Chystáme sa na bábätko. Čo všetko ešte pripraviť?

mucilienka
17. júl 2006

Ahojte mamulky/tehulky,
my sa uz chystame vo velkom na prichod nasho vytuzeneho srdiecka, ale v niektorych veciach nemam stale jasno.. Preto by mi velmi pomohlo, keby ste mi poradili v niekolkych otazkach:
1. aku znacku kozmetiky si nachystat a co vsetko potrebujem mat na "start" doma?
2. ake plienky sa vam osvedcili pre babatko hned po porode?
3. co z lekarne mam kupit, aby bolo doma a budeme to potrebovat?
4. aky cumlik a aku flasku, odsavacku?
5. a nejaky "tip", ktory sa vam osvedcil ako velka pomoc hned po porode v nemocnici, alebo doma...

Dakujem, zatial "iba" tolko... 🙂

zuzu13
21. júl 2006

Tak si to natrénuj a potom to budeš robiť dennodenne. Koľko máš bavl. plienok?

sisa2
21. júl 2006

zuzu - mam pocit, ze milion 😀 ale nie, svokra s mojou mamou sa nedohodli a kazda kupila, tak ich mam doma cca. 90 ks - neviem, co s nimi budem robit, ale aspon nebudem musiet kazdy den prat a zehlit 😉

zuzka111111
21. júl 2006

zuzu dakujem za ten link somuz mudrejsia zacneme z masazou 😀

zuzu13
21. júl 2006

No ja som ich mala 70 a prala som 2x za deň 😀 . To moje čuridlo sa čiánilo. No a keď som dávala po dve plienky a tretiu okolo pása, tak to bolo aj málo. Vtedy neboli pampers, tak som si užila. 😀

sisa2
21. júl 2006

zuzu - ja stale neviem, ci pouzivat klasicke bavlnene (ked ich uz tolko mam), alebo kupovat jednorazovky... zo zaciatku asi budeme na bavlnenych s tymi separacnymi a potom jednorazovky, uvidime.

zuzu13
21. júl 2006

Uvidíš ako malé bude ragovať, keď cikne a kakne. Ja teraz dám jednorazovky ana to bavlnenú ( zostalo mi ich 20, s ostatnými sme umývali okná 😀 )

ervotoc
23. júl 2006

ahojte,tak som nasla stranku babetkovo,paci sa mi tam celkom jeden sportak,drobcovy som objednala z tade poharik pripravny,hracku,jaj a misku tak som zvedava,co mi to pride... 🙂 no ale tam su aj vankuse na kojenie a dost veci pre tehulky atd.no vsetko mozne 🙂

zuzka111111
23. júl 2006

no to babetkovo otvaraju v kosiciach tak som zvedava lebo tu mame 3 obchody hrozne.

Kde mozem kupit tie sietkove gatky po porodne???

ena
23. júl 2006

zuzka1111111111111: zdravotnicke potreby

sisa2
24. júl 2006

baby, aky kolotoc nad postielku je lepsi? s plastovymi, alebo plysovymi hrackami???

danciacik
24. júl 2006

sisa ja by som povedala, že skôr s plyšovými, pretože už som počula o veľa prípadoch, kedy ten kolotoč na prcka spadol. tak ten s plyšovými hračkami mu neublíži.

sisa2
24. júl 2006

danciacik - dik, som si tiez myslela, ze plysove su lepsie, nech si s nimi neublizi. len zas ked ich zacne davat do ust... 😕

danciacik
24. júl 2006

A neexistujú aj také s hrackami z látky? Tuším som to niekde videla...

ervotoc
24. júl 2006

tie siet.nohavicky mas aj v tom babetkove
my sme mali aj plastovy aj latkovy kolotoc,latkove figurky su prakticke,ale drobca vobec nezaujimali,tak mal vkuse pusteny plastovy a bol ok,nic sa nestalo.... 🙂

anetta
24. júl 2006

ahojte mamulky,,chcem sa spytat hlavne tych co to maju uz za sebou,,k tym vlozkam do porodnice a ktym nohavickam,,nemozem mat klasicke nohavicky a normalne menstruacne vlozky?

barunka
24. júl 2006

ahoj anetta. to závisí od pôrodnice. ja som rodila v ružinove a tam ti napríklad dali vložky, konkrétne tie popôrodné... s tými klasickými neboli moc nadšený, pretože to lepidlo čo tam je, vraj môže infikovať ranu ak ťa zašívali...
a čo sa nohavičiek týka, tak tam neznášali aj tie popôrodné. ja som to riešila tak, že som si ich vždy pred vizitou vyzliekla... veď si len predstav šuchotať sa celé dni aj počas návštev s vložkou medzi nohami len tak...

sylvie
24. júl 2006

anetta, lepsie su tie latkove vlozky.. a ziadne nohavicky, alebo tie sietkove.. lebo potom sa ti horsie bude hojit rana..

anetta
24. júl 2006

a kde dostat tie vlozky kupit,v drogerii,bo lekarnici v zdravotnyckych potrebach?

sylvie
24. júl 2006

s tym ti asi moc neporadim, lebo my sme dostavali tie vlozky v porodnici.. ale predpokladam, ze asi najskor v tych v zdravotnyckych potrebach..

anetta
24. júl 2006

ok,,dakujem,,ved vyskusa najskor tie zdravotnicke potreby a potom uvidim 😉

sylvie
24. júl 2006

nemas za co, moc som ti nepomohla.. 😉

barunka
24. júl 2006

anetta,zvyknú ich mať aj v lekárni, ale v zdravotníckych majú určite 🙂

ervotoc
24. júl 2006

ja som normal.aj nohavicky aj vlozky a v pohodicke,ide o to aby ti bolo pohodlne... 🙂

sylvie
25. júl 2006

ja som mala cisarak, takze mne akekolvek nohavicky dost vadili.. tie sietkove som si dala len preto aby sa mi lepsie dojcilo a nemusela si tu vlozku stale napravovat..

ervotoc
26. júl 2006

aj ja som mala cisara a v pohode,na druhy den som uz behala,no a v piaty den sme boli doma 🙂 zalezi od strihu nohaviciek aj atd.

nelika666
27. júl 2006

kocky neviete poradit ako si vybrat spravnu odsavacku? podla coho mam vyberat?

sylvie
30. júl 2006

nelika, tak to fakt neviem.. ja mam od aventu rucnu a som s nou spokojna..

tonicka
30. júl 2006

nelika, mne odporúčali 3 a to madela elektrická, Avent ručná a Avent elektrická. Ja sa rozhodujem medzi ručnou a elektrickou aventkou.Ale ja mám ešte troško viac času 🙂 , ale asi si hodím korunu.. 😀

mirka
30. júl 2006

je tá odsávačka fakt taká potrebná?

barunka
30. júl 2006

mirka, ja som si odsávačku kupovala až keď som bola doma z pôrodnice a zapálil sa mi prsník. dovtedy som nepotrebovala. ja by som ju dopredu nekupovala, lebo možno ju vôbec nevyužiješ. a nakoniec, ak ju budeš potrebovať, tak ti v nemocnici požičajú alebo ti ju manžel jednoducho kúpi