Chystáme sa na bábätko. Čo všetko ešte pripraviť?

mucilienka
17. júl 2006

Ahojte mamulky/tehulky,
my sa uz chystame vo velkom na prichod nasho vytuzeneho srdiecka, ale v niektorych veciach nemam stale jasno.. Preto by mi velmi pomohlo, keby ste mi poradili v niekolkych otazkach:
1. aku znacku kozmetiky si nachystat a co vsetko potrebujem mat na "start" doma?
2. ake plienky sa vam osvedcili pre babatko hned po porode?
3. co z lekarne mam kupit, aby bolo doma a budeme to potrebovat?
4. aky cumlik a aku flasku, odsavacku?
5. a nejaky "tip", ktory sa vam osvedcil ako velka pomoc hned po porode v nemocnici, alebo doma...

Dakujem, zatial "iba" tolko... 🙂

zuzu13
17. júl 2006

muci, kozmetiku ti neporadím, lebo my sme skúšali čo bude dobré.Plienky som používala klasické bavlnené, lebo pampers boli až keď mal syn 6 mes. a z lekárne určite u nás nebude chýbať rybacia masť, vetrová masť, odsávačka na soplíky. Cumlíkov sme mali tiež viac druhoz, lebo určité tvary mu nechutili, fľašky sú teraz rôzne a tiež si nechám poradiť, odsávačku mám ručnú a bola som s ňou spokojná aj keď ma boleli ruky. A nejaké tipy? Možno ma niečo napadne

tessa
17. júl 2006

1. ja mam nakupenu NIVEU a to konkretne zatial : olejček, krém proti zapareninám, vlhčené obrúsky a detské mydlo Bupi...zatiaľ toho viac nemám, neviem ako bude malý reagovať na Niveu, či nebudeme musieť vymeniť napr. za Bubchen značku...

2. neviem aké sa mi osvedčia, ale ja mam zatiaľ kúpené Pampersky New Born-y, ale nie najmenšie ale č.2 veľkosť

3.No na doma mám z lekárne zatiaľ toto:
60%ný lieh na pupček, gázové štvorčeky (na ošetrovanie pupčeka), rýchlobežku (digit.teplomer), rektálnu trubicu (to keď si bábo nevie odprdnúť, tak na toto slúži trubica), zaoblené nožničky, a kefu na vlásky...
Všetko som to kúpila v zdravotníckych potrebách okrem liehu a gázových štvorčekov...

4.cumlíky ešte nemám 🙂
fľašky sú vraj dobré protikolikové, aj keď ja mám len dve 250ml aj to nie protikolikové (ale čo už, ked som ich dostala 🙂 )
odsávačku zatiaľ nemám, až keby som potrebovala, tak pošlem mangela kúpiť a to konkretne ja chcem AVENT, ale nie elektrickú ale ručnú odsávačku...
No a ešte chrániče na bradavky,ked budem potrebovat a to asi znacku Chicco..

5.Do porodnice si beriem:
-podložky do postele (ked by som moc krvácala, dam pod seba, aby nebolo vsetko okolo krvavé)
-jednorázové sieťované nohavičky (po porode nie je povelene mat nic ine, len tieto nohavicky) mam 4ks, daju sa preprat..
-poporodne vlozky, ja mam Hartmann, 3bal.nesmu mat lepiaci pruzok, oni sa len tak vlozia do tych sietovanych nohaviciek...

A ako dobry tip som dostala TANTUM ROSA - taký výplach. Má antibakt.ucinky, hoji ranu po porode, posobi proti bolesti...Je to 5 nálevovych sackov, ktore sa pod horucou vodou zohreju a prikladaju na ranu..Vraj zazrak!

ena
17. júl 2006

1. znacku, my mame telove mlieko OLI, sampon Johnsons baby softwash, krem indulona, na vlasy kefku, my mame a pozuijeme raz za cas na tych 5 Filipovych vlasov 🙂
na start doma ti to urcite staci 🙂
potom lieh na pupok, vatove tycinky, babylove z DM kupujeme, tie hrubsie pre deti, nie tie tenke dospelacke, vatu na cistenie ociek, sudocrem alebo jekorisova pasta na zadocek ( my len sem tam pouzivame preventivne)
olivovy olej niektori odporucaju, niektori ie, my nepozuivame

2. babylove newborn, aj pampers newborn, pripadne huggies, v podstate je to jedno, kup to na co bude akcia 🙂

3. z lekarne ten sudocream alebo jekorisovu mast, odsavacku hlienov, my mame taku ze 2 hadicky a nadobka, pouzili sme ju len raz a podla mna nic sme nou neodsali( niektore baby maju odsavacku na vysavac), skor sme pouzivali sprej sinomarin (alebo sterimar) /rztok morska sol).
Z liekov mame doma len panadol baby sirup, aj ten sme nastastie pouzili zatial len 2 krat..

4.cumle MAM silikon, flase AVENNT, odsavacka el. MEDELA

5.
-po porode, ak budes mat problem s kojenim a pod, stale odtravovat sestricky 🙂 ale rataj s tym, ze co sestricka, to ine rady 🙂)
-doma: mamu/svokru, ktora ti bude prvy tyzden vyvarat 🙂)))
-internet doma, aby si sa mohla kedykolvek spytat, ak budes mat nejaky problem 🙂))

urcite nenakupuj milion druhov kozmetiky, lebo nevies, ako ti bude babo na tu ktoru reagovat.. a lieky a podobne ti tiez netreba do zasoby, ked bude treba, manzel zbehne do lekarne..
my sme napriklad vobec nepotrebovali pouzivat vselijake masticky a lieky na brusko a koliky.. ak mal supinky vo vlasoch, kozna predpisala olej s kys. salic., na vyrazky, potonicky ichtyolovu mast.. jak a pouzivali sme infadolan mast este v porodnici, na take suchsie miesta na pokozke, F. bol prenasane babo, tak uz na nom vela mazu nebolo, teda ziadny 🙂)
uf, som sa nejako rozpisala ;))

ervotoc
17. júl 2006

Ahoj suhlasim s Enou,zbytocne vela nenakupuj.My pouzivame johnsona,vyskusali sme od nich vsetko mozne a skoncili sme tiez prisoftwash,levandula a aj samponik levandula,ale kolko ludi,tolko chuti,nemusi sa zrovna tvojmu babu pozdavat,dost mamin kupuje v dm babylove,no a sebamed casto pocuvam..tiez sudokrem,ale na zaciatku sme mali rybaciu masticku na zadocek,tu pouzivaju aj porodnici.plienky nam sa prve huggisky neosvedcili,nasho drobca rezali,ale teraz ked je velky,tieto vacsie cisla su super,som spokojna.tak na zaciatku sme boli na pamperskach,potom activkach...ale to su uz fakt vyhod.peniaze,aj my uz podla akcii "slapeme"jedno,alebo druhe,dnes vyskusame fialove tesco,tak som zvedava,ci su fakt tak dobre...inak teraz mas akciu na huggisky 🙂 lieky sme nenakupovali,jedine ten vigantol,mame kvapky Olynth do nosteka,pretoze Nasivin nechcel,tieto su sice drahsie ale na malicky nostek su super..kremy inak nepouzivame ziadne..nema suchu plet..ani olejceky...kup hlavne noznicky,ja som s chicco spokojna,kefku mi malo vyuzivame na vlasky,aj ked ja ked som bola v porodnici bolo tam zopar deticiek s riadnou"prilbou"na hlave 🙂 Ved ked bude ten spravny cas aj tak dostanes od gyn.zoznam 🙂

ervotoc
17. júl 2006

oplati sa ti do zasoby ked bude akcia na obrusky vlhcene na zadocek...tych sa mina.... 🙂 neurekom 🙂

mirka
17. júl 2006

muci ,na toto som sa včera pýtala sestry ,tak mi odporučila, že najlepšie je olivový olej a detské mydlo. Nič viac nemala, lebo v nemocnici ich kúpali s kadejakými somarinami a potom boli detičky vyhádzané. Toto neviem ako dlho používala, ale bola spokojná. Vraj Nivea a asi Johnson sú najhoršie pre malé bábo. Ale to je asi indi-vindi. Takže ja si kúpim tiež len toto.

ervotoc
17. júl 2006

Vyhadzane baba v nemocnici su od ich oblecenia,pretoze ho davaju casto do pracovni prat,nevedia ake prasky pouzivaju,to ti povedia vsade....a niektore babetka sa nevyhadzu vobec....to mas take iste,ako ked niekto povie,ze kazde mimco sa narodi so zltackou...pritom to tak nie je... 🙂 kup si repikovy caj pre istotu este 🙂

ena
17. júl 2006

k tomu co pisala tessa, rektalnu sme vobec nemali, radsej pomasirovat brusko ...
ani zaoblene

detske zaoblene noznicky my napr. nemame, mne pripadaju skor ako noznicky pre deti do skolky strihat papier 🙂, v pohode ostrihas nechtuky klasickymi manikurovymi

na vigantol (vit. d)dostanes recept od lekarky, aj kanavit ak bude treba (vit. k)

vlhcene su asi najvyhodnejsie s Dm babylove duo balenie za 120 sk.. sice tie posledne servitky naspodku su potom uz az privelmi vlhke

mirka: a anam povedali sesticky pri kupani, ze oklivovy olej by sa namal pouzivat, ze upchava pory, ale ze oni pouzivaju, takze kolko ludi toko azorov, my sme nepouzivali, teraz v lete ani telove mlieko nedavam, to len manzel sa s nim prple ked kupe on 🙂) sampony su obycajne uz aj s obsahom kremu.. tak si myslim ze staci a nevadi ak babo sem tam okupas len v cistej vode.. nam vraveli kupat 2-3 za tyzden, sme to v zime aj tak robili, az v lete ked blo horuco a potnicky, tak kazdy den, a ma to uz ako ritual, kupel, flasa, postel 🙂

mucilienka
autor
17. júl 2006

no babulky vidim, ze rovnaky meter na babatka neexistuje, hlavne co sa tej drogerie tyka... tak aspon zaklad mat doma a potom sa uvidi..
babulky, a este som pocula o dezinfikovani hraciek nejakym roztokom z lekarne... neviete, cim?
tessa a tie sietkove gatky a nelepive vlozky kde zozeniem? to este vyrabaju?

ena
17. júl 2006

muci: ty uz vypni internet a relaxuj, bo dostanes po zadku.. 🙂) a nevymyslaj uz.. hracky umyjes v jarovej vode, oplachnes a je to.. a uz dost 🙂)))co chces tie hracky v chloramine macat????!!! .. sak uvidis, jak sa ti rozlezie a bude capkat po vsetkom a pchat vsetk do pusy..🙂)

ena
17. júl 2006

tie sietkove gatky pozri www.ma-ma.sk .. porodnicke vlozky ( balik 40 sk), vlozky na postel ( 16-20 sk/kus) a aj tie sietovane gatuse ---v zdravotnickych potebach.

mucilienka
autor
17. júl 2006

ena, rozkaz!
vykladam nohy na stol.. a relaxujem... 😉

ena
17. júl 2006

muci: 🙂 ach jaj, s tebou tu bude este veselo tych 15 tyzdnov, kym porodis🙂) zajtra co vyhrabes, ze este nemas ?🙂)
Ale v poho, aj ja som bola na zaciatku taka ;)) ale uz ma to preslo 🙂) trocha ;))))

mucilienka
autor
17. júl 2006

ena, taka som rada, ze ma chapes... 🙂 doma srotim stale new info... prax ziadna... tak to preto... ale uz mam doma manzela, tej je s nohami pevne na zemi, tak ma ma kto krotit... 🙂

anetta
17. júl 2006

ena,,chcem sa ta spytat,ty uz maa skusenosti,,odsate mliecko ako skladujes v com a ako dlho moze byt v chladnice,alebo ako to funguje,,som z toho jelen ☹

liska
17. júl 2006

muci,nechci vediet,co vsetko uz mam doma ja 😉 😀 polahcujucou okolnostou pre mna je,ze takmer vsetko darovane,prip.vela obsahu lekarnicky donesene zo Slovenska podla vasich rad,kedze svajciarske lieky nepoznam a co ak nenatrafim na dobreho pediatra 😔

mucilienka
autor
17. júl 2006

liska, myslim, ze ta zacnem skoro dobiehat... 😀 lebo mam este trosku casu pred porodom...

alexandra
17. júl 2006

anetta k odsavackam su casto aj take pohariky s uzavermi na to mliecko 🙂

mucilienka
autor
17. júl 2006

anetta, moje kamosky si to davali normalne do sterilizovanych poharikov od vyzivy - nezabudni dat na ne datum...

ena
17. júl 2006

anetta: hm, no my sme uz dokojili ☹ a tych par ml som odkladala len do chladnicky a v priebnehu dalsieho dna pouzila.. a davala som to do VIA Avent poharikov, presne to, co spomina Alexandra
alebo mozes tak ako radi mucilienka, len netreba az po okraj poharika plnit, lebo ti popraskaju

tilly
17. júl 2006

😀 sa mi páči to sterilizovanie hračiek 😀 keby ste videli, čo dá decko všetko do pusiny vonku, keď lozí, fuj, minule sme vyťahovali špak 😀
Nikdy nevieš, z čoho dieťa priberie 😀

zuzu13
17. júl 2006

Ja som si mlieko dávala do kojeneckých sklenených fliaš(klasika). Vždy bol plný mraziak.

ervotoc
17. júl 2006

ahoj na to odst.mlieko su v lekarni saciky,normalne si vypytas sacik na mater.mlieko,su lepsie ako nadobky,bo mlieko zvacsuje objem v nadobe..

mucilienka
autor
17. júl 2006

tilly, nesmej sa mi, som to citala v casaku, tak som si to overovala... 😔 😅 tiez som za pozitivne bakterie... 🙂

zuzu13
17. júl 2006

Baby, ale nemôžete deťom vytvárať sterilné prostredie. Potom náhodou prídu do kontaktu s inými baktériami a ich organizmus sa nebude vedieť ubrániť. A tak z nich budú alergici alebo niečo iné. Nie?Jasné, že hračky treba umývať, hlavne keď ich deti majú von. Ale netreba to preháňať. 😝

sylvie
17. júl 2006

zuzu ma pravdu netreba to prehanat.. ja vsetko oplachnem horucou vodou.. samozrejme, ze odsavacku a flasky sterilizujem, cumliky raz za cas..
a ktym tvojim otazkam:
Nivea+Bubchen su moc agresivne, ja pouzivam penu do kupela Sebamed, sampon nepouzivam vobec zatial (dr.povedala,ze netreba), detskym mydlom mu umyjem len zadocek.
Plienky Babylove a Huggies Soft and Dry.
Vlhke obrusky Babylove a Pampers, urcite nie Oli a Nivea.
Odsavacku do nosa pouzivam tu na vysavac, odporucam, rychle a setrne.. kedze babatka nevedia dychat ustami, je potrebne, aby mali cisty nostek. Ja doteraz malemu odsavam nostek rano aj vecer. Pred kazdym odsavanim mu streknem Sterimar..
Krem na zadocek Penaten..
Uz ma teraz nic nenapada..

A este ti odporucam, este pred porodom si zistit co najviac o dojceni.. hlavne techniku aby si spravnu vedela.. lebo v porodnici ti moc s tym nepomozu.. ja som si objednala prirucku dojcenia od zaujmoveho zdruzenia My mamy, za nejakych 70 Sk.. doteraz ju pouzivam, lebo je tam pisane aj o problemoch pri dojceni.. alebo urcite su nejake info aj na nete..

cat
17. júl 2006

My používame Niveu potom čo mi Tom chytil alergiu na Kinder Bubchen a podobné šmejdy...
Penu do kúpela- zatial žiadnu
Mydlo, šampón na vlasy- Niveu
Telíčko- olivový olej
Prdelka- Sudokrem

Plienky- Huggies Soft/Dry, ale teraz som objavila v DM Babylove- a sú výborné! Vychádzajú 6,50 Sk/1 plienka.
Vlhke obrusky na riť sme skúsili už asi všetky, ale aj obyčajné tescové za 29 Sk nám vyhovujú 😉

Tilly, špak? Ja som teraz zase Tomovi vytiahla z pusy ponožku, skoro ju zjedol 😲 stačí chvíla nepozornosti...

ervotoc
17. júl 2006

Vidis,kolko ludi ,tolko chuti... 🙂 musis si na drobcekovy proste odskusat 🙂 co tomu tvojmu bude vyhovovat...len s tym cistenim nostika,odsavat,kvapky....to by dokt.asi radi nevideli...mozes tym uskodit..teraz sa to nemusi vobec prejavit..ale casom...

tilly
17. júl 2006

inak aj ja som za babylove, raz som vyskúšala a budem používať asi iba tie, inak som odskúšala aj huggies soft and dry aj superflex, cleverky, tie z lidlu, helen harper, pampers, a ja neviem čo ešte, ale tie babylove sa mi zdajú najlepšie, potom pampersky a potom huggies superflex, najlacnejšie sú tie huggiesky

no veď vravím, nikdy nevieš z čoho priberie 😀

sunny6
18. júl 2006

kozmetiku sme nepouzivali ziadnu,len cista vodicka,a potom olejcek gohnsons.Ked bol starsi,doktor nam predpisal specialnu penu na ekzemy z levandurovym olejom.
-plienky som mala od zaciatku pampers new born-odporucam,ja som bola spokojna
-a uz len kremyk na zadocek
-tiez calpol-paracetamovy sirup-dobry na koliku,horucku,asi vsetko 😉
-flasky som mala uplne klasicke ,aj to 3 take a 2 take 😀
-cumle hociake,mi ich aj tak pouzivame minimalne,dokonca uz ani spat s nimi nechceme 🙂

Moj tip,ked je starsi a v noci si zacne odkopavat deku,najlepsia vec je spaci vak,je v nom prijemne teplucko po celu noc 🙂