Akú a koľko výbavy kúpiť pre bábätko na leto?

psyxooo
15. feb 2007

Chystam sa pomaly kupovat oblecenie pre nasho drobceka, ktory je zatial v brusku. Termin mam v juni, bude zrejme teplo, tak neviem, kolko teplych veci mam kupovat.
Poradte mamicky, ktore ste mali tiez babenko v lete. Kolko dupaciek s kratkym rukavom, kolko s dlhym, ci aj nejaky hrubsi svetrik, a aku velkost. Ci treba kupovat aj velkost 50, alebo az od 56tky.
A este jedna otazocka: Od ktoreho tyzdna ste sa citili tak fajn, ze ste uz isli von, do mesta, na nakupy? Len kvoli tomu, ze ci si mam spravit zasoby oblecenia len na mesiac, dva alebo na dlhsie.
A treba pre babenko aj rukavicky? A na leto aj ciapka?

mimi109
15. feb 2007

ahoj moja mala sa narodila v auguste ale koncom to uz tak teplo nebolo velkost 50 asi nekupuj, radsej 56 to je od 0-3 mesiace a ciapocku urcite ano tenucku a rukavicky tiez mozes tenucke lebo babatka maju ostre nechtiky tak aby sa ti drobcek moc nedoskriabal
vela toho asi nekupuj nevies ake velke bude babatko 😉
no a zavisi aj od porodu kedy sa budes citit fajn ja som rodila normalne a po dlhsej chodzi som isla scvoknut od bolesti 😖 1x sme sli von asi po mesiaci
dufam ze som ti trosku pomohla zelam vsetko dobre tebe aj babatenku 😉

ena
15. feb 2007

my mame zimne dieta, takze s letnou vybavou neporadim 🙂 ale napr. tie rukavicky ak si bude babo sibrinkovat ruckami okolo tvaricky, tak sa davaju proti poskriabaniu, lebo prve tyzdne babu nechtiky nestrihas.. ale napr. nas maly sa neskrabal, tak my sme rukavicky nepouzili.. a ciapocka mozno nejaka vzdusna lahka. Kolko kusov body a tak, to zalezi na tebe, ako casto chces prat 🙂
.. a velkost, ja by som mensie ako 56tku nekupovala, aj to len par kusov a potom dokupila. Ved s manzelom pobehajte obchody spolu kym si tehu a ked bude treba dokupit, uz bude vediet a aj on sam, kam ma ist 🙂
A ostatne rady prenechavam junovym, julovym a augustovym maminkam ;)

zuzu13
15. feb 2007

syn sa narodil v júli...záleží od počasia 😀 ak je aj teplo prvé týž. bábo musí byť oblečené trošku viac...potom to naozaj záleží od počasia..kúp si základnú výbavičku a pár košieľok,dupačiek.Ako písala mimi nevieš ani aké veľké bude mimčo...my sme polovicu vecí nepoužili ☹
Čo sa týka prechádzky...rodila som cisárskym obe deti a von som bola po týždni 😀

ramzesa
15. feb 2007

Moja bambulka sa narodila na konci juna, to boli 35 st. horucavy, takze vonku chodila len v bodikoch a pred slnieckom som ju skryla bud plienockou alebo nanoznikom. Inak my sme mali po starsom kopec veciciek a aj sme dostali nejake tie dievcenske vecicky. Kopec 56, ale do tych vosla asi prvy mesiac. Kazdy si myslel, ze dievcatko bude drobne 😀 . Radsej si nakup 62, pri bodikoch to vobec neprekaza ked su volnejsie. A svetriky som vyuzila minimalne. V kociari som nosila bavlnene dupacky a bavlneny lahky kabatik na vecer keby sa schladilo a prikryvku, prip. rychlozavinovacku (tu som mala prelozenu napoly a pod nou, na spodku vanicky). No a okrem bodikov mala na noskach tenucke ponozticky, kedze mala nozky akesi zimomrave. A aj tenulinku ciapocku som jej zvykla dat dole kedze bola cela spotena. 😒 A este su super tie tenucke dojcenske kosielky, nam sa osvedcili najmä tie so zapinanim vpredu, kupovali sme ich v Tescu. Su super hlavne na spinkanie.

riusik
15. feb 2007

ramzesa napisala, co som chcela napisat ja 😉 presne, 56 je mozno zbytocna, oblecenie moze byt troska vacsie. a aj ja som zastanca kosielok - na leto ako stvorene. ja som ponozky davala vyslovene podla potreby. a tenulinka ciapka na zaciatok treba - deticky maju citlive uska, ale na to prides sama, kedy ju mozno dat dolu.

hanka274
15. feb 2007

ahoj, my mame aprilovku, vsetko co napisali kocky je pravda, radsej vacsie oblecko. Co sa tyka ciapocky, tu davas samozrejme od zaciatku, to je velmi male babo aby nenosilo, potom neskor kup takej latky ako su kosielky, tie su fajn. Ponozky, ja osobne som zastancom, pretoze ak babo nechodi, nevie si regulovat svoju teplotu a hned ma studene nozky, to uvidis pri kupani, takze ja ponozky vzdy. Moja mala napriklad prezivala leto v plienocke a v ponozkach. Samozrejme mala uz 3 mesiace. No a niekedy len som ju dala na plienku, pod nou bola nepremokava podlozka, a ona hola bez plienky a len v ponozkach. Mala teple nozky vzdy. Nepotili sa jej.
Co sa tyka prechadzky, zo zaciatku to bude s chodzou hrozne. Nepamatam kedy bola som prvykrat vonku ja. Ale malu som dala babke, teda mojej mamine, von uz tak po tyzdni. takze kludne moze tak po tyzdni ist von tvoje baby. To ti povie aj dr. S rukavickami, podla potreby, ak uvidis ze sa skriabe, tak daj. Drzim palce, vela stastia! H.

tilly
16. feb 2007

môj sa narodil koncom augusta, oblečko som kupovala až 62ku a aj to som už po príchode domov niektoré body nezapla cez poštolky...

von sme išli na tretí deň, v lete môžeš ísť hneď ak nie je príliš teplo, musí byť tak akurát, ale to ti povedia aj v pôrodnici, mne povedala primárka novorodeneckého, že môžeme ísť hneď, ale musí mať čiapočku na hlave, ale ešte sme tie tri dni počkali...

a tú pol hodinku, čo budeš v obchode to muž s dieťatkom zvládne, neboj, bábo aj tak stále spí a mobily fungujú, tak nemaj strach

ja som musela ísť do obchodu hneď na druhý deň, poslať chlapa do obchodu nehrozí (išla som aj povymieňať veci, čo nakúpil, kým som bola v pôrodnici 😀 )...

hanka274
17. feb 2007

tilly, s nakupovanim, chapem uplne. Aj my mame takeho chlopa doma....tiez sa len hadame, tak radsej nakupujem len ja. Lepsie, lacnejsie, racionalnejsie, ekonomickejsie.... 😀
Inak na zaciatku som nakupila plno plienok rovnakej velkosti....no a musim priznat, isla osm ich vymenit do nemenovaneho obchodu s tym, ze : viete, manzela som poslala a nevedel, a aj blocik stratil. Nedalo by sa?....bla bla bla. No zhodila som to na nho. Ved bol tam chlap a ja som nahodila oci. Tak mi to zozral. No ale mne pomohlo a obchodu neuskodilo. Som to potom priznala muzovi a sa smial,ze som ja ale xichtik. Ze aj on by mi uveril a vymenil za hocico, ze by som si aj jeho mohla vziat....chichi 😀 😀 😀

nutka
17. feb 2007

psyxooo, tiez uz rozmyslam co si pomaly nakupit,ale este ani sama neviem co a tak sa my rady skusenejsich mamuliek zidu....
A este ak mozem poradit,tak ako mne poradili,tak si kup tie postolkove gaťurky na suchy zips a nie na tie snurky s kolieskami.Maju ich v NZ pri bus stanici.A cisla 1 a 2 nazaciatok.
A bolo mi povedane ,ze sa to davaju na pampersy a potom klasika latkova plienka a tak tie gaťurky. No mne sa to zda kus vela.... 😒
A hlavne v lete,aby to potom dychalo....alebo?

hanka274
17. feb 2007

mutka, ja som kupila v lekarni, takze snad by to mohli mat vo vacsine lekarnach. No a presne tak sa to dava, pampersky, latkova a potom postulky. Mne dokonca odporucila dr. dat dve latkove a ze mi garantuje, ze ked pojdem na sono tak mi dr povie, ze nemusime uz nosit. Tak aj bolo, dala som dve a potom uz v poho nic. Neboj babatku to nevadi, neuskodi, len prospeje. Jedine co moze byt proti je to, ze vlete to je take blbe. Ja som mala aprilovku, takze az tak moc nebolo teplo. Ale mozes tak, ze cez den castejsie nechaj holu, uplne bez, bez plienky, pampersky, proste holu ale na noc davaj postulky. Svagrova to vobec nepouzivala ani pri jednom, a su v poho, zatial. Maju 6,5 a 1,5 r. Ale ja nic zle na postulkach nevidim, takze ja som balila nasiroko. Ahoj

nutka
17. feb 2007

sak ja som tiez za,a aj budem takto balit,len sa mi zda,ze je toho vela....aj nas tak balili ale bez pampersiek....a vyvarat plienky sa my nechce 😒

maca793
17. feb 2007

psyxooo moja malá je májová, leto minulého roku bolo vcelku fajn, dávala som jej z počiatku košieľku, dupačky a svetrík č.56, neskôr nosila šatičky č.62 a dávala som jej rada len body a ponoštičky. uvidíš, aké bude toto leto. určite bábo maj trošku v perinke a potom už nemusíš. tenké dupy, tričká, body a tenké ´ponoštičky ti stačia, nezabudni aj na nejaký tenší svetrík, ak by bola "zima". samozrejme čiapočku. nazačiatok budeš potrebovať 56 a neskôr 62 tak od 1 mesiaca, to bude záležať ako ti bude papať a rásť. tak sa maj a držím ti palce. macka

hanka274
17. feb 2007

nutka, ja som nikdy nevyvarala plienky, perem max. na 60-tke. A dokonca ani nezehlim....to som tu uz niekde pisala a maminy mi celkom dali za, dokonca aj ich muzi 😀
Ja som si povedala, pokial sa mi mala vyhadze, zmenim kozmetiku, pokial zase, zmenim prasok, pokial zase zacnem zehlit. ak uz nie, tak to bude zehlenim. A ak zase sa vyhadze tak pojdem k dr. take jednoduche. Nikdy sa mi nevyhadzala, pouzivam Lovely. A mam aspon taku malu zaruku, ze nebude na vsetko citliva v buducnu. Snad 😒

nutka
17. feb 2007

ja tiez teraz vobec nezehlim,iba v lete mangelikovy kosele do roboty... 😎 ,
a zase drzat babatko ako v izolovanej 100% bavlnke asi tiez nie je dobre.....
bratrancova zena mala zakazane od dr.olejovat babo a take vselijake rady a teraz ma maly ekzem....tak to je tazke dodrziavat co iný povedia,ved kazdew babo je ine..... nam mamina napr.pri vsetkych troch prevarala vodu na kupanie.............

hanka274
17. feb 2007

nutka fakt, kokso. To by bolo roboty teraz co?
Volakedy nase maminy robili veci dobre, co aj teraz povazujem za dobre recepty, naopak niektore sa mi zdaju az moc prehnane, napriklad to prevaranie....
Je fakt, kazde babo inu kozmetiku a tak, vsetko ine....To kazda zbadame ak budeme mat svoje baby....

nutka
17. feb 2007

no to hej,ale aj svokrusa minule dosla od susedky,ze jej kazal dr.aby babo neolejovala.....a nam doteraz mamina rozprava,jak sa vyzivala,ked nas okupala a take holucke vymastila olejom az sme sa leskli ako špekaciky 😀 ,no ja si myslim,ze je to dobre,tak sa aspon babatka dotykame,masirujeme....mojkame sa....jaj uz sa tesim.... 🙂

hanka274
17. feb 2007

no zlate....sa tes, mas na co!
ahojko!

bellasandra
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimi109
18. feb 2007

ja som tiez malu natierala olivovym olejcekom z lekarne tak kraaasne vonala 😀 len na tvaricku som jej to davat nemohla lebo sa jej dal egzemik ale dr kazal az ju po telicku olejujem aby sa nevysusovala pokozka hlavne v lete
dako sa mi zda ze kazdy dr ma na to iny nazor 😕

barunka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
annamary
4. feb 2009

Kosielky sa este pouzivaju? mam ich dost len neviem ci si ich mam nachystat alebo vytriedit prec

zuzana17
4. feb 2009

Annamary, používajú sa a sú veľmi dobré a pohodlné 😵

danuska24
4. feb 2009

aj ja som davala malej kosielky 😉
a este co sa tyka toho prispevku od barunky - u nas to bolo presne to iste, mala bola hrozne vyhadzana z oleja...

denisab32
5. feb 2009

- plne súhlasím s brunkou, tiež z vlasnej skúsenosti odporúčam neolejovať, ale použiť telové mliečko

- košielky a hlavne plátenné nie sú prežitok, v lete budú super....

- ešte možno dobrý typ a hlavne v období, keď už aj autosedačky-vajíčka majú 5-bodové pásy : http://ww.babymarket.sk/new.php?file=4400310.jpg, je to letný fusačik zn.JJ COLE, vrch sa dá odzipovať, a zostane len prateľná podložka

- určite odporúčam aj zavinovačku, sú na trhu aj so suchým zipsom+na zaväzovanie, vyrábajú sa aj tenké letné verzie, dieťatko sa cíti viac v bezpečí, keď je v niečom zavinuté

emjee
22. mar 2009

ivanka821 • 25tt • 18. mar 2009 o 13:15
Ahoj babulky.
Chcela by som sa s vami poradit, kedy ste nakupovali vecicky pre dietatko?
A ked ste kupovali, co ste vlastne kupili pre dietatko?
Uz som v 25 tyzdni a mam akurat kupene pyzamko.

traktor • 3d, 26tt • 18. mar 2009 o 14:46
ahoj, tak ja som uz bola nakupovat, a uz mame vsetko pripravene. - ale so mna si priklad nemusis brat, ja som uz taka, chcem vsetko sup, sup- staci ked budes nakupovat postupne. zacala som plienkami, nakolko budem pouzivat jednorazove, tak tie a plus 20 bavlnenych , lebo zozaciatku treba babo balit nasiroko. postolkove nohavicky tak tie som kupila po 2 ks z cisla 1 a cislo 2. potom kosielky - alebo tricka s dlhym rukavom, tych mam dost, pretoze so svojej skusenosti viem, ze ked sa babu vygrgne mliecko... tak proste tie vyuzijem dost. bavlnene dupacky , tie som davala aj na noc - vaky na spanie som pri ziadnom babetku nepouzila pretoze v nich boli nekludne. potom nejake supravicky nohavice plus tricko plus mikina. svetriky, tensiu bundicku, ponozky, deku, ciapocky, a nejaku letnu supravicku. netreba kupovat vela veci s jednej velkosti, babo rychlo rastie...

raona • 25tt • 18. mar 2009 o 20:21
ivanka kuk na forum do juloviek 2009, tam diskutujeme babenky, co by sme mali rodit v juli.. co ja viem, tak vsetky uz nejake vecicky maju pokupene.. napr. ja tiez mam, lenze ja som vela veci zdedila, takze mam uz aj kocik, aj postielku, matrac do postielky, a takisto som si kupila zopar novych dupaciek a este sa nejake chystam dokupit.. jaj no a plienky bavlnene tiez mam 20ks... a ked uvidim nejaku dobru akciu na jednorazovky, tak si postupne kupim aj tie.. ale tie najmensie cisla to kupim tak cca 2 baliky, potom uz budem kupovat vacsie.. este mi bude treba nejaku tenku ciapocku, bo babatko sa hned nebude vediet zohriat, aj ked bude leto.. takze aj to treba.. a dobre je si kupit tenke rukavicky /ja som kupila v tescu, take tenucke, za dobru cenu/, to preto aby sa babatko nedoskriabalo... a uz nic take ma zatial nenapada, ze co mam.. ale budem postupne dokupovavat ostatne veci...

marcela22 • 1d • 19. mar 2009 o 16:11
Ahojky, ja som mala prvú dcérku v júli 2007, vecičky som začal kupovať asi tak od polovice tehotenstva. Mala som väčšinou pripravené tenké vecičky s dlhými rukávmi a celými nožičkami, ale zakrátko sme prešli na opalovačky a bodynká s krátkym rukávom, pretože jej bolo veľmi teplo. Ak Ti môžem poradiť, priprav si tak pol na pol, veď napr na krátke bodynko dáš ľahko tenký kabátik a tepláčiky sa dajú aj trošku ohnúť...a nie je isté že bude teplé leto🙂
Aj tak sme najviac zo všetkého využili podbradníky

lubka202 • 19. mar 2009 o 16:48
ahojte ja som v 26 týždni a čakáme prvé bábo pani doktorka povedala, že budeme mať babu tak podla toho nakupujem.Aj keď sa trochu bojím, že budem mať ružovú výbavu a nakoniec budeme mať prekvapko a bude to chalan.Mám nakúpené bodynká, dupky a aj opalovačky, vaničku nenechávam to všetko na poslednú chvílu bo potom toho bude vela. No ešte nemám presne vybraný kočik rozmýšlam nad quinnym buzz alebo moon ping, ešte neviem. dúfam, že bude pekné leto, aby sme nemuseli bábo velmi obliekať.

atima • 31tt • Včera o 08:11
ja som začala prve vecičky nakupovať okolo 25 tt, no dodnes toho nemam veľa zopar body kupila som v tescu cheeroky boli v akcii a 10 kusov bavlnených plienok taktiež sme kupili kočiar a zavinovačku jedno to je všetko zatiaľ. Postielku zdedime, iba matrac a doplnky do postielky kupime, ja ešte chodim do prace ked budem na materskej začnem nakupovať vo veľkom nechcem nič nechať na poslednu chvilu

marcina • 28tt • Včera o 14:55
ahojte, ja som zacala kupovat asi tak od 24 tt aj ked nechceme vediet co to bude lebo sa mi zda ze to potom bude naraz hlavne finance vela, na leto asi par body a 1-2 dupacky a nejaku bundicku ak by sa ochladilo, vela veci asi aj potom podostavame tak nechcem vela kupovat koniec koncov zalezi aj od toho ake velke bude to babo proste len tie najpodstatnejsie veci, ostatne sa lahko dokupi nie?

edusik
23. mar 2009

baby čo je "opaľovačka"? Ja som nakupila veci jednorazovo v sobotu, samo body a dupačky, ale rozmýšľam že asi by sa zišla aj nejaká hrubšia bundička s tepláčkami, veď letné večery môžu byť chladné hlavne ak prší... len sa neviem rozhodnúť či to fakt treba, také hrubšie veci nie sú lacný špás.... Zvykneme opekať na záhrade...

vachovka
24. mar 2009

edusik opalovacky su body s predlzenymi nozickami 😉

leniccka
24. mar 2009

a nie su opalovacky take bodynka s kratkymi rukavmi??

sasrnka
25. mar 2009

Mne sa mala narodila 23.6. a teplejsie oblecko som vyuzila. Teda stacia take tie tensie kabatiky, ci ako to mam nazvat a jeden, alebo dva svetriky, mikinky... Ono sa obcas ochladi, alebo vecer, ked napriklad opekate, ako si pisala. My sme najviac vyuzili bodynka, samozrejme cisto bavlnene. Mikinku sme mali troska vacsiu, ale to nevadilo, aspon mala rucky ukryte a nebolo jej chladno
Inak, dcerka bola malinka, vyuzili sme dlho velkost 50-56 a aj to niekedy bolo velke. Ako niektore hovoria, ze 56 staci malo, tak prave my sme vyuzili dlho a oplatilo sa mi to. Zalezi ozaj na babatku. Ale da sa to tak trocha odhadnut, ked vam robia ultrazvuk a odhaduju velkost. Mne uz vtedy povedali, ze je malicka...

ivulik2
25. mar 2009

dík za tuto temu ja som tiež už uvažovala kolko čoho a tak... my čakame v júny 🙂
tak píšte babulky