Chystáme sa na bábätko. Čo všetko ešte pripraviť?

mucilienka
17. júl 2006

Ahojte mamulky/tehulky,
my sa uz chystame vo velkom na prichod nasho vytuzeneho srdiecka, ale v niektorych veciach nemam stale jasno.. Preto by mi velmi pomohlo, keby ste mi poradili v niekolkych otazkach:
1. aku znacku kozmetiky si nachystat a co vsetko potrebujem mat na "start" doma?
2. ake plienky sa vam osvedcili pre babatko hned po porode?
3. co z lekarne mam kupit, aby bolo doma a budeme to potrebovat?
4. aky cumlik a aku flasku, odsavacku?
5. a nejaky "tip", ktory sa vam osvedcil ako velka pomoc hned po porode v nemocnici, alebo doma...

Dakujem, zatial "iba" tolko... 🙂

modrakobylka
20. apr 2007

Ahojte, chcela by som vam odporucit plienky z Lidla. Mame uz druhe dieta a zial, az pri nom som "objavila" tieto plienky. Su podla mna najlepsie a najlacnejsie zo vsetkych a to som uz, myslim, vyskusala uz vsetky znacky. Su prievzdusne, papierove (nie igelitove ako Clever z Billy), so suchym zipsom (nie s izolepou ako z Tesca), maju gumicky okolo noziciek, aj okolo pasa a vlhkost po pocikani sa rozklada rovnomerne (pri prvom dietati sme pouzivali skoro stale iba Huggies, lebo sa mi zdali byt najlacnejsie, ale tie sa po precikani vnutri cele zhrckovateli a vypln plienky sa presunula na jedno miesto, v dosledku coho bol maly samozrejme casto precikany.

Pri tychto plienkach sa u nas ziadne zbytocne prebalovanie v noci nekona a cez den by som cisto teoreticky tiez nemusela malu prebalit a neprecikala by sa.

V Lidli ponukaju 2 druhy plienok: velke balenie - ani to nie je zle, na plienkach je dokonca indikacny pruzok, ktory sa zafarbi, ked je plienka pocikana, ale predsalen, aj ked len o malicko, vyjdu lacnejsie tie v mensom baleni. Velkost 4 - 9 kg = 16 ks, velkost 9 - 18 kg = 14 ks a velkost 11 - 25 kg = 12 ks. Ked nie su v akcii, stoja tusim 67,90 a v akcii tusim 54,90. A ked si tuto sumu vydelite poctom kusov v baliku, vyjde vam velmi slusna cena za kus.

Ide tusim o cesky vyrobok, ale su ozaj velmi kvalitne. Odporucam ich vsetkym. Vyskusajte, je to len malicke a lacne balenie, takze za skusku (takmer) nic nedate. A ked budete sledovat letaky a vystihnete ich v akcii za lepsiu cenu, vyjde vas ta najmensi plienka na 3,40 / ks, stredna velkost na 3,90 / ks a najvacsie na necelych 4,60 / ks, co myslim, na nasom trhu nema konkurenciu.

Raz sme dostali do daru aj Babylove z DM-ky a Happy plienky kupene v Carrefoure (ale nie je to ich znackovy vyrobok) a tiez som bola spokojna. Dokonca ked je na tie Happy plienky v Carrefoure akcia, niekedy k nim dostanete aj balik vlhcenych obruskov + v kazdom baleni je automaticky prislusny pocet sackov na vyhodenie pouzitej plienky). V oboch pripadoch, ale hlavne pri tych Babylove ide uz o trosku drahsie plienky, co povazujem za zbytocne, ked existuje aj lacnejsia a kvalitou porovnatelna alternativa.

andrejmm
26. apr 2007

ahojte, vidim ze je tu vela odbornicok tak mi urcite budu vediet poradit. moji synovia-dvojicky sa naucili na okruhle cumliky a ine nechcu (hlavne tie ortodonticke nevedia chytit). chceme teraz kupit nove ale to je strasny problem zohnat PEKNY normalny klasicky okruhly cumel ked chcem aby nevyzeral tak ako tie co som cmulal este ako decko ja sam. kde v Ba su na to predajne? poradte prosim 😉 dakujem

andy_ka
2. máj 2007

ahojte, mohli by ste mi poradit ci pouzivate nejake specialne pracie prasky na pranie veciciek pre babatka?
dakujem

hanka274
2. máj 2007

andy_ka, ja lovelu, prasok+avivaz Lovelu. pa!

hanka274
2. máj 2007

odporucam ale aj gel vyskusat, je tiez velmi dobry, a obzvlast krasne jemne vonavy! A pradlo mame pekne jemne.
Nejako mi to odoslalo skor.

zoskag
2. máj 2007

Ahojte krasne maminky,ja by som chcela od Vas tiez nejaku radu ☹
Vsetci z mojho okolia mi rozpravaju,ze sa kociarik nema kupovat dopredu,ze su to vraj nejake povery.Ja na to velmi niesom,ale kazdy ma odhovara,aby som si ho kupila dopredu.Som uz v 35 TT a stale ho este nemam.Nemate s tym niekto skusenosti a kedy ste si ho kupovali Vy???Dakujem velmi pekne za odpoved, velmi mi tym pomozete 🙂

bellasandra
2. máj 2007

Zoskag- niekto kupuje, az ked je babo na svete, niekto skôr.
Ja osobne som rodila v polovici oktobra a kociar som mala uz v auguste. 🙂
Andy_ka- ja tiez LOVELU 😉

veronika13
2. máj 2007

zoskag, na takéto povery ani ja neverím, preto som si kočík kúpila skôr, pred Vianocami a rodila som koncom marca. Vsak si ho môžeš kúpiť a nechať u rodičov alebo kamarátky, pre pokoj v rodine 😉

ena
2. máj 2007

zoskag: presne ako pisala Veronika.. mozes kupit a odlozit napriklad u babky ..alebo sa da dohodnut v obchode, ze si kocik objednas a pridete prenho, az ked sa babo narodi.. teda, pojde ho manzel vyzdvihnut..
my sme kocik mali vybraty a kupeny mozno nejake 2 mesiace pred porodom a potom sme ho odlozili u babky v pivnici, teda viac much jednou ranou: mali sme ho uz kupeny, nebol doma ako by podla povier ani nemal byt 🙂) a ani babke nezavadzal, kedze sme krabice zlozili v pivnici 🙂)

matka26
2. máj 2007

zoskag,
ahoj určite si nič nerob z povier a rečí a kúp si kočík kedy uznáš za vhodné. ja som si kupovala kočík asi štyri mesiace dopredu, lebo som našla veľmi pekný a hlavne bola výhodná akcia. tak som si ho kúpila a odložila k našim, aby som ho nemala vo svojom byte. ale myslím, že ty už máš najvyšší čas, pretože teraz to už môže prísť každú chvíľu a potom si nebudeš môcť vybrať ty. a výber je hlavne na tebe, nedaj na rady iných ved hlavne ty budeš celé dni kočíkovať... 🙂

expertka8
2. máj 2007

...zoskag...my sme kupovali kocik 3 mes. pred porodom..+1 mes. objednavka..v konecnom dosledku...v obdobi.."ked sa este mohlo nieco stat"...mam svoju vieru...Boha...a taketo hluposti ignorujem...prijemny nakup zelam 😉 😀

maja16
3. máj 2007

Ahojte babenky, chcem sa spýtať na prášok Lovela. Používate
len prášok alebo aj aviváž. Počula som,že aviváž radšej nie aby sa dieťatko nevyhádzalo.

jerry
3. máj 2007

ahoj majka, Lovela prášok nič moc, takmer nič nevypral, niesom s ním spokojná, ešte tekutá, tá pekne vonia ale to je všetko, a aviváž na plienky určite nie a na ostatné vecičky ssom dávala až neskôr asi od roka, našťastie nemá malá citlivé pokožku. Bežne periem ariel, lanza, tie sú najlepšie

zoskag
5. máj 2007

Ahojte Expertka8 , matka26 , ena , veronika13 , bellasandra , dakujem Vam velmi pekne za Vasu odpoved,Boze strasne ste mi pomohli. Ja som mala strach,lebo kazdy mi len hucal do hlavy,ci som normalna,ze tak skoro uz chcem kupovat.Tiez mam pocit,ze to nie je velmi skoro.este raz vdaka 🙂

grmitko
5. máj 2007

maja 16. ja pouzivam malym na vecicky iba Lovelu, a som celkom spokojna. Avivaz nepouzivam, iba prasok. 🙂

bellasandra
5. máj 2007

Maja 16 ja pouzívam Lovelu, ale na horsie skvrny - tie najprv vyperiem s Lanzou. 😉

zuzu13
5. máj 2007

ja som používala bonux, potom persil a teraz mám lanzu...aviváž používam na všetko a malej nič nie je... 😀

maja16
6. máj 2007

Babenky ďakujem vám pekne za odpovede. Manžel mi kúpil aj tekutý prašok tak ho dnes skúšam.Ja som tiež počula, že aviváž radšej nie.Uvidím po čase. Pekný večer všetkým.

maja16
7. máj 2007

Milé maminky, dnes som si kupovala popôrodné vložky v lekárni a dali mi mini hartman. Pýtala som sa lekárničky, či nebývajú väčšie. Povedala, že nie.Ale nakoľko som dosť vysoká zdajú sa mi veľmi maličké. Neviete mi poradiť, či bývajú aj väčšie veľkosti? Ďakujem

jeny
8. máj 2007

Ahojte maminky.Poradte mi prosím ktorá masť na ritku je lepšia tá rybacia alebo jekorisova masť????

andrea.m
8. máj 2007

jeny ja používam Aviril a som s ním spokojná 😉

maja16
8. máj 2007

Jeny ja som si pýtala v lekárni rybaciu masť na riťku pre bábätko(lebo sa tiež pripravujem na pôrod)a dali mi pastu s rybím olejom a pod tým je napísané pasta cum oleo jecoris (je to modročervené balenie).To je asi to isté. Ešte som sa pýtala, či to kupujú mamičky.

Ja sa chcem spýtať mamičiek, či natierajú dieťatku zadoček po každom prebalení.

riuska
8. máj 2007

ja pouzivam tiez tu rybaciu masticku co pisala maja - je perfektna 🙂 a na telicko natieram Aviril. Predtym som natierala olivovy olej z lekarne, ale babatko malo pokozku stale suchu a vobec nie hladku - takze radsej aviril 🙂

bellasandra
8. máj 2007

Maja- ja nenatieram stale, len ked vidím , ze sa zaparuje zadocek.
Inak ja pozívam od SebaMed. Kupila som to ked sa mala narodila a teraz mi to len koncí. A striedam so zasypom- sem-tam.
Na telo pouzívam Nivea Mlieko. Mne doktorka povedala, aby som olej nepouzívala, ze su z toho ekzémy 😕

Maja- vlozky, ja som si kupila always klasické, tie hrubsie, su dost dlhé.
Ale Libresse- tiez klasické- nocné .

milota164
25. dec 2015

na zadocek pre malinke deti do roka je od Bepanthenu Extra mast hrani ich nedozretu pokozku.Obsahuje olivovy olej na hydrataciu,vitamin B3 ,podporuje regeneraciu pokozky a vytvara vodeodolnu vrstvu takze je pokozka lepsie chranena.

sophieeee
25. dec 2015

@mucilienka ahoj 😊 od narodenia sme skusali rozne druhy kozmetiky ale najviac sa mi zapacilo Bupi taka pena na vlasky aj telo do vane a aj telove mlieko mame.. Vlhcene utierky vacsinou pampers to stvorbalenie alebo aj v Lidli maju neparfumovane fialove.. Plienky kupujeme pampers zelene tie oranzove sleep and play sa nam neosvedcili pridu mi strasne chemicke a mala ma z toho cervenu ritku.. A moja rada ohladom plienok-nekupuj nikdy viac ako 1 velke balenie z jednej velkosti lebo sa moze stat to co nam ze ti z toho rychlo vyrastie 😊.. Z lekarne kup veci hlavne sebe a to- poporodne jednorazove nohavicky a vlozky a ja nejaky dezinfikacny sprej bez alkoholu ked budes mas nahodou nastrih.. A neviem ci sa chystas kojit..my kojime a mame zatial len jednu flasku od Aventu taku pre novorodencov ktoru ani velmi nepouzivame.. Cumlik si kup taky s krytom a kup si rovno dve tri lebo to sa rychlo straca..u nas dudlik nepouzivame lebo mala ho nikdy nechcela.. Noo a moja rada..ak sa chystas kojis tak si vezmi uz do porodnice viac kojacich podprseniek aa bavlnene plienky alebo vlozky do podprdy lebo mlieko ti bude prve dni vytekat a budes mokra.. Aa dalsia rada kup si lehatko do vanicky..ulahci ti to kupanie a este podlozky na prebalovanie ktore vyuzijes aj ty v porodnici 😊 tot vse drzim ti palce nech ste zdraví papa