Cestovná postieľka či ohrádka?

lindulak
26. feb 2008

Ahojte maminy! Mam prve babo a rozmyslam, ci kupit ohradku alebo cestvonu postielku. Tu postielku by som asi viac vyuzila - aj na cestovanie a dlhsie ako ohradku myslim, no ci sa to babo bude v ohradke hrat? Asi tam nebude mat dost miesta, ked sa zacne prevracat, plazit, lozit. Hm? Asi by mu bolo najlepsie na zemi, no my byvame v kamennom dome, kde je dost chladna podlaha a este ked sa dostane k nabytku, asi bude vsetko chytat a stahovat na seba. Ako to riesite vy? Dakujem, pa

femmefatale
26. feb 2008

ahoj - my sme kúpili cestovnú postieľku, je to super, je omnoho väčšia ako ohrádka, je tiež sieťová, teraz tam má nahádzané farebné guličky a nevie sa vyblázniť, keď niekam ideme, zložíme a hotovo..
určite ju využiješ viac, ako len ohrádku..
máš to 2 v 1 😉

geegee
26. feb 2008

my sme tiez cestovali, ale bey postielky. Mali sme velku ohradku a ta bola skvela. Bola klasicka drevena - tie skladacie sietovane su take depresivne - skus sa do niektorej vtrepat a pozerat chvilu z nej von 😒 Blby pohlad. Postielka je praktickejsia, ale drevena ohradka podla mna "zdravsia" pre vyvoj dietata. Nas krpec v ohradke urobil prve kroky, lozil tam - mal tam svoj, dostatocne velky a bezpecny priestor na fungovanie 😉

zuan
26. feb 2008

my mame ohradku a tiez som velmi spokojna, je na kolieckach, takze drobca pritiahnem tam, kam potrebujem, aby ma videl. dno ohradky ma dve vyskove polohy, tak sa moze prevalovat, neskor bude sediet a potom sa ucit stat.
ta cestovna posielka je dobra vec - ale skor je dobra na spanie - tak ako hovori nazov 🙂 mna tam odradzaju prave tie pruzne sietove boky - nezdaju sa mi dobrou oporou pre dieta
my sa tiez chystame cestovat, ale maly bude spat na cestach v normalnej velkej posteli alebo spolu s nami

lindulak
autor
26. feb 2008

Dakujem babenky za odpovede! Prestudovala som aj tie linky a som z toho este vacsi jelen - kolko ludi tolko nazorov... musim porozmyslat a najlepsie by bolo nejaku si pozicat. Popytam sa kamosiek. Pekny vecer, pa

kejtty
11. sep 2009

Ahojte mamicky, ja rozmyslam ze kupime asi rovno pre nase babo tu cestovnu posielku, namiesto drevenej. Lebo drevenu bude pouzivat cca 4 mesiace a potom ju vymenime za plastovu so sietkou, tak asi je praktickejsie kupit rovno tu cestovnu. Co poviete?

katy1979
11. sep 2009

kejty a preco chcete pouzivat na bezne denne spanie plastovu so sietkou?
ked ste sa uz tak rozhodli tak treba do nej kupit aspon normalny matrac

kejtty
11. sep 2009

Mne sa len zda byt praktickejsia. A v nej je tiez matrac... ci myslis ze by bolo tam babatku zle? Ved ked je v perinke tak je jedno kde spi, ci v drevenej alebo plastovej, nie?

duplicka
11. sep 2009

ahojte, ja som mala klasicku drevenu postielku pri prvom drobcovi a ked sa uz vedel hybat a zacinal lozit,stale mu niekde pomedzi dreva vbehla nozicka, tak sme kupili cestovnu a supli do nej klasicky matrac, pouzivali sme tuto postielku do troch rokov a bola som max. spokojna. pri druhom babenku sme premalovali drevenu, aby bola krajsia a opat to iste, proste tie medzeri su podla mna nebezpecne a este ked tam je uchyteny chranic proti otlkaniu, tak este horsie,ked mu zabehla nozka,nevedel ju vytiahnut. opat mame cestovnu a v nej klasicky matrac a neviem si to vynachvalit, maly je v bezpeci, viem ju pouzit aj ako ohradku,len si ho presuniem kam potrebujem a ked niekam cestujeme, tak maly ma stale svoju postielku, cize v pohode zaspi. ja odporucam cestovnu postielku s klasickym matracom🙂(su aj skladacie matrace, tie sa jednoduchsie presuvaju,lebo sa len zlozia na taky vasci obdlznik a daju do tasky, ja mam ikeacky, ten rolujem na kotucik🙂)

veronika81
11. sep 2009

kejty, prečo by si mala používať drevenú iba 4 mesiace? 😕
My máme doma cestovnú postieľku, ktorú využívame ako ohrádku, ale ja by som do nej malého pravidelne na noc nedávala. Podľa mňa to nie je na tak časté použitie. Teda určite nie bez matraca, lebo cestovnú postieľku priamo s matracom som ešte nevidela (no ale možno existuje 😉 ) iba ak si sama kúpiš klasický kvalitný matrac.

katy1979
13. sep 2009

kejtty matrac je aj v cestovnej ale ten je fakt urceny akurat na dovolenky. je to tenke a nie prilis vhodne na dlhodobe spanie. tiez nechapem preco chces drevennu pouzivat akurat 4 mesiace. a spanie v perinke je mozne iba prve tyzdne. potom sa vacsinou pouzivaju vaky. my sme v perinke nespavali.
ja osobne si neviem predstavit ze by sme mali iba cestovnu. mne tie medzeri medzi tyckami vyhovovali. maleho mam blizko postele takze ak nieco potrebuje staci ak prestrcim ruku cez mriezky a dokazem ho pohladkat ci chytit za ruku aby sa ukludnil a spal dalej. aj drobec ma lepsi vyhlad na to co je okolo a co sa deje.
my sme nemali problem ze by sa mu zasekla noha medzi tyckami.

najjulinka
13. sep 2009

no ja to trošku chápem.. nam cez drevenú cez tie medzery prešla Lucinkina panva... takže aj obesiť sa vlastne mohla.......... a pri druhom je fajn, ak starší surodenec nedotiahne na mladšieho.... v tej drevenej dosiahne.... 😀 je to vec zvyku... my mame teraz aj také aj také... Lucinka ma drevenú a ostatné deti maju estovnú s normálnym matracom... a domiika ma aj cestovnu ohradku v obývačke, v ktorej aj spi cez den.

cherry7
13. sep 2009

Asi nakoniec predsa kupime cestovnu a k tomu este matrac. Lebo v drevenej ked uz je babo vacsie a uz napr. sedi, tak si moze poudierat hlavicku o tie drevene tyce, kedze este nema stabilitu... a aj ostatne casti tela.

tunylyk
13. sep 2009

my máme cestovnú postieľku,používame ju keď ideme k našim a taktiež aj ako ohradku,keď som potrebovala niečo urobiť,aby sa mohol malý hrať a neublížil si,ale väčšinou som mu nechala voľný výbeh 😀 teraz čakám druhé mimi,tak uvažujem,že do cestovnej dokúpime matrac,lebo na ďalšiu postieľku jednoducho doma nemáme miesto

katy1979
14. sep 2009

cherry je to na tebe ak ti vyhovuje cestovna tak kupuj. a babo ak sedi a nema stabilitu znamena ze si ho posadila ty a nie ze sa posadilo same. ak sa raz posadi same urcite ti nebude padat na stranu a udierat sa.

zoeno.1
14. sep 2009

ahojte,nasa mala spi od narodenia v cestovnej postielke (do osmeho mesiace sme pouzivali druhe dno),no samozrejme ze sme v nej maly aj normalny matrac,lebo ten co je origos k nej,tak ten urcite nestaci....pri druhom dietati by som chcela klas.drevenu,k cestovnej ma viedlo hlavne to,ze sme dost cestovali.svagrina caka mimi a budu mat klasicku drevenu postielku,ale aj cestovnu,tu hlavne vyuziju,ked budu cestovat za rodinou a doma aj namiesto ohradky.
katy to ze nema stabilitu neznamena vzdy ze dieta posadila matka,viem to na milion percent,lebo my sme malu nikdy neposasadzovali a ked sa konecne sama posadila v osmom mesiaci,tak este dva tyzdne som v kuse za nou behala a davala kojenecky vankus za chrbatik,lebo vela krat by sa este buchla,co sa neudrzala 😀

katy1979
15. sep 2009

zoeno no vidis nas malý ked sa posadil tak sa uz nevalal. tiez som za neho davala vankus na kojenie pre istotu ale ani raz sa do neho nezrutil.

15natalinka18
1. dec 2010

baby pomoc mam dilemu či kupit cestovnu postielku alebo nie mala ma rok a pol a spava somnou na manželskej posteli len mi dve otec nam zdrhol ale už sa mi vela krat stalo že sa mi zosypala na zem mava nekludne sny a lieta v spanku po oboch posteliach ake su vaše nazory na toto opati sa mi ešte kupovat tu cestovnu drevena u nas skončila ked mala pol roka buchala si hlavičku o tyčky a teraz rozmyšlam nad tou s tym otvornym tunelom aby ked sa zobudi mohla sama vyliezt a nebat sa že je v dakej ohrade ale skor ju naučit že to ma vlastny domček čo poviete ???????

jarunka111
1. dec 2010

@15natalinka18 my sme drevenú ani nekupovali, má od narodenia cestovnú so zvýšeným hniezdom a keď išiel nižšie, tak sme mu dali urobiť matrac 😉 spal so mnou raz aj to mi spadol a tak som to zatrhla hneď, žiadne spoločné spanie, lebo sa nikto nevyspal ☹ postieľku si neviem vynachváliť a keď niekam cestujeme, tak má svoju postieľku vždy so sebou 🙂

15natalinka18
2. dec 2010

@jarunka111 ja sa bojim či ju ešte budem schopna naučit spat v cestovnej lebo ked už ma zakodovane že na velku a je dost rebelujucej povahy uspat ju mi trva teraz najnovšie 2 hodiny s tim že pri nej ležim prečitam rozpravku a hram mrtvu žabu..fakt sa bojim ani sme ju aj využili ale moc dakujem za nazor

snikol
9. dec 2010

ahoj mamicky.mala by som otazku.zaujimalo by ma ked uz dieta trocha podrastie a stoji na vlastnych nohach povedzme,ze skace v tej cestovnej postielke ci je ten spodok dost pevny.uvazujem nad kupou cestovnej postielky a ohradku mame.tak sa neviem rozhodnut ci vobec kupit.

jarunka111
9. dec 2010

@snikol ahoj, ja si myslím, že je to dosť pevné, my máme postieľku Graco. 🙂 Ale my sme mu tam dali poriadny matrac, nespí na tom pôvodnom skladacom.

snikol
9. dec 2010

@jarunka111 rozumiem.ja som chcela kupit taky z polska,ale nejak sa mi nepozdava.na tom spodku velmi citit aj tu konstrukciu.asi radsej ostanem pri tej ohradke aj ked je mensia ako cestovna ppostielka.

uzu17
8. júl 2011

ahojte, mozete mi prosím niekto poradiť? Chodievame k babke na dedinu a chystame sa aj na dovolenku.
A neviem ci mam kupit cestovnu postielku alebo ohradku. Mne sa zda ohradka praktickejsia, vyuzili by sme ju
aj doma na hranie,len neviem ci je ohradka vhodna aj na spanie.

kaja73
8. júl 2011

@uzu17 my využivame ako ohradku cestovnu postielku a druhu cestovnu na spanok.Ta ohradka ma nižsie bočnice-nasmu su už dlho nizko aj tie na cestovnej-hlavne ked dokupis normalny matrac a dno bude tym padom vyssie.Na tych origi matracoch, čo su k postelke a ohradke sa dieta moc nevyspi-su tvrde-treba dokupit klasicky matrac a take s rozmermi ohradky asi klasicke matrace nie su.Ciže ohradku by si na spanie moc nevyužila-na 1-2 noci možno ano-neviem-ale bude to mat tvrde-moj v spi každu noc v cestovnej postielke -to mu velmi vyhovuje-,tak sme dokupili do nej kvalitny matrac.

rqduskq
14. máj 2015

Ja sa chcem opýtať, prosím Vás, kúpila som cestovnú postieľku ale ako sa tak pozerám, mám strach, neprehodí to dieťa keď je vo vnútri? Že sa nejako zapre keď tam skáče do tej jednej steny a nespadne s ňou???? ďakujem 🙂

tina1988
14. máj 2015

ahoj, my byvame v dome a mame aj postielku aj ohradku. V postielke ho to bavilo len kym bol malicky a nevedel sediet ani chodit. Potom tam uz vobec nechcel byt. Tak sme kupili ohradku a sme maximalne spokojny 🙂 nebeha po obyvacke a nehrozi mu ze si oblizi. Ma velku ohradku a vsetky hracky a hra sa tam velmi rad.

rqduskq
15. máj 2015

My sme mali drevenú veľkú ohrádku a som ju zrušila, lebo si búchala stále o to hlavu o to drevo, preto som kúpila túto cestovnú, ona nechcela byť ani v ohrádke ale potrebujem ju niekam odložiť keď varím alebo cikám :D alebo tak :D Len sa mi to zdá také, neprehodí tú postieľku? Však hádam to nejako testujú, predsa drevená je ťažšia ...

abigel1
26. máj 2015

Ja odporúčam jednoznačne cestovnú postieľku. Je to praktickejšie, mobilnejšie. Pozri na www.miniman.sk