Chystáme sa na bábätko. Čo všetko ešte pripraviť?

mucilienka
17. júl 2006

Ahojte mamulky/tehulky,
my sa uz chystame vo velkom na prichod nasho vytuzeneho srdiecka, ale v niektorych veciach nemam stale jasno.. Preto by mi velmi pomohlo, keby ste mi poradili v niekolkych otazkach:
1. aku znacku kozmetiky si nachystat a co vsetko potrebujem mat na "start" doma?
2. ake plienky sa vam osvedcili pre babatko hned po porode?
3. co z lekarne mam kupit, aby bolo doma a budeme to potrebovat?
4. aky cumlik a aku flasku, odsavacku?
5. a nejaky "tip", ktory sa vam osvedcil ako velka pomoc hned po porode v nemocnici, alebo doma...

Dakujem, zatial "iba" tolko... 🙂

katiak
16. aug 2006

barunka, prave som si chcela objednat nejake veci cez net a zistila som, ze www.predeti.sk je priserne drahe! konkretne babyvak, co som chcela, tam stoji 2075 a inde 1495, lehatko 3160, na inych strankach 2211 alebo 2943. to je podla mna hrozny rozdiel.
my pouzivame kozmetiku weleda (krem na ritku, olejcek a kupel, mydlo som pouzivala uz predtym), je sice drahsia, ale vyborna, spolahlivo vyliecila aj podrazdenie, ktore mal radulo z porodnice.. (inak, ked som videla, ako priamo na babatka leju johnsony - kazdy den.. tak ma ani neprekvapilo, ze boli vsetky vyhadzane 😠 . z weledy su aj startovacie balicky so vzorkami, na vyskusanie sa to oplati. a balicek so vzorkami sebamed dostanete v ramci akcie v dm-ke. ale to az po narodeni babatka..
plienky mame pampers, ale vraj tie fialove tesco su dobre, obrusky striedame, vraj je to lepsie, pampers sa mi zdaju byt dost mokre a vobec nevyhovuju huggies, ani plienky, malemu drazdili kozu.
ak mozem poradit, do porodnice si kupte tie specialne vlozky, nepremokave podlozky a aj vlhceny wc papier je dobry. a neviem ako inde, ale na kramaroch nam dali balicek, kde bol aj lieh, takze to sme kupovali zbytocne..
anetta, tiez neradim kupovat vela cumlikov, niektore dietky ich nechcu vobec. a pocet dierok na flaskach je tusim podla veku babatka (u avent).

sykorka
16. aug 2006

ahoj,
ja som si jeden cumlik do nemocnice kupila
tiez neviem,ci ho vobec bude mala potrebovat,ale radsej ho mat po ruke
ved je to len jeden cumlik
ja som zas pocula,ze huggies su velmi dobreee
aj moja domaca,ked som bola v uk pouzivala a bola spokojna
co hovorite na sudacream na ritku?

barunka
16. aug 2006

katiak, my používame kozmetiku len Niveu, lebo čo je veľmi divné, z ostatnej sa nám simonka osypala až hrôza... akurát nedávame nič do kúpeľa, vyhádžeme sa, neolejujeme, krémujeme....
my používame presne tie fialové tesco, lebo pampersky Simonka precikala a huggiesky dokonca aj prekakala... 😖
utierky tiež striedame, najviac vyhovujú tiež fialové tesco, tie pamperskové sú hrozné...
inak s tou kozmetikou johnson súhlasím. skoro všetky bábená sa po nej vyhádžu. Simonka sa vyhádzala až tak, že jej pomaly nebolo vidno ani vlasy na hlave, len červené fľaky...
a čo sa pôrodnice týka, ak idete do ružinova, podložky ani vložky nemusíte kupovať, všetko dostanete.... a v ružinove tiež dajú lieh, gázu (na začiatok) a takisto plienky pre drobcov...

barunka
16. aug 2006

sykorka, sudocrem som doma mala, a ja koza som nechápala, prečo mi Simi zvykla plakať, keď som jej tým natrela riťku, keď ju mala podráždenú z tých horúčav a dvojitého balenia... on je to mentolový krém... ale zaberá, to je fakt. 😀

katiak
16. aug 2006

barun, ten ruzinov - fakt? no, na kramaroch nedaju nic, teda okrem toho balicka so slnecnicovym olejom, liehom, vatou a krabice od sponzorov.. este aj plienky pre babo musis davat kazdy vecer na novorodenecke..
sykorka, aj ja som pocula, ze huggies su dobre, ale pre nas neboli.. treba vyskusat, kazdemu babu vyhovuje nieco ine..
musim ist, maly vresk sa ozyva. majte pekny den

sykorka
16. aug 2006

heh
takze je dobry,ale nie uz na podrazdenu ritku...?

sykorka
16. aug 2006

ja neviem,preco je na trhu tolko vyrobkov ☹
kto si ma potom vybrat ☹
nemohli by byt z kazdeho 2 ks? a mali by sme pokoj 😉

zuzu13
16. aug 2006

Máš pravdu, je veľmi ťažke si "dobre" vybrať.

barunka
16. aug 2006

sykorka, aspoň u nás to tak platilo 🙂 teraz si inak znova čítam a ty si kúpila bábenu cumlík (teda ako dudlík na cucanie, nie na flašku nie???)... tak to si dobre spravila, lebo už v pôrodnici budeš mať možnosť zistiť, či je tvoje dieťatko savé alebo nie a ak je savé a nebudeš mať dudu, budeš prežívať peklo ako ja... teda nonstop 3 dni vkuse, lebo Simi potrebovala niečo žužlať...
katiak áno, dajú ti tam všetko, aj ten balíček ti dajú pri odchode... plienky dostávaš 5 na deň, takže zo začiatku to stačí a tuším sú to fixies... (ozaj tie sme skúšali a boli dobré, akurát tá cena... )plus ešte dostaneš nejaký krém na riťku, je to mixované, dosť smradľavé... 🙂 🙂

anetta
16. aug 2006

ach jaaj,mas pravdu sykorka,,clovek ma potom z toho hlavu ako melon,,nevie co je lepsie ☹

sykorka
16. aug 2006

barunka,ano cumlik na dudlanie,presne ako hovoris,ak bude moc save...
ja som Ti aj taka bazarova... takze ja som si kupila aj avent sterilizator na flase aj cumle a baba mi pribalila aj sadu avent flasi aj s cumlami
tiez som pocula,ze su dobre
ale teraz je to ho na trhu tolko a viacej druhou je napr.protikolikovych fl.

sykorka
16. aug 2006

ved prave anett ☹
a kazda mamina chce pre svoje babo to najlepsie,ale kolko toho musi vytrpiet a vyskusat ☹

sykorka
16. aug 2006

musim ist dolu do pivnice
robime tam poriadok
vynasaju sa veci,ide sa zvacsit a oblozit
idem ja kuknut toho mojho manzelika
ved sa este vratim,ak tu budete
papa

barunka
16. aug 2006

tak s tým, že je toho veľa súhlasím. ja mám tiež niekedy problém vybrať pre Simi. naposledy sme šaškovali s kašičkou, nevedeli sme akú chuť a už vôbec nie značku 🙂
inak môjmu dieťatku asi niečo je, ona už spí dve a pol hodiny vkuse... to nezvykne... cez deň tak max pol hodinku a už šaškuje... nechápem... 😨

expertka8
16. aug 2006

...xcem vás vyvarovať nákupu *jednoťáckyx* plienok..nekupujte ix!!!...zbytočne vyhodené peniaze...Dajko od narodenia vystriedal kvantum rôznyx značiek jednorázovýx plienok..ale takú príšernú reakciu ako dostal na plienky práve z Jednoty...to som ešte nevidela 😲 ...týždeň som to denodenne každé 2 hodiny liečila Sudokrémom 😔

ena
16. aug 2006

Anetta: necitala som co ti poradili ostatne baby, ale k avent flaskam a cumlom... su podla veku dietatka, my sme mali jednotky, ale ked sa mi zdalo, ze sa uz strasne namaha pri piti,a ide mu to pomaly, tak som kupila 2ky a potom sme presli na tie cumle co sa da regulovat prietok , su na nich I, II a III.. a okrem toho mame aj jeden sosak biely, ten je tusim od 3 mesiacov a potom je zeleny od 6tich...
Flase mame len 260 ml. . 125 ml sa mi zdaju zbytocne, lebo zcnes sice 60 ml davkou, ale aj tak skoncis pri 180-200 ml, tazk epodla mna sa 125ka oplati mozno tak na caj alebo vodu.. ale podla mna zbyutocna.. a 330 ml tak isto.. lebo tolko mlieka ani caju ti naraz babo aj tak nevypije.. aspon nam sa take za 6,5 mesiaca este nepodarilo 🙂)
flias mame 6 ks... sterilizator mame do mikrovlnky na 4 flase, takze aj ked das sterilizovat 2 mas este vzdy po ruke ;)
my sme takmer od zaciatku v noci nekrmili, lebo maly celu noc prespal, takze nam na krmenie stacilo na cely den 5-6 flias.. teraz je to az az, kedze sme uz aj na prikrmoch.. takze 5-6 flias je tak akurat a to uz mas aj flasu na vodu/caj...
jaj este, palstove flase sa ti po case od caju asi zanesu trocha (nase su OK, maly pije prevarenu vodu- zatial je spokojny s h2o, tak caj sme len tak raz vyskusali ;)) ), sklenene budu dlhsie ako nove, teda pokial sa nerozbiju.. ja si vsak neviem predstavit, ze by som pouzivala sklenene flase..

a este ma napadlo.. ked budes kupovat flase, tak ak si dobre pamatam, tusim na 125 ml je cumel 1notka, na 260 ml cumel 2ka... a cumle sa daju dokupit aj samostatne, teda po 2 kusy v baleni..
kupis si na skusku a uvidis, ako bude babo tahat.. ked mu to pojde pomaly, kupis s viac dierkami...

ena
16. aug 2006

zuz11: ja ked som sla do porodnice, doma sme mali jeden kupeny zabaleny nevysterilizovany cumel... pouzili sme ho az na tusim 9-10 den.. takze ho dopredu asi kupovat ani nemusis ;))
A v porodnici som za tych 5 dni co som bola videla len jendo babo s cumlom, aj to len raz.. druhykrat uz ani tobabo cumel nemalo 🙂)

A este na antolskej je na kazdej izbe vycapena na stene taka A4ka, s bodmi ohladom dojcenia a je tam ze kojene dieta nema mat cumel.
ale je to asi individualne.. si myslim

ena
16. aug 2006

Anetta: tych 5-6 flias, pokial sa ti nechce po kazdom pouziti vyvarat/sterilizovat 1-2 flase, ja po pouziti len oplachnem a potom naraz vysterilizujem..
ale na zaciatku som mala tusim 3 a dalsie som potom dokupovala.. podla mna ti staci na zaciatok aj 1na, uvidis ako pojde kojenie a potom dokupis..

dolinka
17. aug 2006

.. my sme prisli tiestrasne vyhadazany z porodnice z tych ich masticiek.. udajne aj johnson kozmetika je strasne alergenna, tak tu nepouzivam preventivne vobec.. nas nevyliecili z vyraok ziadne masticky od lekarky, ale obycajny wind and wetter cream z nivei a takisto pri zlupovani chrasticky na hlave co sa zvykne niekt.miminkam robit akolo 3. mesica.. odvtedy nedam na niveu dopustit ! 😉

barunka
18. aug 2006

dolinka súhlas... nám mastičky od lekárky urobili len zle a NIVEA všetko zachárnila... 🙂

barbulka
18. aug 2006

ja mam rucnu od Aventu, moja mama sa zapojila do chatu v statoch a tam zistila od mamiciek, za ta je vraj najlepsia 🙂
na elektricku treba davat pozor, ci nehuci privelmi, kamoska ju ma a hovorila mi, ze ked ju v noci pustila, mala pocit, ze zobudi cely barak 🙂
mirka - ja tiez stale nerozumiem, ze ci ju vobec budem potrebovat, ale vela kamaratok, co uz rodili mi povedalo, ze ano, tak ju radsej mam 🙂

anetta
18. aug 2006

,,kocky a ked uz sPominate tu niveu,,tak co je lepsie ten osetrujuci olej,alebo to hydratacne mlieko,alebo este su tam aj tusim aj ine vyrobky?,a je tam aj nejake tekute mydlo,,to je dobre,alebo je lepsie klsicke mydlo?

ervotoc
18. aug 2006

hm tak my sme niveu vobec nemuseli,,to je fakt tak rozne,treba skušať,ale fakt najlepšie robi ten kto ma len vodu a oliv,olejcek

masinka
18. aug 2006

babenky a viete mi poradit nejaku co najlacnejsiu odsavacku na mlieko?
ak budem mat mliecko, tak si tiez planujem kupit tu rucnu od Aventu, ale zase ak ho nebudem mat, tak su to vyhodene peniaze. lenze kamaratka to tiez takto vyspekulovala, a v porodnici potom mala vysoke horucky, a sestricky jej vynadali ze si odsavacku nedoniesla. preto som rozmyslala ze si kupim aspon nejaku "provizornu"...

ervotoc
18. aug 2006

hm,tak s provizornou toho vela nenarobíš 😉 ved v najhoršom ti ju drahy,alebo niekto prinesie 😉

sylvie
18. aug 2006

masinka, a v porodnici ti nepozicaju ? lebo mne pozicali, sice taku otrasnu, ale aspon nieco.. kde budes rodit ?

sisa2
18. aug 2006

masinka, to v ktorej porodnici??? vobec som netusila, ze do porodnice si musim zobrat odsavacku 😕

masinka
18. aug 2006

rodit budem na Antolskej, aj kamoska tam rodila, otrasnu odsavacku jej nakoniec pozicali
tou provizornou som myslela nieco take ako pouzivala moja mama - skleneny lievik a na konci gumovy balonik, mliecko tieklo do takej bublinky, nie ako teraz ze na to rovno namontujes flasu
to by ma zaujimalo co nieco take este existuje?

barunka
18. aug 2006

anetta, čo sa týka tej nivei, ja by som ti len preto odporučila to hydratačné mlieko, lebo olej zvykne upchávať pory a z toho sa môžu niektoré bábená vyhádzať... my sme najprv začali s olejom, vysypali sme sa a prešli sme na to mlieko a pohodička... máme úplne hladučkú pokožku, sme úplne bez vyrážok, až sa ma každý na poradni pýta, ako to robíme 🙂

a čo sa olivového olejčeka týka, tak raz som natrela Simonku a celá sa tak strašne vyhádzala, že bola celá červená. strašne plakala, tak som sa vykašľala na celú doktorku a hneď hodila ten olej do koša....

ervotoc
18. aug 2006

barun,ved jasnačka to je rozne 😉