Akú baby vysielačku si kúpiť?

ellin
11. jan 2008

Ahojte, pred týzdnom sa mi narodilo babetko a uvazujem o kupe vysielacky. Poradte prosím ako si vybrat a ake Vy mate skusenosti s ich pouzivanim. Dakujem

sendynka01
9. okt 2010

@krpcek ahoj, mozem sa spytat ako si bola si bola nakoniec spokojna s tou baby vysielacou Topcom 1010? Rozmyslam, ze by som ju kupila. Hlavne koli tomu dalekemu dosahu. Dakujem 🙂

krpcek
9. okt 2010

@sendynka01 ahoj, ja s nou spokojna nie som. sice ma velky dosah, ale tym padom mi tu chyta vsetko mozne. cez den pocujem robotnikom na stavbe ako sa bavia, vecer mi tu placu cudzie deti a moju pocujem len cez dvere, lebo kym to vysielacka zaregistruje ja uz som tam. 😠 ma malo kanalov, takze na kazdom niekto uz je. velmi som sklamana. . . keby som mala mensie dieta este by som riesila vymenu, ale teraz uz ju tak velmi nepotrebujem, tak mi staci aj tato.

sendynka01
9. okt 2010

@krpcek Dakujem velmi pekne za odpoved 🙂

krpcek
10. okt 2010

@sendynka01 nemas zaco, neviem, ci ta moja odpoved potesila 😒 😉

sendynka01
10. okt 2010

potesila 🙂 nakolko som sa chvilu predtym rozhodla pre pre ine a vidim ze som urobila dobre..

kozinka
10. okt 2010

@sendynka01 ahojky 🙂 Stalo se nám to jednou, za celé 2,5 roku co ji máme, že v ní zaškvrčelo a slyšela jsem tam pána 😅 😀 ale asi pět vteřin pak už nic , je tam šíleně moc frekvencí a podfrekvencí, takže si myslím, že to byla opravdu jen náhoda 🙂
A ta vzdálenost, super 🙂 je to myšleno 3km vzdušnou čarou, takže pokud jsou tam zdi atd.. tak jsme to zkoušeli s manželem a ještě 1,5 km daleko mě slyšel 🙂)))) ale kdyby v místě nebyly žádné překážky, tak si myslím, že 3km to dosah určo má 🙂 Tak dobře vyberte 🙂

sendynka01
10. okt 2010

Dakujem velmi pekne za odpoved, vela ludi nema tieto vysielacky preto som sa rozhodla ze ich objednam.. teda uz som tak dnes urobila..je to original vyrobca na vysielacky takze by asi nemali predavat smejd..dufam ze budem spokojna..este sa chcem spytat ten senzor co sa aktivuje podla hlasu babatka ti zachytil aj taky slabsi zvuk ked sa prevracal alebo zakaslal napriklad?

luciferdik
11. okt 2010

@sendynka01 My jsme měli Brondi BM 10 a spokojení jsme nebyli, nakonec jsme je vyměnili za chůvičky Babymoov High Care. Ty Brondi nám chytali všechno možné okolo, každou chvíli něco jiného, i když jsme xkrát přelaďovali, pokaždé tam bylo i něco jiného. A nebyly moc citlivé, nebo aspoň nám to tak nevyhovovalo, slyšeli jsme malého až když opravdu brečel nahlas. Teď s těmy Babymoov jsme moc spokojení, jak s citlivostí, tak s dosahem a hlavně slyšíme jenom vlastní dítě, bezva.

loren
6. nov 2010

ahojte mame vysielacku Philips Avent SCD 520 a ked funguje tak pocujem taky sum cely cas a ked deti zaplacu aj ked sa obracaju tak to pocujem no stava sa mi aj to ze je sum a potom zrazu ticho na displeji zobrazuje tie iste udaje ako aj ked sumi ale uz ked deti zaplacu alebo je tam pohyb nic nepocujem vobec a to som len vo vedlajsej izbe nikde daleko je to chybne alebo co?

mandarinkaa
12. nov 2010

Ahojte kocky,
mate niektora detsku video pestúnku HAMA BC-500D??
http://www.hama.sk/ProductDetail.aspx?id=92662
Ako ste spokojne?
dakujem za odpoved

evkasop
14. nov 2010

Ahojte, neviete mi náhodou poradiť, kupila som si baby phone sencor 141, ale zistila som že je o ničom, bývame v dome a malú mam vačšinou hore v postielke, ked mám prijímač pri sebe, dost sumi. Asi ho mozem zahodiť, neviete mi poradiť aký je v takom prípade najvhodnejsí? aká značka?ten bol lacný tak asi preto je o ničom.
Dakujem

exupery
14. nov 2010

@evkasop mi mame angelcare,ale starsiu verziu,pretoze na tie novsie som pocula,ze su tak velmi citlive,az sustia,alebo tak nejak,a som velmi spokojna.Hoci byvame na cinziaku,na tretom,ak idem so psom a som pod oknom tak v pohode pocujemaj cez panely,pretoze izba je uplne na druhej strane,maju super dosah...

meo
16. nov 2010

@evkasop Ahojky, já mám taky Sencor, ale ten lepší SBM 1600 a jsem s ním velice spokojená. Sencor 141 za moc nestojí, proto je nejlevnější, ale 1600 je super. Koupila jsem ho proto, že má dosah až 400m, má nabíjecí baterie a je oboustraný, takže můžeš mluvit i na dítko. Dobrá chúvička je i od Philipsu, ale ten je se stejnou výbavou poměrně dražší, ale pokud ti stačí základní model tak je to dobrá volba. Sencor SBM 1600 stojí 1200 až 1500Kč, takže za tuhle cenu je velice dobře vybavený, mám ho vyzkoušený doma, na zahradě i na dovču jsme ho braly - takže doporučuju

mandarinkaa
22. nov 2010

Ahojte, objednala som tie HAMA BC-500D, otestovala a som spokojna.
Dobry dosah, sumia ale len ked su zapnute.
Nastavi sa tam funkcia VOX, co znamena, ze das babatko spinkat a nechas to zapnute. Ked nejaky cas babatko nevydava ziadne zvuky (naplacka napriklad) asi 30 sekund, tak sa to vypne a mozes kludne spat (uz to nesusti).
Ak babatko zamrnka, zaplace alebo vyda akykolvek zvuk, tak sa zapne obraz aj zvuk (vtedy to trosku susti) a vidis co sa s nim deje, ci treba k nemu bezat alebo je v pohode.
Takze zatial nelutujem 🙂 uvidim ake to bude v reali ked sa nam maly narodi 🙂

duplicka
13. dec 2010

@sendynka01 ahojcke chcem sa spytat na spokojnost s vysielackami topcom, pises ze si objednala

sendynka01
13. dec 2010

@duplicka ahoj ja som si neobjednavala topcom ale brondi..takze neviem ake su...ale v podstate obe funguju na tom istom principe..S brondi som spokojna..

duplicka
13. dec 2010

@sendynka01 no ja prave hladam nejake dobre lebo sme mali philips 520 a akosi najprv zacali vypadavat dva kanaly a potom uz zle fungovali atd atd a samozrejme ,ze sa to pokazilo po dvoch rokovch cize uz nemam v zaruke:( a sice sa mi pacia philips 510 ,ale ta cena ufff

sendynka01
14. dec 2010

Ja mam presne tieto : http://www.elektrodomisko.sk/eshop/detail/2745/.... Som s nimi velmi spokojna. Na frekvencie sa mi nikto nechyta, je ich tam strasne vela takze keby nahodou da sa to preladit niekam inam. Jedina vec ktora mi vadi, ze monitor, ktory mam v izbe pri postielke nie je aj na baterky, ale len na pripojenie do zasuvky. Vysielacka ma dobijacie baterky. Nie je to vada pokial sa pouzivaju doma a nie niekde mimi kde nie je prud. Potom by som riesila asi tie Topcom, lebo tam myslim, ze obe casti funguju aj na adapter a aj na baterky. Dosah mam zatial vyskusany od nas zo 4poschodia do obchodu, co je asi 300metrov a fungovalo to bez problemov.

sendynka01
14. dec 2010

@duplicka Ja mam presne tieto : http://www.elektrodomisko.sk/eshop/detail/2745/....... Som s nimi velmi spokojna. Na frekvencie sa mi nikto nechyta, je ich tam strasne vela takze keby nahodou da sa to preladit niekam inam. Jedina vec ktora mi vadi, ze monitor, ktory mam v izbe pri postielke nie je aj na baterky, ale len na pripojenie do zasuvky. Vysielacka ma dobijacie baterky. Nie je to vada pokial sa pouzivaju doma a nie niekde mimi kde nie je prud. Potom by som riesila asi tie Topcom, lebo tam myslim, ze obe casti funguju aj na adapter a aj na baterky. Dosah mam zatial vyskusany od nas zo 4poschodia do obchodu, co je asi 300metrov a fungovalo to bez problemov.

duplicka
14. dec 2010

@sendynka01 dakujem, no musim porozmyslat

ngelik
21. dec 2010

Ahojte, mate skusenosti s Video baby monitorom? http://www.babymonitor.sk/

trillianka
21. dec 2010

@duplicka ahoj no ja mam topcom babytalker 2000 a nie som spokojna ☹
tie svetielka su cez den skoro neviditelne.... stale to musim kontrolovat pod rukou, ci je to zapnute a ci je signal. ta detska jednotka je strasne velka a je sice na baterky, ale tie sa v nej strasne rychlo vybiju (cca.6 hodin a musim menit ). Ide sice aj na kabel, ale ked to chcem do kocika na terase, tak tam musim tahat kabel 🙄
Ja budem asi menit 😠

duplicka
21. dec 2010

@trillianka no to som potrebovala pocut, lebo len ten kto ich pouziva denne vie posudit ci su ok. ja som mala philips tusim 520 a pokazili sa mi ale po 5 rokoch a zrazu zase funguju synovi padla jedna jednotka na zem a idu 😀 😀 😀 😀 a to som ho okrikla,ze tak ty si ich uz dorazil uplne 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tak snad apson pol roka pojdu 😀 😀 😀 😀 😀

trillianka
21. dec 2010

😀 no sikuliak to je.... aj k nam by mohol prist zhodit zopar veci 😀

zoeastor
7. jan 2011

Ahoj ngelik,
ja tento baby monitor z www.babymonitor.sk používam už asi druhý mesiac a som veľmi spokojná. Predtým som mala monitor v tvare jabĺčka (neviem názov modelu) a poslúžil dobre, ale tento baby monitor je lepší. Napríklad kamera má oveľa širší záber, takže keď mi malý začal loziť alebo sa posúvať v spánku nemusím chodiť prestavovať kameru, kameru viem ľahko prichytiť, kde potrebujem, pretože som k tomu dostala aj tzv. chobotnicu (niečo ako statív pod fotoaparáty, má to tri ohybné "chápadlá"). Ked malý spinká v postieľke kameru mám na postieľke, keď chcem urobiť niečo v kuchyni, malého dám do obývačky a na kľučku za pár sekund prichytím kameru. Monitor má zaujímavé funkcie ako napríklad zoom-in - zoom-out na priblíženie, obraz aj zvuk sú bez rušenia, keďže je digitálny. Vrele odporúčam.

Predtým som ešte mala možnosť vyskúšať video monitor v tvare kvietka. Ten vyzeral veľmi pekne (na druhej strane to nemusí byť výhoda, lebo dieťa na to bude zízať a nebude chcieť spať 🙂 ), mal aj taký šikovný štipec na uchytenie, ale obraz na monitore bol maličký a slabej kvality, takže tam nebolo skoro nič vidieť.

Každopádne, po tomto by som už baby monitor len so zvukom nechcela. Možnosť vidieť, čo moje dieťa robí (a kde sa práve nachádza 🙂, je na nezaplatenie, ten komfort sa nedá ani porovnať.
Kamarátka, ktorá bola tehotná predo mnou, mala len taký so zvukom a vždy keď "zaškvrčalo", už aj letela k malému a nabehala sa teda dosť...

janika84
11. mar 2011

prosim vas mate niekto monitor - video babymonitor color - Zublin .ako ste spokojne?dakujem za radu 😉

janika84
13. mar 2011

@zoeastor ahoj.chcem ta poprosit o radu.rozmyslam o monitore ktory mas ty.je ozaj dobry?aky ma dosah.byvame v rod.dome maly spava hore a my ked sedime na terase dole aby sme nemuseli stale behat pozerat.najskor som chcela ten zublin.ale ten by mi v rod dome nefungoval-vcera mi pisala jedna kocka.teraz rozmyslam aj o tom jablcku co opisujes.predava niakpani od nas.alebo http://deti.bazos.sk/inzerat/6532226/predam-vys... .alebo tu co mas ty- neni o vela drahsia a je v zaruke.no neviem co mam spravit.velmi mi pomozes. 😉 dakujem pekne 🙂

stanka04
13. mar 2011

@zoeastor
@janika84 To aj mna zaujíma,už ho mám nakliknuty na objednanie,akurat sa muz pytal,ci bude fungovat,ked babo bude spat hore a my budeme v zahrade.Teda zahradku mame mini,len ci to steny "prebije" 🙂 V popise pisu 200m vo volnom priestore,ale malo by zavisiet priamo od pristroja...

janika84
14. mar 2011

@stanka04 tak ja som nakoniec objednala tuto http://www.atinet.sk/spotrebna-elektronika/topc... .ma ju vela predajcov-skus kuknut.tu je za naj lepsiu cenu. zevraj by mala byt najlepsia.to mi odpisali viaceri predajcovia.ma kodovany obraz aj zvuk-ze nemoze babo nikto sledovat s inej vysielacky.obojsmerny prenos zvuku,svetlo, 5 uspavaniek.... a ze aj znacka ma byt super,oni vyrabaju aj normalne vysielacky.v stredu ju mam mat doma tak som zvedava na ten zazrak 😀

stanka04
14. mar 2011

@janika84 Dakujem,celkom sa mi pozdava,tak potom daj vediet,ako viditelne je babo na tvojej jednotke a ci ste v pohode aj na terase 🙂 Inak sa mi paci hlavne ta kamera a biela farba,aj uspavanky mozu byt prakticke 😎