Akú veľkosť oblečenia mám kúpiť pre novorodenca?

radussaa
25. máj 2020

Ahojte
Viete mi poradiť akú veľkosť oblečenia mam kúpiť a koľko kusov pre novorodenca? Som prvorodička a vôbec netuším koľko čoho potrebujem.
Ďakujem za odpovede 🙂

janulienka1103
25. máj 2020

Podľa toho aké veľké sa bábätko narodí. Ale určite si nákup zopár 56 🙂 ja som myslela, že takú veľkosť nebudem potrebovať a malá sa mi narodila 50 cm, takže ešte nejaký ten čas túto veľkosť využijem 🙂

dzejsik
25. máj 2020

@radussaa 56ky dopredu len zopár, radšej dokúpiš, keď sa narodí ... mne sa malý narodil 55cm dlhý a za 2 a pol týždňa z 56ky vyrástol a už nosil 62

nika82
25. máj 2020

56 ked kupis body v tescu maju 5 ci 7 ks balenie, overal maju po 3ks tie by som zobrala dva 3

heidy222
25. máj 2020

Najlepsie kupit si komplet balik veci od niekoho second hand. Babatka do Pol roka Tak rychlo rastu ze niektore veci sa Len 3-4 krat oblecu a koniec. Menej je viac. Prat budes Tak ci Tak casto. Pri druhom som uz neprehanala Len 3-5 body z jednej velkosti som mala (susim v susicke, nezehlim). Body su najlepsie zavinovacie, jedna velkost dlhsie vydrzi an sa lepsie obliekaju. Ja som mala deti s vahou 2,4kg: Tam som dokonca narychlo Po porode musela kupit velkost 46, druhe bolo 3,1 kg ale schudol Vela Tak nosil kratko aj 50. 56 velkost som dlho vyuzila. Dokonca som mala zimnu kombinezu: overal z ernstigs-family velkost 56 a do 4 mesiacov ho nosil

sandrika1986
25. máj 2020

Ja som mala kupene zopar vo velkosti 56 a potom 62.

kp7333
25. máj 2020

@radussaa Ak mate susicku, tak radsej rovno velkost 62. Veci z bavlneneho upletu sa zvyknu najviac zrazit. Zvykla som kupovat tie megapecky z Tesca - balik (bolo tam tusim 5-6 ks) bodyciek, balik overalov na spanie, 2 bavlnene ciapocky so snurkou na zavazovanie, 2 bundicky na prioblecenie, nejake ponozky a rukavicky bavlnene proti poskrabaniu. Pre letne babo aj bodynka s kratkym rukavom.

admontis
25. máj 2020

Babenky tiež mám dilemu, že koľko toho potrebujeme. Mám pár kúskov z 50, 56 a aj 62. No koľko je dosť? Hmm

zuzap33
25. máj 2020

@admontis veľkosť 50 využiješ, len keď má malé do 3kg. Keď má už 3,5 sa tam nevmesti

pralinka86
25. máj 2020

Naj su overaly a ešte ak su aj zipsove, to je parada. Aspoň ja som ich mala najradšej, jednoducho dieta oblecene je. A body zavinovacie, nie cez hlavu. A počet, kolo 5-7ks zo všetkého, to sa stiha aj oprat naraz viac veci, prípadne dokupis ak bude viac grckat alebo co sa ti bude lepšie obliekať. Nove veci sa moc neoplatí, nema sancu to dieta znicit. Pripadne pozri výpredaje, multipacky. V pohode veci ma lidl, Tchibo, hm, next, lindex

admontis
25. máj 2020

@zuzap33 @pralinka86 ďakujem za tipy 🙂

lenka2710
25. máj 2020

@radussaa ahoj, ja čakám babo na koniec júna a tiež som mala dilemu, sice bude moje druhé ale prvé bolo na jeseň a to je rozdiel! Jedna maminka mi poradila, mam veľkosť 56 a 62 kúpenú a z každej mam 5 ks body s krátkym aj dlhým rukávom, pár polodupaciek, overaly aj krátke aj na spanie, nejake 2 svetríky, čiapky, ponožky, dupačky mam asi trojo a ešte tri letné supravicky k lekárke
Tiež som všetko kúpila tu cez bazár, keďže obchody boli pozatvarane

choco6
25. máj 2020

Tiež odporúčam kúpiť balík od nejakej mamicky. Ja som mala veci popoziciavane od svagrinnych, nejaké sme podostavali ako darčeky takže my sme kúpili fakt pár reprezentatívnych kúskov 🙈 A malý z toho tak rýchlo vyrástol že niektoré veci na sebe mal raz alebo vôbec. Okrem toho z tých nosenych veci je už aspoň po niekoľko nasobnom praní vymyta ta chémia ktorou napustaju oblečenie výrobcovia aby bolo pekné rovné na predajni.

radussaa
autor
25. máj 2020

A z 50 žiadne nepotrebujem??

adrianapupava
25. máj 2020

@radussaa ja, som mala, npr 4ks Body z tesca aj 50 veľkosť.. Ale polodupacky nie tie 56ky až.. Malý bol v zavinovačka takže som mu dávala, len body prvé týždne.. Narodil sa ale 3kg a 49cm

evinka3007
25. máj 2020

Ja som tiez mala par kuskov 56, no tiez sa mi narodil 55 cm takze som ich skoro vobec nevyuzila a presli sme hned na 62 😊 pre istotu si kup par kusov z kazdej velkosti a uplna skoda kupovat nove lebo z tychto velkosti deticky tak rychlo vyrastu, ja som strasne vela dostala veci po detickach z rodiny, vsetko bolo ako nove... 😊

tulipanicek
25. máj 2020

@dzejsik No vidíš a u nás naopak. Mala mala síce 51 cm ale bola taká spagetka a nosila veľkosť 50 1,5 mesiaca. Potom mala aj 50 aj 56 ďalšie asi tri mesiace. My sme sa k 62 dostali až v 4 mesiacoch.

zuzap33
25. máj 2020

@radussaa my sme veľkosť 50 ani nevyužili, jeden syn mal 4kg a druhý 3,5 kg a 50cm

zuzap33
25. máj 2020

@tulipanicek veľkosť 56 presne dva týždne 🤣. Také krásne veci som dostala a vôbec nevyužila

oliali
25. máj 2020

@radussaa uz ti baby poradili, ja len dodam ze dokupit podla potreby sa da vzdy... ja som pri druhom vyuzila aj velkost 50 (mal len 3kg ked sa narodil a este schudol)... ale podla mna by stacilo nakupit aj 56ku len... co sa poctu tyka zavisi od babatka 🙂 moj druhorodeny vela grckal, nakomplet som ho prezliekala aj 4krat denne... do toho mal dar sa s prepacenim presrat od hlavy po päty... ale pracka a susicka ma vzdy podrzali ;)

dzejsik
25. máj 2020

@tulipanicek preto by som si ja kupila par ks bodiciek, dupaciek ale gro dokupila po narodeni ... dopredu tie mini velkosti tazko odhadnut 😊

dzejsik
25. máj 2020

@radussaa a este mi napadlo ze mikinky, svetriky, bundicku si mozes kludne rovno 62 kupit a vyhrnies rukavy ...aj tak asi drobec bude v zavinovacke a svetrik pouzijes ak tak do autosedacky zozaciatku

evaachesa
25. máj 2020

Moj mal 3800g a 50cm a tych 50tok som mala minimum ..pocitala som s tym ze bude nosit rovno 56tku ...podla toho co som citala v diskusiach :D 50tku nosil celkom dlho, vyse mesiaca...vela grckal takze aj bavlnenych plienok islo denne vela ked odgrgaval na pleci (mam ich 25) a podbradniky som dokupovala 3x co vsetetky stale pregrckal, ale aspon som ho nemusela celeho prezliekat...tych mam vyse 20 a najlepsie so zapinanim na boku lebo s takym mini babom sa zle manipuluje a zapina sa mu to vzadu...doteraz ich pouziva a to ma 7mesiacov..teraz zase zacal slintat kvoli zubom, cize bez neho ani na krok 🙂 uplne zbytocne mi prisli rifliky, tie som mu doteraz neobliekla a ako malemu babu uz vobec...asi do 3mesiacov som ho obliekala len do dupaciek /pyzamka..prislo mi to jednoduchsie ako navliekat body cez hlavu a teplacky s ponozkami. Taktiez tricko s dlhym rukavom nemal ani raz, nechapem naco je to dobre pri malom dietati...bez bodycka by malo furt holy chrbat ..ked uz dve vrstvy, tak body a mikinka/svetrik co sa da jednoduchsie vyzliect ako prevliekat cez hlavu okrem body este aj tricko 🤔 tricko s kratkym rukavom dostane najskor teraz v lete ked budu horucavy nech sa vetra 🙂

tulipanicek
26. máj 2020

@radussaa Ja by som si aspoň 2 ks body 50 kúpila. Mala som presne toľko doma a bola som vdacna aspoň za tie. Potom som nabehla po pár dňoch do obchodu a nakupovala veľkosť 50. Nám ozaj vydržala 2 mesiace takze sme toho mali nakoniec dosť. 56 sme až potom začali dávať a teda využili malo z toho čo sme mali kúpené lebo už prišla jeden a naše dieťa je letné 🤷‍♀️ A tým pádom rovnako aj 62 čo sme mali nakúpené mi bolo na nič a akurát všetko nové predávam. Čiže osobne by som kúpila už teraz aspoň 2 ks, ideálne 4 ks body s veľkosťou 50 a takisto 56. Polodupscky z oboch veľkosti a po jednom overale na spanie tiež.

cickamon
26. máj 2020

pozri kazde dietatko je ine... pri prvej som tiez kupovala od 56 do porodnice ako tu mamicky radili a hups topila sa este mesiac aj v 50-tke na 56-tku sme presli v 2 mesiacoch (nastastie som mala balik tu z mk kde sa par kuskov na zaciatku naslo + nieco sme dokupili ) druha sa narodila este mensia a nosila 50-tku asi 2,5 mesiaca teraz ma skoro 5 mesiacov a nosi 62-ku.... prvorodena na rok nosila 74-ku, svagrununy maly ma 9 mesiacov a uz je v 80/86 😀 ...na tvojom mieste vezmem balik od nejakej mamicky, po jednu 50-tku a 56-tku do porodnice a zvysok sa dokupi multipackov uz podla potreby

lubi40
26. máj 2020

@radussaa vacsinou sa zacina 56, ale tu velkost babatka nosia tak 2-3 tyzdne. Moj druhorodeny bol dost velky, takze po tyzdni som uz davala 62.