Akú fľašu kúpiť pre bábätko?

mamaj
13. nov 2008

Ahojte,

vie mi niekto poradit aku flasu mam kupit pre babo? Ma so narodit vo februari 2009 a sice dufam, ze budem kojit, ale aj tak by som si chcela pre istotu kupit nejake flase. Teraz je strasne vela znaciek, ale urcite chcem nejaku s cumlom proti kolike, lebo cakame chlapca. Mate nejaku dobru odskusanu? Dakujem za vsetky rady. 😉

miselin
13. nov 2008

Ahoj moja malá mala strašnú koliku a ked som jej kúpila fľašku od Aventu tak sa to trošku zlepšilo, ale aj tak to bol extrém, takže ja odporúčam flašky Avent, ja som s nimi veľmi spokojná a od kedy ich mám tak malá ani raz nevrackala po papaní, čo sa pred tým stávalo párkrát do týždňa. Tak držím palce a neboj zato, že to bude chlapec tak nemusí mať koliku 😉

kobyliacik
13. nov 2008

No neviem...pretože každé babo je iné. Ja mám radu LOVI, je praktická so speci cumlíkom, takže aj keď nekojím a malá je na fľaška tak sa od "cuckania" neodnaučila, čo je veľkou výhodou. Inak mám antikolikovú fľašku nuby - má také šrúbovacie dno, ale nepoužívam. Keď ide o kolike, nie je to len vo fľaši, naša je taký pražrútik, ze taká či onaká fľaška, ak má deň tak tú koliku dostane (nie je to však často), takže akákoľvek fľaška, tak doma je vždy Sab Simplex na vyprdkávanie.

veronikahel
13. nov 2008

flaška - sklenená, na mlieko a čaj.
cumlik u nas vyhral canpol babies (a teda vyskušali sme ich dosť) http://www.canpol.sk/product.php?lp=71&gr=204&p...
na dojčensku vodu mame tuto flasku s hrkalkou http://www.canpol.sk/product.php?lp=71&gr=194&p...
a na čistenie fliaš používame kefku, ktorá ma v ručke aj malu kefku na cumliky http://bonus-detom.sk/product.cgi?id=136

kamilecka
13. nov 2008

Ja pouzivam len sklenene flasky,lahsie sa umyju,dobre sa udrziavaju,raz dva sa vyvaria. Proste toto plast nedokaze a sklo je sklo.

Plastova flaska ak sa raz zanesie tak to sa uz neumyje a von koncom nie od mlieka.

pietra
13. nov 2008

ja som nakupila "obycajne" flase dopredu a nakoniec som kupila Avent a s tym som spokojna.
Mam aj slenenu flasu doma a pripada mi ovela menej prakticka a dost tazka. Plastove nemam vobec zanesene, vyvaraju sa rovnako lahko ako sklenene. Obcas ich umyjem v umyvacke riadu a stale vyzeraju dobre, aj po roku pouzivania . Takze ja odporucam Avent

bianca
13. nov 2008

mamaj my mame Avent a musim uznat ze super.Mala nemala problem chytit prso i ked sme prikrmovali s flase

natana
13. nov 2008

takže ja môžem povedať, že najviac sa mi páčia fľaše Avent, aj cumlíky sú veľmi kvalitné, vôbec mi nezachádza, je už síce trochu poškriabaná od umývania, ale stále používam. cumlíky sú super, dlho vydržia, ľahhko sa čistia, malá mi dokázala piť aj z fľaše aj z prsníka. Mala som aj sterilizátor do mikrovlnky a neviem si vynachváliť. Túto značku som používala pri druhej dcerke.
Pri prvej dcerke som mala aj slkenené fľašky aj plastove BabyNova. Nenávidela som to vyváranie, flaše zostávali akoby zaprášene od tých minerálov či vodneho kamena, aj cumlíky to iste, a ani nevydržali toľko, rýchlo sa rozžužlali. sklenené sa nam aj porozbíjali, mala si ich nevedela poriadne držat sama, lebo su ťažke, do plastových som davala čaj a ten bolo na flašiach aj vidno, nešlo to poriadne umyť. ( je pravda, že druha dcerka čaj nepije, tak možno preto sú fľašky pekne aj teraz)
toľko môj názor

miriamkac
14. nov 2008

Ahojte.
My pouzivame na mlieko zasadne sklenene. Sice sa mi uz dve rozbili, ale to preto, ze moji chlapci si zvykli po dopiti (ak nestihnem preibehnut) vyhadzovat flase z postielky 😎 ....samozrejme, ked taku flasu vyhodi 2x za den...dakujem pekne... . Ale ani napriek tomu nepouzivam umelohmotne (len na cajik). Co sa tyka udrzby tak ja som ich nevyvarala, ale zohrejem vodu v konvici a prelejem ich vriacou vodou 🙂 .....Zatial sme spokojni....
Vela stastia 😎 .....a inac....drzim palceky, aby si kojila... 😉

tekvica
14. nov 2008

kupila som jednu avent a jednu tommy tipee, ta ma dokonca cum lik uplne ako bradavka.
podla potreba dokupim viac, na zaciatok staci.

lyongirl
14. nov 2008

AVENT - super fľaše, papal aj z flaše, aj sa kojil, nemal s tým problém, dobre sa udržujú čisté, dajú sa vyvariť, no problem 😉 , kvalita je kvalita....
doteraz je mála Aventka s držiakmi jeho najvačšou láskou, ak ju nedostane, radšej nebude celý deń piť 😀

mamaj
autor
14. nov 2008

Mamicky dakujem za vsetky rady 🙂 , ja som riesila hlavne znacku a ani ma nenapadlo, ze treba este rozmyslat nad tym, aky je cumel a ci su z plastu alebo zo skla. Takze vam este raz velmi pekne dakujem. Uvazujem, ze si kupim tie Avent alebo Lovi a asi z plastu, lebo my mame vsade dlazbu a po kazdom vyhodeni flase z postielky alebo akom kolvek inom pade flase, by som mohla kupovat novu. Lebo podla toho ako maly vystraja v brusku, bude aj potom riadne cislo 😀

Ak mate este nejake rady ohladne flasiek, rada sa necham poucit. Dakujem 😉

marianeta
15. nov 2008

mamaj
Ja som pouzivala sklenene flase a bola som spokojna.Ich vyhoda je,ze skor sa ti v nich tekutina ochladi aj ohreje
vo vodnom kupeli,nezachadza do nich pach mlieka(umeleho)a caju.
Nevyhoda,ze sa moze rozbit.Ja som mala tie obycajne Simax kupis v domacich potrebach.Jedna flasa aj s cumlom stoji cca80,-sk a nahrada bez cumla 30,-.
Teraz som kupila Aventku 330ml je super to nepopieram a le vadi mi na tychto umelych flasiach to,ze po case nachyta ten zapach toho mlieka ci caju.Ale na druhej strane su lahucke a ked si dieta vie chytit samo flasu je to plus lebo sklenena je tazsia.

lyongirl
15. nov 2008

marianeta - nám to nechytilo pach 😕 , si ma prekvapila, alebo nemám čuch 😀 , ale ja to fakt necítim a to som ich nevyvárala ani nepamatám.

marianeta
15. nov 2008

Lyon no neviem,ja to citim a dost mi to vadi,ale nakolko sklenene flase som vacsie ako 250 nevidela nemam inu moznost ako plastovu.
Ani ja uz nesterilizujem tak casto ale citim to a hlavne feniklovy caj z nich hodne citit.
Asi mam moc vycibreny nuch 😀

lyongirl
15. nov 2008

musím si čuchnúť ešte raz 😀 , ale zas feniklový čaj malému moc nevarím a ak áno, tak vždy zmiešam viaceré čaje, lebo ja varím vo veľkej kanvici pre nás obidvoch, no a čaj pije z malej flaše a z veľkých pije čisto len mlieko, ale necítim to možno preto, že som tie fľaše nikdy nečuchala......

pietra
15. nov 2008

marianeta, mas pravdu v tom, ze plastove lahko chytia zapach od mlieka (s cajom skusenost nemam, ten z flase nedavam pit), ale vzdy mi pomohlo vydrhnutie so solou alebo umytie v umyvacke. Vyvarenie ani sterilizovanie v sterilizatore zapach neodstranilo

zrzulka
18. júl 2009

Neviete mi poradit aky cumel mam kupit na sklenenu flasku mam. Kupila som flasku s cumlom od 0 - 7 mesiacov a prikupila cumel od 4 mesiacov na kasu a huste pokrmy. A ten tam nepasuje. takze teraz mi je tak faska na dve veci🙂))
Ake ine skelnene flasky existuju? A nie je na ne problem zohnat cumel? No som z toho jelen....

zuzana030
18. júl 2009

no skenené tejto značky nemám, len umelohmotné a tam pasujú cumlíky aj od avent flašiek, ja mám aj z tejto značky, no cumlíky mi chce malá len tie od mam, sú také na širšie hrdlo flašky, a dudlíky sú aj ploché-tie chceme my, a hlavne mäkučké, tie avenťácke sú dosť tvrdé a malá mi z toho nechcela piť už od narodenia, nepodarilo sa nám kojiť bohužiaľ,
a čítam, že maminy píšu aj o zápachoch, no ja nič necítim teda, no schválne som si bola čuchnúť..ja teda neviem, nemám čuch asi teda... 😀 😀 😀
skús sa poradiť tam, kde si tú fľašku kupovala, mali by vedieť, a nie aby si nakupovala milion nepotrebných dudlíkov..načo..a tiež su neni lacná záležitosť.
mne sa ale tie cumlíky vo veľkých vekových rozhraniach nepáčia, kupuj tak s odstupom 3 mesiace max. to malé bábatko neviem, ako by hltalo z takého dudla až do 7 mesiacov, ktoré vie už papať, podľa mňa sú tie cumlíky neni vhodné..

janina1977
18. júl 2009

moja malá tiež nechce iné len od mam, vyskúšali sme už takmer všetky, avenťácke absolútne odmietla, aj babynovu, tieto od mam sú makučké, podľa mňa asi najjemnejšie, sedia aj na avent fľaše, my ich veľa odskúšali, kým sme si našli "tie svoje"

petruci6
18. júl 2009

moja odmieta vsetky
aj Avent,Mum antikolikovu,nevypije mi nic z flasky 😒

nneellaa
20. nov 2009

Kúpila som fľašu Lovi má byť samosterilizujúca v mikrovlnke, ale vôbec neviem ako postupovať pri sterilizovaní.
Prosím poraďte.

pecka
21. nov 2009
mata1976
22. nov 2009

Ahojte, my zatial nepouzivame ziadne takze aj tie co som nakupila pred porodom nam boli zbytocne (Avent, Lovi, Chicco) takze su napredaj 😉 😉 😉

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6975245

erika12345
4. feb 2011

Ked spominate sklenene flase, ktore znacky ich vyrabaju? Ja som nasla canpol babies, ale nevyrabaju k tomu nahradne cumliky. Ako je to s flasami a cumlikmi, musi sa to asi casom menit, nie? A pasuju rozne znacky cumlikov na rozne flase alebo nie?

dosa
4. feb 2011

@erika12345 - ku kazdej flaske musia byt nahradne cumliky, nestaci jeden, treba ich menit podla veku (v kazdom veku potrebuje dietatko iny prietok - byva to vyznacene na dudliku na aky vek je vhodny) ale aj podla opotrebenia... a canpol babies urcite predava aj nahradne cumliky, aspon u nas v klasickej drogerii ich maju.
http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/2279...
http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/2064...

katusradus
4. feb 2011

@erika12345 ja som pužívala pri oboch baby nova sklenené,120ml aj 250 ml aj cumle dostať k nim bez problémov,flašu netreba meniť a cumlík podla potreby

erika12345
4. feb 2011

@dosa dakujem, len canpol baby maju len plastove flase alebo nie?
@katusradus dakujem a daju sa bezne kupit?

dosa
4. feb 2011

@erika12345 - netusim ci ma aj canpol sklenene, ja osobne som pouzivala plastove, so sirokym hrdlom, lepsie sa tam sype susene mliecko. ale par sklenenych flias som nasla:
http://www.babytrend.sk/bebejou-sklenena-flaska...
http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/1538...
http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s...

luky1313
4. feb 2011

ahoj, ja mam fľaše od značky mam, je to antikolikova fľaša, cenovo pristupna a da sa krasne umyť aj ked je umela ,lebo sa da pekne odšrubovať nielen vrch ale aj spodok, teda dno fľaše,malička z nej pije od narodenia a nema la žiadne koliky, avent je draha značka zbytočne preplatite, to je len moja skusenosť

katusradus
4. feb 2011

@erika12345 flaše v lekárni a cumle aj v tescu,kauflande... 🙂