Akú veľkosť čižiem?

ildici12
14. nov 2012

maminky potrebovala by som vasu pomoc. moja sarka ma cca 11,6-7 cmovu nozku a vyberam jej na zimu cizmy. mam jej kupit velkost 20 kt ma cca vnut. dlzku 12,5 cm alebo 21 s cca 13,5 cmovou dlzkou? lebo ked jej do 20ky dam hrube ponozky budu len tak tak a nebude tam rezerva zase 21ky bez hrubych ponoziek su obrovske nie? a predsa nebude vzdy taka zima na hrube ponozky. dakujem za kazdu radu, uz som z toho dost zufala 🙂 🙂

sissy27
14. nov 2012

rezerva do detských topánok by mala byť 1cm, nie viac...

stanislavao
14. nov 2012

nikdy v zivote som detom nedavala do zimnych topanok ponozky. podla mna je to zbytocne. zimne topanky maju vo vnutri hrubu kozusinku, deti mali nozicky vzdy teple. na 11,7 cm nohu nemozete kupit 13,5 cm topanku. ved ako v tom bude vyzerat? ako kacica. tolerancia je do max 1 cm, cize topanka ma mat 12,2 - 12,7 cm. Ja mam najradsej volu 0,5 cm.

wewe22
14. nov 2012

kup 20tky malej by sa v 21 velmi zle chodilo ak kupis dostatocne vyteplene nebude treba ani hrube ponozky

lucia446
14. nov 2012

Ja by som zobrala väčšie. Nožička jej teraz ešte rýchlo porastie a nosiť ich bude určite do polovičky marca, to sú ešte 4 mesiace - môže sa stať, že tie menšie jej už vo februári neobuješ. Hrubými ponožkami nič nekozíš ani keď nebude taká zima. Tiež som to takto riešila minulú zimu.

xenicka13
14. nov 2012

ked 20 maju 12,5cm, tak 21 by mali mat 13cm? ja by som kupila vacsie, do marca noha narastie

memma
14. nov 2012

ja som tiez kupila vacsie a dokupila som jej do nich aj ortopedicku vlozku do topanok. Kupovala som vacsie pretoze minuly rok sme vo februari museli kupovat nove koli tomu, ze tie stare nam boli male.

anelehka
14. nov 2012

ahoj a nemozes skusit rovno na malej?Ja mam skusenost,ze kazda znacka ma ine cislovanie.Niektora 20 je mala,ina velka,velmi zalezi aj na nozke,niekto ma siroky nart,niekto sirsie chodidlo.ja som takto kupila malemu 29 a su mu obrovske,ale neodolala som lakavej ponuke a 29 nosi bezne 😎

alena0305
14. nov 2012

Záleží či už veľa chodí alebo počas prechádzky sedí v kočíku. Ak sedí v kočíku tak môžu byť aj väčšie ale ak chodí tak tie menšie. Medzi 20 a 21 ale asi nebude 1cm. Ale ak by mala tá 21 len 13 cm tak by mohla byť. Aj každý výrobca má trošku odlišné vnútorné rozmery topánok.

lutia
14. nov 2012

ahoj, toto riesim aj ja a tiez neviem aj ked som si precitala tieto rady 🙂) my mame na doma topanocky 20, keby som mu dala hrubsiu pomozku do botasiek (na von) tak tie su mu male a musim mu dat 21 ale aj tak sa bojim kupit zimne topanky...skusala som mu 22 (zateplene kozusinkou zvnutra) ale ked som videla tu topanku na nozke tak sa mi to zdalo az giganticke.....neriesila by som to keby tie topanocky pre taketo male deticky neboli pomaly drahe ako pre dospelaka co to ma na viac rokov.....vtedy by som kupila akura a potom vacsie....a co sa tyka chodenia tak mi chodime ale aj nechodime ked sme vonku a co bude o mesiac to je vo hviezdach

ivett1
14. nov 2012

@ildici12 ahoj, topánky veľ. 20 by mali mať vnútornú dĺžku 12,5 cm a veľ. 21 len 13, 1 cm (veľ. 22 má 13,7 cm) ... takže, ja by som kúpila 21, ale najlepšie by bolo vybrať podľa vzorca- dĺžka chodila, ktorú má teraz + maximálne 1 cm a ak už chodí, tak určite odskúšať, aby sa jej v tom aj dobre chodilo😉

soldi
14. nov 2012

@ildici12 ahoj, pre dieta v tomto veku je maximalne rozpatie priestoru v topanke 0,3-1,5cm. Tvoja dcerka je malinka, nozicka rastie rychlo, ak kupis velkost 20, tak do marca asi nevydrzi.

ducci
25. nov 2012

podla toho aku mas skusenost s rastom nohy 🙂... nam od 1 do 1.5 roka narastla noha o 3 cisla, takze keby som s tym ratala, radsej vacsie

zuzanaca
25. nov 2012

ja by som kupila vacsie 🙂