Chystáme sa na bábätko. Čo všetko ešte pripraviť?

mucilienka
17. júl 2006

Ahojte mamulky/tehulky,
my sa uz chystame vo velkom na prichod nasho vytuzeneho srdiecka, ale v niektorych veciach nemam stale jasno.. Preto by mi velmi pomohlo, keby ste mi poradili v niekolkych otazkach:
1. aku znacku kozmetiky si nachystat a co vsetko potrebujem mat na "start" doma?
2. ake plienky sa vam osvedcili pre babatko hned po porode?
3. co z lekarne mam kupit, aby bolo doma a budeme to potrebovat?
4. aky cumlik a aku flasku, odsavacku?
5. a nejaky "tip", ktory sa vam osvedcil ako velka pomoc hned po porode v nemocnici, alebo doma...

Dakujem, zatial "iba" tolko... 🙂

ena
18. júl 2006

ja poradim flase jeden typ, aby ti sedel cumel, uzaver a flasa, lebo inak budes hrat pexexo, kym to vsetko poskladas po sterilizacii.. so chodila strazit k dvpom detom, ktore boli obidva flaskove a mali kopu flias a neboli tam dve rovnake.. 🙂

a so spacim vakom tiez suhlasim, teraz ked sa filip zacal pretacat, tak sa otoci z chrbta na brucho a uz dospal, a stale bol odkryty, tak sme sa vcera opat vratili k vaku a zaspal hned a ziadne prevalovanie po postielke🙂

ena
18. júl 2006

najlacnejsie plienky su cien z lidla midi su 4.18 kus, ale su trocha hrubsie ako tie ostatne, ale malemu to nevadi, takze teraz mame tie..

sylvie
18. júl 2006

ervotoc, ako si to myslela s tym odsavanim ? co by lekari neradi videli ? je to trochu nezrozumitrlne napisane..

ervotoc
18. júl 2006

Ahoj,ty mas uz vacsie babo,ale ved ona miminku nemoze vysavat nos rano,vecer a kvapky davat,jej babo bude mat este velmi citlivu sliznicu,aj "chrupky"sa len tvoria este...preto len vat.tycinkami aj v porod.cistia nosteky..

sylvie
18. júl 2006

ervotoc, nam to odporucila doktorka, ked mal maly asi 3 tyzdne...

kangaroo
18. júl 2006

Ahojky.ten typ:Odporúčam pôrodnicu BS a ísť na apartmán.Sestričky tam nerobia pakáreň,poradia a hlavne helfnú s dojčením.Je aj dobrá kazeta o kojení v češtine.Odporúčam rektálnu rúrku,bo ak budeš mať chlapa s boľavým bruškom,tak ju budeš velebiť a aj odsávačka na vysávač je fajn,nie je to drasťák.
Po pôrode:glycerínové čípky-vééélmi dôležité

all:potrebujem len pár sáčikov na uchovanie mlieka a v lekárni mi ponúkli neviem koľko za 450,-.toľko za to nedám.Dá sa to kúpiť aj lacnejšie a po kusoch?

kangaroo
18. júl 2006

a v pôrodnici je dobré dávať mimčo na slnko,aby si zabránila žltačke.

sisa2
19. júl 2006

baby, tie spacie vaky mate s rukavmi, alebo take tielkove a pod ne este davate pyzamko?

ervotoc
19. júl 2006

V porodnici deti so zltackou davaju pod "svetlo"nas nemal zltacku a tiez potrebuje slnko,ako kazde dieta,ved aj decko atd.

ervotoc
19. júl 2006

deeeeecko 🙂

rajcalu
19. júl 2006

Ten spaci vak zaujima aj mna. Su take s rukavikmi a aj tielkove. Baby, ktore mate skusenosti, poradte, aky kupit. Dik

sylvie
19. júl 2006

s tym vakom to zavisi aky mate byt.. ked bolo prechodne obdobie a bolo este chladno v byte tak som davala aj pyzamko aj vak s rukavmi, ale len taky tenky bavlneny.. teraz ked uz je teplo davam len pyzamko a ked boli take strasne horucavy tak som na noc davala len body s kratkymi rukavmi..

sylvie
19. júl 2006

zabudla som napisat, ze my mame dost teply byt..

aktak
20. júl 2006

babetko som naposledi mala v ruke veeeelmi davno, vam co ho uz mate vam budu moje otazky pripadat smiesne, ale potrebovala by som si to v hlave utriedit, tak ak by sa niektorej chcelo mi poradit, vopred dakujem 😀

mame termin v decembri, zaujima ma co vlastne budem babetku prve tyzdne obliekat, moja predstava je ze na noc body s dlhym rukavom a prikryt (asi je lepsi spaci vak?staci to?), cez den tiez body a na to dupacky alebo overal(?), nekam von body+dupacky+kombinezka alebo este neco? a co na nozky ked ma doma len body, pancusky? lebo take detske moc nepoznam 🤐
snad nevyzeram ako uplna trubka 😀

barunka
20. júl 2006

aktak, neboj, veľmi ľahko zistíš, čo treba bábenku obliecť. ak bude mať chladné ručky, nôžky a noštek, tak treba ešte jednu vrstvu pridať.
niektoré baby vravia, že deti do jedného roka by sa prikrívať nemali. Ja moje trojmesačné čertisko prikrívam, keď je chladnejšie...
uvidíš, že to nič nie je. Takto som stresovala aj ja a teraz mi to je už smiešne...

aktak
20. júl 2006

jasne ze sa rychlo naucim, ale rada by som vedela ci ta moja predstava je aspon z casti spravna, jasne ze ked sa mi bude zdat ze je malemu zimka tak pridam vrstvu, ale ked to zjednodusim, da sa povedat ze zakladom bude vzdy body s dlhym rukavom, na to dupacky a na von neco teple (overal...)? 😎

cat
20. júl 2006

aktak, ja som napr. body zo začiatku nepoužívala vôbec. Len košielku, či tričko s dlhým rukávom a nato dupačky. Dupačky nosil napokon celých 5 mesiacov. Pančušky na sebe nemal ešte ani raz, neviem či je to dobré pre tak malé mimi a potom: vždy by si ich musela pracne obliekať, vyzliekať a dupky zospodu len rozopneš 😉
V zime von pod kombinezu ešte nezabudni teplý svetrík. Na hlavičku som dávala 2 čiapky v najväčších mrazoch, jednu tesnú tenučkú a nato ešte zimnú. Ušká musia byť vždy zakryté celé!, ja keď vidím v niektorých albumoch nakúpené čiapočky čo nejdú aj celkom cez ušká, ach jaj ☹
V noci až 2 mesiace spával krpec v perinke, potom som ho prikrývala dekou ale tak že spodný koniec deky je vsunutý až pod matrac aby nemal šancu tú deku na seba stiahnuť a zadusiť sa..

aktak
20. júl 2006

cat dakujem, si zlata
inak neviem preco, tusim to tu uz aj nekto pisal, neni body pohodlnejsie ako kosielka? aj co sa tyka obliekania napriklad? neviem, ja sa moc na kosielky nechystam, myslis ze s body si vystacime? a na to dupacky?

cat
20. júl 2006

Hm, body sa oblieka väčšinou cez hlavu, niektoré deti to nemajú rady, moj krpec až tak že chytá šoky. Ja som mala bavlnené košielky s rozopínaním buď na gombíky alebo sa to len tak uväzovalo na ramienku na šnúrku. Keď dáš body a nato dupačky či tepláky, vlastne má riťku bábo už v dvoch vrstvách oblečenia, aj preto som ja osobne viac za košielky. Ale to som ja,.. viem že skoro všetky kamošky dávali body a nato dupačky 😎

aktak
20. júl 2006

no som myslela ze cez zimu je dobre ked ma na ritke dve vrstvy, i ked treba este asi priratat plienku 😀

cat
20. júl 2006

ale napokon je to jedno, si zober že má pampersku, na tom bavlnenú plienku, na tom poštolky a potom je už fakt jedno či má 1 alebo 2 vrstvy. Kludne používaj bodýčka, ja som dávala košielky aj preto že som ich dostala asi 15 od svokry a bodynká sa mi už také malé neoplatilo kupovať..

zuzka111111
20. júl 2006

joj super tema muci ty sa vzdy opýtas také veci ze ja uz len odpisujem ku zoznamu.... 😀

teraz moja znama pani doktorka rodila a dostala zapal bradaviek alebo nieco take a take tetusky jej dali babský recept : manzel kupil doma kapustu ktoru vyvalkal ako cesto a to jej doniesol , list si prilozila na prsnik a povedala ze lepsiu ulavu nikdy nepocitila ...len to treba zobrat skor ako pride nejaka vyzita no kapustove listy na prsnikoch asi nic moc pohlad 😀 😀

a este mame znamu ktora nam poradila a dnes mi to aj lekar odsuhlasil ze si mam kazdy vecer namocit prst do olivoveho oleja a nanasat si to na hradzu ( tak sa vola otvor v pisulke??? 😒 )a ked to budete do porodu robit je velka pravdepodobnost ze vas nebude treba ani nastrihovat ak dieta nema nad 4kg .....

ena
21. júl 2006

my mame spaci vak bez rukavov, doteraz ked bolo teplo, tak spal len v body s kr. rukavom, bez vaku, ked zaspal, tak som ho prikryla tenkou dekou.. teraz sa vsak velmi vrti a stale pretaca, tak spi opat vo vaku...

my sme na zaciatku davali spat valeho v perinke, mohli sme ho tak dobre polohovat a mal plienku, postolky, body, dupacky, perinku... ale nebol v nej nejako velmi natesno a ruky mal furt von..

zuzu13
21. júl 2006
ervotoc
21. júl 2006

Ahojte,k tym postolkam,bavl.plienke....my sme to vobec nepouzivali,v lekarni ,ci lek.potrebach je dostat take bavln.balenie na siroko,len drobca do toho supnes a zapnes suchy zips 🙂 je to ok a pohodlne pre oboch 🙂 aj na nozickach nam to schvalili 🙂

sisa2
21. júl 2006

aj my uz mame doma vak na spinkanie, sa z neho tesim 😀 nakoniec sme kupili taky bez rukavov, takze budeme davat aj pyzamko.

baby, ako sa pls skladaju klasicke bavlnene plienky? chystam sa ich zehlit, tak nech to nemusim robit na 2x..

zuzu13
21. júl 2006

Poskladaj ich tak aby si ich mala po dĺžke. Keď ich budeš používať stačí ti len 1 x rozložiť.

sisa2
21. júl 2006

zuzu - dik. do postoliek sa davaju poskladane na tretiny?

zuzu13
21. júl 2006

ano, tak aby sa ti zmestili 😝 2x zložené po dĺžke.

sisa2
21. júl 2006

zuzu - ok, uz mi to je jasne, dik. zajtra budem mat co robit 😀