Akú baby vysielačku si kúpiť?

ellin
11. jan 2008

Ahojte, pred týzdnom sa mi narodilo babetko a uvazujem o kupe vysielacky. Poradte prosím ako si vybrat a ake Vy mate skusenosti s ich pouzivanim. Dakujem

sakura77
7. feb 2012

@lady511 ked uz ,tak philips,sencor nekupuj,inak topcom mam aj ja,videomonitor,uplna spokojnost,ale mas pravdu,samozrejme cena uz je vyssia,donedavna som mala philipsky,vysielacky len na zvuk a super,v podstate nam zachranili zivot dcerky.....samozrejme nie je nad to aj vidiet...my sme museli kupit aj s videom,kedze malinka ma zdravotne tazkosti a musim ju sedovat stale....a topcom ma aj vysielacky len zvukove,tiez su vraj dobre...

lady511
7. feb 2012

@sakura77 dakujem za tip.....ako vidím philips ma velmi dobre ohlasi,,,a ešte som na ne nevidela negativne reakcie..to s tvojou dcerkou am vážne mrzí 😒 dufam teda že monitor s videom vam pomože ,,aby si ju mohla neprestajne sledovat a ešte jedna otázka ja som hladala...taku vysielačku čo ma aj melodiu v priaznivej cene....kedže moja mala ked počuje hudbu hned zaspinká....chcela som Baby Ono...nevieš či su dobre?

sakura77
7. feb 2012

@lady511 mala som kupene aj baby ono,ale take z tych lacnych,nepocula som tam ani prd..s prepacenim,mozno z tychch drahsich budu lepsie,ale nedovolim si tvrdit,,mala som take okolo 30 eur,ale fakt slabota,bolo pocut az ked riadne revala....vratila som ich a kupila zas len philipsky

lady511
7. feb 2012

@sakura77 dakujem asi sa na ne vrhnem

ivulatn
7. feb 2012

neviem prečo nadavate na baby ono ,ja som zase veľmi spokojná,napriklad pocujem aj ked si mala len tak hudroce

janika84
7. feb 2012

@lady511 philips mam teraz ale len zvukove asu dobre-signal aj dosah.sencor som malla pri prvom a tie sa mi nepacili stale nas niec rusilo a nevedela som doladit tak aby bolo ticho-stale sustali.neverila som im stale som behala pozerat ze ked je tak dlho ticho ze ci su neni pokazene...tie topcom su drahe ale nam sa maly narodil v 34 tyzdni a mal problemi zo srdieckom tak som chcela nieco spolahlive a tieto fakt su.ked som na neho videla bola som kludna 😉 pouzivala by som ich aj teraz len maly uz beha vie vyst z postielky a ta kamera ho strasne zaujimala a stale do nej sparkal tak sme ich nahradili iba zvukovov.

lady511
7. feb 2012

@janika84 tak som teda rozhodnuta.aký tip máte?dakujem za radu už 4 dni tu sedím a hladám a pozerám recenzie....a philips...počut cez neho ked dieta ešte neplače len sa tak mrví?držím palčeky vášmu chlapčekovi nech sa Vám darí

janika84
7. feb 2012

keby som mala kupovat tak si kupim tieto http://www.dunaj.sk/male-domace-spotrebice/phil...
ale kedze som pozicala kamoske tie moje topcom ona mi pozicala jej philips take zlto biele ,maju antenu...neviem ke je presne oznacenie....

sakura77
7. feb 2012

@ivulatn nie,preboha,nenadavam,len som hovorila o svojej skusenosti,samozrejme zalezi aj od konkretneho typu konkretnej znacky,ja cislo uz neviem,len viem ze boli v cene cez 30eur a v porovnani s philipsom to bolo velmi zle pocut..to je len moja osobna skusenost,noooo 😉

koran
9. feb 2012

kočky ja som v tom laik aj ked je tam popis (parametre) môžete mi povedať, či táto vysielačka je taká, že obe jednotky, aj to čo má dieťa aj rodič, sú na baterky? tá rodičovská jednotka to som pochopila že je na baterky, ale aj tá čo má dieťa? ďakujem http://www.mall.sk/detske-pestunky/philips-aven...

myskin
11. feb 2012

Ahoj máme Babymoov high care a spokojenost. Bydlíme ve městě, funguje perfektně. Funguje z přízemí přes tři patra na terase. Kupovali jsme ji na www.detske-chuvicky.cz. Doporučuje stránky prostudovat, je tam spousta informací, porovnání všech možných typů chůviček a přínosná diskuze. Hodně záleží na hustotě zástavby kde bydlíte, jestli je to RD se zahradou nebo panelák.

pikkumyy
14. feb 2012

katka 512 - my máme ten topcom pouze jednu vysílačku a jednu tu základnu, takže to nemůžeme používat jako oboustrannou vysílačku, pochopila jsem to tak, že aby to byla oboustranná vysílačka, musíš si přikoupit ještě jednu tu vysílačku... takže nastavení bohužel neporadím...

amicron
4. mar 2012

@katarina7777
Ahojte.
Kedže čerpáme spolu s maminou info hlavne z tohto webbu, rozhodol som sa aspoň trochu prispieť. Jedná sa o Angel Care 1100. Skúsenosti s ním máme cca 9 dní. S celkovým popisom sa moc zábávať nebudem keďže je tu link na tento produkt.
My máme Platinium Edition, jediný rozdiel je v tom, že máme dve snímacie podložky. Avšak skúšal som to aj s jednou a nenašiel som hluché miesto v postieľke, takže ak si objednáte verziu s jednou podložkou, nespravíte chybu.
Manuál je prefotený aj v slovenčine, takže s tým problém nie je. Upozornil by som na to, že baby jednotka je tiež na baterky (2 mikrotužkové) avšak tie nie sú súčasťou balenia, treba dokúpiť. Nie som si istý, či baby jendotka aj nabíja batérie, preto som volil nabíjateľné batérie (ak nabíja klasické by mohli vybuchnúť).
Rodičovská jednotka má dotykový display a ovláda sa skutočne veľmi jednoducho použitím jedného prsta. Môžete si zvoliť alarm na teplotu (min, max) a samozrejme na samotný pohyb (dýchanie). Pohyb je na displayi zobrazený ako pohybujúce sa kyvadlo (dá sa mu zvoliť aj tikavý zvuk, avšak ten ide na nervy a my ho máme vypnutý).Keď sa spustí alarm zvuk je rovnaký pre všetky poplachy, avšak na displayi sa zobrazi piktogram daného poplachu (teplota, zastavený pohyb alebo strata signálu). Odporúčam aby ste si tieto poplachy dopredu vyskúšali. My sme to opomenuli a tak som všetky alarmy bral ako jeden, samozrejme ten najnevhodnejší a to zastavenie dychu. Potom som ešte 2 hodiny čítal na webe o syndróme náhleho úmrtia novorodenca Bolo to o nervy a nikomu to neprajem. Takisto si dajte pozor na hluché miesta kde rodičovská jednotka stratí signál. Sila signálu je priamo zobrazená na displayi. Veľký pozor na domácu wifi sieť a mobilné telefóny. Ak si položíte rodičovskú jednotku blízko noťasa, stratíte signál a spustí sa alarm. Je to zradné lebo to závisí od toho čo na webe robíte. Ak len čítate web, je to ok, ale akonáhle pustíte video (hudba z youtube, seriály…) alebo niečo sťahujete, signál sa stratí a spustí sa alarm. Takisto pozor na mobily. Mobil prihlasujúci sa v kľudovom režime do siete úplne vytieni signál a spustí sa alarm. Ak sa vám to stane uprostred noci počas už aj tak krátkeho času na spanie, budete to dlho rozdýchavať. Inak som žiadne ďalšie muchy nenašiel.
Výdrž na rodičovskej jednotky na batérie je u nás cca 8 hodín. Samozrejme závisí od toho ako dlho máte pustený nepretržitý monitoring (zapnutý display). Je tu voľba aj automatického vypnutia displaya po pár sekundách, čo šetrí batérie.Ide len o vypnutie displaya,monitorovanie je nepretržite zapnuté. Tu len taká poznámka, že nové batérie až tak finančne náročné nie su a ich výmena je jednoduchá..
Záverom len toľko,že hoci je tento prístroj znateľne drahší ako ostané, som rád,že som ho nakoniec kúpil. Prvé 2 dni sme pozerali na monitor namiesto telky. Takisto je dobré hlavne v noci ale aj počas dňa vidieť čo sa s dieťaťom deje. Keď vydá nejaký zvuk len pozriem na monitor a vidím o čo ide. Nebehám za ním každú chvíľu a v noci nevstávame za ním okamžite, pozriem na monitor a podľa toho sa zariadim. Takisto som si vedomý, že ho budem používať dlhší čas.
Dúfam,že som poskytol dostatočné info, v každom prípade na otázky rád odpoviem.

katarina7777
4. mar 2012

@amicron dakujem za info, uz ho par mesiacov mame, zatial ho pouzivam len pre starsieho syna ako video monitor a ked sa narodi druhy tak ho budem pouzivat aj ako monitor dychu... zatial si tiez nan nemozem stazovat... hlavne tie baterie vydrzia dlho co u predosleho video monitoru (chicco) bolo len 2 hodiny a to bolo na nervy.

lubinka26
6. mar 2012

ahojte. nemate nahodou niekto manual k znacke SilverCrest Baby talker 500? dakujem

amicron
7. mar 2012

@lubinka26 link na multilanguage manual je:
http://www.ucom.be/pdf/Babytalker 500 SilverCre...

Priamy link nefunguje, neviem preco. Da sa to najst cez google. Ak sa nepodari, daj mail, poslem. Je to vratane CZ a SVK.

adrianaza
23. apr 2012

Nema prosim niekto z vas skusenosti s pestunkou Orava?

keena
29. máj 2012

@lubinka26 ahoj, ako si spokojna s tou vysielackou? Baby talker 500. ja po nej prave pokukavam 😉 mas aj ten manual, nemohla by si mi ho poslat? inak dosah ma 2 km? dakujem

sonula44
29. máj 2012

http://www.mall.sk/detske-pestunky/philips-aven... máme túto maximáálna spokojnosť má výborné referencie

6mia6
29. máj 2012

Ahojte, zaobstarali sme si túto pestúnku http://www.mall.sk/pestunky/philips-avent-scd48... a chcem sa opýtať či všetky pestúnky v pokoji šuštia. Bola som sa na to pýtať a vraj je to normálne akože signál. Vadí mi že ju musím dať tichšie aby to nerušilo. Ale potom som zase nervózna že či budem počuť keď budem bábo plakať.

zuzanka7117
29. máj 2012

Ahojte baby, my mame tuto vysielacku a som maximalne spokojna.....🙂 Mozem odporucit
http://uk.shopping.com/motorola-motorola-mbp35-...

lubinka26
29. máj 2012

@keena sice ju mam, kupila ju mama v lidl vo vypredaji za 1,5€, ale nejde 😖 takze ti neporadim

keena
29. máj 2012

@lubinka26 😲 tak to potesi ☹ za 1,50 fiha, a to kedy mali? a to bola od kupy pokazena, ci sa vam po case pokazila? a ten manual teda ani nemas? 😕

lubinka26
29. máj 2012

@keena u nas mavaju take akcie sem-tam. malej som pokupila disney veci po 1,5 a 49c 🙂 nehladala som uz ten manual potom. hej isla a potom nesla. a na tie veci vo vypredaji sa zaruka nevztahuje. to je risk. ale napr. digitalna vaha ide ako hodinky a stala tiez tolko 😀

mirkadena
6. jún 2012

Baby, prosíííííííííííííííííím dá sa dokúpiť baterka do babymonitoru Topcom 4500, do rodičovskej jednotky. Mám pocit, že mi ju nenabíja, keď je vypnutá, doteraz to tuším, robilo, že sa dalo, keď vola vypnutá, tak som ju nabíjala, ale teraz nenabíja, tak neviem, či mám dať rekladmáciu, alebo je len baterka už zlá. prosím poraďte 🙂

katren
6. jún 2012

@mirkadena mne sa zda, ze v rodicovskej nie....teda aspon v nasej nie...

ducci
28. júl 2012

my mame video pestunku a som velmi spokojna, hlavne teraz ked je vacsia ju mozem skontrolovat co vlastne naozaj robi v tej postielke 🙂

janka.tom
23. okt 2012

@6mia6 ako ste to prosim Vas riesili s tymi vysielackami? Sustia, lebo sa s tym nieco da robit? Dakujem.

6mia6
26. okt 2012

@janka.tom vrátila som ich späť a máme iné. Predajca ich neskusal, tiež bol prekvapeny a uz ich nepredava. Ak take máte tak to zaneste spat a skúste iné. Nech vam ich priamo skusia v obchode aby ste nebehali hore-dole 😀

janka.tom
26. okt 2012

@6mia6 dakujem za radu, vratila som ich, len teraz zase vaham, ake kupit ...