Bezdotykový teplomer , skúsenosti?

amalka1991
31. máj 2018

Ahojte. Su fakt vsetky na prd? Bolo by fajn mat aj nejaky takyto pre novorodenca. Mate nejaku pozitivnu skusenost s nejakym? Asi nieje moc prakticke stale davat do ritky.
Dakujem Vam.

margaretka_
31. máj 2018

@amalka1991 my mame bezdotykovy a meria dobre, kazde meranie vzdy zopakujem a premeriam aj niekomu inemu pre porovnanie a nikdy som nemala pocit, ze by odmeral zle.
Mame metric 308 smart

amalka1991
autor
31. máj 2018

@margaretka_ ten chcem kupit. Dakujem☺

skjatqo
31. máj 2018

Microlife NC 100 meria presne. Treba precitat navod, potom to ide. A ma aj prepinak na predmety cize zmerias vodu v pohari alebo stenu. Akurat ze pipa. A ked je horucka, svieti na cerveno a alarmovo zapipa.

simonah73
31. máj 2018

@skjatqo navod som si tiez citala a teraz cez vikend ked mensia mala vysoke horucky odmeral na kazdej strane cela inu teplotu (a to nie potom co na tej strane lezala) volala som v noci aj na 155 lebo som potrebovala nejake riesenie, a ked sa ma opytala, aky mam teplomer mi povedala, ze k teplote sa nebude vyjadrovat ze si mam kupit normalny teplomer a to tento nenormalny maju aj na pohotovosti na kramaroch (sestra mi hovorila) a aj nasa detska lekarka ho ma. tak v pondelok dorazil Braun IRT 6520 (ten mi odporucila sestra) tak ja sice dufam ze ho tak skoro nebudem musiet pouzit a dufam ze bude fungovat dobre. ten sa vklada do ucha a odmeria teplotu do 5s a v podstate Ti este aj ukaze ked si nastavis vekovu kategoriu ci si este v pohode alebo je to uz vysoka teplota. a teda je podstatne tichsi ako ten microlife, lebo pri tom som mala vzdy obavy ze to jacanie urcite dieta zobudi.

skjatqo
31. máj 2018

@simonah73 Ze normalny...niektori zdravotnici sa pozabudli. Jasne ze ortutova rychlobezka je najsamsuper. Len uz ju nezozenies...
Usny ma tiez svoje rizika.
Ja som presla na metodu sahnem a viem 😉

pininka
1. jún 2018

Aj my mame a funguje bez problemov

sirius18
1. jún 2018

Ahoj, moje kamarátky používajú pri detičkách bezdotykove 🙂 Nájdeš ho napríklad na Alze. Ale niektoré sú dosť drahé. Pozri zľavy na https://www.kuponyzdarma.sk/

bibyke
1. jún 2018

@amalka1991 tiez mame metric 308 smart a meria uplne presne. V lekarni mi ho odporucili,ze je najpresnejsi,aj babatko mi dobre odmeria aj starsieho syna a aj mna vzdy zmeria rovnako aj ked nemam teplotu si kontrolne meriam ked ma syn horucku,ci meria spravne a vzdy presne odmeria

amalka1991
autor
1. jún 2018

Dakujem dievcata velmi pekne

lubik87
1. jún 2018

@skjatqo nám nemeria vôbec rozdiely teplôt aj 1 stupeň ..dosť na figu ...vždy premeriavam.klasickou rychlobezkou

fantaghiro21
1. jún 2018

Nooo takto. Pre svoju informáciu, skúšku, som s dotykovým merala teplotu manželovi - stačilo, ak som sa len o kúsok pohla a teplota bola rapídne skreslená. Závisi, či sa meria na spánku, čele , atd....

Spravila som aj test, že som merala naraz aj bezdotykovým , aj do ritky, a predsa sa výsledky líšili ( samozrejme, po odčítani pol stupna... ) .Niekedy viac, niekedy menej. A to mám tiež teplomer, ktorý tu bol hore spomenutý, a považovaný za dobrý, presný....
Myslím si, že je dobre mať kombináciu 🙂 Mne to vela ulahčilo...

nevidím nič nepraktické, na meranie do ritky... Práve naopak... Dcéra je vrtula, a skôr som mala problem odmerat jej teplotu bezdotykovým... Ten som použivala na meranie mlieka, jedla, pokial som si nebola ista, alebo v noci, aby som dceru nebudila... Ale vždy som pri najbližšom prebalení si teplotu overila v ritke...

amalka1991
autor
1. jún 2018

@fantaghiro21 takym liehovym? A v noci ked babo spinka s plienkou asi to neni velmi prakticke...i napriek tomu co pises odporucas mi kupit ten bezdotykovy? Dakujem ti za radu