Aký matrac na spanie do koša na bielizeň?

erienka
15. feb 2013

citala som, ze novorodenec niekedy rad spava nie v postielke, ale v kosi na bielizen. Nikde som vsak nenasla, aky matrac donho dat - tie sa predsa vyrabaju len na rozmery postielok, nie? Mate nejaky tip? Dakujem

xlucia
15. feb 2013

@erienka zohnat matrac do kosa ci kolisky byva riadny problem

pingu1
15. feb 2013

@erienka necitaj kraviny a uc ho na postel

zvedavamt
15. feb 2013

viem ze sesterka davala malu do takeho kosa a dali jej tam len vankuse,ale to nemala ziadnu oporu na chrbatik,len tam bola taka pokrcena, urcite to nebolo dobre.
segra ma orig taky kos,ale bol tam aj matracik v nom. aj postielky robia v ovalnom tvare od nakmensich po vacsie .
https://www.google.sk/search?q=ovalna+postielka...

tehulka2011
15. feb 2013

ked som mala novorodenca ja, tak zaspal po kojeni hocikde - vacsinou na nasej posteli

erienka
autor
15. feb 2013

@pingu1 neviem, ci su to kraviny, odporuca to vo svojej knihe jeden z najznamejsich ceskych pediatrov Stanislav Trca...Ako o najvhodnejsej prvej postielke pre kojencov hovori prave o pradelnom kosi z umelej hmoty

pingu1
15. feb 2013

@erienka no umela hmota podla neho asi najlepsie dycha.

katy1979
15. feb 2013

@erienka matrace ti bez problemov urobia na mieru v calunictve.

henikav
15. feb 2013

@erienka Novorodenec vacsinou potrebuje cas zvyknut si na vacsi priestor okolo neho, kedze v brusku bol stlaceny, je to zrazu prenho nezvyk byt vo velkom prazdnom priestore. Preto sa zvyknu pouzivat sprvu spacie kose, kolisky a neskor postielky, tu mozes nahradit spaci kos aj kosom na pradlo, ale dlhodobo by som tam babatko nedavala hlavne kvoli tomu ze nemas dobry matrac, mozes si sice sama vyrezat matrac na mieru z tvrdsieho molitanu, ale to uz nie je ono.

klincek
15. feb 2013

@erienka a vysvetlil ten lekar, preco to tak je?
ja len tipujem, ale moze to byt preto, ze kos je maly priestor, kde sa babatko citi bezpecne. postielka je o dost vacsia..ale to sa da v pohode vyriesit zavinovackou a hniezdom, a ukladanim viac do rohu postielky. odpadne ti tym aj problem so zhananim matraca, nehovoriac este o tom, ze postielka ma dierkovany rost, takze matrac "dycha", ale pradlovy kos ma plne dno..plastove. no a bonus-ked bude babo vacsie, nebudes ho musiet zvykat zas na (druhu) postielku🙂
samozrejme, je to na tebe, ale ak to nie je nevyhnutne napr. z priestorovych dovodov, tak to skus este zvazit. alebo, ak urcite chces kos, popozeraj pruteny, kludne aj v bazariku, ved je to len na par mesiacov, potom bude aj tak maly.

zivika
15. feb 2013

@erienka prosim ta, aj to tam nejako zdovodnil, ze preco je to take uzasne? lebo mi sme do kosa na pradlo davali steniatka, dat tam dieta by ma ani vo sne nenapadlo 😕

elienka
15. feb 2013

@erienka ja by som matrac kúpila v rozličnom tovare (u nás Rempo) majú rôzne hrúbky a potom vystrihla podla toho koša a buď by som to nejako do plachty zapravila, alebo ušila na to návlek. pochybujem, že také matrace niekde predávajú

zuzana909
16. feb 2013

@pingu1 ja som zväčša videla prádlový kôš s otvormi, teda neviem aký používaš, ale prádlový kôš z plných plastových stien som ešte nevidela 😉