Capačky RAK - skúsenosti

elainedeclerq
9. okt 2018

Ahojte maminy, máte skúsenosti s capačkami zn. RAK? Nie papučkami, ale capačkami ako ich majú zaradené na stránke prezuvky.sk. Sú ohybnejšie ako papučky? Zaujali ma, ale ťažko sa rozhoduje, keď si ich neviem chytiť naživo 🙂 vďaka

nusyk
9. okt 2018

Ja som malej kúpila také šnurovacie topánočky rakc 19.boli krásne aj sa v nich asi dobre chodilo ale obuvanie bola katastrofa ....radšej suchý zips

kuravesele
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elainedeclerq
autor
9. okt 2018

@kuravesele a su teda tie capacky vhodne pre dieta, ktore zatial iba chodi okolo nabytku a tlaci si choditko pred sebou? ale ze stoji na nohach asi 70% casu? papucky som uz v rukach mala, cize si viem predstavit tu tvrdost, ale u capaciek nie..

kuravesele
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
minik5
9. okt 2018

@elainedeclerq nemám síce skúsenosť s Rakom, nikdy by som nekúpila, ale nevyzeraju veľmi dobre, neohybné, vyvysena päta a spevnený členok.. Kupujeme capacky napr. Afelo, to je už iná káva.. Na obchádzanie nábytku najlepšie protišmykové ponožky alebo také tie capackoponozky, alebo teda niečo ako Afelo. Nozka musí mať voľnosť, musí cvičiť na rôznych povrchoch, takže ani podrážka nie.. Môj názor

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lindusss2016
9. okt 2018

@kuravesele no to nvm, kto ti poradil, ze je treba mat obuv, to cumim. Mam 2,5 rocnu dceru, co chodi od 10 m, nikdy nikdy nemala na doma ziadne papuce, max protismykove ponozky a nikdy nespickovala. Z bosych noh sa urcite nespickuje, prave naopak. Ked tej nohe poskytnes dostatok priestoru a podnetov, tak sa bude vyvijat, ako sa ma. To akoze vsetci neandrtalci podla teba spickovali? Zacinajucemu chodcovi v ziadnom pripade netreba davat papuce, max celokozene capacky (raky nieeee) alebo hrubsie ponozky, ale zatvorit tu malu chrupavkovu nozicku do tvrdych papuc je uplna blbost.

conspi
10. okt 2018

@kuravesele ja netuším kto povedal, že dieťa musí mať topánky alebo papučky alebo capačky keď začína chodiť popri nábytku ale nie je to blbosť? Môj syn začal chodiť popri nábytku v 8mich mesiacoch. Prvé topánky som mu obula v 10tich aj to iba vonku keď sa ochladilo a nemohla som ho nechať bosého a nikdy nešpičkoval. Má 11 mesiacov a chodí krásne a došľapuje na celú nohu

hanka_se
10. okt 2018

firma RAK capacky ako take nerobi, su to stale kopyta ☹ Pri prvych krockoch ci stavani sa pri nabytku stacia bud protismykove ponozky alebo potom capacky s kozenou podrazkou (capiky, afelo, handmade....). Aj neskor su najlepsie topanocky s co najmaksou a najtensou podrazkou, aby mala nozicka stale podnety. Len to uz je na zvazeni kazdej mamicky, ci pojde cestou barefoot, alebo tvrdej klasiky 🙂

kuravesele
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lindusss2016
10. okt 2018

@kuravesele no tak ale pre nieco ste na rehabilitacie isli, nie? Samozrejme, je rozdiel v tom, ako pristupovat k zdravemu dietatu a k dietatu, ktore uz ma existujuci problem.

yanni
10. okt 2018

@elainedeclerq Naco checo nieco kupovat dietatu, ktore este nechodi. "Chodenie" s pridrzanim okolo nabytku nie je chodenie. Na toto staci naboso, popr. ABS ponozky. A RAK a Protetika atd. absolutne nie je vhodna obuv pre zacinajucich chodciv. Apropo, pod vyrazom "zacinajuci chodec" sa rozumie nie dieta, ktore chodi okolo nabytku ale dieta, ktore isto chodi v priestore bez drzania sa aj dlsie vzdialenosti, t.j. nie pada po 2-3 krokoch.
Usetri si rades peniaze na neskor na poriadne flexibilne lahke prve topanocky.
A este, spickovania sa nemusis bat. To enta s pevnou ci nepevnou ci nijakou boubou nic spolocne. Mame 4 deti (3-12 rokov) ani jeden nemal ziadne capacky, obuv v zaciatkoch a prvych rokoch len barefoot alebo near barefoot (cize alternativy) a ani jeden nespickoval a nespickuje, ani jedno dieta nema problemy s nohami, ziadne ploche nochy, ziadne vykryvovanie atd.