Čo potrebujem pre seba a bábätko do pôrodnice?

bejca
1. aug 2007

ahojte vsetky 🙂 neviem ale co som prebehla temy nic som nenasla take kto by mi pomohol v tom (aj ked je este dost skoro 😀 )co potrebuje žena v porodnici , na začiatku pre babatko -aby toho nebolo privela -alebo malo.
dakujem ak sa podelite a pomozete 😉

putyna
1. aug 2007

ze vraj nic ze to az ked pojdes domov tak v tedy si budes musiet doniest dake veci pre babo ale plienky ti treb hned do porodnice

bejca
autor
1. aug 2007

zatial dakujem 🙂ste zlate urcite pozriem na nete

katusha
1. aug 2007

hlavne porodnicke vlozky, plienky pre babo, vlhcene obrusky pre babo, par nocnych koseli, pribor, prezuvky ... 😉 veci na oblecenie pre malicke ti donesu az ked budes odchadzat

bejca
autor
1. aug 2007

ddakujem katusha 😀 a ty mas deti ?? ci vies poradit aj co na zaciatok pre babatko - vybavicku - aby som toho moc nenakupovala 🙂

katusha
1. aug 2007

ano ja mam dievcatko (ma mesiac aj skoro 3 tyzdne) 🙂
hlavne pre babo nenakupuj prilis malych veciciek (mam na mysli hlavne cislo 56) z toho za 3-4 tyzdne vyrastie a je to skoda toho vela nakupit.
zidu sa ti asi tie klasicke kosielky, ale par ti ich staci, ja ich mam asi 15 ale nosime ich malokedy 😀
odporucam ti kupit si aspon 2 balenia latkovych plienok, to sa naozaj hodi 😉
ak chces davat babatko do zavinovacky, tak na zaciatok nebude potrebovat dupacky, ale kedze sa ti ma narodit v zime tak asi budes potrebovat kabatiky, mne sa najviac pacia so zapinanim vpredu 🙂
asi sa tesis na babo, vsak???

nezabudka84
1. aug 2007

Ahojky, to vsetko, co katusa povedala, saty mu v porodnici daju,len tie plienky a utierky.Plienky ti treba okolo 50kusove a utierky stacia jedny.Mne sa osvedcili take sietkovane gatuse, dostat ich kupit v zdravot.potrebach, drzia pekne vlozku a lekary nam ich nezakazovali.Ci su povolene neviem 😠 .A aj odsavacka bola super.Ked sa ti naleju prsia na taky treti stvrty den, tak horor.Aspom ja som to tak prezivala 😎, lebo muz mi ju doniesol az na druhy den 😀 😀 😀 .A v DMku predavaju taku masticku na bradavky, ta je dobra.A strasne vela nebublinkovej vody.To je dobre na mniecko.Pyzamove kosele su supis a kup si tensie.Po porode sa zena strasne poti...

K vybavicke ti poradim asi tolko, ze za mesiac ti z toho babo vyrastie, ale ten mesiac ti v niecom nusi byt.Deti casto blinkaju, ten moj blinkal za kazdym papanim 😀.Mala som asi osem kosielok a tri kabatiky.A zavinovacky tri.Gumene gatuse tiez tri ale stacia ti dvojky, jednotky su male.Kup si take na suchy zips, su super.Nejake ponozticky a ciapocky...Maly je aprilovy, takze na chladnejsie obdobie ti neviem az tak poradit 😒

katusha
1. aug 2007

presne ako hovori nezabudka, ta odsavacka sa ti na zaciatok veeeeelmi hodi 😉 aj vela vody, doktori mi kazali pit aj 3litre denne, a pila som lucku. na bradavky som si davala kalciovu masticku, ta mi stacila. inak asi sa ti zidu aj podprdy na kojenie, ja som mala 2.
nezabudka a tie ortopedaky na suchy zips to som este ani nepocula o tom 😅 kde sa daju zohnat???

nezabudka84
1. aug 2007

U nas sa vsade v tych detskych obchodoch.Su supis, lebo netreba omotavat.A su dokonca dva druhy.Tie drahsie maju ten igelit obsity a neposkriabe babo nozicky.Lebo zvykne po case od prania oskriabat.

dadulka19
1. aug 2007

katusha,poštolky na suchý zips som kúpila cez MMB 😉 ,ale po 2 mesiacoch je ten sucháč tak hnusne vyťahaný.... 🙂 ..pri staršej dcérke som mala so šnúrkou,ale neviem ich nájsť/sťahovali sme sa,neviem nájsť viac vecí/ 😀 ....radšej by som brala tie...

katusha
1. aug 2007

no super, tak tie na ten suchy zips si zaobstaram, lebo presne ako vravi nezabudka, ten igelit malinku skrabe na nozicky 😠
ved vyskusam 😉

nezabudka84
1. aug 2007

Ja co som tie drahsie obsite kupila, tak su sice o polovicu drahsie, ale aj kvalitnejsie.Suchy zips je super, na tych obycajnych je o nicom...

dadulka19
1. aug 2007

..bejca,ja som dostala na gynde zoznam,čo doniesť do porodky sebe aj mimču... 🙂 ..ten príbor sme si brať nemuseli 🙂 ...plienky pre malú som minula asi 10kusov a to,lebo som ju chcela prebalovať,inak by mi ju prebalili sestričky do ich... 😉
...super sú nohavičky jednorázové,aj tie už spomínané sieťkové/zdravotnícke potreby/...na bradavky som používala kalciovu masť a dobré je zobrať si odsávačku,hoci v našej pôrodke aj požičali,ale svoje je svoje... 🙂 ...a veľa pitiva....zakaždým,ako sa malá prisala,som ostala taká smädná... 🙂
A k výbavičke:ja mám radšej bodinká,košielky sa vykasajú,potom majú holý chrbátik... 🙂

dadulka19
1. aug 2007

nezabudka presne,o ničom...ale tie obšité som ani nevidela... ☹

nezabudka84
1. aug 2007

V perinke sa mi nevykasovali, ale potom to je horor 😝 .
Dadulka, a to ako si myslela, ze 10ks?To na jeden den, ci cely cas? 😎

katusha
1. aug 2007

dadulka, mas pravdu aj body su super. mne sa stalo, ze kamosky mi pokupovali body s kratkym rukavom (asi 6 kusov) a vsetko malicke velkosti. coskoro som pochopila, ze take malicke babatko nema sancu to vynosit. po prve by mu v tom bolo zima a po druhe naco tolko??? 😀 ale v 40 stupnovych horucavach ich trosku ponosila.
odporucam mysliet hlavne na to, v ktorom rocnom obdobi sa ma male narodit a podla toho sa zariadit 😉

dadulka19
1. aug 2007

nezabudka,za celý čas... 🙂

nezabudka84
1. aug 2007

Ciiii, moj maly kakal za kazdym ako jedol, a jedol dost casto...a mala si ju pri sebe?To bude asi tym, ze mam chlapa 😀 😉

dadulka19
1. aug 2007

ano,mala...ale sestričky bábenká vždy prebalili,ako nám ich brávali-ráno pred raňajkami,pred obedom,pred večerou....tak sa mi aj stalo,že som ju prebalila,hned ju sestrička zobrala a ked mi ju znovu doniesli,mala už ich plienku...

dadulka19
1. aug 2007

katusha,veru tak...ono je fajn,ak mamina dostane "zdedenú"výbavičku pre mimčo a dokúpi len niečo...nie rozmýšlať koľko kusov z čoho...a fakt radšej väčšie,rukávy sa dajú vyhrnúť a gate tiež 🙂 ..ja malej radšej obliekam nejaké tie nohavičky a ponožky ako dupky,hoci pri staršej som mala len dupky 🙂 ...

katusha
1. aug 2007

ja mam velmi vela veci zdedenych, sesternice maju male deticky a mam aj veci po mojom braskovi, ten bude mat teraz 6 rokov, takze je to fajn, ked clovek nemusi vsetko kupovat 🙂
my sme dokonca nasli u priatela doma poodkladane kosielky a zavinovacky este po nom (teda 25rocne vecicky) a uplne zachovale, takze ich normalne pouzivame... kedysi sa vyrabali kvalitne veci 😎

dadulka19
1. aug 2007

6 rokov..??..to je teraz ujo,že? 🙂 🙂
Pravda,kedysi bolo všetko nejak viac kvalitné.... 🙂

zuzannas
2. aug 2007

OTAZOCKA: 🙂 Ahojky dievcata, chcem sa vas skusenejsich spytat, po porode sa vzdy naleju prsia?? pytam sa koli tej odsavacke ci ju mam kupit dopredu alebo staci ak mi ju v pripade nutnosti dokupia neskor a prinesu do nemocnice?? Dakujem za vase odpovede...

bejca
autor
2. aug 2007

babulienky 😀 dakujem vam vsetkym velmi pekne ako ste sa mi tu rozpisali a je to uplne super citat xixixi a urcite si to vsetko vytlacim aby som potom vedela co treba ste naozaj zlate 😎 😀 🙂 😉 a ano mate pravdu aj v tom ze je vyhoda zdedit nejaku tu vybavicku po niekom aspon co to - ale ja nemam po kom - mam 36 a cakam prve babatko 😀 na ktore sme cakali 11 rokov -a vsetky "deti" v rodine maju 16 rokov - a viac 😎 🙂 takze nemame po kom dedit -a preto nechcem zbytocne moc kupovat a vase vsetky rady urcite zuzitkujem 😀 az na kocik - xixi ktory ma sestra - 3-kombinaciu xixi ktora sa pouzivala pred 16 rokmi 🙂 ale na zaciatok postaci 😀

bejca
autor
2. aug 2007

a este som zabudla vsetkym vam gratulujem k vasim drobcekom 🙂

dannynka
2. aug 2007

zuzannas kludne ti ju staci kupit az po porode mozno ju ani nebudes potrebovat tak potom by ti zbytocne trcala doma......ja som si ju kupovala az ked mala dcera 4-mesiace a to kvoli tomu ze mi dcera nechcela cicat s prsnika a s flasky by pila a pila.... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ no bola mozno 2 krat pouzita a potom som ju predala.....bo dcera znova zacala cicat.....

zuzannas
2. aug 2007

Vdaka dannynka! 🙂

drobec120
2. aug 2007

ahojte,neviete ako je to v porodnici v piestanoch,co si mam doniest lebo vsade je to inak a ani zensky lekar mi nevie povedat aj ked tam od neho chodi vela mamiciek

mirka21
2. aug 2007

ahoj drobec podstate to isté ako tu píšu babenky --- občiansky preukaz,tehotenskú knižku,kartičku poistenca.
😅 😅 pre teba - kalciovú masť na bradavky,jednorázové nohavičky,kojenecke podprsenky,tampóny do podprsenky,vložky,nočné košele,papučky,župan,toaletné potreby (kefku,pastu,toalet.papier,uterák,šampón,sprchový gél,papierové vreckovky),ponožky, odsávačku na mlieko
😲 😲 pre bábetko - zosebou si zober jednorázové plienky,vlhčené obrúsky,kozmetiku pre bábetko ale tím som si není istá ja to mám račej zbalené,pri odchode z nemocnice nech ti prinesú zavinovačku,košielku alobo body,čiapočku, ortopedické nohavičky, ponožky,kabátik a v zime aj fusak alebo deku

tieto infotrmácie som si zistila a podla nich sa držím a to mi vraveli kamošky ktoré už rodily pa 🙂

katusha
2. aug 2007

dadulka ano, je to 6rocny ujo 😀 a aky je pysny na to!
medzi mnou a braskom je 15rocny vekovy rozdiel, takze som aj pri malej co-to vedela urobit, keby som nemala brata, bola by som uplne mimo 😅