Body do výbavičky

hailey
6. feb 2012

Prosim o radu - budem mat prve babatko a chystame vybavicku. Riadime sa podla dostupnych zoznamov na nete. Chcem sa ale spytat, co vlastne znamena, ked je napisane, ze potrebujem napr. 6krát "body". Lebo existuju body s kratkymi rukavmi, s dlhymi rukavmi a aj bez rukavov, potom s nohami aj bez nôh. Ktoré sú najpraktickejšie? Ktoré mám pokúpiť? Ak kúpim tie bez nožičiek, to znamená, že bábo potrebuje na to ešte tepláčky? Pozn.: Budem rodiť v júli.

adra22
6. feb 2012

no ja by som na jul kúpila body s krátkym rukávom, tie s nohami sú overaly tie sme používali na spanie aj ich používame. Napr. ja som vôbec nevyužila dupačky pre mna zbytočnosť veľa sme mali body a tepláčiky.

katka6211
6. feb 2012

hailey ahoj, ak mozem, odpoviem ti ja 🙂 body su s kratkymi rukavmi alebo s dlhymi alebo bez rukavov. a tie s nohami to su overaly. aspon u nas sa to vola tak. a podla mna je najlepsie kupit napr. len po jednom kuse z kazdeho a uvidis, co bude tebe a babu vyhovovat, ja som prve mesiace mala len zavinovacie body, lebo cez hlavu natahovat mi to proste neslo 😀 a podla toho, co vam sadne si potom dokup viac kusov.
a este my sme mali najoblubenejsie body s dlhym rukavom a pancusky 😵

rora
6. feb 2012

na prvy mesiac odporucam urcite zavinovacie body s kratkym rukavom, pripadne nejaky kus aj s dlhym, keby nahodou bolo v juli zimsie 😉 ja som sa bala obliekat malej cez hlavicku klasicke body zo zaciatku. a potom body s nozickami - tj. overaly my pouzivame na spinkanie. ale ved kup si z kazdeho kus a uvidis co sa ti najlepsie osvedci 😉

mojkamirka
6. feb 2012

@hailey ja by som kupila body s kratkym rukávom, je jedno ci je zima či teplo, v zime das babatku na to este tricko s dlhým rukávom alebo svetrík a v lete su ti lepsie body s krátkym rukávom a na to som davala este pancusky alebo teplaciky a body su na zapinanie medzi nozickami,,

ootaznik
6. feb 2012

suhlasim s @katka6211. nekupuj presne podla zoznamov na nete. v dnesnej dobe, hlavne v tescu, vzdy kupis ked nieco potrebujes. ja som mala body tiez zavinovacie, tie su super, lebo som sa bala natahovat cez hlavicku, tak preco si to neulahcit. tiez u nas najviac islo body s dlhym rukavom a pancusky, ci nejake teplaciky. a tiez ti netreba 6ks a uz vobec nie jednej velkosti.......radsej si postupne dokupis. ja som sa tiez podla toho riadila a kopa veci nevyuzitych :(

mychaella
6. feb 2012

ahoj ja mam tiez juloveho a najviac sme vyuzili body s kratkym rukavom..ked bolo teplo mal len to a ponozticky pripadne sa k tomu daju dat teplaciky a na noc sme mali s dlhym rukavom a poldupacky take tie do pasu s patou.
Kratkorukavove body su celkom prakticke cely rok, ked je chladnejsie das na to kludne tricko a svetrik, pancusky teplaciky..hocico...v zime namiesto tielocka.. ale jak pise Katka kup si po par kusov s kazdeho a lahko dokupis co ti bude najlepsie, my sme napr zavinovacie mali len jedny aj to muz frflal, ze to nevie zapinat...a najradsej som mala tie co sa pri krku zapinaju na cvoky hlavne ked sa zacal otacat a plazit, lebo tie prelozene cez ramienka sa mi strasne natahovali a mal to cele rozgajdane...

jankapo
6. feb 2012

body s kratkym rukavom je celorocna zalezitost...v horucavach, aj ked je chladno pod svetrik...body s dlhym rukavom sa zide aj v lete, ked su chladnejsie dni...potom som ho vyuzivala aj v zime pod tricko, svetrik, mikinku....od 3 mesiacov sme vyuzivali body nonstop, podla mna sa ti zidu oboje, urcite vynosite..."body s nozkami"- teda jak baby pisu- overaliky sme vyuzivali na spanie...tie som ja mala rada do tych 3 mesiacov, tesco malo take so zapinanim vpredu, tak to netrebalo prevliekat cez hlavicku, bolo to super, balvnene, no parada....ale aj potom som ich mala, taka celodenna vecicka, ked sme sli von, natiahla som na to teplaky, mikinu a slo sa...nedam dopustit ani na tie....ponozky a pancusky sme spociatku nelubili, lebo na take tluste nohy jak moji chlapci mali sa ziadne nedali natiahnut 😀 ....takze overaliky to istili....maximalne pohodlie 😵 body bez rukavkov som nemala...
@katka6211 ti radi dobre, nekupuj vela, myslim ze sa da kupit 3-balenie v tescu, vyskusat, ked sa ti bude pacit, dokupis...(inde som ja deckam veci nekupovala, tak neporadim ine znacky)

alex31
6. feb 2012

@hailey ... podla mojho nazoru nekupuj podla nejakych zoznamov co boli robene len akousi statistikou a ktoru mozno nakoniec robili ludia ktori ani deti nemaju .. necudovala by som sa keby tomu tak bolo ... riad sa podla seba ... ak rodis v juli kup si ako to tu uz bolo spominane sadu body v Tescu su fakt dobre .. super material, prijemny pre dieta, neroztiahne sa, nespere ... na zaciatok ti urcite postaci tak jedna alebo dve sady balene po 3ks s dlhym aj s kratkym rukavom lebo aj v lete nemusi byt automaticky stale horuco a pre male babetko je urcite lepsie ked ma rucky chranene pred slnkom... to staci v prvych tyzdnoch babetka najviac rastu takze ak nakupis vela mnoho ani vyuzit nemusis ... postupne uvidis co je pre teba najpraktickejsie, co sa lahko oblieka a je pre teba a babetko naj ... ja som mala nakupene toho dost aj ked nekupovala som podla ziadneho zoznamu a nakoniec som polku veci ani nemala co sme tak rychlo vyrastli ... ale keby som ti mohla odporucit nakup si hlavne vecicky v bielej farbe, v lete je to pre babetka naj farba kedze "odraza" slnecne luce a neprehrieva telicko 😀

manila421
6. feb 2012

@adra22 ja som si to tiez takto poriesila body a teplacky, malo dupaciek mam, som rada zxe sit o tu napisala, som sa bala ze ci este nebudem utekat do obchodov.

jankapo
6. feb 2012

a presneee! zozen si poldupacky! to je neskutocna vecicka pre letne babo!!!.... 😵 😵 😵 (@mychaella, super tip!)

hailey
autor
6. feb 2012

ďakujem za všetky rady, už v tom mám jasnejšie...

alex31
6. feb 2012

@hailey .. este som zabudla na leto su super tzv. opalovacky ... tak to najdes aj v obchode ... ma to aj kratke rukavky aj take kratke nohavice ako na krataskoch a byvaju v nadhernych farbach s krasnymi detskymi motivmi ale myslim ze ich dostat hlavne pocas leta, opet by som odporucila Tesco - FF 😀

bianca
6. feb 2012

ja kebyze pride doba a znova budem chystat vybavicku tak budem mat body,body,body.Kosielky a tricka vyhadzujem.Uzasny kus oblecenia toto.Vyuzili sme s dlhym rukavom,kratkym,bez rukavu i overaliky.Ked sa s tym clovek nauci robit tak nieje nic lepsie.Nic sa babanku nekrci,neroluje.Plienocka drzi ako ma.A co do poctu?Tak vela vela.

body bez rukavov su uzasne ako tielko v zime aj v lete ale pre novorodenca skor vhodne na zimu pod oblecenie

body s kratkym rukavom vyuzijes v lete a nasledne v zime namiesto tielka

body s dlhym rukavom na chladnejsie dni paradicka.Jednoducho sa cez ne natahuje svetrik a nikde sa nic nekrci

overaliky uzasne na spanie.Mala spala len v nich asi do 2 rokov.Mali sme uplne vsetky mozne velkosti a nakupovali skoro zasadne v Tescu tie ich paky.Su krasne a a pomerne financne nenarocne takze to potom cloveku nieje luto vyhodit ked to dieta znici

seminkads
6. feb 2012

@hailey ahoj, no ja by som kupila urcite nejake s kratkym rukavom, myslim ze tych 6 kusov ti postaci uplne, ved z nich aj tak do mesiaca vyrastie, ale urcite by som kupila aspon 2 s dlhym rukavom, a nejaky tensi svetrik-kludne vacsi, dupacky sme pouzivali lebo sme vsetky dostali(ale mame zimne babo) takze si myslim ze ti postacia tie polodupky a nejake tensie ponozticky. tie overaly(body s dlhym rukavom)pouzivame na noc na spanok ako pyzamko. ale zalezi aj od toho kde byvate-napr na takyhc kysuciach by som si urcite dokupila viac veci do chladnejsieho pocasia, ale tu na juhu som mavala malu v lete len v bodoch bez rukavov alebo len v plienke a v noci len body s kratkym rukavom-cize podla toho
inak pekne podla kvalitne a cenovo dosupne body maju v tescu-minule mali najmensie velkosti s kratkym rukavom v akcii, ale malej som kupila aj v C&A- 4kusy za 7e-s kratkym rukavom a svetlej farby-biele s jemnou ruzovou

anicka1981
6. feb 2012

@hailey ja som rodila v juny minuleho roku, a zisli sa mi dupacky aj s kratkymi nozickami a rukavmy, ale rovnako aj overaly, a body su super, ako uz pisali baby, ked nosis babetko nic sa neroluje, a nevykasuje hore dole, rovnoko overal s celou nozickou, nestratis ponozky, ja som mala kupene asi 3 supravy iba tricko s teplacky, a trakove nohavice, tie som vobec nevyuzila, lebo mi to islo na nervy, za kazdzm, malemu stahovat tricko na brusko a zberat za nami ponozky, ktore postracal, ked kopkal 😀
Takze urcite body a overaly, da sa to naokombinovat, ci uz s rukavom, alebo bez, teraz cez zimu malemu davam body s kratkym rukavom pod overal, a na vrch mu dam este teplacky a ponozky a prip bundicku,,,,,,, na noc spinka iba v overale,na lahko, a v lete, ako som pisala opalovacky, ´=overal s kratkkymi rukavmi a nozkami,,,, mala som 4 kusy, stacilo nam, na noc v overaliku spinkal,,, drzim palce

lutia
6. feb 2012

@hailey ja som tiez rodila v juli, mala som body s kratkym, dlhym rukavom ale vyuzila som len s dlhym pretoze my mame dom na severnej casti a tak tam je vzdy o par stupnov chladnejsie....a co sa tyka tych overalikov - ja to volam pyzamka - tie vyuzivame na spanie a to este aj teraz a mam kupene do zasoby na viac mesiacov dopredu 🙂 (ked boli v akcii tak do zasoby a to v TESCU a som s nimi velmi spokojna) opalovacky som ani moc nenosili lebo som sa bala slniecka kedze bolo az moc teplo...aby sa nespalil ale ku koncu ked sme mali o ten mesiac viac tak sme vyuzili tak dvakrat ale to som ho mala zakryteho este 🙂) ja som chodila s nim stale zababusena a to aj ked ine mamicky este s mensimi detmi chodili odhalene (ja som sa jednoducho bala ze bude chorucky) a na nohy len teplaciky a vzdy ponozticky 🙂)) a na hlavicku taktiez capicku

janahr
8. feb 2012

Moje bábätko bude májové a výbavičku som tiež postavila na bodyčkách, overaloch a teplákových súpravičkách (tak vďaka baby, že ste ma utvrdili v tom, že som neurobila úplnú blbosť 😅 ) Okrem Tesca by som však odporúčala nakupovať aj v H&M. Akciové ceny sú tam dokonca niekedy výhodnejšie, majú veľký výber rozopínacích bodyčiek, ktoré netreba prevliekať cez hlavičku....a hlavne, väčšina tovaru je zo 100% biobavlny (aj s certifikovanou značkou Organic Farming), ktorú možno prať na 60°C.

lucka1987
8. feb 2012

@hailey rodila som v septembri.. body som si kupila len s dlhym rukavom.. a obliekala som to tak ze som dala body / ako si to nazvala bez noh/ a potom dupacky bez rukavov napriklad.. dupacky maju nohy, ale nemusia mat rukavy . toto bola pre nas najlepsia kombinacia .. plienka, body, a dupacky .najma je super ked dupacky / tie z nohami 😀 / maju meczi nohami aj na otvaranie.. lepsie sa prebaluje tak.. namusis ich cele vyzliekat 😉

lutia
8. feb 2012

@janahr a ta akciova cena je kolko u takych bodiciek?

vojann
8. feb 2012

Ahoj, ja som rodila v júli a dávala som body s krátkym rukávom .mala som nakúpené aj s dlhým, no nevyužila som.Viac as mi hodilo dať na body s krátkym rukávom mikču, alebo tričko s dlhým rukávom. Keďže mám dcérku, najradšej som dávala aj tak šiatky. Tie overaly som na začiatku nevyužila (kvoli teplu) no neskôr na jeseň sme začali používať na spanie. A ešte som mala rada poldupačky ( tepláčiky s nohami)

ikke
9. feb 2012

veru, body je zaklad, a to doslova - prvy kus oblecenia, co dietatku das hned na plienku, aby mu "neutiekla" z ritky 😀 a zaroven jediny kus, ktory musi byt presne na mieru, ani o cislo vacsie ani o cislo mensie. pre letne babo urcite kratkorukavove. ak mas prenho aj klasicke tricka s kratkym rukavom, potom sa mozno zidu aj 1-2 ks bezrukavovych.
k body ti potom stacia polodupacky alebo nohavice/teplaciky a ponozky. ja davam prednost prave teplakom a ponozkam, lebo v polodupackach sa mi dieta vzdy z tych papuciek vykopalo a potom nevedelo vystriet nohu do nich naspat. ponozky potom najlepsie take, co sa horna cast prehyna naspat ku clenkom, tie drzia uplne idealne.
k body potom uz netreba klasicke dupacky az po plecia, tie boli kedysi vymyslene hlavne ku kosielkam, ktore nedrzali plienku na tele. 😉

janahr
9. feb 2012

@lutia Bodyčká a tričká po 2-5 EUR/kus, svetríky po 5 EUR, overalíky 5-8 EUR, rifle za 5 EUR atď. (hovorím o predajni v Nitre). Ja čakám chlapčeka, ale videla som tam krásne šatky, balerínky a legínky pre dievčatká za podobné ceny. Zvyknem sa tam zastaviť, vždy keď mám cestu okolo a kúpiť niečo z toho, čo majú práve v akcii...a postupne sa výbavička nazbierala.

lutia
9. feb 2012

@janahr ja mam chlapca a tento značku este len u nas otvorili a nebola som tam...skor som si myslela, ze tam to bude drahsie a kedze male deti rychlo rastu....