Akú aviváž použiť a ako prať, aby bielizeň voňala?

martinkaadominik
29. jan 2015

Pri praní som použila rôzne aviváže, najmä zn. Silan alebo aj neznačkové. Ak mi bielizeň voňala, tak iba niekoľko praní. Potom už nie. Mám pračku Electorlux a potom suším bieliteň v sušičke tej iste značky. Dodržujem dávkovanie aviváže podľa etikety (takmer plné viečko) a nalejem ju do priehradky na aviváž. Od Silanu bielizeň vonia veľmi slabo, skoro vôbec. Naposledy mi manžel kúpil neznačkovú aviváž a od tej bielizeň konečne pekne a silnejšie voňala. Ale iba niekoľko praní. Nádobku na pracie prostriedky som následne očistila, ale nepomohlo to. Viem, že niektoré mamičky majú nádherne voňajúcu bielizeň. Ako to docieliť? Ďakujem. 🙂

andyxx
29. jan 2015

Síce som ešte len budúca maminka ale používam Lenor parfumovaný, najviac mi vonia ten v zlatom alebo čiernom obale 😉 ale neviem či sú také silné vône vhodné aj pre bábätká.

ichbinich
29. jan 2015

Ak pouzivas susicku, tak sa avivaz neodporuca. V navode od mojej susicky je to vyslovene napisane, ziadnu avivaz.
Existuju take "papieriky", napustene vonou, ktore sa daju do susicky.
Inak, ak susim pradlo v susicke, vonia ovela menej praskom/avivazou, ako ked ho susim na vzduchu na susiaku.
Ked sa susi na vonku, tak tiez vonia uplne inak, najma, ak fuka vietor alebo svieti na pradlo slnko. Potom prasok/avivaz tiez necitit.
Inak podobna diskusia tu uz je, tam odporucaju rozne prasky a avivaze a ich kombinacie 😉

agnese
29. jan 2015

mne najlepšie vonia bielizeň po aviváži Coccolino

lucka1025
29. jan 2015

Mne pradlo vonia najviac od avivaze lenor ale z rakuska...pretoze tam to neriedia tak ako tu.. 🙂

alobalka
29. jan 2015

Ja dávam max 1/3 viečka avivaze, mne práve moc prenikava vôňa vadí. Používam detský silan alebo dezinfekčné z dm. Ale tie len občas. Ale dá sa do skrine kúpiť vrecúško s levandulou (herbex) a pod...

jantato
29. jan 2015

ja použivam aj lenor aj coccolino,sem tam aj silan, tieto striedam najčastejšie, ale nemožem sa stažovat, vonaju v podstate všetky, ale sušičku nepouživam 😉

gr
29. jan 2015

Ako pise ichbinich, susicka avivaz 'vytahuje' takze mozes jej tam liat kolko chces a aku chces, ale pradlu to nepomoze. Tuto info mam od servisaka. Rovnako by sa nemal pouzivat tekuty gel na pranie, ak susis v susicke. Tiez pouzivam tie papieriky napustene vonou. Maju ich v DM.

simca06022011
29. jan 2015

presne do susicky zbytocne avivaz.. ja mam susicku s parfumovou kapsulou, ta to prevonia, nema to ale kazda, odporucam tie vonave utierky... rozmyslala som aj nad eterickym olejom na nejakej utierke a dat to ku pradlu...
predtym som prala iba v pracke a susila vonku, vonala kazda avivaz, ked chcem aby vonalo aj po vysuseni a vyzehleni, tak jedine silan ruzovy, lenor modry a coccolino vonalo. Aj to bolo nutne nenapchat plnu pracku :/ A zase vela avivaze ti znici pradlo... navonaj si ho inym sposobom... radsje nejaky aroma sprej na pradlo si kup s prirodnymi olejmi a pod. (ja mam z online obchodu kde predavaju rozne aroma lampy a pod..)

samronka
29. jan 2015

Ak chcete mať to, čo periete mäkkučké a voňavé, tak aviváž pridávajte do každého prania, lebo neviem, čo ste mysleli touto vetou - "Ak mi bielizeň voňala, tak iba niekoľko praní".

Na STV2 moderátor Michal Slanička uvádza reláciu "Test magazín". Minulý rok bol test zameraný na avivážne prostriedky a vo všetkých skúmaných parametroch vyhral jednoznačne Lenor. Je pravda, čo uvádza výrobca - vôňu bielizne udrží sedem dni! 🙂 Môžem potvrdiť, lebo ho používam. Dávam ho teda do každého jedného prania, nie občas, a teda nebudem po niekoľkých praniach ešte očakávať vôňu Lenora. 😉

oliv10
29. jan 2015

ja mám tiež sušičku a používam aviváž a presne to isté ... žiadna vôňa, no odkedy nakupujem prášky a aviváže v Rakúsku, je to neporovnateľné...aj keď dám len Ariel z Rakúska bez aviváže, tak sa nevieme dovoňať, bohužiaľ tie naše prášky a aviváže stoja za dve veci a to nehovorím o cene...veľakrát lacnejšie a neporovnateľne...naposledy 7l Arielu za 14,99

danielita18
29. jan 2015

Ja tiez pouzivam cocolino alebo kuscheweich ja ichmam z nemcka ale maju ich aj vDM
A som spokojna uplne citit vonu aj v skrini ja nepouzivam ani lenor ani silan prd mna su silne a agresivne my sa jedneho silanu vyhadzali v noci sme prezliekali paplony co nas vsetko tak svrbelo,potom som s nim
len dlazku umyvala

orchidea71
29. jan 2015

najkrajšie vonia žlty a modry lenor

luvika
29. jan 2015

Ja uz iba Kuschelweich 🙂 modry...vela mamiciek sa ma pyta,cim periem,ze moje deti tak krasne vonaju :D mne silan nikdy takto neprevonal pradlo.

belllinka
29. jan 2015

Jedine avivaze z Rakuska, ak kupim u nas, tak pradlo vobec nevonia, skor smrdi zatuchlinou.

martina646
29. jan 2015

So susickou nemam skusenosti, ale tiez som vselico poskusala kvoli voni na pranie v pracke. U mna TOP je tekuty gel Ariel Fresh Sesation ruzovy, aviviaz uz nedavam, Nadherna vona a dlho vydrzi. Slovensky som neskusala, kupujeme ho v Rakusku, ale kamoska ho tiez chvalila a mala ho odtialto.
Len u mna zostava neustale problem s uterakmi, vonaju, ale su ako smirgel. Tam asi jedine u susicku, co som dostala rady ...

bonaqa2013
29. jan 2015

Maminky poraďte ešte aj nejaký dobrý prášok ktorý dobre operie a prádlo pekne vonia. Dlho som používala Persil, ale chcela by som zmeniť.

clarissa
30. jan 2015

Uz som odskusala asi vsetko mozne co je na trhu,aj rakuske aj nemecke avivaze,je pravda ze tie vonaju ovela intenzivnesie ako nase,z tych nasich mam rada biely lenor a po novom som objavila v nasom obchodiku uplne obyc,avivaz Sofin summer,,taka zlta,pre mna momentalne top!Vonia sladko,babatkovsky,take vone milujem takze mi uplne vyhovuje a vonia pekne dlho aj ked pradlo zvesiavam zo susiaka po niekolkych dnoch a aj ked ho vytiahnem zo skrine.Prasok pouzivam detsky denkmit z DM,velmi dobre perie a je setrny k pokozke,co ocenujem kedze sme alergici 🙂

michi284
30. jan 2015

ja si nechávam voziť z Nemecka Cocolino alebo Kuschelweich modrý. a voní niekedy aj týždeň. a v skrini mám aj tie vrecúška, takže voníme stále...

rokkisu
30. jan 2015

modry lenor.jednoznacne.a potom i zlty. a najlepsie z rakuska. na ostatne avivaze sa neoplati dat ani cent.

stanislavao
30. jan 2015

@martinkaadominik Silan je velmi slaby. Najsilnejsie vonia asi Lenor, Softlan - u nas dostupne, alebo potom Mon Amour - talianska avivaz, ktoru ale zozeniete u nas na internete tiez, aj tu na MK v pro shope. Lenor Spring je velmi silna, intenzivna vona, vyskusajte tu. a co je najlepsia avivaz pre mna, co mam na nu az zavislost, tak je chorvatsky modry Ornel - cottone & Jasmine. to voni niekolko mesiacov cela skryna. cize ak chodite na dovo do HR v lete, tak sa tam potom zasobte touto avivazou.

mykeila
30. jan 2015

skus to cocolino modre

babulka82
30. jan 2015

cocolino mi vonia krasne ale len litrove balenie a musiš davat trošku viac

natalka13
30. jan 2015

nepouzivam ziadnu avivaz, zanasa pracku /a do susicky sa nema davat/, je to dalsia chemia na tele a navyse nic horsie ako v buse prevonany sveter od avivaze 😝
Vam to vazne vonia????

tinaaa84
30. jan 2015

Ja nakupujem prášky a aviváže v Rakúsku. Mám aj sušičku, ale keď do nej dávam prádlo, tak nepoužívam aviváž iba dezinfekčnú (sanytol alebo splendid) aj to iba na uteráky a spodne prádlo. Mám papieriky do sušičky z Rakúska a tie pekne prevoňajú prádlo.

certi
30. jan 2015

pre mna nepochopitelne, ako mozete zniest avivaz....naco maju dietatu vonat veci? veci maju byt ciste a nie prevonane....ja pouzivam ocot......

chovancova27
30. jan 2015

Ja používam prací gél z mydlových orechov a krásne vonia, prírodná silica

bobika492009
30. jan 2015

Mne najviac prevona prádlo Coccolino, aj Lenor je dobrý. Silan som niekedy použivala, ale poslednu dobu ma veľmi sklamal.Neprevonia tak pradlo, a mam pocit že je strašne riedky, pričom viem že niekedy taký nebol..

yyyyanula
30. jan 2015

Pre mňa top aviváž Tesco modrá Gentle Breeze, aj čierna je celkom fajn, ale modrú neprekonal ani Silan, ani Lenor, ani Quanto, ani žiadna iná aviváž, a to ich nakupujem v AT. A celá skriňa vonia dllllho 🙂 A bábätku periem v Drefte Sensitive, ten vonia prekrásne aj bez aviváže.

ingrid2304
30. jan 2015

Ja už zopár rokov používam Lenor, ale ako písali baby vyššie nie tie "naše" ale manžel mi vozí z Nemecka. Naposledy mi doniesol akýsi viacej koncentrovaný, takže ho dávam menej - 1/3 vrchnáčika, max.1/2 a s "naším" lenorom sa to nedá porovnať. Aj pracie prachy mám z Nemecka - persil prach aj gél. častokrát aviváž ani nepoužijem, pretože pri týchto pracích prachoch to nie je treba 🙂

teada
30. jan 2015

ja nepouzivam avivaz, davam do prepazky na avivaz ocot a dvapnem tam asi tak 8kvapiek vonneho olejceka..krasne vonia, aj ked po uschnuti to uz tak nie je citit, ale zasa moc prevonane mi nie je take prijemne...