Barefoot obuv pre deti so širokou nohou

gabika4
23. feb 2021

Ahojte, je problém ak kúpim dcérke barefoot topánky, ktoré sú na šírku presne ako nôžka? treba tam vôbec nejaký nadmerok? Čítala som, že vraj šírka sa poddá nôžke, len nemá byť menšia ako nôžka...ale netuším či je to tak...dcérka má šírku nohy 6,4-6,5 cm a chcela som jej kúpiť sieťované tenisky od protetika, ale tie píšu šírku pri veľkosti, ktorú potrebujeme presne 6,5 cm ...iné značky nemajú sieťované tenisky, len plátené a ak sú sieťované, tak až o pol centimetra širšie, to dcérka isto nedá...poraďte mi prosím...ďakujem

alexandraalexandrova
23. feb 2021

@gabika4 sietovane by som kupila pohode, tie sa poddaju do sirky. Pri pevnejsich materialoch sa odporuca rezerva, ale aj tam staci tak 5 mm. Dolezitejsi je nadmerok co sa dlzky tyka a aby boli v predu siroke pri prstoch...

carduelis
23. feb 2021

Do sirky sa odporuca minimalne 2 mm, lebo si vsimni ze ked dieta hybe nohou, postavi sa na spicky, tak sa prsty rozsiria do vejarika. Topanka im to musi umoznovat
www.stastnenozky.sk/aky-nadmerok-zvolit/amp/

ciernysokol
23. feb 2021

@gabika4 ano, kludne. Ale protetika robi barefoot tenisky na siroku patu a sirsi clenok,niekedy dobre nedrzia na pate, treba odskusat. Cesky jonap, uzsia verzia slim ma aj sietovane na uzsie paty a uzky clenok,.

svejan
23. feb 2021

@gabika4 Nepisete dlzku nozky, podla pomeru dlzka/sirka viete urcit, ci je nozka siroka alebo nie, myslim, ze na Bosacikovi maju na stranke aj prepocet. V kazdom pripade by mala byt rezerva aj do sirky, ako pise mamicka vyssie - napr. aj kvoli ponozke. Za mna Protetiky nepovazujem za topanky na sirsie nozky (syn ma tiez siroku nozku, plutvicku). Zo sirsich topanociek odporucam pozerat po znacke Beda - tie su sirsie aj v clenkoch, ale daju sa utiahnut, Pokial potrebujete este lepsie utiahnut plutvicky, tak Jonapy a vyborne su Fare Bare. Taktiez slovenske Baby Bare by mohli sediet. Jednotlive znacky vymyslaju aj nove modely, priedusne na leto, ked budete hladat, isto najdete 🙂

gabika4
autor
23. feb 2021

@ciernysokol jonap sú pre dcérku široké, aspoň tie, čo sme skúšali...práveže protetika doteraz sedela, ale tie rozmery sa mi nezdajú...jeden čas dcérka nosila baby bare, teraz má od nich iba sandálky...ešte rozmýšľam nad froddo plátenkami, ale nepáči sa mi, že nie sú sieťované...minulý rok sme mali od protetiky v lete sieťované a vynosila ich dcérka celé leto, dobre sa jej v nich chodilo...

gabika4
autor
23. feb 2021

@svejan dĺžka cca 15,3.....skúšala som beda, jonapy aj fare bare, všetko jej to na nohe lietalo...jediné značky, ktoré jej doposiaľ sadli boli baby bare, protetika a froddo...iné som všetky vracala...možno je problém, že dcérke neviem odmerať šírku, vždy mi nejako stočí nohu...dnes som to skúšala asi stýkrát vyšlo mi 6,3 cm...tak teoreticky má tam tie 2 mm...väčšinou to tak dopadne, že nakúpim rôzne značky a skúšam...len viem, že neznesie veľký nadmerok...na dĺžku max 1 cm, pri väčšom zakopáva a na šírku fakt asi len tie 2 mm...5 mm neznesie, čo aj keby mala 6,5 cm širokú nohu, tak jonapy aj bedy majú väčšinou pri jej čísle o 0,5 mm širšiu topánku a okolo členku sú až príliš široké...

jenny257
23. feb 2021

@gabika4 napis na bosacik , oni ti poradia , pomozu vybrat vhodnu obuv , maju celkom dobre poradenstvo

svejan
23. feb 2021

@gabika4 verim, ze to je frustrujuce, ked clovek skusa topanky a ono nic... poznam... ale vyzera, ze pri tej dlzke ta nozka nebude az tak siroka, na bosacikovi vyzera ako normal, ked ratam 15,3 a 6,3 cm. Ak mate dobru skusenost s Protetikou, isla by som do toho, prip. Jonapy maju od min. roka aj slim verziu topanok, co som pozerala rozmery, mohli by sediet. Ja osobne idem rada do tej znacky, ktora nam sedela, pokial sa zasadne nezmeni nozka.

ciernysokol
24. feb 2021

@gabika4 jonap ma aj uzsiu verziu slim, ale ked sedia protetiky, zbytocne experimentovat...

gabika4
autor
24. feb 2021

@carduelis vyzerajú super, skúsim tie pohľadať na eshope...vďaka

gabika4
autor
24. feb 2021

@svejan
@ciernysokol jonap slim verziu som nikde nevidela, skúsim pohľadať, možno sadne viac...ale asi to urobím ako vždy, nakúpim topánky rôznych značiek a vrátim, ktoré nesadnú....bosáčik máme celkom blízko, avšak je zakázané cestovať mimo okresu...inak v jeseni sme boli osobne tam a sadli protetika a minulé leto a jar tiež....predtým nosila dcérka baby bare a ako začínajúci chode bobux, keďže mala veľmi úzku nohu aj členok aj pätu...len neskôr sa rozšírila a má dominantný palec po mne 😀...ale ďakujem...skúsim si urobiť širší prehľad eshopov, niektoré ešte tovar naskladňujú, iné už vypredávajú tovar 😒