jedny sú menšie...Som z toho ťava...Takže nemám šajnu ktoré potom pripraviť bábätku na cestu domov...

lilysk
26. feb 2014

@petuska1245 Kazda znacka ma inu velkost 🙂 To na t prides casom ....je to uplne bezne ,ze velkost napr.86 od niekoho je male a od Nextu ,alebo Zara je napr obrovske ,tak to musis vyselektovat ,ze z ktorej znacky ake cislo ti sadne 🙂 Ale potom napr. mam aj starsiu dceru kde riflova bunda od Nex na 5 rokov je pre moju tak 2 rocnu dceru ,ale tricko na 5 rokov je jej po kolena 🙂)
Hold je to problem niekedy 🙂

petuska1245
autor
26. feb 2014

ja tomu nechápem ako je to možné, veď keď je to číslo 56 tak by to tak aj malo byť... ešte keď je to podľa veku označené a je tam nejaká tá odchýlka... no budiš... asi majú inú predstavu o 5 ročnom dieťati. Ale toto už prehnali že to oblečie 2 ročná 😀

winka99
26. feb 2014

zober obe a uvidis, ale najpravdepodobnejsie aj to mensie bude velke este 🙂

ichbinich
26. feb 2014

@petuska1245:
Visacka je iba orientacna 😀
Po case zsitis, kto ako striha:
C&A dost male, H&M velke, casto az o jednu velkost, Tesco velke, ako H&M, Lindex tiez velke, Benneton skor male, atd...

Ja visacky ignorujem a ukladam si podla skutocnej velkosti. Teda si tie veci na seba polozim a tak si to odkladam.

Takze na cestu babatku domov nachystaj tie, ktore su pri priamom porovnani najmensie 😉 Teda ak nemas predpoklad, ze budes mat prilis velke babo, aj ked tym vypoctom sa neda verit...

petuska1245
autor
26. feb 2014

no tak ja teda potom budem musieť nachystať aj tie väčšie aj menšie, lebo človek nikdy nevie aké veľké bábo bude 😀

lucinocka
26. feb 2014

@petuska1245 ja som vzdy za radsej vacsie, babo dorastie🙂 Mala spala v pyzame na 6 mesiacov, ked mala dva, nohy jej boli dlhe, rukavy podhnute, mala to skor ako spaci vak 😀 ale vyuzila som to aj ked mala 2 a aj ked mala 6🙂 Dostala jedne teple saticky na 3 mesiace a este vcera ich mala oblecene ako vesticku pod vetrovku🙂 S malym oblecenim uz nic neurobs🙂

stanislavao
26. feb 2014

@petuska1245 riesite neriesitelne. kazda znacka ma inak robene velkosti. casom sa naucite, ze z ktorej znacky aku velkost vam treba. neviete teraz, ci bude vase babo velke, ci male a tak netreba riesit, co mu zobrat na cestu domov z porodnice. zoberte tie mensie a ak by boli moc male, donesie vam manzel tie vacsie. casom zistite, ze Tinko, Coccodrillo su male, H&M, ci Next je o dost vacsie, ako ine znacky. Naucite sa potom casom, ze ked budete kupovat napr. C&A 68, tak H&M vam bude stacit aj 62 a Tinko bude treba uz 74. jedna velkost a je rozdiel aj 5cm, co je pre babo hrozne vela.

petuska1245
autor
26. feb 2014

@stanislavao ďakujem za radu, ale myslím si že nič sa nestane keď zoberem oboje hneď, neviem načo by mal manžel merať zbytočne vyše 30km tam a potom aj naspäť len kvôli dupačkám :D a ja som sa chcela len opýtať či sa nedá nejak zistiť ktorá z tých vecí je správna, a nie počúvať rady aby som neriešila to čo mi treba pripraviť.

marosko256
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petuska1245
autor
27. feb 2014

@marosko256 Ďakujem za stránku, idem to tam popozerať 🙂