Čo potrebujem pre bábo z lekárne?

marrrka
15. dec 2008

mate prehlad co potrebujem pre babo z lekarne? neviem, masticky, caje, lieh.. poradte. vdaka

sassi
15. dec 2008

marrrka poradia ti v porodnici, alebo potom pediater, vopred asi ani nemusíš nič kupovať
ale isto budeš potrebovať:
- mastičku na zapareniny (na zadoček) - možeš kupiť klasiku - rybaciu masť, alebo inu, ale pre novorodenca je asi najlepšia ta klasika, alebo je výborný SUDOCREM
- dezinfekciu na pupček - ak budeš mať šťastie, daju ti v porodnici, inak kupiš ajatín
- olej - pre novorodenca najlepšie len čistý olivový olej z lekárne, neskor možeš kupovať aj niektorú baby-značku
- vatove tyčinky na čistenie ušiek, nošteka pre babo - tie maju zhrubnutu časť na ochranu
- vetrova masť (s obsahom feniklu) na masírovanie bruška - prevencia koliky (ak budeš kojiť, možeš aj ty piť feniklovy čajík)
Pre teba:
- masť na bradavky - overenu mam kalciovu, ale možeš aj Bepanthen, vložky do podprsenky, čaj na kojenie, prípadne odsávačku MM
- do nemocnice jednorazove podložky na posteľ ( možeš použiť aj jednorazove prebalovacie podložky - FIXIES, BABYLOVE) a ak zoženieš aj jednorázove nohavičky

cicushka
15. dec 2008

ja este pridam....co sme my potrebovali prvy tyzden,

sterilne stvorceky na pupcek, teplomer, physiomer (do nosa), indulona alebo krem na tvaricku proti zime a vetru

sassi
15. dec 2008

v 1. týžden som von nechodila ... ani druhý, len dieťa otužovala pri okne, maly je vo februári
a maly mal velmi suchu pleť, tak sme natierali Excipialom, ale na predpis od Dr. 😉
teplomer je dobre digitálnu rychlobežku 😉

martina78
15. dec 2008

Ak sa mozem pridat, tak na pupcek benzinalkohol, vynikajuco susi a k tomu sterilne tampony, teplomer, najlepsia je rychlobezka, moze byt aj digitalna, jecorisova pasta, alebo sudocream, na bradavky je dobra calciovka, ale ja som mala Avent, a nemusela som si ho pred kojenim umyvat, co je velka vyhoda, alebo si kup nieco podobne, co obsahuje lanolin.Cajik by som moc nie, a uz vobec nie granulaty, ak budes kojit, babetku to staci, a nepotrebuje ziadne caje. Granulovane obsahuju skoro 90% cukru. Babo si zvykne na sladku chut a uz len tazko prejdete na klasicke caje. Nam sa neskor osvedcil caj kamilkovy od Leros-u, je v nom aj fenikel. Ak bude mat babo problemy s naduvanim daj mu espumisan kvapky. Dalej tampony do podprdy, moze byt aj odsavacka, ale skus rucne odsavanie. Postup som si nasla na nete, a odsavacku som vobec nepotrebovala. Dalej caj na podporu mliecka, alebo homeopatika. Ak ma nieco napadne napisem 😉

martina78
15. dec 2008

a este obyc tuhe detske mydlo, uplne na zaciatku som nicim maleho nenatierala, neskor som zacala pouzivat bubchen mliecko. A na suchu tvaricku som davala kalciovku

bianca
15. dec 2008

my sme mali:
masticku na dupku(my mame obyc.vyrobenu v lekarni s ol.olejom a nikdy sme nemali zapareninu
70% lieh na pupok
ster.tampony
telove mlieko (mame Hipp a Excipial)
krem na tvar proti marzu
doporucujem jednorazove nohavicky pre maminku.Strasne dobra vec
dig.teplomer alebo rychlobezku
homeopatika na mliecko
caj na na tvorbu mlieka
Sab simplex na prdy

sassi
15. dec 2008

martina, ja nemyslela čajík pre dieťa ale pre maminku, bude treba vela tekutín 😉

martina78
15. dec 2008

jasne 🙂 , len som videla aj priamo v porodnici ako davaju tie hnusne granulaty 😝

sassi
15. dec 2008

u nas davali len glukozu a kojenie samozrejme
a granulovany čaj davam už tiež, nie vždy, ale malunkemu babu by som to nedavala, ved ani netreba, kym mamina kojí
Inak my sme mali na harmanček alergiu, ja som kupovala práve bez kamiliek čajíky 😉

homeopatika na mlieko som jedla tiež, ked začalo ubudať a zachránilo mi to spolu s čajmi ešte minimalne mesiac čiastočného kojenia, mala som problemy, tak preto

chasencha
16. dec 2008

aj ja pridam 🙂
-lieh 60% na cistenie pupceka,na ritku teraz pouzivame niveu ale ked bola malinka tak sudocrem
-na kupanie klasicke detske mydlo( bupi napr.)
-po kupani nivea olej,robime nim aj masaže 🙂
-na hlavicku sampon nivea,extra jemny pre deti
-caj pre kojace maminky som si kupila az teraz po 5 mesiacoch aj to len ako doplnok,mlieka mam zatial dooost vela 😎
-krem na tvaricku od Hipp,ta je hydratacna,davam ju po kupani aj pocas dna ked sa mi zda ze ma suchu tvaricku
-krem proti vetru a mrazu od nivea baby,ked ideme vonku,terazked je kosa
-masticku na bradavky,kupenu som mala kalciovku,ale pouzivala som ju asi len 2 tyzdne,potom uz nebolo treba
-odsavacku som potrebovala prvych par tyzdnov,mlieko sa mi rozbehlo a nemohlo sa zastavit 😀
-poštolky,teda ortopedicke nohavicky som kupovala v lekarni,cislo 1
-aj tie jednorazovky,skoro cele sestonedelie som ich mala na sebe 🙂
-ked mala ema koliku,rychlo som bezala do lekarne pre vetrovu mast,mozno pomohla,prestala plakat

uz ma nic nenapada ale keby ma nieco napadlo tak pripisem 😉
-vatove tamponiky do usiek
-noznicky na strihanie nechtikov,malu oble konce,super to vec
-aj ten teplomer,digitalny som kupila,este ho nepouzila 🙂

marrrka
autor
16. dec 2008

dakujem pekne maminy 🙂 ked vas este daco napadne, piste 🙂

gucz
16. dec 2008

nezabudnite z lekárne aj čípky proti teplote (paralen, nurofen) a rehydratačný prášok Kulíšek (ak by malo dieťatko hnačku proti dehydrovaniu). Ďalej kvalitný digitálny teplomer, alebo rýchlobežku, odsávačku na soplíky (stačí aj tá za 30 korún - nádobka a dve hadičky - používame ju doteraz), lieh, sterilné gázové štvorce, espumisan kvapky proti kolike (výborná vec).

sassi
16. dec 2008

ja mam odsávačku na vysavač - cena cca 250,- (výborná) a tiež aj balonkovu ( na miernejšie soplíky)
čípky pre novorodeniatko len paralenove, Nurofem je až od 3 mes. (no ved to ti poradí aj Dr.)
a super je mať na 1. mesiac novorodenecke plienky (2-5kg) - mne vyhovovali z DM-ky , su lacnejšie ako original Pampers a tiež dobre (ak sa nerozhodneš pre latkovky)

janina1977
16. dec 2008

marrrka,
z mojich skúseností ti môžem odporúčať - digitálny teplomer s mäkkým ohybným koncom, veľmi ľahko a rýchlo zmeriaš teplotu, na zadoček sa mi veľmi osvedčil sudocrem, po kúpaní malú natieram excipialom hydrolotio, vyskúšali sme všetko, keďže moja malá má suchú pokožku a až toto mliečko nám vyhovuje, lieky som žiadne nekupovala, akurát lieh 60%, na začiatok toho veľa netreba, ja som nakúpila aj zbytočnosti, postupne uvidíš, čo budeš potrebovať, viac-menej mamičky už popísali skoro všetko

marrrka
autor
16. dec 2008

na kupanie vravite ze detske mydlo?

martina78
16. dec 2008

Urcite ano, nedavaj hned tekute, pouzi take klasicke tuhe detske mydielko, aj uz spominane Bupi

jeana
16. dec 2008

my sme bupi dostali v porodnici..
dlho sme ho pouzivali, ale mne sa teraz osvedcila mycia emulzia od sebamedu bez obsahu mydla... je vyborna, Lili ma po nej hebucku pokozku 😉

funy
17. dec 2008

aky kremik pouzivate a ste spokojne na tvaricku po okupani babatka?
pocula som ze na tvaricku nemam davat olivovy olej.
dakujem

martina78
17. dec 2008

No teraz v zime na von pouzivame bubchen krem do zimy a doma sa natierame hydratacnym kremom na tvar a telo Nivea, je v takej doze a je vynikajuci. Ja sa priznam, ze oleje moc nemusim, podla mna zatazuju pokozku a ta nevie dychat, este povedzme na telo , ale na tvar nie.

marrrka
autor
27. dec 2008

olivovy olej ani nahodou, ved to je na varenie 😀 na prednaske nam vraveli ze co najmenej kozmetiky, ze obcas sa babatku moze aj koza vysusit a osupat, ze to je ok, a hlavne nie tie oleje a parfemovane veci

emjee
27. dec 2008

mne este radili pytiolovu mast - vraj rybaciu na kazdodenne pouzivanie a pytiol ked je zaparena ritka

martina78
27. dec 2008

Moze sa aj pytiol, ale tiez by som ho len ak je ritula riadne vystipana, ja som ho vtedy este zmiesala aj s jecoriskou. Inak sme pouzivali len jecorisku, a ked sme uz boli vacsi, tak som mu nenatierala nicim, a bolo to v pohode.

kobyliacik
27. dec 2008

Ach jaj🙂 našla som tu veľ vecí,čo som užívala aj ja... Ale napr. nesúhlasím stými čajmi, že nie sú potrebné pri bábätku. Podľa mňa sú, malá je augustová a čaj bol nevyhnutný. Granulatý čaj HIPP je v pohode, obsahuje sacharidy a hroznový cukor, no na chuti sa (napr. taký feniklový) nepozná. Potom olivový olej používam, je super a nie len na varenie, totiž taký na bábo sa kupuje v lekárni🙂 Na tvár krém nivea, kedže tvárička je vystavená vonkajším vplyvom o dosť viac ako telíčko o to viac teraz v zime. Na riťku nivea a tiež ani raz zaparenina. Mydlo máme sebamed a je super. Na koliku mám osvedčený sab simplex, masť nie, kedže kvapky zabrali a aj fenyklový čaj HIPP, je taký prďavý🙂
A maminke do nemocnice odporúčam tie jednorazové podložky, sú super..a tiež taká blbosť, ale utierky na ruky s dezinfekčným účinkom, ako vravím blbosť, ale šikovná🙂 A potom je tu všetko už vypísané.

martina78
28. dec 2008

S tymi cajmi, je to vec nazoru. Malymi babam uplne postaci prevarena dojcenska voda. Granulaty su strasne sladke a dieta si velmi rychlo zvykne na to zvykne. A ani na zubky nic moc, hlavne ked su starsie. Ja davam sackove detske cajiky, rozne druhy aj znacky, vyberam hlavne take, kde nie su farbiva a umele aromy, davame ich bez cukru a medu. Ale ako vravim, je to vec nazoru 🙂

sassi
28. dec 2008

marrrka, olivovy olej pre babatko kupiš v lekárni, to nie ten potravinársky na varenie 😉

martina78
28. dec 2008

Ano, ten olivovy olej naozaj kupis v lekarni, moze sa pouzit aj na supinky na hlavicke.

denisab32
30. dec 2008

Ja určite olejčekovať neodporúčam ani olivovým, už pred 4 rokmi som dostala odporúčanie v pôrodnici používať radšej telové mliečko, práve z toho dôvodu, že po naolejovaní pokožka "dobre nedýcha".
Olejček je fajn na vyčesávanie "šupiniek" z hlavičky...
Pytiolova masť nie je vhodná pre novorodenca...Na riťulku je výborný krém Bubchen proti zapareninám, niekomu vyhovuje rybacia mastička-jecorisova, mne "nevoňala" 😖
Ak chcete nakúpiť nejaké čajíky, radšej ich pite vy, veď do mliečka pri dojčení sa dostane skoro všetko 😉 , pre letné bábätka radšej prevarenú čistú dojčenskú vodu...

milota164
20. apr 2015

ja som na telicko pouzivala mandlovy olej a na zadocek Bepanthen , pomahal nam ked mala mala plienky a aj teraz ho este pouzivame ked ma trosku zacervenany zadocek. Je dobry ako prevencia.

milota164
2. mar 2016

pre najmensie deticky je lepsia od Bepanthenu EXTRA mast ktora ma pre ne lepsie zlozenie a chrani ich este nedozretu pokozku.

katka_hanka
5. mar 2016

Ahoj, ja som kúpila prírodný mandľov olej, ten mi bol odporúčaný do kúpeľa (dve kvapky do vaničky), nakoniec kúpeme iba v čistej vodičke a natierame kyselinou mliečnou (dostaneš v lekárni), je ale lacnejšia na predpis, pýtaj od pediatričky, je to prírodná vec a úžasne regeneruje pokožku bábätka. Kúpili sme ešte dettol, čo je dezinfekčná voda, čistila som s tým maličkej zo začiatku pazušky, aby jej tam nevznikli bolestivé rany a nakoniec Bepanthen na riťku. Používame Bepanthen extra je zložením jemnejší. Osvedčil sa nám viac ako sudocrem, ten mi príde prisilný. Hádam pomôže. Verím, že nič iné z lekárne nebudete potrebovať ;)