Chystáme sa na bábätko. Čo všetko ešte pripraviť?

mucilienka
17. júl 2006

Ahojte mamulky/tehulky,
my sa uz chystame vo velkom na prichod nasho vytuzeneho srdiecka, ale v niektorych veciach nemam stale jasno.. Preto by mi velmi pomohlo, keby ste mi poradili v niekolkych otazkach:
1. aku znacku kozmetiky si nachystat a co vsetko potrebujem mat na "start" doma?
2. ake plienky sa vam osvedcili pre babatko hned po porode?
3. co z lekarne mam kupit, aby bolo doma a budeme to potrebovat?
4. aky cumlik a aku flasku, odsavacku?
5. a nejaky "tip", ktory sa vam osvedcil ako velka pomoc hned po porode v nemocnici, alebo doma...

Dakujem, zatial "iba" tolko... 🙂

nelika666
9. aug 2006

fakt? no to ma tvoje Simonka asi velmi citlivu pokozku.. o alergii na aviril som este nepocula 😕

barunka
9. aug 2006

nelika, to asi nie je alergia, skôr akási precitlivenosť. teraz, keď jej niekedy náhodou pri olejovaní vláskov zablúdi olej aj na tváričku, už sa nevysype tak hrôzostrašne ako na začiatku. to bola katastrofa...
Ale v podstate sa to s ňou dá, kúpeme len v čistej vode a natierame NIVEOU - detským hydratačným mliekom...

nelika666
9. aug 2006

este dobre ze aspon to telove mliecko znasa.. ved aj tam je nakoniec kvapla olejceka.. kupila som to hydratacne mliecko aj pre nase dievcatko - ale zatial sa nim natieram ja lebo sa mi strasne paci ako vonia a zmakcuje pokozku 😅

barunka
9. aug 2006

aj ja sa ním natieram a to som začala len preto, lebo mi Simonka potom vždy pekne voňala...
to dieťa asi cíti, ked sa ja prihlásim na net. zas tu robí cirkus...

nelika666
9. aug 2006

🙂 sa jej nechce spinkat asi.. a vzdy prave vtedy ked sadnes za PC 😀

barunka
9. aug 2006

aale, ona ma momentálne blbé obdobie, nespí ani v noci ani cez deň a pri krmení zaspáva ak neplače...
inak, k tej kozmetike... som sa ešte chcela spýtať, či niekto nevie, či sa dá niečím zmierniť také začervenanie na očkách. vraj to je z namáhania alebo z čoho... teraz sa nám to spravilo, ako nespíme...

nelika666
9. aug 2006

aha.. no ja som bola tiez zle dieta.. som plakala den - noc az do roka

barunka
9. aug 2006

moja mamina má teraz obľúbenú vetu, že všetko sa vracia. sestra bola zlé dieťa a jej syn je hotová živelná pohroma. kam príde, tam niečo vyvedie...
ja som zas nechcela jesť a Simonka tiež teraz v poslednom čase odmieta jedlo...
tak sa možno už radšej pripravuj 😀 😀

nelika666
9. aug 2006

ved uz sa aj pripravujem.. ja to zvladnem.. si verim ale manzel neviem neviem.. asi sa radsej odstahuje do obyvacky na gauc kedze vela pracuje je rad ze je doma a si moze pospat trosku.. len skoda ze na gauci ma uz "rezerve" buduci dedko 😅 😀

barunka
9. aug 2006

no aj môj manžel má na Simonku niekedy ťažké srdce 🙂 ale zvyká si, že šéfkou je ona... keď chce jeho vankúšik, musí jej ho dať, inak bude krik 🙂
teraz momentálne si ho rada osedláva...
no, ale utekám, Simonku zunovala hrazdička... už je po kľude

nelika666
9. aug 2006

tak prajem pevne nervy.. 😉

bellezza
9. aug 2006

barunka počula si už o kozmetike Klorane? vraj je pre alergickú nadmieru reakívnu pleť. Je hypoalergénna.
neboj Simonka papá toľko čo potrebuje. Môj syn nechce umelé mlieko piť, dnes ani jogurt nechcel zjesť. Mal by vypiť 500ml toho umelého ale nechce vôbec, žiadne, ani vanilkové. Druhé decká s tým nemajú problém, ráno vypijú 250 ml, večer takisto. Ale chutí mu acidko.

barunka
9. aug 2006

nie o takej kozmetike som v živote nepočula... a čo sa toho jedenia týka, ja už nestresujem. ona mi štrajkuje dva krát do mesiaca a niekedy mi je len dva krát za deň, ale je spokojná, tak jej dávam aspoň vodu. nútiť ju nebudem...
sestrin malý, keď mal rok, pil tiež mliečko len večer a 250ml ale on už v tom čase pil normálne plnotučné mlieko...

bellezza
9. aug 2006

ja som mala Medelu elektrickú, lebo som mala dosť mlieka, Tomáško toľko nevypil (pôrodná váha 3040g) a bolo mi nepríjemné uchovávať mlieko v prsiach, potrebovala som sa toho zbaviť, tak som odsávala a mrazila.

anetta
16. aug 2006

,,,ena ale aj ostatne mamulky,ktore mate skusenosti s avent flaskami,,chcela som sa spytat na tie cumliky,,niektore su s jednym otvorom a ine s viacerimy,ktore su najvhodnejsie?

barunka
16. aug 2006

anetta, avent má cumlíky rozdelené podľa veku bábenka. pre najmenšie má cumlík jednu dierku a potom sa počet dierok zvyšuje. od 3 mesiaca môžeš používať dudlík s variabilným prietokom alebo sosáčik

anetta
16. aug 2006

..barunka a este by som sa chcela spytat,aku velkost flasie by si mi odporucila,tie 125,alebo 260,a hlavne kolko kusov,alebo este som nasla na nete teraz aj tu startovaciu sadu kde su tie dve flasky 125 a dve 260,ale su tam iba tie cumliky s jednou dierkou a je ich tam 6 a este nejaka kefkana cistenie,tak neviem ci si mam tu objedntat?

barunka
16. aug 2006

anetta, ja neviem, ja som nad tým tiež uvažovala, ale nakoniec som si to rozmyslela, na začiatku som kojila, tak by mi tie cumlíky boli na nič....
inak my máme dve fľašky na čaj - 125ml, jednu na mlieko klasickú 260ml a ešte máme tú fľašu na učenie a v pohodičke nám to stačilo a stačí doteraz.

ervotoc
16. aug 2006

no jasne mozeš kedykolvek dokupiť 😉

anetta
16. aug 2006

,,ved aj ja nad tym premyslam,ci mi to nebude zbytocne,ale teraz neviem,ked tie flasky ktore su osobytne,tie 125 su s jednou dierkou a tie 260 s dvoma,tak neviem ci si mam este potom aj ine cumliky k tomu objednat,mam v tom mierny chaos ☹

zuz11
16. aug 2006

mne vsetci vravia ze cumlik pred porodom kupovat nemusim co si o tom myslite? 😀

barunka
16. aug 2006

anetta, cumlíky neobjednávaj. uvidíš ako dlho budeš kojiť a potom predsa stačí vybehnúť do obchodu a kúpiť keď budeš potrebovať. lebo napríklad môžeš kojiť pol roka a potom ti cumlík s jednou dierkou bude na nič.... je to tam rozdelené podľa mesiacov bábetka, my sme menili cumlíky každý mesiac, pretože každý mesiac by pila rýchlejšie a rýchlejšie a keď mala nejak 3 mesiace tak mi pri cumlíku pre dvojmesačné bábo plakala ako besná. 🙂

anetta
16. aug 2006

ok 😉 ,a este jedna otazocka,zatial som nikde inde ceny nepozerala,co sa flasiek tyka,tak tie 125 tu maju za 188 a tie 260 za 190,,tak neviem ci je to dobra cena,alebo to nakoniec kupim v lekarni

barunka
16. aug 2006

anetta, podľa mňa to je dobrá cena. U nás v lekárni to stojí približne tak isto tuším... a na www.predeti.sk je to ešte drahšie ...

palma
16. aug 2006

32tt 😉 Ja som dnes kupila 120 ml za 90 sk,umelú so silik.cumlom,(značkovú:femily femina) 😅 nie v lekárni,v riadnom obchode pre deti. 😉

barunka
16. aug 2006

palma, to je o.k. cena, len aventácku by si za to nezohnala 😀 😀

anetta
16. aug 2006

,,a ktore su lepsie?,,o tych avent som citala,ze su aj nejake protikolikove,,je to tak?

anetta
16. aug 2006

a ked sa uz bavime o tej znacke avent,tie absorbcne vlozky do podprsenky su dobre,alebo nejake ine odporucite a mozno aj lacnejsie

barunka
16. aug 2006

áno, všetky avenťácke sú také, lebo tam majú nejaký ventil na vzduch alebo čo... teraz neviem, na čo sa pýtaš, či na značku alebo na čo... ak na značku, tak to netuším... kým sme nemali kúpený ten hrnček od aventu, tak sme používali obyčajnú sklenenú flašu s dudlíkom, ktorý mal tiež ventil vzduchu a bolo to v pohode...
ale protikolikové flaše má aj chicco, mam... je toho proste straaaaaaaaašne veľa.

barunka
16. aug 2006

a ešte tie vložky, ja som mala chicco a bola som spokojná. neskôr mi priniesli aj tie fialové tesco a tiež to bolo v pohodičke...
niekedy ide fakt len o to, že sa platí za značku...