Aký máte názor na cumlíky?

avanka
25. máj 2008

Aky mate nazor na cumliky? Ja uz asi 2 mesiace bojujem sama so sebou, ci ho kupit alebo nie...nechcela by som maleho naucit na cumlik,,,a ked tak, tak aky..pocula som, ze je dobra znacka MaM, mate s nou skusenosti

evinka2311
3. apr 2009

v pohode,male babo može,ja si myslim.moj druhy syn cumlik uplne odmieta,za to si stale cmula prstek a veru ma to trapi.nema este ani rok,ale predsa len...
cumlik Ti vsak doporucujem oducat,ked bude vacsi,ako sme na to teraz prisli my,on je prave dovodom,preco syn nevie v 4 rokoch povedat spravne š a č a dava jazycek dopredu.logopedicka nas upozornila na to,že sme mali urcite dlho cumel...a mali,do 3 rokov.... :(

dosa
3. apr 2009

veronika nestresuj este aj seba. nasej malej dali dudlik do pusy hned v porodnici. o polnoci prisla za mnou sestricka, ze mala sa neda utisit, ci nemam cumlik. a odvtedy ho mala v puse vzdy pri zaspavani, alebo ked bola mrzuta a potrebovala sa ukludnit. tak bud rada, ze malinkemu dudka pomohla aby sa troska ukludnil a oddychol si. a konecne si mozes trocha oddychnut aj ty 😉

nasa mala dudu do dva a pol roka - nema ziadny skus a krasne rozprava od 20 mesiacov. takze si myslim, ze dneska sa robia tie dudle take, aby neublizili a ked ma niekto skus, zrejme ma v rodine predispoziciu, alebo ma ten dudel v puse cele dni... ak ho ma len na ukludnenie tak si myslim, ze to nie je nic, co by mu malo ublizit.

standu
3. apr 2009

veronika, v pohode. nam tiez zaviedli cumel v porodnici, postupne ho obmedzujeme, mala ho ma vlastne uz len pri zaspavani. do dvoch rokov pojde ale isto prec. radsej nech cmula dudu ako prst. cumlik vyhodis, palcek nie....moja sesternica ma 16! rokov a obcas si ho este cmula zo zvyku....fuuuuj, no ale co, vravim, ze palec nevyhodis..a predkus ma teda. cumle dnes uz podla mna taky predkus nerobia.

veronika81
3. apr 2009

Ďakujem baby, tak som rada, že je to ok.
No po 20 minútach znovu veľký plač 😀 a cumeľ vypadnutý.. Trošku sme sa ponosili, rýchlo som ho sterilizovala, ale už sme aj papali a teraz pekne zaspal bez neho. Tak uvidíme ako nám to pôjde, ale ak bude nekľudný, určite ešte vyskúšam.
Díky 😉

A ešte..treba ho zakaždým sterilizovať, keď mu vypadne? Nespadol na zem, iba do postieľky. Nemôžem ho iba tak opláchnuť horúcou vodou?

standu
3. apr 2009

ja myslim, ze staci poriadne umyt. akby sa ocitol na zemi, sterilizovat...predsa len, este je malinky. ja teraz sterilizujem asi po dvoch tyzdnoch.

evinka2311
3. apr 2009

ja som veru cumle sterilizovala malo,vždy umyla,ked spadol a raz za dva tri dni poumavala dets mydlom. teraz su kvalitne cumliky,neboj sa.a majte ich viacej,nielen jeden

briketa
13. sep 2010

Kedy definitivne odhodit dudel???
Mala ma rok a uz by som aj, lenze.... dalsie mimi na ceste a viem, ze ten dudel mi strasne pomaha.
Starsi syn nemal vobec, ale mala ta ho ma velmi rada.
Mam este cakat, ci byt neuprosna? Len potom ked budem mat troch rirakov naraz (som na deti v podstate okrem pol jedneho dna v tyzdni vzdy sama) aby som sa nespakarila

berus222
13. sep 2010

@briketa mne sa zda rok skoro. nas maly ked mal rok, tak som ho zacala oducat od cumla. ale isli mu zuby a zacal si cucat palec. tak som mu radsej nechala dudlik, nech si na palec nezvykne. a teraz, ked ma skoro 16 mesiacov ho uz nechce sam od seba. chce ho iba ked sa rano zobudi. vecer a cez den ho nechce vobec.

weverka11
13. sep 2010

ja som mala cumel do siestich rokov a zuby mam rovne, pekne a zdrave 😀 teraz ked som bola na preventivke tehotenskej mi zubar povedal, ze take rovne zuby sa uz nevidia... To podla mna vobec nezavisi od dudla. A ked je dietatko pokojne a dudlik sa mu paci, je skoda ho stresovat a brat mu ho. Tych sest rokov je fakt dost, ale netreba detičky trápiť, trápení budú mať v živote dosť. 😉

halime
16. jún 2011

moj malinky ma dneska 5 tyzdnov a konecne som si pripustila myslienku ze mu dam dudku .... nekojim, krmime umelo a kedze ho neviem natiahnut nad 2 hodiny medzi dvoma krmeniami vidi sa mi to dobra alterntiva bo inak mI cez den nezaspi jedine na rukach a to uz bolo unavne, pri kazdom pokuse polozit ho spat sa zobudzal. nekupila som ziadny drahy cumlik, myslim ze tento obycajny mu uplne staci, lezi v postielke, spokojne zaspava a krasne dudluje. koniec pustania fenu, koniec dlhych hodin nosenia na rukach, koniec vymyslania s mlieckom, este tak pockat az kym zaspi a vytiahnut mu ho .... dufam ze si moc nezvykne a dnesny den je pre mna MEDZINARODNYM DNOM DUDLIKOV 🙂
STASTNE DIETA ... STASTNA MAMA

gubcikova
16. jún 2011

ja som malej cumlík dala už v pôrodnici.mali sme rôzne.no najviac jej padol od aventu a od mam svietiaci.a v 3mes. malá odmietla už dudel,takže sme problém s dudkou mali vyriešení

terrs
16. jún 2011

Urcite nie.

gabinecka_
16. jún 2011

Podľa mňa prirodzený reflex dieťata je satie. Keď saje tak je kľudné. Keď nebude mať cumlík, tak bude cmúľať všetko ostatné a čo je najhoršie, väčšinou sú to potom palce. Od tých sa odvyká o mnoho horšie ako od cumla. Cumel chytíš a zahodíš. Tým to skončilo. Dieťa si na to za chvíľu zvykne že nie je. Okrem toho cumel netreba mať v puse celý deň a celú noc. V anglicku sme mali chlapčeka, ktorý mal 4 roky keď som prišla - cmúľal si palec v kuse. Mal ho rozmočený a šľapklatý. Hrozne to vyzeralo. Keď mal šesť tak to robil ešte stále.. Treba hlavne vybrať dobrý cumel - najlepšie symetrický silikón ktorý najmenej v puse zavadzá a potom ho včas odhodiť.

li_la
16. jún 2011

CUMLIK... to je priam téma na epos... Do pôrodnici som dudlík nebrala, lebo som kdesi počula, že sa na to sestričky a lekárky hnevajú, keď chcú mamičky hneď pchať deťom dudle... Mňa v pôrodnici skoro každá jedna zdrbala, s prepáčením, že prečo som si nedoniesla dudel, veď teraz sa to dieťa nedá upokojiť, ako oni majú vyšetrovať... Doma sme ho tiež nejaký týždeň dva nepotrebovali, potom ho už ale "ššššššš" a hladkanie prestalo upokojovať, tak sme mu dali dudlík, začal krásne zaspávať, nič extra, tuším Canopol babies bolo na ňom napísané... Úprimne povedané, teraz by sme si bez neho neporadili, používame ho pri zaspávaní, v noci aj cez deň, na prsníku sa mi neupokojí, má 7,3kg a mám pocit, že za chvíľu, keď vypije mlieko, začne jesť mňa... Začo ma ale minule skoro zožrala laktačná pani poradkyňa certifikovaná, lebo cumel mám ihneď zahodiť a nemá mi byť proti srsti kojiť aj každých 10-20 minút... Moja mama pri súrodencoch mala aj dudel, aj fľaštičku a aj kojila 26 mesiacov... kde je pravda... ťažko povedať, keď ani zlatý stred tu neexistuje...

stardust
16. jún 2011

@li_la najlepsie sa riadit podla seba a dietata 😉

adka7755
16. jún 2011

závisí od dieťaťa, napr. my sme chceli, ale malý sa rozhodol, že nie 🙂 a doteraz ho nepotrebuje. má to svoje výhody aj nevýhody. Nevýhoda - keď je mrzutý, výhoda - nemusíme ho od neho neskôr odúčať 😀

piacere
16. jún 2011

ja som za.... môj s cumlíkom zaspáva, upokojuje ho... cez deň mu ho nedávam... a ak náhodou niekde nájde 😀 a dá si sám do pusy, tak mu ho vyberiem... a vôbec ho to netrápi. Každý odučí dieťa od cumlíka, tak prečo by som to ja nemala dokázať? Ešte má čas... nech si dudluje... ešte sa ho život dosť nabije...

@li_la ono áno... kým som kojila, tak aj každých 10 min. keď si to malý žiadal.... ale nie je jedno, či má dieťa cumlík alebo si ho urobí z maminej cicky? Od jedného aj druhého sa musí odúčať... Niektoré "laktačné záležitosti" sa preháňajú 🙂

ajca123
16. jún 2011

No ani ja som si cumel nebrala do nemocnice...
Ked som porodila druhého tak tam mali plno. Tak som ležkala o poschodie vyššie a chodila som kukat malého, tam kam správne nemali prístup mamičky. A viem že tam každé dieťa malo cumel v postielke. Tie cumle patria porodnici. Ked babetko plače tak aby bolo tiško dajú mu ho.
Ale moje obe detičky cumel nechceli.. A nechýba jim.. A dúfam že tretie tiež nebude chcieť.

li_la
16. jún 2011

@piacere No podľa mňa to nie je jedno. Pokiaľ malý cmúľa dudel, tak ja môžem zatiaľ napr. spraviť ryžu alebo povysávať, zatiaľ čo ak by cmúľal mňa, veľa by som toho asi nespravila. Kojiť priemerne každé dve hodiny, aj to dosť... Ale každých... takto hocikedy... to je ako nonstop čerpacia stanica...a po dvoch týždňoch môžem len tak padnúť dole tvárou do prachu a nikdy sa neprebrať... Mňa osobne to nenormálne unavuje a vyčerpáva, samozrejme k tomu počítam aj všetky tie starosti okolo toho... a to chcem tiež pre svojho syna len to najlepšie...

piacere
16. jún 2011

@li_la 😉 však ja som zástanca reálneho cumlíka pred mamou-cumlíkom 🙂

li_la
16. jún 2011

@piacere Tak sa potom ospravedlňujem. 🙂 Mala som pocit, že ani nie... To si ozaj kojila aj každých 10 minút?

piacere
16. jún 2011

@li_la 😀 Áno, každých desať minút... lebo malý sa narodil v júni, boli nenormálne horúčavy, takže bol v podstate aj nonstop smädný... boli dni, keď som fakt nerobila nič iné iba kojila

li_la
16. jún 2011

@piacere A kedy si to vzdala? Lebo ja už nevládzem. Malý veľký o chvíľu zje aj mňa, mňa už všetko bolí a proste naozaj nevládzem. Lebo jemu len tak trošku nestačí. On chce veľa a stále a to už ani fyzicky pre moje telo nie je možné, aj keď papám všelijaké ricinusy a čaje pro kojíci matky...

m.i.r.i
16. jún 2011

tiez som za cumlik ale s mierou..nam tiez dali v porodnici a potom doma sme tiez davali..osvedcil sa nam maximalne, lebo maly sa ukludnil a tiez asi od 4 mesiacov sme nemuseli v noci vobec pit mliecko...zvycajne sa 1-2x zobudil, len som dala cumlik a spal dalej...ked si uz cumlik vedel najst sam v postielke tak spi cele noci...asi do 14 mesiacov sme ho pouzivali viacmenej na zaspavanie a obcas pri zubkoch a pripadne v aute pri dlhsej ceste...teraz ma 16 mesiacov a posledny mesiac mame cumlik dost casto, lebo sa nam vydralo 6 zubov, nas maly si zacal davat do ust uplne vsetko a pri tom chytal take az zachvaty, ze by rozhryzol cokolvek..tiez vonku potom by hryzol kamene zo zeme, tiez tie spinave rucicky co sa hrabe kade tade potom strka do pusy a cmula prsty kvoli tym zubom..tak mu radsej dam cumel...on ked mu je lepsie a uz ho to tak neboli, tak si ho sam vyberie a da mi ze "duda haja"...najhorsie su len tie poznamky na okoli, ked ho vidia s cumlikom v kociku, vsetci mu ho vyberaju a ze aky uz je velky a naco mu je duda, ale nik nevidi, ze ked ho dam von, tak maly cumle spinave prsty a vsetko mu steka ako bernardinovi...tak si to uz nevsimam, viem, ze mu je s cumlikom ovela lepsie v tychto tazkych chvilkach, ho to ukludni a saje..hryzatka nechce, tak nech si hryzka cumel..zuby vyjdu a tiez urcite do dvoch rokov by som rada cumlik dala spapat havovi 🙂