Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Aký je vhodný hrebeň na kučeravé vlásky?

ketrin1980
7. sep 2012

Vyskušaly sme už rôzne hrebene ,ale cera nieje spokojna zo žiadnym .Poradte niečo s čim ste spokojne vy.

ludka140281
7. sep 2012

zo široko rozloženými zubkami,alebo niekto to volá riedky,mi máme plastovy a pred česaním ho namočím aby bol mokrý,zabrani to krepovitosti a elektrizovaniu🙂

liz_lemon
7. sep 2012

vraj toto je perfektne na rozcesavanie http://store.toniandguy.sk/tangle-teezer

sydney07
7. sep 2012

ja sama mám pomerne husté vlasy, vlnité,kučeravé, zavisí od počasia. rozčesávanie je utrpenie aj pre mňa, takže jediné čo ti poradím, keď si malá umýva vlasy, tak ešte v sprche dat trosku balzamu a tak rozcesat a jasne,že hreben s čo najväčším rozostupom medzi zubami. za sucha by som nerozčesávala, zavisí od toho,ako jej kučierky držia. snad taký deň dva nechať prirodzené a potom teda ak je fakt treba skus ucesat,ale bude to asi na dlho a tak na dva dni copik a potom zas len umyt a fuuurt dokola.... nie je to žiadna výhra

ten tangle teezer, by som povedala,že určite nie, je to skôr na husté rovné vlasy, na vyčesávanie nečistot a pod, ale pri predstave,že to mám vo vlasoch............AU

snad som pomohla

briketa
7. sep 2012

@ketrin1980 kucerave vlasy sa nesmu cesat suche. Nikdy. Polamu sa.
Vzdy musia byt nastriekane balzamom na rozcesavanie a potom to ide. Ten sa nevymyva, je to ako leave-in conditioner.
Predavaju aj extra pre deti, ale mozes pouzit aj normalny bezny dospelacky detangler. Tie prisady su tam rovnake co rozcesavaju vlasy. MM vyvija produkty na vlasy, preto viem.

dominika1988
7. sep 2012

ahoj, ja mam tiez strasne huste a kucerave vlasy a nikdy v zivote som nepouzivala hreben, neznasam ho, strasne mi taha vlasy...odjakziva pouzivam kefy na vlasy, je to ovela lepsie a hlavne treba pouzivat balzam na lepsie rozcesavanie, to je neskutocna pomocka, ak ho nahodou nemam doma, tak mi pri rozcesavani az slzy tecu 😅

katekate
8. sep 2012

suhlasim s @briketa ... moja mala zdedila typicke "cernosske" vlasky a nikdy sa nesmu cesat suche ... vzdy navlhcim trosku a namocim aj hreben .. az potom cesem ak nechcem pouzit spreje ... najlepsie su tie tzv. "detanglovace" ktore ulahcuju rozcesavanie ... hreben jednoduchy, pevne zuby a riedky ...

juliagregor
8. sep 2012

ja mam doma 3 ovečky, češem ich len mokrých, a ked maju vlasky dlhšie, tak to nejde vobec...

bodka70
8. sep 2012

moje dievčatá majú tiež kučeravé vlasy a bol to od mala boj, učesať im to do "civilizovaného" tvaru 😀 😀 😀

za tie roky po všelijakom skúšaní sa nám osvedčil tento postup: vlasy umývať vždy s kondicionérom, jemne ich rozpliesť ešte vo vani mokré, potom nechať mierne preschnúť, nie úplne do sucha, česať kefou - nie okrúhlou, ale takou, čo je z jednej strany plochá, z druhej mierne zaoblená a čo má na konci tých paličiek malé plastové guličky. Na noc vlasy zapletáme do vrkočov, aby sa také čerstvé umyté nezamotali pri ležaní na vankúši, ráno rozpliesť a jemne rozčesať (dať sprej na rozčesávanie, alebo aspoň namočiť kefu na vlasy) a tak dookola. 😉

mimi21mimi
8. sep 2012

Ja musím dcéru česať s mokrou kefou s takými guličkami a konci... ale aj tak tretí deň po umytí už jej vlasy dám do copíku, nejde mi to rozčesať, ale ešte má len dva roky, možno jej kučierky neostaú, aj tak nechápem, po kom to má.

zuzuj
8. sep 2012

kučeravé vlasy sa česať nemajú...kedže sú od prirody suché...tým, že ich češeš dostávajú krepovity, škaredý vzhľad a ešte viac majú tendenciu sa lámať. U detí je to trochu iné, záleží od veku. Ale najlepšie je umyť vlasy, s kondicionerom vtedy rozčesať , ak nie je uplne zima nefénovať nechať už len volne uschnúť vtedy sa dajú do ruličiek a sú učesané 🙂
Ja malú ak jedine má uplný ranný výbuch trošku prečešem kefou širikou...na miestach aby nevyzerala uplne ako po výbuchu, inak to nemá u kučeravých význam....

buuba
8. sep 2012

ahoj, mam tiez kucerave, suche a huste vlasy, dlhe. V minulosti som zazivala to, co vy, rev, slzy, noznice pri rozcesavani ... trvalo mi aj dve tri hodiny, kym som si ich rozcesala, u kadernicky to trvalo tiez tak dlho, az kym neprisli na trh kefy so stetinami z diviaka. Kadernicka vyskusala na mojich vlasoch a rozcesavanie mi teraz trva tak do pol hodiny. Na sucho, bez revu, o dost menej vytrhnutych vlasov. Kupila som si teda taku kefu, som nadmieru spokojna a urcite odporucam vsetkym, ktore mate taketo vlasy. Je trosku drahsia, ja som si kupila tu najsirsiu za 17 euro (pred tromi rokmi). Okrem hrebena je dolezite pouzivat zvlast sampon a zvlast kondicioner (nie v jednom). Po umyti si davam vlasovy hodvab (vyzera ako olivovy olej), su rozne znacky (Chi, Matrix ...), pomerne drahe, ale pred tromi tyzdnami som v DM drogerie nasla vlasovy olej od Loreal za 7,99. Tak som ho vyskusala, ako nahdrada za tie drahsie moze byt. 🙂

katrinka8
26. sep 2012

Ja dcerke kucierky v pohode rozcesem kefou - takou detskou z DM - ma ale 2 roky, to su este asi len tie "babatkovske kucierky", ktore jej asi casom vymiznu. Ale hrebenom sa nedaju, kefou bez problemov, netaha ju to a ide to "ako po masle" 😉

jankako
26. sep 2012

Kadernícka značka Matrix má kefu na detske vlásky,ale aj pre dospelých z diviačích chlpov.Skús v takých kaderníctvach kde používaju túto značku.Sama ich používam a môžem len odporučiť.

lucia20
26. sep 2012

rozhodne odporucam nie kefu, ale hreben so sirokymi zubami. ja sa s inym necesem a vzdy pouzivam bud balzam alebo sprej na rozcesanie vlasov.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli