Alternatíva za dudel?

nina88
13. jan 2011

Dobry, prosim opat o radu,moj polrocny syn odmieta dudel. Doteraz ho ,,prijal,, aspon v autosedacke a kociku, teraz uz vobec. Kupila som cez 20 druhov,postupne skusala,nic. (podotykam,ze moja 5 rocna dcera sa ho na spanie nevie zbavit doteraz,takze z extremu do extremu 😀 ) Mozno sa niekto pytate, no a? Ved to nevadi, ale ono to v mnohych situaciach dost vadi. Hlavne v noci. Moja dcera ked sa v noci ako babo prebrala, dala som jej dudku a spinkala dalej. (myslim take jemne prebudenia) Moj maly si spravil dudku zo mna. Ked sa preberie, vyzaduje prsnik,ak pije je to samozrejme ok,ale vacsinou ma potrebuje len ,,podudlovat,, , co mi je po case strasne neprijemne,az ma strhava, potom sa snazim mu ho nenapadne vziat,ale ho to prebere a tak ,,bojujeme,, kym samozrejme nevyhra,lebo uprednostim manzelov a dcerin spanok a hryzem si do jazyka,ale ja to takto nevydrim, prosim o akekolvek rady, dakujem...

anjelicek26
13. jan 2011

Nas maly ma palec. Dcerka mala mna. Som ti asi moc nepomohla...

lodgermaniacka
13. jan 2011

náš maly ma palček, ale to vraj nie je dobre 😒 ale za to je s palčekom v pusinke strašne zlaty 🙂 vždy sa s nim ukludni miesto dudla 😅

geegee
13. jan 2011

mam dve deti, obom som skusala svojho casu dat cumlik, ale obaja ho odmietli. Nenutila som im ho a prezili aj bez neho. A ja tiez - aj ako nahrada cumla. Aj na to su mamy 😉

oacka
13. jan 2011

a keď mu nedáš prsník,nenájde si vlastnú rúčku? naša cucá buď palček alebo dva prsty a druhou rukou si ich pridržiava. 😀 žiaden cumeľ nechcela. a prsník tiež po čase začala odmietať, keď bolo málo mliečka.

ani3012
13. jan 2011

cumeľ zoberieš,palec nie.Takú zámenu by som nerobila
mala cumeľ nepotrebuje(ale keď ho nájde medzi hračkami,tak dudká) ale zase má pri sebe v noci nonstop fľašu s čajom a tú ma ako náhradu za cumeľ 😝
skús ponúknuť fľašu napr. s vodou ,myslím,že je to menšie zlo ako palec-aj keď sú takto detičky určite podarené 🙂

a inak všetko najlepšie k pol rôčiku 😵 😵 😵

traktor
14. jan 2011

simonka mala dudku dlhooooooo, miska nemala nic-ani dudku ani palec, patko mal palcek, matko ma dudku, ale len ked je unavený, hned ako zaspinka vypluva...ja som to nechavala na deti, nenutila som ich, ze teraz dudka, teraz palec..kazde si naslo to svoje...pokial tvoj dudku nechce, tak by som mu ju uz nedavala, ked ste vydrzali doteraz , tak naco?a ze si ty dudka?..no je to este male babo, ktore potrebuje citit svoju maminu... 😉

ivett1
14. jan 2011

ahoj...nasa Vikinka mala dudku dost dlho a radsej by som bola, keby ju nemala, lebo som musela vlacit aspon tri nahradne (retiazku hned odopla, ak to neslo, tak odtrhla alebo odlomila 😝 ) ...a strach a hroza, ked sme ju "rychlo" nenasli...nas Stevinko mal jednu jedinu dudku len na "okrasu", alebo "keby náhodou"...aj to len chvilu...potom ju niekde zapatrosil a bolo...verim, ze je to obmedzujuce aj unavujuce, ale asi este stale potrebuje vonu svojej mamicky ... ja by som skusala priebezne tu dudku...bud sa mu zapaci, alebo casom objavi nieco zaujimavejsie...drzim palce a zelam pevne nervy🙂

kdezee
14. jan 2011

inak na flasu s cajom v noci pozor..vlastne dieta by ju nikdy nemalo mat len pre zabavu alebo zaspavanie lebo to kazi zubky..kamoskin syn mal flasu s cajom ako uspavatko a teraz mu pravdepodobne budu musiet vytrhat zuby lebo ich ma uplne znicene..same kazy....

a ja takisto zial nemam ziadnu radu lebo ja sama stale robim uspavatko...ale nevadi mi to lebo uz rychlo zaspi ...

michaela.g
15. júl 2011

SUPER alternativa a ono to FUNGUJE 🙂

http://www.prematuursite.shopfactory.com/conten...

Mala sa ukludni zaspi a potom ho vypluje 🙂