Čo budem potrebovať pre moje bábo?

pekkka
6. dec 2011

Som v 3 týždni tehu a začínam uvažovať, čo všetko budem potrebovať nakúpiť . Nenašla som žiaden kompletný zoznam.Keď každá z vás napíše aspoň 2-3 dôležité veci a vychytávky možno utvoríme komplet zoznam potrebných veci.

kepassa
6. dec 2011

gratulujem 🙂 este je vsak dost casu, nemam sice komplet zoznam ale z vlastnych skusenosti viem ,ze prve tri mesiace su aj tak rizikove teda niet sa kam ponahlat. Ja osobne som pri malej nakupovala od 6.mesiaca kym sme vedeli co to bude a teraz to takisto nejako tak opat vyjde...urcite postielka s prislusenstvom, kociar, oblecenie z velkosti 56, 62 na zaciatok podla sezony narodenia, vanicku na kupanie s kozmetikou, odsavacku na sopliky, mozno nejaku najmensiu flasku pre istotu ak by si nekojila nic podstatne mi teraz nenapada 🙂

andrejka1974
6. dec 2011

plienky aj bavlnene, kosielky,dupacky, ciapocky,svetrik, pizamko, overal, tricka, zavinovacky lepsie su tie dlhe, postielku, odsavacku na mlieko, madrac do postielky , monitor dychu, kocik, ohrievacku na flase, autosedacku najprv postaci vajicko, vanicku, detsku kozmetiku odsavacku na sopliky a vela inych drobnosti

mamka78
6. dec 2011

nakukni na stránky o tehotenstve,daj do vyhľadávača napr.5týždeň tehotenstva a zobrazia sa ti stránky,kde nájdeš informácie aj o tehotenstve aj rady čo pripraviť pre bábo na ktoré ročné obdobie atď.Mne sa to veľmi osvedčilo a predišla som kupovaniu síce milých ale zbytočností.Držím palce 🙂

zuzana581
6. dec 2011

oblečenie: body s dlhým rukávom, body s krátkym rukávom, pančušky, ponožky, dupačky, svetrík, čapičku, podla počasia overal ...

kozmetiku: mydlo na umývanie celého telíčka, olejček, alebo mliečko na krémovanie po kúpeli, krém na zadoček,

iné: deka, kočík, postielka, perina do postielky, vanička, v prípade potreby ohrievač vzduchu na kúpanie, elektronická pestúnka, nožničky na nechty, odsávačka, flašky, dudle, autosedačka, odsávačka soplíkov,

už ma v rýchlosti nič viac nenapadá 🙂

cmulinko
6. dec 2011

zial asi idealny kompletny zoznam na mieru nenajdes 🙂 ,lebo kazda prvomamicka ma svoje vlastne poziadavky,ale z vlastnej skusenosti viem,ze cim viac deti mam,tak tym menej toho potrebujem.niektore mamicky nepotrebuju ani kocik ci postielku,lebo babatka nosia v babysatke a spia s nimi v posteli.vsetko je to o individualnych potrebach mamicky...a to pride aj samo od seba ''za jazdy'' 🙂 skus si napisat taky vlastny zoznam aj pomocou tu spomenutej zakladnej vybavicky a ak nahodou na nieco zabudnes tak velmi rychlo zistis ci to vobec potrebujes,ked to babatko uz budes mat pri sebe doma....zijeme v dobe,ked nie je problem kupit si potrebne veci aj o pol noci 🙂

moma
6. dec 2011

My sme nakúpili naozaj mini výbavičku, pretože všetky zoznamy ktoré som našla sa mi zdali prehnané, a veľmi sa mi to takto osvedčilo. Pri bábätku sama zistíš čo ti chýba a nieje problém kedykoľvek čokoľvek dokúpiť, veď je všade všetkého dostatok. Takto som predišla kupovaniu zbytočností a všetko čo sme nakúpili ešte pred príchodom bábatka sme naozaj maximálne využili, okrem dudlíka, ktorý sme vobec nepotrebovali a odsávačky soplíkov, chcela som len takú obyčajnú a pri používaní som zistila že je to nanič a musela som kúpiť novú na vysávač....
V našej prvej výbavičke boli: kočík, autosedačka, postieľka, perinky + hniezdo, zavinovačka, vanička, bavlnené plienky, 1 deka, fusak, 1fľaška (dodnes ich nemáme viac, pretože stále kojím a na vodičku stačí jedna), 1dudlík, odsávačka na soplíky, kefka na vlásky, osuška (ale veľká dospelácka, z malej hneď vyrástla)
A z oblečenia: zimný overal, 2 body s dlhým rukávom 56, 2 pyžamká 56, 2 dupačky 56, a tiež po 2 kusy velkosti 62, 1 tenká čiapka, 1 hrubá čiapka, 2 ks ponožiek. Záleží aj ako chceš bábatko parádiť 🙂. Kozmetiku som vobec nekupovala, niečo nám dali v pôrodnici, tak sme skúsili, ale malá má citlivú pokožku, tak len krémiky od kožnej...

lucka1987
6. dec 2011

ak si nenasla dobry zoznam , tak si malo hladala... ale si len v 8 tt... pre 3 mes urcite je zbytocne nieco kupovat.. nechem ta tym vystrasit... ale je to tak... pocas rastu bruska a zhovarania sa s mamickami a inymi tehu si mozes robit svoj zoznam co ti vyhovuje a co nie... ja som ako prve nakupila drogeriu a veci z lekarne najdolezitejsie boli ( SUDOCREM NA RITKU
LIEH 60%
PUPIK MASTICKU NA BRUSKO
TEPLOMER S OHYBNOU SPICKOU
ESPUMISAN NA BRUSKO (kvapky)

a drogerie:
PLIENKY
VLHCENE OBRUSKY
NIVEA NUTRY SENSITIVE GEL NA UMYVANIE
SOS KREM S BAMBUCKYM MASLOM
TAMPONY, DO USIEK TYCINKY

postielku, matrac, kocik, nejaku deku do kocika, bavlnene plienky, prinku ci zavinovacku , vanicku na kupanie a oblecko.. z kazdeho cosi... no to si sama uvidis kolko ti toho bude vyhovovat....
ale to su take najpodstatnejsie veci asi... ale napadlo ma to len v uplnej rychlosti, takze toho bude ovela viac... kdesi mozno vyhrabem svoj zoznam kde mam pisane aj do porodnice co som si brala a podobne..... keb ano tak ti poslem IP...

ale urcite ak sa zaradis do temy s mesiacom tvojho porodu toto budete s inymi babami s "julovkami" preberat. 😉 takze ziadne stresy

feb13
7. dec 2011

@pekkka Ahoj ja by som poradila kazdej novej mamicke aby moc nekupovali oblecko vopred. Radsej si pozicat velkost 56-62 na prvych par tyzdnov. Jednak aj tak vselico podostanes od navstevnikov, na krstiny atd. a jednak sama casom zistis ake typy ti vyhovuju a ake nie. Meni sa to aj priebezne ako babatko rastie. V case ked som musela v noci prebalovat babatko lebo mi kakalo po kazdom dojceni strasne mi vadili overaliky ktore maju zapinanie na chrbte. Teraz ho uz v noci neprebalujem takze uz pouzivam aj take. Dalej mi zo zaciatku vadili dupacky bez noziciek lebo mi bolo neprakticke davat novorodencovi ponozky. Uz mi maly beha takze zase potrebujem take bez noziciek. Mne osobne vyhovovalo oblecenie ktore sa da rozopinat medzi nozkami, ale poznam maminu ktora to radsej cele vyzliekala. Teraz ze mam vacsie dieta su lepsie zase nohavice vcelku, lebo tie rozopinacie sa rozopinaju same aj ked netreba ako sa dieta pohybuje alebo ho zodvihnem. Zial vyrobcovia to nezohladnuju a vyrabaju rovnaky strih v kazdej velkosti, potom najdes v obchode teple zimne overaly s nozickami pre dvojrocne deti ktorym uz potrebujes ale topanky obut... a dzinsy pre novorodencov, co je tiez dost blbe pokial ho zavinujes do perinky... Takze si dobre rozmysli co chces. 🙂 Najlepsie je to odskusat a potom si pokupovat z kazdej velkosti vzdy to co babatko aktualne nosi. A tiez treba mysliet na to, v akom rocnom obdobi co bude potrebovat, ale to vopred neodhadnes lebo nie kazde dieta rastie podla tabuliek. 😒 Co sa tyka dojcenskych flias a cumlikov, pokial planujes dojcit tak odporucam nekupovat vobec. 1-2-3 ks aj tak dostanes v balicku pre novorodenca v porodnici ci od zdravotnej poistovni, to bohato staci. Termo obal na flasku budes potrebovat pravdepodobne az ked uz nebudes vyhradne dojcit, takze najskor asi vo februari, to ti staci tiez kupit az vtedy. Neodporucam moderne rychlozavinovacky, su sice pekne ale nie su bezpecne, nedrzia telicko pevne, ani nedavaju babtku pocit silneho objatia. Skor klasicke perinky. Tiez to netreba prehanat s kozmetikou, babatka sa kupu v cistej vode, zadocek sa umyje detskym mydlom to je vsetko, ziadne olejovanie a samponiky a take. 🙂 Pisem to preto lebo buduce mamicky si casto pokupuju 1000 blbosti za kopec penazi a uplne zbytocne. Treba si ale kupit lieh a male sterilne stvorce v lekarni na osetrovanie pupka, ale co najmensie balenie, nespotrebuje sa toho vela a kym budes mat dalsie dieta uz bude vsetko po expiracii. Ako osusku odporucam nie frote uteraciky ale plienkove, bud bavlnene, alebo velmi dobre su bambusove od Kikko, su prijemnesie na detsku pokozku a dobre saju. Na vlasky, ak ich novorodenec vobec bude mat, tak tzv. "vsivak", da sa kupit tiez v lekarni. Dalej specialne noznicky na strihanie nechtov, teplomer s ohybnou spickou, odsavacku na hlieny napojitelny na vysavac (super vec) a mozno nieco na znizenie teploty napr. detsky Paralen ale to sa nechaj poradit v lekarni co sa od akeho veku moze davat. Je dobre mat tieto veci po ruke, lebo ak v nedelu o 23.00 zistis ze dieta ma teploty a sopliky kde budes behat aby si rychlo zaobstaravala vsetky tieto veci... Zatial ma viac nenapada. 😉

bamartinka
7. dec 2011

ahoj
dobra sTranka, ktora pomohla pred 4 rokmi 🙂 mne je
http://www.dietaaja.sk/zoznam-do-porodnice
Je tam zoznam, co si zobrat do porodnice - pre seba, pre babo, co treba vybavit pred porodom, po porode, materska....co pre babatko atd. Ja som si to vytlacila a isla podla toho 🙂 Pri druhej dcerke som si uz zoznam sama trosku upravila. Ale je dobry a isla som podla toho aj co sa vybavovania dokladov tykalo atd... Martina
P.S. Gratulujem 🙂

striska
28. dec 2011

ja som mala velmi blizko k tomuto zoznamu http://www.kociky.sk/rady-pre-mamicky/vybava-pr..., ale drobnosti vychytas. niektore deticky potrebuju viac overalov na spanie, ine viac bodyniek. tento zaklad ti postaci a ostatne si uz prisposobis. vela zalezi aj od toho co si budes kupovat, kolko toho dostanes. mne nakupila nejake oblecko sestra, lebo sa vytesovala na tych mrnavych sladkych vecickach, nieco som mala pozicane, nieco som si sama kupila, lebo ved aj ja som sa chcela na tom vyblaznit. 🙂

tortelinka
28. dec 2011

ja by som tiez nerobila paniku takto dopredu, ja som mala na nakup vybavicky tri dni (viac sa nedalo) a stihli sme kupit vsetko, pohoda, nestresovat 😉

nibiru
28. dec 2011

takze ja som zavrhla hned kosielky,dupacky nakupila som ich strasne vela zbitocne najviac mi vyhovovali overali s tesca take 3pack to sme nosili na doma aj ako pizamko v tom som ju dala do klasikej perinky to som mala 2ks a bolo vybavene ,vanicku som nekupovala kupali sme sa vo vani,taktiez mikiny s kapucnou ta nam zavadzala ale ja som mala letne dieta.platene plienky som mala asi 40ks ale vyuzivalôa som max.10za pvy mesiac mi mala narastla o 6cm takze 56 vel. sa nosila presne jeden mesiac.paralen si kup cipky nie sirup ten musis spotrebovat do 6m. stoji dost ja som tak celu flasu vyhodila.odsavacku na mlieko som kupila tu na koniovi avent max spokojnost vyuzivala som ju casto,flase,cemle som mala ale zbitocne este stale dojcim to avent. flase s naustokm vyuzivame doteraz na caj.kozmetiku netreba ziadnu okem rybacej masticky,sudokremu,hreben?moja vlasy nema extra doteraz .teplomer mam doma klasicky ortut.no aj digitalny,urcite si kup rektalnu trubicku nam pomohla velakrat,tiez odsavacku na sopliky ba vysavac elektricka je onicom hracky,kolotoc sme dostali ,kocik,vajicko som kupovala v 5mesiaci a potom uz veci do porodnice premna.