Čo obliecť novorodencovi, ak je v zavinovačke alebo v spacom vaku?

monika333slov
26. apr 2012

Byvamme na byte, je tu teplo a mne vacsinou staci spodne pradlo.

stanislavao
26. apr 2012

body a dupacky. zavinovacka na spanie podla mna nieje dobra, lebo sa dieta nevie hybat.

belusa
26. apr 2012

ahoj presne nedávala by som do zavinovačky na spanie bábo 😒 😒 😒

kohutovci
26. apr 2012

ja davam malej body s kratkym rukavom a nato tenky overalcek-pyzamko.. alebo body s dlhym rukavom a k tomu dupky popr. polodupky 🙂

6mia6
26. apr 2012

Mne v zavinovacke spavali obe deti lebo sa budili na trhanie tiež v byte a len v overale rap. V pyzame. Včera som mu dala len body a sup do vaku.

kiwi82
26. apr 2012

ja by som dala asi, tiež bez vaku alebo bez zavinovačky a body s krátkym rukávikom alebo tielkové body na to overalček bavlnený alebo body k krátkym, body s dlhým rukávom a polodupky tiež bavlnené a prikryla paplónčekom 😉

exupery
26. apr 2012

skus a uvidis,ak das zavinovacku moc neobliekaj,tak isto do spacieho vaku len nieco lahke.
Niektore deticky potrebuju byt zavinute,ine to neznasaju-a kazde je ine 😉

ikke
26. apr 2012

overal bez body pod nim, na to spaci vak a uz ziadnu deku.
prehriatie je u babatiek nebezpecnejsie nez ked im je trosku zima. ak mu bude zima, da ti to aj lahsie vediet placom.

katrinka8
26. apr 2012

Kedze spava v zavinovacke, co podla mna nahradza paplonik, tak by som obliekla tenucke bavlnene body a dupacky alebo overalik bavlneny. Ale viac by povedalo, keby si vedela, aka je u Vas teplota v byte, lebo to, ze Tebe staci spodne pradlo, hovori o tom, ze Tebe je teplo. Z Tvojho opisu sa mi ale evokuje to, ze je u Vas nie teplo, ale priam horuco ako v najvacsom lete, kedy by som novorodencovi kludne obliekla opalovacky, navyse aj je v tej zavinovacke 😉

moen
27. apr 2012

My máme doma okolo 24 stupnov, malej som obliekala košielku a dupačky alebo body a dupačky a šup do zavinovačky. Teraz ju už nebalím napevno a tiež má oblečené to isté, len na zavinovačke spí a je prikrytá dekou.

martinkatinka
27. apr 2012

Ty musíš vediet, či sa bábo budí, keď nemá zavinovačku a naopak... Každé je iné a rady typu nedávaj do zavinovačky alebo že musíš dávat do zavinovačky sú od tých zase super mám! Sama si odsleduj, že ako sa cíti tvoj drobec najlepšie.... My sme napríklad v zavinovačke spinkali len prvé dva týždne, potom len zakrytý dekou a teraz zas bez vaku nie a nie zaspať... takže z toho vyplýva, že všetko je naozaj individuálne...

gloria78
29. apr 2012

Drobček dá vedieť ak je nespokojný, plače, spí neprimerane málo alebo veľa. U nás v podkrovných izbách je tiež velmi horúco v lete v noci, takže po zaspatí drobčeka som zavinovačku rozvazovala a len lahkou prikrývkou nožičky zakryla, body s kr. rukávom a ponožky stačili 😉

donalona
29. apr 2012

niekdy ho nenechavaj naheho, rychlejsie sa spoti. aspon body s kratkym rukavom a holymi nozkami, to staci.ak mu je teplo, nezabaluj ho napevno do zavinovacky ale prehod na neho plienku - bude mat pocit ze je stiahnuty a zabaleny ako v maternici, co je pre babo dolezite, ale nebude sa potit. moj ked mu bolo horuco, tak stracal dych |(predcasne nar. v 35tt)

anjelicek26
29. apr 2012

Plienku a body s dlhym rukavom.

ivett1
30. apr 2012

ja som dávala malým body s krátkym rukávom a ponožky 😀 ...ale u nás bolo vééééľmi teplo (bývali sme v panéláku na najvyššom poschodí "pod strechou" ...) a obe moje deti sú letné😀

mata1826
30. apr 2012

ahoj ako tu veľa dievčat píše je to individuálne a každé dieťa je iné ak ti drobček spinká dobre v zavinovačke tak určite len niečo ľahučké bavlnené nejaký tenučý overalček. mne decká v zavinovačke nespinkali ani jedno. Poskúšaj uvidíš 😉