Akú výbavu nachystať na zimu?

zrzulka
15. sep 2008

Kedze leto je uz fuc:(((( tak nacinam novu temu. Aku vybavu chystate na zimu. Staci jeden overal a jedna zimna bunda? Nasa hviezdicka este nechodi tak aj tak bude vacsiu cast zimy v kociku

katmi
15. sep 2008

ahoj.. my mame teraz 4mesiace aj daco.. mame asi 2zimne bundy,2 overaliky,nejake teple svetriky..neviem co este..klasika overaliky s dlhym rukavom,nejake pancusky.. jasne ciapocky -ale to som este nekupovala zimne.. nejaky salik asi.. ak ti malicka este nechodi,tak ti tiez myslim staci taky klasicky overalik s nozickami.. maju uz kade jake..

zrzulka
autor
15. sep 2008

fuu tak to budeme musiet dokupit este aspon jeden overal (zda sa mi praktickejsi ako bunda) aj ked mame aj fusak

katyl
15. sep 2008

my sa mame na zimu narodit, tak o 6 tyzdnov, a tiez rozmyslam, co vyuzijem a co nie.
mame teply overal, zavinovacku, zavinovacku do autosedacky s nohami, deku, ciapocky, pancusky...
Poradte mi, kto ste mali zimne babo, budem potrebovat aj fusak, ked mam ten teply overal?? lebo si neviem predstavit napchat ho v tom overali( je to naozaj hruba zimna kombineza s kapucou, rukavicami a s ukonceniami na nohy) este do fusaku....mam predstavu, ze ho normalne teplo obleciem, dam do kombinezy, deka naspodok, deka navrch a ideme 🙂 Alebo?? 😕

anezena
15. sep 2008

katyl, ja by som urcite dala aj fusak. nam sa narodil Danuso 3. marca a mal aj fusak, ale zase nemali sme overal, teda mali, ale ja som ho nepouzivala, naobliekala som ho a dala do fusaku. mne sa zda ze take malinke babeno sa lepsie citi vo fusaku ako naobliekane a dane v kociku a prikryte. neviem, moj nazor.
my mame zatialô overal, zimnu bundicku, svetre, zateplene nohavice, rifle, pancusky, a take teplejsie jesenne ciapky, rukavicky ani salik este nemame, pojdeme este na nakup.
a musime kupit novy fusak, lebo ten stary nie je s dierkami na popruhy

zrzulka
autor
15. sep 2008

anezena aky mate fusak? neviem ci ten nas ma diery.mame ho zatial u mamy musim to zistit🙂)))
katyl my mame zimne dieta (november) a tiez sa priklanam k fusaku. podla mna ho urcite vyuzijes. perfektny je od emitexu. vyuzijeme ho aj tento rok🙂)) (teda ak su na nom tie diery na popruhy)My sme malu davali do overalu aj fusaku🙂Zmestila sa v pohodicke. Ale zase ja som ju uz neprikryvala dekou. len som ju zakryla krytom aby ju neprefukalo. zima nam nebola. Na spodok som tiez nedavala deku lebo fusak bol zvnutra flisovy.

zrzulka
autor
15. sep 2008

babulky a ako je to s tymi overalmi a bundami?? ja premyslam lebo my sa nosime aj v satke tak asi to necham tak a ked bude treba dokupim este jeden overal ci bundu. myslim ze na zaciatok staci jedna tepla bunda a jeden teply overal. sal nemame to tiez podla potreby.Tak asi mame vsetko. Este dorazia cizmicky, capica a teply svetri kz nextu a zima moze zacat🙂)))

anezena
15. sep 2008

zrzulka, joooooj, fusak je este po mne. nosili sme ho vsetci u nas doma, taky z ovcej vlny, origos. ale sluzi paradne a je teplucky. neviem aky kupim teraz. asi Jane al. ten od emitexu, musim vybehnut do obchodu a vyskusat ich, lebo na nete mi to nestaci.
a ked mas malu v satke, mas aj tu speci bundu pre seba? ja nosim malehov patapume, alenapr. jesennu bundu nezapnem, ked ho mam na sebe. tak rozmyslam, ze si kupim to ponco, alebo neviem co. ale je to dost drahe, aj ta origos zimna bunda

tweetinkapp
15. sep 2008

😲

vitoria
16. sep 2008

Ahoj. Ja by som sa rada spytat, ako je to s detmi narodenymi v decembri..Kupila som si 2 teple overali, len neviem, ako to vyuzijem..lebo zo zaciatku chcem mat dieta v perinke..

zrzulka
autor
16. sep 2008

Viki tak ked v perinke tak teply fusak, deku a je to🙂)) my sme nepouzivali perinku. inak my sme si v podstate zimu ani "neuzili" lebo sme boli v nemocnici.
Anez praveze nemam origos bundu ani ponco:((( poziciam si od segry ci muza vacsiu bundu. tam by sme sa mali vopchat obe. Ved uvidime. popripade presijem a ked to nepojde tak budem musiet investovat do origos bundy

katyl
16. sep 2008

dik baby, no to ste mi teda pomohli 😀
ja si ho nakoniec aj tak kupim, len som nechcela byt ta mamicka, ktora za vybavu vyhodi X desiatok tisic korun aby mala vsetko, a potom zisti, ze vela veci babatko ani nepotrebovalo 🙂
Teraz vsetko nasvedcuje tomu, ze presne aka som. Komoda mi praska vo svikoch, plno triciek, body, rifliciek, overalikov.....len sa utesujem, ze zrejme nie som sama. A aj tym, ze to potom niekomu posuniem 😀

susik77
16. sep 2008

katyl: overal bude stacit. mne sa sice mala narodila minuly rok v auguste, cv decembri mala 4 mesiace. Bola mierna zima, takze som ju obliekla klasicky+ tepla mikinka+teplacky a dala do fusaku. Ona este neznasala obliekanie, do overalu som ju ani za nic nemohla narvat 😝

zrzulka
autor
16. sep 2008

susik ako myslis klasicky??? takze si ju nedavala ani do overalu ani bundu len fusak??

mojkamirka
16. sep 2008

Môžem sa spýtať ako obliekate novorodeniatko na noc v zime, malo by sa nám narodiť v novembri. Ja som rozmýšľala, že ho oblečiem do body s krátkym rukávom a ponožky, alebo do bavlnených dupačiek, potom do zavinovačky a tak prikryť s páperovou perinkou. Nie je to prehnané? Spací vak sa mi nezdá vhodný pre bábo do troch mesiacov. Poraďte

zrzulka
autor
16. sep 2008

my sme pouzivali spaci vak. inak sme davali ako planujes len namiesto body s kratkym rukavom sme obliekali s dlhym. ja aj teraz malej obliekam pyzamka s dlhym rukavom. my ju neprikryvame na noc take nech neprechladne.

tyli
16. sep 2008

Ahojte, mám jednu otázku. Malý má momentálne oblečenie č.74. Stále sa neviem rozhodnúť akú veľkosť overalu mu mám kúpiť na zimu, 80-tku al. radšej 86-tku? Aké číslo overalu by ste mi radili kúpiť?

verulka
16. sep 2008

tyli, to zavisi od toho ako rychlo ti krpec rastie, my mame 74 uz teraz, takze na zimu isto u nas prichadza do uvahy 86tka 😉
zrzulka, ja tiez nosim a teraz som brutal happy, ze amm to ponco. i ked u nas je to tak, ze iba nosim 😅
mam tiez 2 overaly a bundu nemam ziadnu.
katyl, fusak je dobra investicia, vsak vyuzijes aj bud. zimu 😉

niki285
17. sep 2008

verulka a co v zime??? to ponco mi pride skor tak na jesen ci jar co v nasich koncinach uz asi skoncilo. bud je leto alebo zima🙂)))
tyli zavisi od vyrobcu napriklad my co mame od ladybird (Overal aj bundu) tak veci na 9 az 12 su nam riadne velke. teraz sa este da aj hrubsi svetrik dat a do zavinovacky ale tiez si lamem hlavu nad tym ci do zimy dorastieme🙂))) Ak nie tak 80 ponosime az buducu zimu🙂)))

niki285
17. sep 2008

Tyli pardón, pomylila som sa veci na 6 az 9. (6 mesiacov budeme mat v zime) Uz som z tych velkosti pomylena 🙂 Ja sa nimi az tak velmi neriadim. Kupim to co je Veronike dobre. Niektore oblecieme 62, a niektore az 74. 😖
Verulka trosku od temy ale ty teraz nosis v satke alebo aj v manduce?Lebo ja mam len manducu. Satka sa mi zda velmi komplikovana. rada by som nosila aj v zime ale to tvoje ponco je asi len na miernu zimu. tak porad nieco, ty sa vyznas 🙂)))