Aký cumeľ na fľašu na dokrmovanie?

eva64
8. sep 2022

Ahojte, prosim, aky presne cumel na flasu ste pouzivali na dokrmovanie popri dojceni. Este nemam dost mlieka a striekacka, lyzicka to je hrozne. Presne aky typ cumlika ste pouzivali, aby dietatko muselo riadne tahat a nezacalo odmietat prsnik?🙏
Dakujem vopred za kazdu dobru radu👍

sojorez
8. sep 2022

@eva64 Nebude to ta odpoved, ktoru asi cakas. Ak nemas dost mlieka, pomoze len caste prikladanie, dokladne vyprazdnenie prsnika (pri kazdom kojeni vystriedat oba prsniky, kludne aj spat prilozit k tomu, s ktorym si zacinala to kojenie) a dolezite je kojenie v noci, kedy sa tvori hormon prolaktin, zabezpecujuci tvorbu mlieka. Babatka maju po narodeni maly obsah zaludka, papaju menej a castejsie, presne to je to obdobie, kedy sa mama a dieta zosuladuju a tvorba sa prisposobuje potrebam dietata. Ak budes dokrmovat, dieta zasyti umele mlieko na dlhsi cas a tvorba mlieka Ti klesne. Kazdy cumlik je lahsi oproti prsu a mnohe babatka uprednostnia lahsi sposob.

eva64
autor
8. sep 2022

@sojorez uz ma maly 6 dni a ja mam malo mliecka. Z porodnice som sla s tym, ze sa mlieko spusta, ale je ho len malicko. Musim dokrmovat, aby sa maly ukludnil a nechudol

eva64
autor
8. sep 2022

@sojorez je to moje prve dietatko, tak asi chvilu potrva, kym sa rozkojim, len ako to spravne urobit, aby maly netrpel hladom?

babovka2321
8. sep 2022

Suhlasim s vyssie napisanym, dokrmovanie je zvycajne cesta k uplnemu ukonceniu kojenia. Dokrmovala.si uz v porodnici?

eva64
autor
8. sep 2022

@babovka2321 ano, najprv mu dali striekackou 10 ml materskeho mliecka, lebo velmi grckal a odmietal sa prisat a potom uz kazali dokrmovat, lebo plakal aj 2 hod. vkuse

bluemoon24
8. sep 2022

@eva64 suavinex zero zero 🙂

sojorez
8. sep 2022

@eva64 6 dni nie je vela. V akych intervaloch prikladas? Niektore porodnice preferuju stale 3 hodinove intervaly a dieta nechat max 10 minut, aby neznicilo bradavky 🤦🏼 Prikladat na poziadanie, tak dlho, ako to dietatu vyhovuje. Mozno Ti to bude pripadat, ze nic ine nerobis, len cely den kojis, ale aj take su zaciatky kojenia. Pomaha kontakt koza na kozu - vyzliect seba a dieta, dat do satky, nosica. Urcite by som kontaktovala skusenu laktacnu.

babovka2321
8. sep 2022

@eva64 ak chces kojit, skusaj radsej zvysit tvorbu mlieka doplnkami, zaprazkovymi polievkami, hroznovou stavou, kontakt koza na kozu, zdriemni si vzdy, ked spi babatko. Ak aj kojit nebudes, alebo budes kratko, nic sa nedeje, svet sa nezruti a lepsie spokojna mama aj dieta, ako obaja vytrapeni, ak to nepojde.

eva64
autor
8. sep 2022

@bluemoon24 dakujem, cumlik je sucastou, alebo aky presne kupit pre take malinke babo?

eva64
autor
8. sep 2022

@babovka2321 to vsetko uzivam, len ten kontakt asi nie je dostatocny, akosi nestihame nic🤦

eva64
autor
8. sep 2022

@eva64
@bluemoon24 uz som nasla🤦 velmi pekne dakujem

bluemoon24
8. sep 2022

@eva64 za malo, u nas to fungovalo 🙂