Chystáme sa na bábätko. Čo všetko ešte pripraviť?

mucilienka
17. júl 2006

Ahojte mamulky/tehulky,
my sa uz chystame vo velkom na prichod nasho vytuzeneho srdiecka, ale v niektorych veciach nemam stale jasno.. Preto by mi velmi pomohlo, keby ste mi poradili v niekolkych otazkach:
1. aku znacku kozmetiky si nachystat a co vsetko potrebujem mat na "start" doma?
2. ake plienky sa vam osvedcili pre babatko hned po porode?
3. co z lekarne mam kupit, aby bolo doma a budeme to potrebovat?
4. aky cumlik a aku flasku, odsavacku?
5. a nejaky "tip", ktory sa vam osvedcil ako velka pomoc hned po porode v nemocnici, alebo doma...

Dakujem, zatial "iba" tolko... 🙂

mucilienka
autor
25. aug 2006

babulky, tak ja mam nakup v drogerii hotovy - kupila som johnsons levandulovu prisadu do kupela, + sensitive telove mliecko (s ruzovym stuplikom), tie speci vatove cistitka usiek a babylove utierky na ritku... s Johnsonom zacinaju uz u nas v porodnici, tak uvidime... a tie utierky na ritku - sestricky z detskeho odporucaju cistu vodu - resp. plienku namocenu vo vode, alebo lepsie umyt pod tecucou vodou.. tak uvidime...

anetta
25. aug 2006

,,ahoj muci,,tak mna to este len caka,,,ja som chcela,ze kupim niveu,,mo ale este sama neviem ci nemam nejaku inu znacku radsej 😒

anetta
25. aug 2006

a muci,uz mas aj plienky kupene?,,bo ja neviem aku znacku si mam na zaciatok vybrat?

mucilienka
autor
25. aug 2006

anetta, no ja tiez neviem, ci som dobre spravila - ale kupila som toho iba takto malo, pre istotu, keby malo male alergiu... jedine, co nam hovoria aj na profilaxii (tusim takto sa to pise) - ze nemame babence olejovat... tak neviem... dudliky som este nekupila - cosli nam nejake nocne s Aventu aj jedna flaska Avent, a vraj sa taketo nieco dostava aj v kufrikoch v nemocnci... tak som si povedala, ze to poriesim az potom... este teda tu rybaciu mast - aby nemalo babo ritku oparenu, a ostatne da detsky lekar... aspon tu unas.. ja som uz musela mimco nahlasit u dokiho, potom mam zavolat, ked bude na svete, pride na "kontrolu" ako si zijeme... - socialne pomery, hygiena a pod... mi to pride ako za stareho rezimu!!!

anetta
25. aug 2006

,,a kocky,ked uz tu pisem,chcem sa spytat,,,pouzivate pre babatka aj nejaky krem na tvar?

barunka
25. aug 2006

muci, naozaj sa viac odporúča používať hydratačné mlieko, lebo olej má tendenciu upchávať pory a potom sa tvoria vyrážky...
a ešte by som chcela povedať, že z johnsonu by som moc nekupovala. aj v ružinove používali túto kozmetiku a 3/4 bábetiek mala na ňu reakciu. naozaj kúpiť málo a otestovať na drobcovi...
anetta, ja používam krém na tvár od Nivei a v zime budeme používať krém proti vetru a mrazu...

sylvie
25. aug 2006

anetta, ja pouzivam krem na tvar od Penatenu.. rano a vecer..

luckas8
25. aug 2006

Ahoj anetta!Ja tiež neviem akú kozmetiku mám kúpiť. Mám nejaké vlhčené obrúsky už kúpené 2 bal. tesco fialové.A keď ten olejček tak veľmi neodporúčajú tak asi kúpim z bubchen kozmetiky mliečko, krémik na prdelku,krémik na tváričku, a asi aj ten krém proti vetru a mrazu, nejaké detské mydielko a to bude všetko ale len v malom množstve.komzetiku johnson veľmi neodporúčajú lebo sa z nej detičky často vyhadzujú. Veď uvidíme,keď budú problémy s prdelkou kúpi sa buď modrá indulona alebo rybacia masť, ale dúfam, že žiadne nebudú, veď bubchen je prírodná kozmetika pre dieťatká.

samuelko
25. aug 2006

baby ktoré to poznáte ktorá značka je lepšia? bubchen alebo nivea?

barunka
25. aug 2006

ja používam NIVEU, ale aj bubchen je dobrá. treba skúsiť, čo vyhovuje tvojmu drobcovi

anetta
25. aug 2006

,,tak dakujem za rady mamulky,,tak ja bud nivea alebo bubchen,ale viac sa priklanam k nivei,,no uvidime co to urobi,ci sa nam to na prvy pokus podary 🙂

katrin
12. okt 2006

baby, prosím poraďte mi akú odsávačku na mlieko si mám kúpiť a kde? myslím, napriklad nejaký netový obchod, príp. obchod s výhodnými cenami? 😕

icha5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majka35
12. okt 2006

Ahoj Katrin, aj ja práve prehľadávam príspevky na tému "odsávačka" ... no, koľko mamičiek, toľko názorov... ale najviac bolá chválená ručná odsávačka MEDELA, tak neviem, či si chceš kúpiť novú, alebo používanú, pretože na internetových bazároch som také našla... ja však radšej novú...

katrin
12. okt 2006

majka, ďakujem.. čo myslíš, ručnú alebo elektrickú je lepšie kúpiť? 😕

barunka
12. okt 2006

icha, skoro žiadne bábo. My sme mali na olivový olej obrovskú vyrážkovú reakciu a to som ju natrela len raz...
katrin, pri elektrickej sa menej namakáš, a to by pre teba, ako budúcu mamičku dvojičiek bola výhoda... Ale zasa od niekoho som čítala, že "jemnejšia" je ručná... Ja som mala ručnú od medely a bola som spokojná..

katrin
12. okt 2006

barunka, dík.. no ja aj tak rozmýšľam, či je to potrebné vôbec dopredu kupovať... 😕 len zas to potom nechať na niekoho... tak neviem 😖

barunka
12. okt 2006

katrin, ja som tiež nemala dopredu kúpené...
povedz manželovi, prípadne mu vytlač, odsávačku, akú ti má v prípade potreby kúpiť, možno aj zisti, kde ju majú a pošli ho tam na istotu... aby si mu to potom nemusela otrieskať o hlavu, že ty si toto nechcela...

katrin
12. okt 2006

barunka, dík.. šak preto to zisťujem dopredu 😀

verka
12. okt 2006

katrin rucna medela je ozaj dobra, ja ju mam tiez a bola som s nou spokojna, kebyze si z TN aj by som ti ju pozicala.

majka35
12. okt 2006

Osobne si myslím, že pokojne postačí ručná, ako hovorí Barunka, je jemnejšia ... veľa mamičiek ju chváli ... a je aj cenovo výhodnejšia ...ja si určite kúpim ručnú a ešte pred príchodom do nemocnice. 🙂

alzbetka
12. okt 2006

ja som mala v porodnici rucnu medelu a veru som ju vyuzila, ked sa mi zacali nalievat prsniky, tak som nejaky ten cas stravila odsavanim a sestricky sa smiali, kde beriem tolko mlieka 🙂. odporucam mat pre istotu odsavacku, pretoze tie nie su vzdy v nemocnici k dispozicii. a isto si zober kalciovu mast na bradavky, ta sa hodi.

nezabudka84
16. apr 2007

Ahojte, mala otazocka, v metre maju akciu na huggiesy a chcem si urobit zasoby.Cakame chlapceka a kolko baleni spotrebujem, pokial naberie 6kg?Take 3-4 mesiace?

newyorkgirl
16. apr 2007

my sme mali zo zaciatku takych 7 plienok na den, ale tych 6 kg nevies nikdy kedy ako rychlo naberie, velke zasoby si nerob, bo potom budes predavat, my sme mali 10 balikov a sme vyuzili...

bubaczik
16. apr 2007

staci ti kupit 4 balenia..aby mu potom male neboli...

nezabudka84
16. apr 2007

Ja som tiez myslela, ze take dve dokupim, sak hadam vydrzia do dalsej akcie.Mame male novorodenecke a dve 80kusove doma a este tie dve.No, do dalsej akcie hadam vydrzia.Alebo bude maly fajnovka a vyhodi sa po prvej 😀 .Ale nemame vsetky rovnakej znacky.Mame babynova novorodenecke, potom jedny pampersy a huggiesy obycajne a este superflefy...Tak som zvedava 😀

nezabudka84
16. apr 2007

Inac dakujem som zabudla dopisat 😎

sranda
16. apr 2007

jaj tehulky, ale vám je sveta žiť!!!!!!!! Ešte prednedávnom keď som bola ja tehulka, väčšina z vás boli snažilky. A aha ho, nestačím sa vynadívať. Len si ten slastný pocit užite, lebo potom to bude iné makando 😉 .

Barunka má pravdu, oleje zalievajú póry a potom sa tvoria vyrážky a najlepšia je nivea pleťové mlieko, je to najvzdušnejšia kozmetika. Naša Petra mala veľmi, ale naozaj veľmi citlivú pokožku od 1 mesiaca som ju natierala 1% kyselinou mliečnou v kréme anionici, to jej predpísala dr. so súkromného detského kožného centra. Ale raz som to riskla a mrskla som jej nivea lotion a nič sa neudialo. fičí na nivee doteraz... Apropo každé dieťa je iné, niektoré mamičky si zasa nevedia olej vynachváliť, ale je to naozaj mizivé percento. A navyše teraz ide leto a logicky sa naolejovanej pokožke dýcha ťažšie ako nakrémovanej. Majte sa pekne a všetko dobré, keby sme sa "nepočuli".

milhaus
19. apr 2007

mam mydlo sebamed, telove mlieko excipial u lipolotio ( to mi predpisala doktorka lebo ma suchu pokožku ), olej do kupela balneum hermal ( takisto predpisane , na zadok rybaciu must ( doktorka ju dokaže predpisat ) a aj imazol ked ma moc zaparene
a do nosa bud nasivin ked ma nadchu a mar ked ma suchy nos
odsavačka je klasika s dvoma hadičkami
plienky som mala najprv pampers ale aj fialove tesco su dobre
huggies sa mi neosvedčili lebo hovienko prešlo cez nožičku
teraz mam kupene plienky z lidlu od 4 - 9 kg ale ešte mam 5 ks pampers od 3 - 6 i ked už ma 7 kg ale ma malu ritku a to som polku dala kamoske ktorej sa narodilo babo lebo jej to už otlaca nožičky ta gumička
ja som ked isla do porodnice ešte nemala nic kupene, cakala som na manželovu vyplatu ale nestihla to
svokra mi potom všetko kupovala
a detsky prach lebo mala sa vyhadzovala z toho ich oblečenia
batole - pustia aj odolne a zaprane skvrny, aspon mne sa osvedčuje