Akú autosedačku, ak dieťa vyrástlo z vajíčka a ešte nevie sedieť?

oblivian
29. nov 2015

Akú autosedačku by ste odporúčali, ak dieťa vyrástlo z vajíčka ale ešte nevie sedieť (4mes. - 8kg)?

somavi
29. nov 2015

My máme maxi cosi, tú od 9 kg.. A spokojnosť 🙂 maxi cosi Pearl myslím. Dá sa dať do takého polosedu.

bajana
29. nov 2015

Vajicka sú bežne do 13kg...ak nesedí, tak väčšie vajíčko...

chichinka
29. nov 2015

@oblivian fuuu 4 mesacne dietatko a uz mu pretrca hlavicka? No sla by som jedine do protismernej autosedacky, v ziadnom pripade nie sedacka v smere jazdy, aj keby vahovy limit splnal...

kakajkova
29. nov 2015

Cybex sirona. Vozi sa aj v protismere a je do 0-18kg.

saurian
29. nov 2015

my sme mali ten istý problém... nevedel sediet (aj neskoro zacal sediet, aj je dlhe dieta) ale so vsetkych vajiciek uz hlavka aj nohy trcali. my sme zvazovali rozne - nakoniec sme brali taku ze od 6mes do 6r., ale kde sa dalo aspon ciastocne napolohovat sedenie do trochu "lezma".
zalezi aj od toho, ci predpokladas ze v najblizsom obdobi zacne sediet. potom su aj take ze od 0m do tusim 18m a tie sa daju napolohovat do akehosi pololahu ale aj sedu, len zbytocne kupovat ked je predpoklad ze coskoro zacne sediet.

uhnakova
29. nov 2015

Odporucam Maxi cosi Axissfix, mame ju pre dcerku a sme spokojni. Dopadla vyborne v Adac testoch, je vyrobena podla novej normy iSize a je urcena pre deti od 61 cm do 105 cm (nas starsi takmer tri a pol rocny syn ma 102 cm). Da sa otocit proti smeru jazdy (pre mensie dieta az do 87 cm) aj po smere jazdy (odporucane najskor od 15 mesiacov).

sense
29. nov 2015

mali sme maxi cosi 2way pearl,....da sa dat do protismeru aj v smere jazdy, a da sa aj polohovat...je ale drahsia...

beusssska
29. nov 2015

A keď nožky trčia ale hlava je ešte akurát ako vajíčko? mám už autosedačku na sedenie, ale vo vajci sa mu dobre spinká a cestou ho viem aj nakojiť... čo si neviem predstaviť keby sedel 😲

8291
29. nov 2015

Určite vajíčko do 18 kg.v žiadnom prípade nie sedacku od 9 kg.ved ma len 4 mesiace.mojej dcere sme kúpili Ronerku od 9-18kg ked mala len 7,5 kg ale už 10 mesiacov.a tiež som mala dilemz co kúpiť lebo ona je zasa dlhá,ale 10 mesac uz samozrejme krásne sedela a aj behala.takze sme kúpili od 9 kg aj keď nesplnala vahovu kategórii a poviem ti ze prvé dva mes.sa mi zdala byt v tej sedacke stratena😁,čiže tvojho drobca určite do väčšieho vajca,ved môžeš kúpi aj z bazarika za menej peniažkov na tích pár mesiacov

bajana
29. nov 2015

@beusssska ak nohy trčia, je to v poriadku...dôležitá je hlava ) aby nepresahovala okraj sedačky

sense
29. nov 2015

inak asi to uz bolo spominane ak dietatu trcia nozicky to nevadi ale hlavicka by nemala presahovat cez vajicko..., inak aj vajicko maxicosi peble je vacsie a ma aj tzv novorodenecku vlozku kt. sa da vytiahnut cize dieta moze byt viac al. menej na lezato a tiez sa da polohovat,

chichinka
29. nov 2015

@beusssska pocuj babulka, uplne Ta chapem s tym kojenim za jazdy (ak si to tak myslela ze za jazdy kojis), ale fakt radsej odstavte auto, nakoj a potom pokracujte v ceste. Je to velmi nebezpecne, ja az ked som citala taky varovny clanok kde sa tomu venovali a rozoberali podrobne ze ako tie sily pri nehode funguju a co hrozi babatku aj mamicke, tak som si to az potom naplno uvedomila ze aj traktory mozu padat ale za jazdy nekojim 🙂 myslim to samozrejme v dobrom 🙂

ukulela
29. nov 2015

@beusssska bud 0-18, alebo my sme kupili 0-25. moze sa dat do protismeru a je polohovatelna do pololahu/polosedu, skoroako vo vajci. maly uz ma 11 kg a stale ho vozim v protismere. citim sa tak istejsie aj ja 🙂
ak mas uz sedacku vaciu kupenu, tak tuto na medziobdobie kup aj z bazara, na par mesiacov. alebo kup vacsie vajco, do 13 kg.
inac ak nohy z vajca trcia, to je OK, nesmie pretrcat hlavicka. moj uz ale aj hlavu ma tak zarovno, tak s vajickom koncim :( nosim ho ale v kufri a ked ideme do shopingu, tak radsej akosportak mam kolieska a vajco 🙂

beusssska
30. nov 2015

@chichinka ale ja ho z autosedačky nevyberám...

ena1903
30. nov 2015

My mame Britax First Class Plus, sme s nou spokojni, ale uz nam z nej vyrasta (2,5 roka, 98cm). Je to kategoria 0-18kg a hlavne ked bol malicky, bola som rada, ze je v nej v bezpeci otoceny proti smeru jazdy.

chichinka
30. nov 2015

@beusssska Beus vsak tak som to myslela, nevyberas ale nahnes sa nad neho a tak nakojis, nie? A pri nehode ci prudkom zabrzdeni prave Tvoje telo mu moze neslutocne ublizit.. Ach ak najdem ten clanok hodim ho sem.. Ja Ta uplne chapem, ked babo place, obe deti plakali a mladsie stale place tak viem, ze dat cucnut za jazdy je zachrana ale... ☹

monhla
30. nov 2015

@ukulela Aj ja som za tie od 0 kg. Máme od 0 do 18 kg a dali sme ju proti smeru jazdy. Bolo to super - bezpečie, pohodlnosť /dala sa celá polohovať na základni/ a hlavne využieľnosť/ mladšiej bola o.k. do 3 rokov -cca 15 kg/ Teraz v zime, keď ju naoblikame je už malá. Nevadí - za pár mesiacov využijeme pre najmladšiu