Aký nočník kúpiť?

flipinka
24. nov 2008

Ideme kupovat nocnik, kedze dnes uz je milion druhov a nemam vobec prehlad, chcem sa poradit: je to uplne jedno aky vyberieme? Alebo je lepsi nejaky tvar, velkost, hrajuci, v tvare zvieratka alebo len s obrazkom?... Aky mate vy?
Je nejaky druh, ktory by ste neodporucili?
A dalsia otazka - ked idete k babke, ma tam dieta tiez nocnik ci tam ho davate rovno na velky zachod ak potrebuje ist?

fifinna
24. nov 2008

flipinka, pri vybere nocnika daj pozor na to ci ho kupujes pre dievca, alebo pre chlapca. Chlapcenske maju viac vyvyseny predok. Odporucam hraci, vies hned kedy sa vycika, lebo zacne hrat a nemusis sa stale kukat, a dieta ma z toho hrania radost. U babiek mame serble este po nas. 😀

susik77
24. nov 2008

aj my sa chystame kupit tiez neviem aky. svagrina hovorila, ze oni maju hraci a mala sa toho boji 😅 ze radsej obycajny...

miriamkac
24. nov 2008

Caute....ja som za obycajny nocnik....
Svagrovej synovec mal hraci...naslinil prst, strcil do nocnika a nocnik hral a hral a hral.... 😀 😀 😀

fifinna
24. nov 2008

susik, mozno sa toho boji, lebo je uz starsia a neni na to zviknuta. Ja som nan davala maleho uz od pol roka, takze sa neboji. Ale ved kedysi neboli hracie a cikali sme aj do obycajnych. Takze je to jedno. Mne hraci vyhovuje, aspon pocujem kedy sa vycikal.

sakura77
24. nov 2008

tak my mame od zaciatku nocnik vo tvare stolicky s operadlom,kde sa pohodlne sedi,moze sa aj opriet a po potrebe sa vyberie len tak stredna cast,hraci sme nemali,tak neviem posudit,ale moze to byt fajn

sirinka
24. nov 2008

my sme kupili obycajny klasicky...bolo na nom napisane, ze je od 18 mesiacov, je trosicku vyssi a klarke sa na nom od zaciatku sedelo pohodlne... n

basado
24. nov 2008

sakura a kde ste kupili taky nočník? bol drahy?
je velmi pekny. my mame klasicky alebo viacero bab mi povedalo že sa detičky boja tych hracich 🙂

sakura77
24. nov 2008

vobec nebol drahy,stal okolo 180-200sk a kupili sme ho v A-Z-domacich potrebach-to je myslim v kazdom meste

bihan
24. nov 2008

To máš prakticky jedno, aký tvar (hraciemu by som sa vyhla, sú deti, ktoré sa ho boja a potom majú blok).
Najlepšie priesvitný, aby si stále nemusela nakukovať do vnútra 😉

susik77
24. nov 2008

sakura: ten je super, asi aj my kupime 😉

prasiatko30
24. nov 2008

ja som kupila najlacnejsi aky som nasla - sa mi vidi ze vysiel na 3€ a modry a dcera sa naucila perfektne chodit na nocnik i ked bol uplne obycajny a bez sprostosti - ako kacicka, hudba a co ja viem co este k tomu pridavaju 😉 a poznam deti co maju nocniky aj s blikajucimi svetlami a maju problem na ten nocnik sadnut. ja zastavam nazor ze netreba prehanat kupit obycajny nocnik a potom uvidis ak bude potrebovat nejaku zabavu pri sedeni alebo mu bude stacit aj obycajny nocnik

zuzka1.
24. nov 2008

sakura ahoj, chcem sa spytat, od veci ,na fotke mate tu hracku ucime sa riekanky, ste s nou spokojni?

sakura77
25. nov 2008

zuzi,tak to bola nasa najoblubenejsia hracka cely rok,dostal ju okolo 8 mesiacov a stale sa s nou hrava-aj ked teraz uz vitazia zeriav a bagre 🙂 😉

miriamkac
25. nov 2008

zuzka1. tiez od temy: my ju mame tiez (tu hracku) a mozem napisat: super, super, super...na podiv tolkokrat uz bola na zemi a stale funguje..... 😉

sakura77
25. nov 2008

no ano,miriam ma pravdu-fakt neznicitelna 😀

rainee
10. aug 2010

ahojte, mne sa paci nocnik v tvare zvieratka /vid foto/, mate taky niektora? tiez su dievcenske a chlapcenske ci to je jedno?

traktor
10. aug 2010

@rainee aj nam sa pacil taky nocnik. kupili sme podobny...ale tazko sa mu na to sadalo, tak sme kupili taky co vpredu nic nema a uz nocnikujeme krasne 🙂

bubelko
10. aug 2010

@rainee chlapcenske su vpredu trocha vyssie, aby chlapci necikali von. ale my mame uni a je to v poho 🙂

rainee
10. aug 2010

traktor, ale ta hlava sa da odmontovat tak to by mohlo byt v pohode nie?

ivirk
1. jún 2012

Prosím Vás a viete niekto poradiť, ja neviem či som jediná s takýmto problémom :( : máme zatiaľ len obyčajný priehľadný nočník, chcem tam malého už začať dávať, o pár dní má 7 mesiacov ale problém je, že má asi malú ritku, lebo vlastne keď ho tam posadím padne celý do toho otvoru.Viete o nejaký menších nočníkoch? alebo akoto funguje????

ichbinich
1. jún 2012

@ivirk:
No neviem, to sa robilo v 70-tych rokoch, ze deti sa davali na nocnik, ledva vedeli sediet... Vtedy bolo nonplusultra rodicovskej vychovy sedenie na nocniku a odplienkovanie, dnes to je prespanie celej noci 😒
Inak studie dokazali, ze vacsina deti sa odplienkuje medzi 2 a 3 rokom zivota, a to nezavisle od toho, ci uz ako babatka boli posadene na nocnik alebo nie.
Takze, nerob si ziaden stres, za rok si precitaj temy o odplienkovani a prilis velky nocnik odloz do skrine. Tvoje babo nema sajnu, co od neho chces, to sa musia naucit 2 az 3 rocni, ktori vedia rozdiel medzi mokrym a suchym, vedia, ze vobec curaju a musia sa naucit spravne zaradit pocity, prerusit cinnost, ist na wecko alebo to minimalne povedat... Je to velmi komplexne, to si treba uvedomit. Pre nas dospelych je to automatika.

elka74
1. jún 2012

@basado presne tak. ja som kúpila malej hrací. ked sa prvý krát vycikala, spustila taký rev, že hrôza. musela som tú hraciu blbosť odmontovať. potom dosť dlhú dobu nočník nechcela ani vidieť. teraz sa občas podarí donho niečo urobiť, ale myslím si , že stále chúďa čaká, že sa to zasa spustí. ale tak pri najstaršom synovi sa mi hrací nočník osvedčil, on sa tešil ked to hralo.. takže taká je moja skúsenosť

ivirk
1. jún 2012

@ichbinich ja som sa nepýtala na toto, ale čiste len na veľkosti nočníkov. Je to na každej maminke ako sa rozhodne a aký má na to názor.Ja viem, že sa to ešte nemôže naučiť, ani to od neho nevyžadujem. Chcem len aby si zvykol na nočník ako taký,aby to nebolo niečo cudzie v budúcnosti do čoho ho budem musieť nútiť a bude sa toho báť ked to nebude poznat. Takto sa len zoznámi,pohrá - nič viac.

xenicka13
1. jún 2012

my mame klasiku za 2 eura

mummy01
1. jún 2012

@ivirk no mensi nocnik ma Ikea,ale je aj dost nepohodlny a take male babo ti tam asi neusedi.

martinkatinka
1. jún 2012

@ivirk s veľkosťou som mala aj ja problém... nakoniec som usúdila, že ho tam posadím, až keď doň nespadne 😀 hrať sa s ním mu nedovoľujem, aby vedel, že to nie je na hranie, ale skor na to cikanie... takže si ho len obzerá, občas ho naň posadím, vydrží, vydrží, ak nie, nevadí, ide proste od neho preč.

katkatt
22. júl 2013

Oducam velkeho dvojrocneho chalana od plienok (15 kg a 95 cm alebo aj viac), potrebujem stabilny nocnik, ktory sa neprevrati, podla moznosti vacsi a vpredu vyvyseny. Viete poradit? po starsom mam tento http://www.bambini.sk/sk/2277/206/disney-nocnik... ale z toho sa prevracia (vzadu je to vykrojene) a ma aj dost pokrcene kolena. Rozmyslam nad tymto http://www.bambini.sk/sk/3295/206/chicco-nocnik... a tymto http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product... Redukciu neznasa, so zachvatom placu ho tam nasilu davam...