Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Aký matrac pre 5 ročné a 14 mesačné dieťa?

majka2222
29. nov 2012

Ahojte
Chcem poprosit o radu, alebo skusenosti -ake mate s detskymi matracmi? Potrebujem pre 2 dcérky v roznom veku a nechcem kupovat nekvalitne. Predsa by mali dlhsie vydrzat a takisto som pocula, ze mnoho lacnych matracov je toxickych.
Ake mate skusenosti s matracmi Dormoe pre deti?

jaano
30. nov 2012

@majka2222 Dôležité je, aby matrac pre dieťa nebol veľmi mäkký - to môže spôsobiť len problémy. Napríklad jednoduché molitanové matrace nebrať! Matrace označené ako zdravotné matrace sú z certifikovaných materiálov bez škodlivých toxických látok.
Optimálnym riešením sú matrace z prírodných materiálov, ktoré sú prirodzene odolné proti roztočom a iným alergénom. Prírodné matrace sú napríklad latexové matrace, latexovo kokosové matrace, matrace s koňským vlasom atď. Tieto sú však už drahšie..
PS: Matrace DORMEO sú ako všetko z teleshopingu - reálna hodnota 100 EUR, predajná cena 200 EUR 😀

majka2222
autor
1. dec 2012

Dakujem za info - ale pocula som, ze matrace z prirodnych materialov ako je napr. kokosove vlakno mozu plesniviet ?Dakujem za odpoved

hradnapani
1. dec 2012

@majka2222 ano, je to pravda, nam ten kokos splesnivel, a to sme ho pouzivali velmi kratko. Muselo sa zo zacat uz v obchode, kym to bolo zabalene, asi nevhodne skladovane. Ale nestava sa to vsetkym, no mozne to, zial, je.
takisto ani pohanka nesmie navlhnut, treba davat nepremokave plachty a matrace casto vetrat.

jaano
4. dec 2012

My máme kokos ošetrený latexom a žiadny problém. Podľa výrobcu práve kokos pomáha odvetrávať = dostať z matraca preč vlkosť, pôvodcu plesní. A vyzerá to, že to funguje 🙂 Asi záleží na dodávateľovi v akej akosti jeho suroviny sú.

jaano
4. dec 2012

@hradnapani Toto sa dá jednoducho reklamovať, nie?

hradnapani
4. dec 2012

@jaano samozrejme, reklamovala som to, ale jednoduche to nebolo.
Predavacky sa totiz tvarili, ze ten plesnivy zapach necitia... nastastie tam boli dvaja zakaznici, ktori mali nos v poriadku a dala mi za pravdu potom aj sprava o reklamacii. Ale kokosu v matraci sa uz vyhybam. Kamaratke takto splesnivela pohanka v detskom matraci.

dominika6
21. jan 2013

matrac pre 14 mesačné dieťatko netreba vyberať podla nejakých extra špeciálnych kritérii,pretože telíčko je ešte krátke na dlžku a ľahké na váhu.Stačí mu do veku 6.r prvý začiatočný matrac,kludne aj z pur peny,pretože rozne už drahšie matrace,majú zony rozloženia hmotnost,kedy je matrac rozdelený na 3-5-7 častíˇ(tvrdšia,mäkšia,tvrdšia...)čiže dieťatko bude ležať len na tvrdom a znova tvrdom...
pre dieťa vo veku 5 rokov zvol matrac stredej kvality..znova sa nevyberá matrac za 200,-eur a veriť že vydrží 20 rokov...
Ked ti vyrastú do veku cca 15 rokov tam už môžeš uvažovať nad fakt kvalitným matracom do budúcna

jane24
10. dec 2013

ahojte, znova sa vraciam k teme, ale nedate tip na nejaku znacku? uz dlho tapem.dakujem baby

monyccka
10. dec 2013

@jane24 ak to nemas daleko, odplrucam ikea madrace. Su kvalitne a cenovo velmi dostupne. Pripadne pozri na webe a daj niekomu kupit. Ony su vajuovane v rolke, takze to odvezie aj osobne auto bez problemov.

enja33
10. jan 2014

Dormeo nikdy..čo viem,tak viacero ľudí,ktorý kúpili túto značku sa sťažuje bud na veľmi zlú kvalitu,vyležanie po roku,alebo už mi hovorilo veľa ľudí že im splesnivela poť.látka..
Radšej sa vyhnúť reklamným ťahom a kúpiť overenú značku.

hanyem
26. feb 2014

Poradte, aku znacku? odkial kupit synovi, ktory ma 35kg matrac na postel s rozmermi 90x200. vobec neviem, sledujem rozne obchody, jysk, dormeo ci materaso. a max. cenovo do 200€ ale to je strop, optimalne by bolo 150€. poradte, ake mate matrace pre deti v tomto veku?syn bude mat 8 rokov.dakujem

berushka45
29. máj 2014

Ja mam dobru zkusenost so znackou Tropico. Niekedy sa tam daju zohnat matrace v akcii 1+1 zadarmo. http://www.tropico-plus.sk/akcie . Vychadza to celkom lacino. Mozno si vyberies. 😉

ivuskabai
30. jan 2016

@enja33 no precitala som si ten vas prispevok a my tiez mame na manzelskej dormeo a tiez nam splesnivela ta potahova latka som si myslela ze sme jediny no odpadnem... neviete prosim ako to ti ludia riesili?

tana85
30. jan 2016

ja zial s Ikea nemam dobru skusenost, ale islo o dospelacky matrac, nie detsky. ak mozem poradit, lepsie investovat ako kupovat kayde 3 roky novy lebo sa uz vylezal. velmi dobre su Segum alebo Materasso. urcite treba dodrziavat a poradit sa s predajcom na aky typ rostu to kupujete a nemenit. my sme taku chybu urobili lebo sme uplne zabudli po stahovani, ze na povodnej postely sme mali lamelovy rost a na novej pevny...2 rocne matrace sa za rok tak znicili, ze sme museli kupit uplne nove 😠 a o plesniveni matracov pocujem prvy krat, a to sme dva roky byvali v trochu vlhkejsom byte na prizemi a nikdy som taky problem nemala

kvik1
9. mar 2017

@tana85 mozem sa ta spytat, aky matrac ste nakoniec vybrali na pevny rost? Prave riesim to iste.. dakujem

keira
9. mar 2017

co hovorite na tento?
problem je, ze potrebujem matrac na postel 80x180 a tych nie je vela :( a chvem pevny a tvdrsi

http://www.najlacnejsiepredeti.sk/www-najlacnej...

tana85
9. mar 2017

@kvik1 kupili sme postielku z ikea a tam sme vzali aj matrac. zatial bez problemov, malej sa spi dobre

kikusik23
15. nov 2017

@keira ahoj prosim ta aky matrac ste nakoniec kupili?ja prave tiez hladam pre 4 rocne dieta rozmer 180x80 a tiez neviem vybrat.

zeytin
15. nov 2017

@kikusik23 Ak by som sa mohla pripojit do debaty, ja som dievcatam pred par mesiacmi kupila matrace od slovenskeho vyrobcu Matratex, matrac Grand soft. Cena bola okolo 130 eur. Spi sa im pohodlne (aj mne), su to matrace urcene pre deti. Kupila som ich na doporucenie mojich znamych, ktori ich maju tiez. A naozaj odporucam.

linka2002
16. apr 2018

Dobrý deň, som na stránke Matratex a nikde neviem nájsť , nevidím ceny??? Vopred ďakujem

zeytin
16. apr 2018

@linka2002 asi tam nie su. Ten, grand soft, ktory sme kupivali detom 200 cm stal 130 eur. Treba volat na predajnu....

anulienkalenka
26. nov 2018
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej proflov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

moje deti maju 6 a 8 rokov a všetci spime na rovkaych matracoch, mame tieto a sme velmi spokojní https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/vhodny-matrac-na-bolestivu-chrbticu-2/

Tu začni písať odpoveď...

Odošli