Akú baby vysielačku si kúpiť?

ellin
11. jan 2008

Ahojte, pred týzdnom sa mi narodilo babetko a uvazujem o kupe vysielacky. Poradte prosím ako si vybrat a ake Vy mate skusenosti s ich pouzivanim. Dakujem

spetra
28. júl 2008

jaký konkrétní model philips byste doporučili? použití v paneláku i v RD....

agness02
28. júl 2008

ahojky, spetra: my máme taky philips, typ SCD 463 a jsme moc spokojení, má dosah 200 metrů a myslím, že to stačí, používáme ji v domku i když jdeme na zahradu a malej spí v ložnici v patře, jen jsme museli přeladit na jiný kanál, protože jsme slyšeli sousedovic Honzíka 😀 😀 😀 , je jich tam asi 16 😉 takže dost možností a snad by to ani v paneláku neměla rušit jiná chůvička 🙂

tyli
29. júl 2008

ahoj barborka08, ja tiež budem kupovať Bybytalker 1010. Je lacnejší ako Philips a myslím, že v kvalite nebude veľký rozdiel. Pri tých drahých platíš za značku a nie vždy sa cena rovná kvalite. Tým však nechcem povedať, že Philips je zlý, no myslím, že zbytočne predražený. Písala som jednému dodávateľovi o radu ohl. Babytalkeru, potom môžem napísať, čo odpísal.

katy1979
30. júl 2008

ja odporucam od top comu t.j. babytalker a to je jedno aký. my máme 2500. meria to aj teplotu v izbe a má to uspávanky a svetko ale to nepoužívame a dá sa aj spatne hovoriť, t.j. môžem cez vysielačku hovoriť na malého.
najprv sme kupili philips ale vrátili sme ho hned na druhý den. vacsí smejd som ešte nevidela a za také peniaze.
Až kým mi môj takto rádioamater a elektrotechnik v jednej osobe vysvetlil rozdiely viditelné na prvý pohlad.
A tak ma zrušil s tým philipsom že som kupila poriadnu blbosť. sustí to, chrčí to, nepočula som malého len neidentifikovatelné zvuky ktorými som zistila že sa v izbe niečo deje.
to tieto od top comu su jedna básen. všetko je počuť jasne a zretelne, bez šumov či iných rušení.
základné rozdiely pre laikov: čím dlhšia antena tým horšia vysielačka. je to na nejakých krátkych frekvenciách a používa sa to aj u detských vysielačiek na hranie - vid sencor či philips.
najlepšie žiadna antena a treba si pozrieť na akých frekvenciach vysielajú. my máme na 1800 Mhz t.j. je to uroven mobilných telefonov. Takže tam nemá čo rušiť a šustať.
tretia možnosť je frekvencia normálnych vysielačiek. aj také su a majú dosah okolo 5 km.

kruguer
31. júl 2008

Nemáte některá zkušenost s Angelcare 2 v 1?Monitor dechu chci určitě, tak mi to přišlo fajn, že je to dohromady.Ale ty snímače dechu jsou mnohem menší než u českého monitoru Nanny, tak si říkám, jestli to nemá vliv, ty angelcare mají jenom 24*24 cm, jestli se prcek často nedostane mimo. Poraďte 😒

katy1979
31. júl 2008

kruger a nedá sa k tomu dokupiť ešte jedna podložka? mám pocit že u monitorov dychu sa to dá dokupiť aby ti to pokrylo vacsiu plochu

kruguer
31. júl 2008

ta angelcare má dvě, ale každá je jenom 24x 24 cm. Ta česká nanny je mnohem větší. asi to bude spíš o senzitivitě, ale stejně by mě zajímala osobní zkušenost. co jsem našla recenze a testy, tak to vychází dobře

anezena
31. júl 2008

my mame Angelcare, pouzivame ho odo dna ako som prisla z porodnice a som veeelmi spokojna. prave ze je super, ze su podlozkly dve, maly teraz dost putuje po posteli akedze mame dve podlozky, je pokryty cely "plac", kde spi. stalo sa nam zatial ze 2 - 3 zapipalo v noci, hned som skocila, skontrolovala, vse ok, ale to bol naozaj este malinky. Vtedy babenko este nerovnomerne dycha, a moze sa stat ze nedycha aj dlsiu dobu a az potom sa nadychne. Ja som Nagelcare chcela hlavne kvoli tomu aj, ze je tam take svetielko modre. Malemu ten senzor vysi na baldachyne, takze mi pekne osviecuje celu postielku, ale maleho nerusi. ked sa zobudi, nereve ale si pomnkava, vidi okolo seba, je to super a dokonca ja v noci vobec nesvietim, to svetielko mi staci, vezmem maleho nakojim, dam naspat, v postielke aj prebalim.

vrelo odporucam.

kruguer
31. júl 2008

Tak to si mě potěšila, moc díky za info 🙂

sasenka
31. júl 2008

Ja som mala monitor dychu požičaný do roka, ale ako malý začal behať po postielke, radšej som to vybrala, to mal asi 10 mes., mali sm NANNY
Dokonca nam aj 2x zhapípalo... takže keby nebol... neviem čo by bolo 😖
No a vysielačky mame ORAVA, lacné po 800,- SK a slúžia nam super, ani ich nechcem nikomu dávať, necham si to, aspon budem mať aj prehlad, čo sa deje v detskej izbe.

barborka08
4. aug 2008

Ahoj tyli, dakujem ti za odpoved. Bola by som velmi rada keby si napisala co ti ten dodavatel odpisal. Zatial som este Bybytalker 1010 nekupila, ale stale nad nim vazne uvazujeme a o to viac, ze termin prichodu nasej malinkej je uz za par dni 🙂

gucz
4. aug 2008

ja mám vysielačky sencor, stáli zhruba 800 korún, používali sme ich v RD, keď sme bývali u svokrovcov. Teraz bývame v byte, tak vysielačky nepotrebujem, lebo malú počujem cez dvere tak či tak.

barborka08
7. aug 2008

Nakoniec sme kupili od top comu babytalker 2500, a mozem ho len odporucat. Zatial splna vsetky nase ocakavania, ci sa to uz tyka cistoty prenosu hlasu, dizajnu alebo pridavnych funkcii 🙂

spetra
8. aug 2008

dosah 150 m je dostatečný?

julie6
22. aug 2008

dievcata, mne maly zle spaval,potom mi jedna pani vravela,aby som prestala pouzivat vysielacku/kvalitnu/,vraj kvoli geopatogennym zonam, a pomohlo,je to mozne???neviem ci preto,alebo jednoducho zacal lepsie spat.
Do 8 meisacov sme byvali v dome u rodicov,preto som si myslela ze je to nutnost, pouzivali sme ju iba vecer ked zaspal a my sme chceli s mangelom aspon trosku vypnut a prejst na ine myslienky pri TV,alebo v debate s nasimi, no potom som bola ja ako na spagatiku a chodili sme maleho pozerat kazdych 15 minut,a castokrat sa aj zobudil a kedze sme nepoculi zareagovali sme az na krik,co som si potom tyzden vycitala ze som ho chudatko nechala,a bal sa tmy.Teraz v byte ju uz nepotrebujem/nemame balkon,a sprchovat sa nemozem,ani buchat v kuchyni,lebo je spojena s halou a poriadne to pocut do spalne,ani prat lebo aj na to sa zobudi,
myslite si ze ma vsielacka aj nejake negativne ucinky?????

tinucha
5. nov 2008

Ahojte.
Nemáte náhodou niektorá tento video monitor? http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4366341 Ako ste s ním spokojné?

evina313
5. nov 2008

ahojte, aj ja som uvazovala nad tymi skodlivými zonami. my mame vysielacku a davam ju malemu do postielky, takže dufam, že to neskodi. mame na 150 m a to bohato stačí, nemame palac 🙂 a aj ked som vonku, ma to dosah. davate mu monitor ku hlavičke, alebo nejak inak ?

hlavinka
6. nov 2008

Ahoj holky, vedely byste poradit, kde v CR sehnat klasickou vysilacku? Ne miminkovskou, ale normalni? Vim, ze nekteri rodice klasickou vysilacku pouzivaji misto te detske, protoze ma lepsi dosah. Diky

barborka08
4. dec 2008

hlavinka, skus pozriet na nete, pripadne v obchodoch s elektronikou, nie je koplikovane ich zohnat.

sassi
4. dec 2008

my mame asi najlacnejšiu na trhu - ORAVA za 850,- a celkom stačí, počujem to až na prízemie a byvame v podkroví, teda 2 poschodia bez problemu, aj cez celý dvor. Mne sa zda dosah super. Nemá to video, ale načo, počujem predsa či spí, či nie. Je to aj dosť citlive. Ma však iba 2 kanály.
No neodporučala by som niekam, kde je vela vysielačiek - trebárs v panelaku, lebo to všeličo ruší. Jeden čas ked na namestí zvykli parkovať Mestskí policajti, tak nam to na jednom kanáli stále šušťalo 😕 . My bývame tak, že na okolí nie su domácnosti - na námestí, tu je malo bytov, väčšinou obchody, kancelárie. A susedov s deťmi nemáme vobec, takže nam to nema kto rušiť inou vysielačkou.

sassi
4. dec 2008

ja tu vysiečku nedavam do postielky, ale asi 2,5 metra dalej na 2. koniec izby

jaja5
6. dec 2008
sassi
6. dec 2008

jaja, jasne, že ked ma dieťa vysielačku 12-16 hodín 30 cm od hlavy, že to nemože byť dobre ☹
Preto my sme to hned nedali uplne do postielky, počuť to rovnako dobre, ked je to aj 3 metre od hlavičky dieťatka.
A do pol roka sme mali aj podložku na stráženie dýchania, a veru nam 2x zapípala 😕

tribitka
6. dec 2008

na našej vysielačke (Philips Avent) je napísané, že má byť min. 3 metre od dieťatka.....
je to naša druhá vysielačka, a sme s nou max. spokojní....

mareli
10. dec 2008

tak mi sme mali od TOPCOM tie aj s videom. to bolo onicom, dosah v budove 50m. ked sme boli na dovolenke, tak v hoteli bola mala v izbe a dole v jedalni uz nebol dosah. viete mi poradit nejake s co najvacsim dosaho, ale y vlastnej skusenosti. kto mate overene, ye vzsielackz maju naozaj dobry dosah? ktore?

kesinka
10. dec 2008

Maminky, nemate nahodou skusenosti aj s pestunkou Fisher Price?

danu
2. jan 2009

ahojte
chcela by som sa opytat ake mate skusenosti s baby vysielackou od Topcomu s kamerou tu je link
http://www.kupsito.sk/?lng=svk&MODULE=12&iDC=13...

chceme ist v lete na dovolenku a ci sa mi vobec opalti vyhodit tolke peniaze aby mala vysielacka a kamera dosah

labutka
16. jan 2009

ja by som chcela tiez 2 v 1, monitor aj vysielacku. rozmyslam nad Angelcare, je este aj nejaka ina alternativa? a ked babetko vyrastie a monitor nebude treba, da sa pouzivat len samotna vysielacka?
diky.

danu
16. jan 2009

labutka tiez mam druhu alternativu anglecare a zevraj sa da pouzivat potom aj samotna vysielacka.
Inak chystam sa od 26.3-28.3 je v Ba v inchebe vystava pre rodinu atd, a bude tam vsetko, od vysielaciek, kocikov, jedla atd pre babatka.

labutka
17. jan 2009

hm, to je mne uz neskoro.... ja mam termin zaciatok marca, a vyzera ze maly dojde este skor.....