Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Čo kúpiť pre novorodenca?

dominik1303
15. máj 2015

Mile mamicky potrebovala by som poradit viem ze kazde dieta je ine a vyhovuje mu nieco ine ale aj tak co vam pri vasich drobcoch najviac pomohlo aby ste mali cas upratat,navarit venovat sa druhemu dietatku nieco na upokojenie,uspanie ci to bola detska hojdacka,nejaky nosic(vak,satka atd.)na noc nejaka premietacka s hudbou teraz je toho tak strasne vela ze clovek sa nevie rozhodnut hlavne ak nema odskusane,mam uz dve deti ale ani pri jednom som nic take nemala takze aby som cely den len nevlacila na rukach ale mohla nieco aj porobit,dakujem za vsetky rady a skusenosti😉

mimla
15. máj 2015

"co vam pri vasich drobcoch najviac pomohlo aby ste mali cas upratat,navarit venovat sa druhemu dietatku nieco na upokojenie,uspanie " druhé dieťa som vtedy ešte nemala, ale hádam by to spĺňalo tiež. Elastická šatka na nosenie. Nevedela som vtedy ešte dobre viazať a pre úplne malé bábo bola perfektná. Obe ruky voľné, zdalo sa mi, že je nemožné uviazať ju zle (aj keď "experti" sa určite nájdu.) Budem používať aj pri druhom.

Inak mám naskladané v skrini pre druhé bábo všeličo - baby vak, ergonosič, tkanú šatku, meitai, ring sling krúžky (parkujem v podbrání aj kočík). Ale pre úplne malé bábo a mamu, ktorá sa len učí viazať je podľa mňa elastická šatka top.

bonaqa2013
15. máj 2015

Kúp si detskú hrazdičku - bude zabávať bábo. ja som to nemala, bolo mi ľúto dať toľké e, ale teraz s odstupom času si myslím,že som to mohla kúpiť. Keby som vedela že budem mať toľko detí, mohla som si to kúpiť už dávno.....

chichinka
15. máj 2015

@dominik1303
1. Satka/nosic - mam oba (didymos satku, nosic ergo) a oba veeelmi vyuzivam
2. Hojdatko - na baterky, co jemne hojda (vies nastavit intenzitu).. (Mam bright starts) skvela vec ked si napr umyvam vlasy 🙂
3. Hracia deka (od Fisher-price rainforest melodies)

Uplne naj je satka a nosic 🙂 ale aj hojdatko a deka su vyborne, stale striedame podla nalady babulky 🙂

katrinka8
15. máj 2015

Šatka alebo ergonomický nosič - jednoznačne naj vec 😉

sardinka333
15. máj 2015

Podla mna nič z toho nepotrebuješ....premietačka s hudbou mi pride pre novorodenca uplne zbytočná, Tá ,,hracia deka,, alebo hrazdička dajme tomu može dieťatko zabaviť ale novorodenec z toho nič ešte nemá. Šatka na nosenie je teraz taký trend...ako je to fajn, sama som dceru občas ponosila a mam ju dodnes pre tretie keby niečo, ale variť a riadiť domacnost s dieťaťom v šatke - to mi pride rovnaké ako keby si ho na rukách ,,vláčila,,. len čo si ho takto naučíš tak budeš nosiť ako opica lebo si na to zvykne a bude ti plakať ked ho dáš mimo šatku. Okrem toho máš aj staršie deti...nie že by som bola zastancom toho aby sa staršie deti ,,starali,, ale skor to vidím tak že ked sa nám maličká narodí a dajme tomu bude spokojne ležkať tak ak bude treba tak ju aj starší možu krátko zabaviť....

jamabe
16. máj 2015

Mali sme hraciu deku aj vibračné lehátko - ono je to celkom fajn, ale nám tam malá vydržala tak max. 10 minút v kuse... Potom chcela na ruky 🙂 Nemala som žiadnu šatku ani nosič a dodatočne normálne ľutujem...
Keď bola staršia - že už aj lozila, dávala som ju do cestovnej postieľky, ktorú som mala stále rozloženú namiesto ohrádky. Ale to bolo fakt len na nevyhnutný čas - ísť na wc a tak. Lebo ani tam sa jej dlho nepáčilo. Skrátka moja bola zvyknutá na ruky a smola :-/
Ale každé dieťa je iné... 😉

modrofuzik11
16. máj 2015

ahojte, mne sa velmi osvedcil baby vak. pri prvom babatku som ho nemala a pri dalsich dvoch ano. velmi to pomohlo. co tiez odporucam je automaticky vysavac. sice sa ti nepostara o dieta 🙂 , ale usetri vela casu s upratovanim. nam detske deky moc nezafungovali, pretoze sa z nich vykotulali prec, nebavilo ich to. tiez nemozem zabudnut na bepanthen. sice tiez dieta nezabavi 🙂 , ale usetri mi vela casu s pripadnymi zapareninami a ich riesenim. vdaka nemu skoro ziadne nemame, babatko je v pohode. a aby som nezabudla, bavia ho hrkajuce gulicky 😉

bubelko
16. máj 2015

1. zavesna koliska - dondolo (mala som len pri mladsom)
2. lehatko a hrazdicka - hrazdu som mala nad leharkom, viseli panacikovia s hrkalkou, ked do toho babatko udrelo pästou, tak to zvonilo. neskor sa za tym snazili nacahovat - mala som pri oboch.

mirka0677
16. máj 2015

hacka je to najlepšie, čo som mohla malému kúpiť. nejako nevie cez deň zaspať na posteli a ak zaspí, tak nakrátko. takto ho pekne pohojdám vždy, keď sa začne mrviť a prespal aj 2 hodiny, teraz už menej.
veľmi som chcela prebaľovaciu komodu ale máme malý byt, stále som kúpu odkladala no a nakoniec mi vôbec nechýba, prebaľujeme na gauči. a ak sa začne krpec konečne otáčať, aspoň sa nebudem báť, že spadne z takej výšky.
ešte v pôrodnici som sa namotala na monitor dychu. keďže malý spí s nami v posteli, tak ho nepotrebujem a vlastne ani postieľku 🙂. Inak zopárkrát v nej spal, ale keďže sa v noci budí každé 2-3 hodiny, rýchlo som to vzdala. a zopárkrát som vlastne použila aj monitor, keď som malého dávala v noci spať na bruško.
A keď idem s kočíkom, tak si beriem aj manduku. Niekedy po prebudení už nechce ležať a začne plakať. Takto ho šupnem do manduky a nemusím ho vláčiť na jednej ruke a druhou tlačiť kočík. Ale v manduke si zvykol až teraz, posledný mesiac, predtým tam odmietal byť, asi mu to bolo nepohodlné. a vôbec ju nepoužívam v byte, neviem robiť tak, že ho nosím pred sebou, možno maximálne vyvešať prádlo..
Ešte pred pôrodom som nakúpila asi 60 bavlnených plienok, že budeme plienkovať ale zatiaľ k tomu nedošlo, pampersky sú na nezaplatenie 🙂 Možno neskôr..
Hrazdičku využíva tak od troch mesiacov, vydrží sa pod ňou pohrať tak 15 minút, spolu možno pol hodinu denne, ale aj to je niečo. A v požičanej hojdačke ešte kratšie.
Bepanthen je skvelý, zatiaľ žiadna zaparenina.

obchoduzuzky
2. jún 2015

ja sa prikláňam k lehátku s hojdačkou, naše to vždy ukludnilo a väčšinou pri hojdaní a pozorovaní hračiek na lehátku zaspinkali. Neviem, ci mozem dat aj link na konkretne lehátko,ale u nás v inzerátoch ich nájdete dosť 🙂

230804
11. jún 2015

1.určite nejakú klokanku lepšia ako šatka podľa mňa. keď si sama vieš ľahko zapnúť na rozdiel od šatky . rám treba hľadať system ja som mala tuto bola som veľmi spokojna
http://www.prvekrocky.sk/Nositko-Womar-Bodyguar...
2.kresielko super vec ked potrebujes odbehnúť na wc
http://www.prvekrocky.sk/Detske-lehatko-CARETER...
3.nejakú hraciu deku http://www.prvekrocky.sk/Hracia-deka-Lev-d725.htm
samozrejme môžeš aj niečo iné ale myslím že bez týchto 3 veci sa ďaleko nepohne mám 2 chlapcov s 1,5 ročným rozdielom viem o čom hovorí 😃

tortelinka
11. jún 2015

@230804 klokanky nie sú vhodné pre dieťa, ničia klby, dieťa v nej visí

230804
11. jún 2015

záleží od toho aká a určite to nieje na celodenne nosenie ale pre mňa obrovská pomoc 3 poschodie bez výťahu a k tomu starší syn vek a nakup

katrinka8
11. jún 2015

@230804 - no klokanky sú absolútne nevhodné, ako už bolo vyššie spomenuté, dieťatko v nich doslovne visí za genitálie ☹ Na nosenie sú vhodné ergonomické nosiče typu manduca a pod., medzi ktoré klokanky rozhodne nepatria.
http://www.nosime.sk/sk/vsetko-o-noseni/preco-n...
http://www.nosime.sk/sk/vsetko-o-noseni/vyhody_...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli