Chodítko - za a proti

domi32
23. nov 2021

Mamičky aký je Váš názor na chodítko? Áno či rozhodne nie?

pribinak
23. nov 2021

@domi32 nie. Zarabas dieťaťu na budúce problemy s chrbticou, klbami a nohami. Dnes pred ambulanciami ortopédov čakajú choditkove deti. 40–50 roční ľudia majú zničené kĺby

petamich
23. nov 2021

nie

sisa_s
23. nov 2021

Nazor mamiciek nie je podstatny, nazor odbornikov na pediatriu, ortopediu a fyzioterapiu je, ze urcite nie 🙂

qwer2019
23. nov 2021

Ja osobne som za. Moje deti mali choditko, boli v ňom minimálne času, ale používali. Hlavne dcérka. A za ďalšie nikde nemáš istotu, že dieťatko bude chcieť chodítko. 🙂 osobne si myslím, že používanie choditka, ktoré nebude prehnané nebude mať drastický vplyv na zdravie dieťaťa do budúcna.

damoska
23. nov 2021
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

nazor odbornikov je nie, nazor mamičiek ano. My sme ho nemali

sona96
23. nov 2021

@domi32 za mňa nie. Na čo? Stojí ti ta pohodlnosť za to, že riskujes problémy svojho dieťaťa? Ja viem, že deťom sa v tom páči, ale čo ti je presnejšie? Tvoja lenivosť, alebo zdravie dieťaťa? Keď si na toto odpovieš, budeš vedieť, čo máš robiť.

domi32
autor
23. nov 2021

ďakujem všetkým za nazor😊

sissy27
23. nov 2021

@domi32 neexistuje jediné “za”. Že sa dieťa chvíľu zabaví a ty si môžeš v kľude vypiť kávu? To sa dá zariadiť aj bez toho, aby si dieťaťu ohrozila zdravie. Argument že veď za tú chvíľu sa nič nestane? Tak keď len “na chvíľu” tak to ti je zbytočný ďalší krám do domu. A ver mi, nešťastia sa vždy stávajú v sekunde… nie je to len o dlhodobých zdravotných problémoch ale aj o zbytočných úrazoch

luccckac
23. nov 2021

@domi32 používali sme a ľutujem to

paulinkaa2
23. nov 2021

@domi32 my sme mali. Malu nebavil. Co som rada
Škoda vyhodenych peňazí

matkahelka
23. nov 2021

@domi32 v ziadnom pripade. dieta ma sediet, ked si samo sadne. ma chodit, ked sa same pusti. toto je v mozgu "zakodovane", to dieta ucit netreba.

amelie2017
23. nov 2021

Nie.

michaela789
24. nov 2021

Väčšina detí, ktoré používali choditko, mala problémy sa samé postaviť na nohy. Takže rozhodne nie.

ingush616
24. nov 2021

@domi32 podľa mňa to je individuálne a je aj zlata stredná cesta. Môj názor je že určite nie je dobre dieťa dávať príliš skoro do choditka, ako to robia niektoré mamky, že 4-5 mesačne dáva do choditka. Našu malú som začala dávať do choditka v 7 mesiaci, a naozaj na minimálne časy. Boli dní že v tom vôbec nebola. Potom keď už aj lozila naozaj sem tam bola v choditku.
Myslím ze kĺbové problémy 40-50 r ľudí nie je preto ze boli v choditku, ale je to kvôli životnému štýlu, nesprávna strava, ťažká práca/práca pri ktorom sedíš, malo pohybu a nesportovanie, tie sú príčiny zdravotných problémov neskor a nie troska chodiť kovania :D
Takže môj názor je, dá sa všetko ale s mierou a nie na hodiny do toho dieťa dať.

janulik2008
24. nov 2021

Ja som počula ževraj aj tie kde dieťa tlačí dopredu chodítko ničia chrbty

beronsche
24. nov 2021

nie.
neexististuje ziadne "za" v pripade choditka. Jedine pohodlnost matky..
Neviem, kolko este musi prejst casu, aby rodicia zacali brat vazne potvrdeny fakt, ze choditko nie je pre dieta prospesne a najlepsie je, ak v nom nie je ani minutu..

sense
24. nov 2021

Mali sme, používali sme ho ale malo a len krátku dobu, potom zme z neho využili len tu konzolu na hranie, keďže sa dala vybrať. A to ze sa deti majú problém postaviť na nohy, tak v prípade mojej dcéry to neplattilo

gabu_lienka
24. nov 2021

@domi32 ja si ani neviem predstavit, ze kedy a na co by som maleho mala davat do choditka.

lenicka777
24. nov 2021

@sense presne ani u nas to neplatilo maly mal tiez choditko samozrejme nebol tam cele dni ale prišiel den kedy sa sam postavil a rozbehol sa samozrejme trvalo mu kym sa naučil ze si musí dávať pozor ale žiadne problémy s chodenim nemal

petraj122456
24. nov 2021

Nie. Dieťa sa samo začne vstavat a chodiť. Dieťa sa nemá podsadzat, ani sa učiť chodiť choditkom.

adrbat
27. nov 2021

@domi32 Čo som čítala a aj za mňa, jednoznačne nie.

slovakboy
27. nov 2021

@domi32 deti netreba učiť chodiť postavia sa samé. A neporovnavat ich s ostatnými: “A vaša už chodí? Ešte nie? Ale to by už mala.” Deti sú dostatočne vybavené od matky prírody na to aby sa postavili keď na to bude čas. Netreba sa im do toho miešať. Je to ich kompetencia. Ani rukami ich vyťahovať hore. Ale detičko v choditku je veľmi zlaté. To je pravda. Tak keď aj tak len na chvíľku.

kallanchoe
20. dec 2021

Môj prvý syn sa začal stavať na nohy v 6 mesiacoch,teda na sekundu nemohol ostať "sám" doplazil sa k hocicomu a staval sa....celý deň sa len staval....samozrejme aj padal.....chodítko som využívala na pár minút....napr. keď som potrebovala nakrájať nejaké suroviny do jedla,keď niekto zazvonil a podobne....proste keď som potrebovala mať na chvíľu voľné ruky.....čiže u mňa veľká pomoc...malý v tom chcel byť....ale ozaj používala som ho na nevyhnutne situácie nieže som ho do toho dala a hraj sa to zas nie.....pri druhom detto...čiže takto neuškodí....keď v ňom neboli aj tak sa stavali o to chodítko sami🤷 lebo bolo hrajúce,blikajúce🤔malo to taký volant.....dieťa by som do toho dávala keď sa už vie samo postaviť...skôr asi nie....

saxana000
20. dec 2021

Chodak klasicky na sedenie nie.ale ked zacala pred sebou tlacit box na hracky a kuchynsky kos kupili sme choditko (na tlacenie pred sebou)malu to bavilo blikalo vyhravalo hrkotalo tak sa aj prehrala s nim vyuzivali sme ho po vonku na volnom priestranstve doma vacsinou ruckovala okolo nabytku a stien potom sa uz rozbehla sama..