Čo potrebujem pre seba a bábätko do pôrodnice?

bejca
1. aug 2007

ahojte vsetky 🙂 neviem ale co som prebehla temy nic som nenasla take kto by mi pomohol v tom (aj ked je este dost skoro 😀 )co potrebuje žena v porodnici , na začiatku pre babatko -aby toho nebolo privela -alebo malo.
dakujem ak sa podelite a pomozete 😉

lubkaaa
2. aug 2007

baby chcem sa opýtať ohľadom plienok do nemocnice, o ktorých píšete, že treba cca 10ks-to hovoríte o bavlnených alebo jednorazových? a keď sú bavlnené, tak vám ich potom z pôrodnice aj vrátia alebo ostanú v nemocnici?

iffka2002
2. aug 2007

lubka, denne vraj dieta spotrebuje na zaciatok asi 10 plienok jednorazovych, takze na styri dni to bude 40ks. Myslim, ze 10ks platilo na tie bavlnene. A ci ich vratia, to neviem..

cat
2. aug 2007

bejca- k tomu všetkému čo ti tu baby popísali, si ešte pripíš masť na hemoroidy, to sú veci o kt. sa nehovorí ale veľa žien po pôrode s tým má problémy aj keď dovtedy také problémy nepoznali..

nezabudka84
2. aug 2007

Ja som myslela, ze jednorazovky 10ks/den.Moj tak kakal este 6 tyzdov 😀 ...Obycajne som mala tiez, zebo som si myslela, ze na odgrgnutie, potom som zistila, ze male babatka este nevedia grgat, ale davala som mu ich kolo noziciek.A dve z nich mi zhabali sestricky 😠 😠 😠 , zevraj nedopatrenim...Nastastie som mast na hemoroidy nepotrebovala 😉

dadulka19
2. aug 2007

..tých 10 plienok som myslela jednorazových/toľko som minula ja/,sestričky miminká zakaždým prebalia,ked ich berú.
Drobec,v piešťanskej pôrodnici...pre teba:papuče,župan,nočné košele na gombíky/aby sa dalo dobre kojiť/,vložky nelepivé,najlepšie tie popôrodné nohavičky,tampony do podprdy,toaletný papier,veci na umývanie,uterák,prípadne aj teplomer,mastičku na bradavky,ja som mala kalciovú,opčiansky,zdrav.kartičku,fotokopiu sobášneho listu,vypísaný papier o menách pre dieťa/mal by ti ho dať tvoj gyndoš/....
..pre bábo,jednorazové plienky,vlhčené utierky,jekorisovu masť,tie bavlnené plienky-jednu pod hlavičku na cestu domov/do perinky alebo zavinovačky/ a ked pôjdeš domov,tak miminku tú druhú dajú s poštolkami.Inak bavlnenú netreba.Tam je bábo v perinke a plienku má pod hlávkou/nemocničné veci/.A ak sa mi aj malá dogrcala,tak som išla za sestričkou,malej dala čistú košielku aj plienku,ak bolo treba.Na cestu domov treba mimču zobrať klasika oblečenie,podla počasia...
Tú odsávačku ti môžu dokúpiť,ak bude treba,ale kolegyni na izbe aj požičali tú balonikovú..
..snád som nezabudla na nič...sú tam zlaté sestričky,tak si to tam uži.. 🙂

dadulka19
2. aug 2007

..predsa som zabudla,pre teba 2 pampersky pre dospelých,predávajú sa aj na kusy v zdravot.potrebách...prípadne aj podložku,čo sa dáva pod bábo...treba ju mať tam pod zadkom...jednu mi dali po pôrode...

bejca
autor
17. aug 2007

dakujem vam vsetkym 😀 vsetko som si vytlacila - teraz uz len spravit zoznam a nakupit 🙂

katrin
17. aug 2007

ak chceš zoznam, môžem ti ho poslať mailom 😉 aj tak sa ho nemôžeš až priveľmi držať, pretože niektoré veci vôbec nevyužiješ a niektorých budeš mať málo

bejca
autor
17. aug 2007

katrin vdaka 🙂 kludne posli 🙂 ved ja si z tych vsetkych vyberiem to co asi si budem mysliet ze treba .-)

bejca
autor
5. jan 2008

tu je ta tema 😉 precitajte si 😀

kannah
16. jan 2008

DOdam este tri zoznamy:
jeden obsirny zoznam do porodnice - kde su okrem neho aj jednotlive oficialne zoznamy bratislavskych porodnic:
http://www.dietaaja.sk/porodnica.htm

a tu je zoznam veci pre babatko:
http://www.dietaaja.sk/vybavicka.htm

a tu je zoznam veci co treba vybavit pred a po porode:
http://www.dietaaja.sk/urady.htm

Krasne tehotenstvo a este krajsi porod

emjee
17. júl 2008

kamilka12 • 32tt • Dnes o 15:46
Ahojte, viete mi dať zoznam čo všetko by som mala zobrať pre bábätko do nemocnici? Lebo čítam rôzne názory a rôzne zoznamy a som zmätená. Viem, že mi zoznam dajú asi aj v mojej nemocnici, ale aby som mala aspoň čo to pripravené...

danulik • 35tt • Dnes o 15:48
ahoj, ja som nasla super zoznam veci do porodnice tu: http://www.dietaaja.sk/taska-do-porodnice.php

mimik9911
17. júl 2008

najlepsie je sa spytat priamo v nemocnici, kde budes rodit, co treba doniest pre babatko....v BA na Antolskej stacilo doniest jednorazove plienky a vlhcene obrusky a samozrejme oblecko na cestu domov, ale oblecenie staci, ked ti niekto prinesie az pri odchode..

miskanem
19. júl 2008

Ahojte.Pochopila som to správne,že pre bábko nemám brať žiadne veci do pôrodnice?Myslím oblečenie.. 😕

miselin
19. júl 2008

Zober si len to oblečenie, v ktorom ho ponesieš domov. A kúp si vložky v lekárni, oni sú priedušné a ja som si v lekárni kúpila aj také nohavičky, oni boli len také sieťkové, to aby sa ti nezaparili stehy ak ťa budú nastríhať, lebo keď sa ti zapalia tak je to dosť des ☹ No a jednorázové plienky, vlhčené obrúsky, ja som si brala aj odsávačku

pinco
30. júl 2008

ahojte, ja by som sa chcela spytat, v com ste niesli deticky z porodnice - v zavinovacke? Takej klasickej, alebo specialnej do autosedacky? Alebo len tak v decke... Teraz je teplo, tak neviem, ci mam kupovat este aj tu s nozickami do autosedacky... Ale ta klasicka sa mi zda pre male mimi taka pevnejsia (len do autosedacky v nej dieta asi tazko dam 😒 )

anezena
30. júl 2008

ahojky, no, my sme niesli babeno v zime, v marci, a v hlbokej vanicke, nie v autosedacke, lebo nasa vanicka sa dala pripvenit ako autosedacka. ale keby sme to nemali. tak to riesim asi tak. ze babenko pbleciem, dam do vajicka a prikryjem deckou.

jeana
30. júl 2008

pinco, my sme pred cca 3 tyzdnami niesli malinku iba normalne oblecenu (body, dupky, tenky svetrik) vo vajicku a prikrytu deckou 😉

pinco
31. júl 2008

diky baby, asi to aj ja tak spravim, ze ziadnu zavinovacku neberiem. 🙂 Len oblecenie a pre istotu decka na prikrytie

verkapce
21. aug 2008

Já jsem si nakoupila asi 5ks bodyček vel.68(podle UTZ mi vycházelo větší mimi),cest.postýlku za 700kč(dřevěnou jsme měli po manžovi,jen jsme jí dali nový nátěr 😉 ),vaničku za 300kč,matraci do postýlky za 600kč,kočárek(na naléhání manžela,jinak bych ho koupila až po porodu)za 13 000kč a z kosmetiky olejíček za 50kč,pudr za 30kč a mýdlo za 13,90kč. 😀
Upletla jsem si nějaké bačkůrky a soupravičky. 😵
Ostatní jsem dokoupila až po porodu.Do poslední chvíle jsem neměla jistotu,že se ne/vrátím domů s miminkem. ☹

anezena
21. aug 2008

verkapce, mozem sa spytat - aka velke bolo tvoje babenko ked sa narodilo?

kacka.va
22. aug 2008

já myslím, že žádné dítě se s velikostí 68 nenarodí, my měli velikost 56 a stejně nám to plandalo. malá je velká, ale ve 3 měsících měla velikost 63. nemá cenu kupovat ty úplně nejmenší velikosti, většina mamin fakt kupuje tu 56

anezena
22. aug 2008

tak mne vstci hovorili, ze nech kupujem 62, ze 56 je malinke a pritom ake mame mate velke babo. no neviem ci bolo velke - mal 3700 g a 52 cm, tak normalne a nosili sme 54 a teraz este stale ma 62.

sysy1
9. sep 2008

Ahojte dievčence, viete mi niektorá povedať čo treba do pôrodnice pre dieťatko a pre mňa. Som prvorodička a každý mi hovorí niečo iné. Už som prebalovala tašku si 5x. čo tam využijem svoje a čo je lepšie mať z nemocnice. 😲

ssissi
9. sep 2008

Ahoj, myslím, že to tu už popísali. Prípadne v témach o pôrodkách. Záleží aj od toho, kde rodíš a odkiaľ si (krajina). V nemocnici tiež zvyknú dať zoznam vecí, čo treba na pobyt a čo priniesť na odchod domov pre bábätko.

danu
9. sep 2008

plienky pre babatko (i ked v nemocniciach davaju) nocnu koselu keby uz akurta nemali hracku pre babatko a myslim ze to je vsetko.
Na cestu domov manzel oblecko prinesie

kacka.va
10. sep 2008

no mně přijde hračka pro mimčo dost zbytečná 🙂, jinak většinou plíny dávají v porodnici na první den, pak už musí být vlastní

kika777
10. sep 2008

Ahojte, musí to byť nočná košela? Ja som zvyknutá nosiť normálne pyžamo a neviem si predstaviť, že budem mať nočnú košelu 😖

a ešte sa chcem spýtať, väčšinou mi doporučovali aby som si doniesla vecičky z domu pre malinkú, lebo tie nemocničné veci sú nič moc, proste erárne a je lepšie mať bábetko vo svojom..... Tak neviem, ale asi sa prikloním k tomu, že si donesiem svoje vecičky

ssissi
10. sep 2008

Ahoj kika777, košelu si vezmi (inak ja som väčšinu času mala erárnu, bola fajn 😅 ) . Pyžamo je dosť nepraktické na to, teda ak ideš rodiť klasika. Každú chvíľu vecko, sprcha... pri pyžame sa musíš zbytočne zohýbať. Pri vizitách tiež praktickejšie. Osobne som bola rada, keď bolo počuť na chodbe vizitu, že som stihla opatriť chytro miminko, hygiena a vyštverať sa na tú hroznú posteľ, najmä v prvé dni by sa mi nechcelo riešiť ešte aj nejaké pyžamové nohavice. A v neposlednom rade je veľmi dôležité (ak budeš po nástrihu) mať k rane prístup veľa vzduchu. Keď ti bude mimi spinkať, tak "vetrať" poležiačky tú ranu, nech sa skoro zahojí, s pyžamom by to šlo ťažšie.

Pre malinkú som mala erár, vlastnú len 1 dečku, bolo to fajn, nechcelo by sa mi strážiť jej vecičky, keď musela po vyšetreniach. Ak by sa tam napr. pokakala atď. tak by ju len prezliekli a neriešili by, že to je tvoje. Väčšina bábätiek je totiž takto a špinavé veci idú medzi erár. Inak tie vecičky boli čistučké a celkom pekné, aj keď samozrejme, že domáce sú krajšie. Rodila som na Antolskej.