Akú baby vysielačku si kúpiť?

ellin
11. jan 2008

Ahojte, pred týzdnom sa mi narodilo babetko a uvazujem o kupe vysielacky. Poradte prosím ako si vybrat a ake Vy mate skusenosti s ich pouzivanim. Dakujem

trixi
11. jan 2008

Ahoj ellin, my sme kupili nemecku vysielacku Funk-Babysitter s displejom od firmy reer. Su k tomu dve nabijacky. Vyhodou je ze ma dostrel 400 m, nevyzera nejako extra (ako taky lacny mobil) ale bola lacnejsia ako Phillips a ine a ma najvacsi dosah. Potrebovali sme velky dosah kvoli velkemu domu. Pouzivam ju kazdy den. Maly spi na terase, zapnem vysielacku, strcim do kocika a mozem behat po dome a venovat sa domacim pracam. Zamrnci a pocujem ho. Je to vyborna vec. Mne velmi pomaha.

ada78
11. jan 2008

my mame philips a su super.
najskor sme kupili sencor, ale len chrapcali a boli na ... . ja by som lacne vysielacky uz nekupila. 😉

tanja61
11. jan 2008

je to naozaj skvela vec mne ked sa narodil danielko tak som nevysla z izby 2tyzdne lebo som ho nechcela nechavat sameho a bala som sa ak ho neuvidim tak sme kupili kameru aj s monitorom takze ho vidim a aj pocujem 🙂

maminasr
11. jan 2008

naozaj je to super vec ja mam babysiter Hyundai a este som ho kupila v akcii za1750 takze super...mozem si tam nastavit aj citlivost mikrofonu takze si mozem pri nom pustit aj radio a da sa to nastavit aby to to radio nevnimalo...a ma dosah500metrov co je super..takze bezproblemov si mozem porobit co potrebujem... 😎

vlastulka
11. jan 2008

My máme Sencor a som tiež snimi spokojná...

dika
11. jan 2008

videla som hodnotenie najkvalitnejsich vysielaciek a od Angelcare boli na prvom mieste, ale my mame od Philipsu a sme velmi spokojni.

zuz11
18. mar 2008

kofinek • 28. okt 2006 o 18:04
Zdravim vsetky maminy, ktore sa nepohnu bez elek.chuvicky.
Chcem nejaku kupit,ale neviem si vybrat. Ak nejaku pouzivate, alebo ste pouzivali a ste, alebo nie ste s nou spokojne, mohli by ste mi o tom napisat? Dakujem za vsetky informacie. Anna 😉

biccy • 1d • 28. okt 2006 o 19:23
My mame doma phillips a sme velmi spokojni. 😉

pitrs • 2d • 28. okt 2006 o 19:29
Souhlasím s Biccy, také jsme používali Phillips a byli velice spokojení 😉

vilca • 1d, snž • 28. okt 2006 o 19:44
Taky máme Philips a nemáme s ní problém 😉

jessica25 • 1d • 28. okt 2006 o 19:56
Uz tu taka tema bola.

ninocka • 1d • 28. okt 2006 o 20:01
mamicky odporucate mi to ? ak ano aku znacku?

ikke • 28. okt 2006 o 20:27
ninocka, v rodinnom dome je to nenahraditelny pomocnik, v trojizbovom byte sa vsak bez nej hravo zaobides. znacky pozri na zaciatku diskusie.

jessica, asi bola, ale vramci inej temy 😉

ena • 2d • 28. okt 2006 o 21:45
ako vravi Ikke, do domu ano, do bytu zbytocna... skor sa potom oplati monitor dychania do postielky.

kofinek • 29. okt 2006 o 16:35
Dakujem velmi pekne za odpovede. Nemate niekto skusenost s chuvickou od firmy chicco? A co si myslite, ak by som kupila pouzitu este v zaruke, ci radsej neriskovat a kupit novu? 😉

lucisa • 29. okt 2006 o 22:44
Ahoj, máme výborné zkušenosti s Phillips, i přesto, že máme jen byt. Dcera měla lehké spaní a když jsem jí chodila kontrolovat osobně, nějakým způsobem se probrala, v chůvičce jsme ji slyšeli, aniž bychom chodili do ložnice.
Navíc bydlíme ve 2. patře, máme za domem velkou zahradu a malá mi dobře spala jen venku zachumlaná ve fusaku (listopadové dítě), takže jsem jí postavila pod okno a protože jsem okno měla kvůli zimě zavřené, chůvičku jsem strčila do kočárku a měla jsem přehled.
Dnes mají holky 4 a 2 roky a stále ji používáme, jen obráceně. Když bylo v létě dlouho pěkně nebo jsme měli návštěvu a holky už spinkaly, mohli jsme se v klidu bavit na zahradě, protože jsme s sebou měli chůvičku, která nám holky hlídala. V případě pláče jsem vyběhla po schodech a za minutku u nich byla. Super pomocník, nedám na takovou vymoženost dopustit.

kofinek: co se týče chicca, nemám zkušenost, ale rozhodně bych šla do nové, vzhledem k 2 leté záruce a době, jak dlouho ji budeš používat (viz my) a k ceně nové, která není nikterak závratná (pokud jo, určitě se rádi složí příbuzní, když se budou ptát, co koupit mrněti). Občas se totiž v chůvičce porouchá mikrofon a oprava je vzhledem k ceně nové chůvičky dost vysoká, takže bych neváhala.

Jo a dneska bych šla holky i do chůvičky s televizí. Nekupujte ale takovou, která je označována jako baby monitor, je drahá. kupte si raději klasickou průmyslovou kameru. Je to stejný princip a vypadá podobně jako chůvička, ale dá se koupit už kolem 3 - 4 tisíc (Globus apod.). Výrobci se snaží na všem, co je určeno právě dětem dost vydělat... 😠

kofinek • 30. okt 2006 o 00:51
Lucisa, dakujem velmi pekne, presne to som si potrebovala precitat. Ja som vlastne len chcela doladit moje vedomosti 😀 este raz dakujem. 😵

vilca • 1d, snž • 30. okt 2006 o 09:07
Lucisa: kam přesně do kočárku jste tu chůvičku dávali? Neměla by být moc blízko hlavičky, ne?

liska • 1d • 30. okt 2006 o 11:46
podla mna ma babysitter svoje opodstatnenie aj v byte,nielen v dome,ak spi babatko vo svojej izbe,my sa ho tiez chystame kupit,resp.ten aj s kamerou,ako pise lucisa...v noci staci zapnut kameru,skontrolovat,ci spi,ci nie je odkopany atd.a spat pokojne dalej 🙂

lucisa • 30. okt 2006 o 12:41
Ahoj, přesně tak, kámoška měla malou televizi vedle klasické, dívali se večer na telku a očkem vždycky jenom mrkli, jestli je malý ok.
Chůvičku jsem dávala do kočárku na fusak, opřený o slídu. Měla jsem zvýšený okraj, tak jsem ji tam tak šprajcla, aby se nevyvrátila. K hlavičce neradím dávat už jen kvůli tomu, že by se mohlo mrně zavrnět a chůvička by mu spadla rovnou na obličej.
Jo a pokud ji budete dávat do kočárku, trošku ztlumte citlivost (já měla rozsah 1-6), protože když je citlivost přenosu moc vysoká, bude se vám chůvička zapínat při každém větším zafoukání větru nebo když bude sousedům štěkat pes, příp. projede traktor. Tím, že je vysílačka blízko dítěte, tak i malá citlivost (2-3) pláč nebo jiné zvuky mimča zaznamená. 😅
Já jsem z toho byla ze začátku vyděšená, protože mi přijímač pořád vrčel, já lítala na zahradu a malá si spokojeně chrněla. 😝
A ještě jedna perlička na konec: naše chůvička má rozsah až 700 m (v dobrých podmínkách samozřejmě - žádné domy, stěny, stromy apod.), a o pár domků dál mají taky malé děti a používají stejnou značku a typ a tak se občas stalo, že jsme vzájemně slyšeli naše děti, pak jsme se tomu smáli a museli jsme přepínat kanál (A,B). 😀

alena22 • 1d • 5. nov 2006 o 18:01
Ahoj chcem vas poprosit o radu monitor dychu ano ci nie?
Manzel tvrdi ze je to podla toho co cital vyborna vec ale ja som pocula od mojej sestry ze to casto zvykne blbnut a zbytocne to dotycnu matku plasi,nevie to ale z vlastnej skusenosti len z pocutia od jej znamych.
Dakujem vam vopred za odpovede

lucisa • 6. nov 2006 o 19:59
hlídač dechu bych koupila jen, kdyby se mi narodilo mimčo předčasně nebo s nějakým problémem, tam je vyšší riziko syndromu náhlého úmrtí kojence. jinak bych asi neinvestovala, protože znám několik případů, kdy rozespalá maminka vezme v noci dítě z postýlky na kojení a za chvilku celou rodinu dokonale probere ječící alarm.
stejně tak, že někdy, když už je mimčo "hybnější" a posune se, podložka si myslí, že tam není a začne houkat.

zuz11 • 1d • 7. nov 2006 o 17:08
http://wanda.atlas.sk/rodina-a-deti/babatka/476...
zaujimavy clanok

zuz11
19. mar 2008

tamia • 29. dec 2007 o 15:43
máte niekto vysielačku ktorá vysiela aj video? Ste s ňou spokojné?

zuzka82 • 1d • 29. dec 2007 o 22:15
ahojko, my mame doma asi taku ako myslis....nad postelou mame kamerku a tu v izbe taku maku obrazovku aj so zvukom, da sa to prepnut samozrejme aj na nocne videnie...a my si to velmi pochvalujeme,,,, 😵

johannka03 • 2d • 30. dec 2007 o 00:13
caute ja nie som proti technike ale to uz deti nemozu mat sukromie kupte si radsej namiesto kamery monitorovacie zariadenie pohybu a dychania dietata ktore vam stale snima ci dieta dycha alebo sa hybe a ak a ak nie je nieco v poriadku tak hned na to upozorni hlasnym pipanim cim sa da zabraniit nahlemu umrtiu dietata sips a navyse to mozte pouzivat ako odposluch a po dalsie cely system je aktivny len pri zaznamenani hlasu alebo pohybu takze zbytocne nevytvara elektrosmog cize neozaruje dieta ,co kamera nevie a nedokaze lebo nebudete sa stale len na tel. pozerat velmi odporucam je to super vec a financne to vyjde lacnejsie ako camera tolko moj nazor ps: odkedy mame odposluch spim kludnejsie http://www.detskyruzek.cz/elektronicke-monitory... 🙂 🙂

tamia • 30. dec 2007 o 11:17
johannka,
lenže mi už máme monitor dychu nanny.

moja malá ked sa zabudí tak neplače ale stojí v postielke a obzerá sa. tá vysielačka zachytí aj to?

zuzka,
akú značku máte?

anamor • 31tt • 30. dec 2007 o 16:19
tamia ak budeš pokojnešia ked budeš bábo aj vidieť kúp si vysielačku aj s monitorom.

johannka03 • 2d • 30. dec 2007 o 21:17
tamia to zachyti kazdy zvuk ktory vznika pri pohybe a ty budes pocut sustanie a dychanie

zuzka82 • 1d • 30. dec 2007 o 21:18
tamia...je tu ze, gigaAIR 50R, Tranwo 😅 😅 neviem ci ti to nieco hovori....
my mame tu malinku obrazovku polozenu hned vedla telky, takze na to vidime...a vlastne, aj ked pozerame telku, a vidim ze sa krpec mrvi, viem ho nakojit, este kym zacne plackat, a tym padom aj hned dalej spinka.... 😵

a na margo toho monitoru dychania, znama to mala doma, a pouzivali to len kratunko, lebo jej to pipalo, aj ked sa nic nedialo, tak sa len stresovala...ze to radsej bude chodit malu kontrolovat...

maaja • 1d • 30. dec 2007 o 21:20
my sme mali tu videovysoelacku, ale sme ju vratili - mala kratky dosah, takze sme nic nevideli ... mame velky dom, potrebovali sme s velkym dosahom

potom sme kupili len taku vysielacku so zvukom, ale nevyuzivame to ... len raz ked sme boli na dovolenke a par krat v lete ked maly spal vnutri a my sme boli vonku ...

myslim ze je dobre mat taku vysielacku, ale ozaj ju vyuzivame malicko

alami
19. mar 2008

mám sencor - už by som ju nekúpila, prvú som reklamovala, lebo malý reval ako tur a ani sa nezapla, tak mi vymenili. Isto radšej zainvestovať a môcť sa spoľahnúť, ako keď si nespokojná, či to funguje a potom beháš dieťa radšej skontrolovať. Už by som kupovala len niečo lepšie - stojí to za to, je to veľká pomoc - hlavne v dome

gangulienka
19. mar 2008

my mame philips , mame maly domcek tak vnutri to nepouzivam, ale ak mi mala spi dnu a ja chcem ist na zahradu tak vtedy to pouzivam a je to super ma daleky dosah (mame 10 arovu zahradu)...som spokojna

ikke
8. apr 2008

skutik • Včera o 16:42
ahojte.... viete mi prosím poradiť pre akú značku a typ vysielačky konkrétne sa rozhodnúť? najlepšie na základe dobrých osobných skúseností. Hľadám nejakú na rodinný dom, keď aj bude malá spať na poschodí, aby som mala dosah dolu na terase a vôbec, čo je dôležité zohľadniť pri výbere. Na trhu je ich kvantum, každá ma niečo iné a ja vôbec netuším, čo je ozaj dôležité a čo sú zbytočnosti... ďakujem

vavka33 • 2d • Včera o 17:18
My mame zn.Orava a je dobra.Tiez mame rodinny dom a ked spala mala vonku a ja som bola v dome na poschodi alebo ona spala dnu a ja som bola vonku,dobre som ju pocula.Ma dosah 400m a to mi staci.Dokonca ked ma zapnutu vysielacku inej znacky suseda vedla v dome,tak ta nasa odpocuva aj ich -zachyti ich signal

bambusko • 3d • Včera o 17:41
my sme mali skoro 7 rokov vysielacky philips, absolutne som sa na ne mohla spolahnut aj v bytovke aj v dome, akurat sa nam pokazil jeden adapter, ale sikovny manzel vyrobil. no teraz sa uz uplne porucali, tak sme kupili tie najlacnejsie sencor a vkuse skvrcail. drahy povedal, ze asi chytaju dajaku vysielacku, lebo su analogove a siel vymenit za digitalne topcom. ziadna vyhra baterka na rodicovskej jednotke vydrzi kratko, svetielka cez den ani nevidiet, len po tme, detska jednotka sa zapina ako chce, napr. v noci kojim a zapnem si lampu co je na tej istej zastrcke a vysielacka sa zapne sama... navyse ak ju dam s tuzkovymi baterkam na terasu, zerie neskutocne, 3 nove baterky vydrzali az dva 3-hodinove spanky. uz len cakam kedy sa pokazia, aby som ich sla vratit a kupim si philips

monas • 1d • Včera o 18:05
My máme taky Philips a naprosto super!!!Vyzkoušeno, že opravdu mají dosah víc než těch 250m (zkoušeli jsme při nočním venčení psa)

gangulienka • 1d • Včera o 19:12
tiez mame Philips a som velmi spokojna

tribitka • 1d • Dnes o 15:57
my máme Phillips vysielačku aj s obrazovkou, takže malú nielen počujem ale aj vidím....

anamor
8. apr 2008

my mame topcom, vyskusane nemam, ale vraj su kvalitativne ako philips, trosku nizsia cena, ale zasa nie taka ako orava, sencor a podobne. Nas vyslovene od tychlacnych odhovorili, ze cez dve steny nepocut, dokonca sme ich kupili a mohli sme ich mesiac skusat, ze ci by u nas fungovali....

alami
8. apr 2008

mám sencor - viac by som ho nekúpila ☹ , dieťa počuť slabo, ale zato šumí poriadne 😖

petra.vavra
10. apr 2008

ahoj, my máme Philips a jsme maximálně spokojení...zaznamenají i velice tichý zvuk, vím i kdy se malá obrací v postýlce 😀 jen doporučuji, jsou sice o něco dražší, ale zase je to dobrý nápad na dárek místo blbostí a oblečení....

zuzka99
10. apr 2008

my máme tiež sencor, po niekoľkých pokusoch ho používať sme to vzdali, lebo šumel tak, že sme nepočuli vlastného slova a bábetko nezachitil vobec. takže sencor leží v skrini a asi skončí v koši 😠

bublina7
10. apr 2008

Ahojky my máme taky Philips a jako ostatní holky jsme s nima nadmíru spokojeni 😅

tvoja.mima
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bejula
11. apr 2008

ahojte 🙂

😉 ospravedlňujem sa nečitala som Vás hore čo píšete, ale adresujem ellin 😉

ja mám vysielačky značky SENCOR, kupila som ich cez mmb za 300,- a som s nimi veľmi spokojná, nemala som ich od narodenia, ale podľa mňa je to dobrá vec ..... 🙂

silvia123
11. apr 2008

Ja mám vysielačku BRAVO je malá a cenovo je oproti PHILIPS za polovicu. Som s ňou maximálne spokojná. Tuším stála okolo 1300,-Sk.
Dětské chůvičky B 5033
cena: 1.270 Kč
velký dosah - až 800 m ve volném prostoru
LCD displej s ukázkami dětského chování - pláč,smích, spánek
2 kanálový přenos
indikace slabých baterií
zvukové upozornění na ztrátu signálu
kontrola citlivosti
napájení pomocí síťových adaptérů nebo akumulátorů

skladem

přidat do k

kangaroo
11. apr 2008

mohol by mi niekto dať link na baby sitter s kamerou, tak aby to prenášalo obraz na display nie na tv, najlepšie od phillips, nedarí sa mi ho nájsť

zuz11
23. apr 2008

martinka.t • Dnes o 09:39
Hojte holky,... potrebovala bych poradit!!! Chceme koupit kamaradce na odchod na materskou elektrickou chuvicku, ale nejak se v tom neorientujeme... mohly byste poradit jakych kriterii pri vyberu se drzet, abychom nekoupili zajice v pytli 😕

Moc dekuji za radu a pomoc...

Doufam, ze toto tema tu uz neni, protoze jsem ho nenasla 😉

nycer • Dnes o 09:44
My máme Philips a jsou perfektní. Jsme s nimi maximálně spokojený. 😵

martinka.t • Dnes o 09:48
A co rikate na Tefal???? A nebo jsme nasly Brondi s dosahem az 3000m

lucinecka
23. apr 2008

Ahoj holky, máte některá zkušenosti s touto videochůvičkou? Děkuji 🙂
http://www.detske-chuvicky.cz/p/bezdratovy-moni...

alinka76
1. jún 2008

ahojte, chcela by som kúpiť vysielačku TOPCOM, ale neviem, či máte s ňou niekto skúsenosti. Poradíte mi?

weroni
1. jún 2008

my sme dnes dostali vysielacky Sencor no moc som sa nepotesila ked som sa docitala ze ste viacere s nimi nespokojne 😒

annika
13. jún 2008

AHojte! Potrebovala by som pomoc, neviete mi poradiť? Potrebovala by som SLOVENSKÝ alebo český návod na použitie pri monitore dychu ANGEL. Mám len anglický, chcem ho teraz predať, ale tá baba nevie po anglicky .Nejaký link, alebo hocičo by ste mi nevedeli sme hodiť???

tinni
30. jún 2008

kocky, mate niekto skusenost s babysitterom TOPCOM, ten, co ma dosah 2km? 😕

sealion7
3. júl 2008

Dobrý den, může mi prosím někdo poradit jak ji použít, návod který k tomuto výrobku byl přiložen nefunguje, nepřenáší se nám zvuk z kočárku. Případně prosím pošlete mobil rád Vám zavolám. Díky předem. sealion7@pobox.sk

sealion7
3. júl 2008

Dobrý den, může mi prosím někdo poradit jak použít chůvičku TOPCOM Babytalker 1010 , návod který k tomuto výrobku byl přiložen nefunguje, nepřenáší se nám zvuk z kočárku. Případně prosím pošlete mobil rád Vám zavolám. Díky předem. sealion7@pobox.sk

pizicek
9. júl 2008

Ahojte tak my mame PHILIPS a som snou velmi vemi spokojna je skvela vec. 🙂

barborka08
23. júl 2008

Ahojte maminy, chcela by som sa spytat ci ma niektora z Vas skusenosti s baby vysielackou Topcom kidzzz Babytalker 1010.