Čo potrebujem pre seba a bábätko do pôrodnice?

bejca
1. aug 2007

ahojte vsetky 🙂 neviem ale co som prebehla temy nic som nenasla take kto by mi pomohol v tom (aj ked je este dost skoro 😀 )co potrebuje žena v porodnici , na začiatku pre babatko -aby toho nebolo privela -alebo malo.
dakujem ak sa podelite a pomozete 😉

alexandrah
11. okt 2009

jej, tak diky moc, ja zoberiem radsej viac vloziek, a tie sietovane uz mam. tak snad na nic - podstatne - nezabudnem. viem, ake su situacie v nemocniciach, ze aj toaletak, a pribor si clovek musi nosit, a pomaly aj lieky od bolesti ...

lydia22
11. okt 2009

No ano zabudla som na toaletak a pribor.no co narobime hlavne ze deticky su zdrave.tak vela stastia.

jasminet
11. okt 2009

alexandrah - kozmetiku pre babo nemusis nosit ziadnu, daju ti tam tu rybaciu mast, ci co to je, fakt iba 1 balenie plienok a 1 balik vlhcenych servitok.
vlozky v porodnici som spotrebovala 2 baliky, ale doma este 1.
mlieko urcite nenos do porodnice ziadne, tam ti daju, umele. kocka co bola so mnou na izbe mi tvrdila, ze je to materske, ale bolo to umele.
toaletak ano, pribor na antolsku nebolo treba. ale urcite si zober nejaky tanier, alebo misku, ked nestihnes ranajky, alebo obed, tak si to prelozis. je tam totiz mimoriadne "mila" teta sanitarka, nahuka na teba, ze kojis ked mas ranajkovat 😠

alexandrah
11. okt 2009

aha, tak to sa na pani sanitarku tesim, ja totiz ani moc neranajkujem, tak mi nema co hovorit, kedy pojdem jest ... a ked budem kojit, tak snad 1 dnovemu babatku nebudem vysvetlovat, ze sorry,teraz idem jest ja!!!!!!dufam, ze ma bude jedlom aspon nejakym zasobovat manzel a nasi. nemocnicna strava nic moc ... minule - ale v ruzinove - som tam dostala zapal zaludka, po operacii ... oki, takze plienky a utierky ... inak, v ruzinove bol treba aj pribor, preto sa pytam ... tam ale nebolo fakt asi skoro nic, pomaly aj paralen som si doniesla svoj ...

natinka228
29. jan 2010

ahoooj mamulky ja viem že sa to tu už asi 100 krat rozoberalo ale cem vediet ci mam malemu zobrat aj nejake oblecenie alebo tam davaju???idem na antolsku a od každeho pocujem inak.......viem že tam treba jednorzove plienky a take tie plienkove ci ani to ie???prosssiiim pomožne mamm stoho miš maš

jasminet
29. jan 2010

nati, pre babo iba plienky pampersky, alebo ake preferujes, urcite tie newborn + vlhcene utierky na zadok. oblecko, kremik a plienky latkove ti vsetko daju. vymenia aj o druhej v noci...

natinka228
29. jan 2010

jasminet jeee dakujem pekne som ani nevedelaa naozaj si mi pomohla už som kludnejsia

iva987
7. aug 2010

Vsade je to asi o tom istom, ale niektore porodnice maju aj vlastny zoznam, ktory mne osobne dost pomohol, ked som bola ako prvorodicka 🙂 Minule som natrafila na http://www.ukulele.sk/zoznam-porodnic a tam maju pri kazdej nieco napisane, tak skus tam.

jasae
1. okt 2010

chcem sa opýtať, že či niekto rodil vo Zvolene a čo si mám zobrať so sebou pre dieťatko. Ďakujem

marete99
3. okt 2010

ja som si to už zistovala tak posuniem : príbor, hrnček, toaletný papier,župan, klasika košele a hyg.potreby,papuče,uterák, na sále môžeš dostat nemocničkú košelu ale radšej si zoberiem svoju starú košelu, po pôrode sú vraj tiež lepšie staré košele, baby mi doporučili aj jednorázové nohavičky, sú dosť drahé tak budem radšej veľa prať, pre maličké pampersky, oblečenie a zavinovačku dostaneme nemocničné na začiatku, vraj je to v pohode, vlastné oblečenie až pri prepustení,je tam mikrovlnka a chladnička pre všetkých,vraj super pôrodné kreslá, veľmi si ich pochvalovali, kozmetiku pre bábo tam mali na izbe, ale zídu sa utierky na zadoček a plienky látkové,super je aj nafukovacie koleso do vody , majú k dispozicíí dva 🙂 🙂 🙂 🙂 tak hádam som na nič nezabudla 🙂 🙂

lenulice
3. okt 2010

Ahojte babenky, ani jsem nečetla co tu bylo napsáno a nebylo, jen chci z vlastní zkušenosti - rodila jsem na Kramároch v Bratislavě, že je třeba si donést vlastní jednorázový podložky pod pacienta, těma tam opravdu hodně šetřili a bylo to dost nepříjemný, a na vizitu musely být vždycky naprosto čistý, no paradox ... A taky jsem si nechávala dovážet oblečko pro malýho, protože mi hodně zvracel a nechtělo se mi stále otravovat na novorozeneckým x-krát denně, že chci nový oblečeníčko, navíc tam to erární je mnohdy dost hrůza. A taky ty kojenecký podprsenky byly pro mě vyhozený prachy, nejlíp se mi osvědčily klasický podprdy na sport, do těch se dají taky krásně nalepit ty chrániče a je s nima jednodušší manipulace a mně osobně to bylo daleko příjemnější. Jaj, a taky látkový plínečky pod hlavičku malýmu a deky pro něj, už jen na podložení, když leží na boku. No snad to někomu pomůže 🙂

13480
5. okt 2010

ahojte mi čakáme babo v apríli zatiaľ nemám kúpené nič keďže sme po umelom oplodnení tak je to pre nás ešte také malé riziko a mam strach .
zároveň sa veľmi tešíme je to naše prvé bábo po 5 rokoch manželstva a veľmi vytúžené .

renatka100
7. okt 2010

@13480 gratulujem, vela stastia

13480
17. nov 2010

@renatka100 no tak januar je uz za dverami to bude krasny povianocny darcek len sa tesit .pekny den.

natalienkan
3. nov 2011

@dadulka19
Ahoj aj ja idem do piestanskej nemocnice rodit to vazne nepotrerbujem nic viac ako to je s plienkami nemusim balit ako blbec a robit si starosti neviem co mam mat pri sebe a co mi staci ked pojdem dom a tie ortopedicke nohavicky teda az ked pojdem domov prepac za tolko otazok ale kazdy vravi nieco ine...tie porodne vlozky si mam kde zohnat prosim priamo v lekarni alebo maju daku znacku...

dadulka19
8. nov 2011

@natalienkan ,tak už je to v podstate vyše 4 roky,čo som bola v porodnici ja,tak je možné,že sa niečo zmenilo.Skús sa popýtať čerstvých mamín. Tie poporodné pampersky pre dospelých kúpiš pod kolonádou v zdrav.potrebách alebo v lekárni.Predávajú sa na kusy.A nejakú značku netreba vyberať.Inak,vobec sa nestresuj,ak Ti bude niečo chýbať,rodina prinesie,prípadne poskytne iná mamina,ja som napr.jednu tú dospelácku plienku tiež dala nejakej cudzej mamine.Tak nech všetko dobre dopadne 🙂

natalienkan
8. nov 2011

No mne nema kto doniest veci tak si musim zobrat vsetko sama ...preto som zti pisala ale velmi pekne dakujem.

anaisteisa12
11. feb 2013

Ahojky chcí se poptát jestlí by jste mi neporadily co vše si mám vzít do porodníce pro sebe a mé miminko

silvapokorna
14. mar 2013

záleží na dané porodnici. já třeba rodila v Podolí a měla skoro vše k dispozici. takže ideálně si zjistiť, co daná porodnice poskytuje a co doporučuje doplnit. v podstatě seznam od miriatinko je úplný. 🙂

kocour1
12. jún 2013

Do porodnice si hlavně zabal věci pro sebe, protože miminku vše půjčí. Doporučovala bych zaměřit se na kojení, protože já to docela podcenila a málem to kojení odneslo. Dnes za sebe bych si vzala určitě kvalitní kojící podprsenku, do které bych si hned dávala prsní vložky (takové ty kolečka), které udrží prsa v suchu a mazala si poctivě bradavky po každém kojení. Nejlepší je Bepanthen, který chrání bradavky před popraskáním. Nejlépe mazat po každém kojení a nemusíš se bát, protože Bepanthen může dítě mít v ústech a nic se mu nestane. Víc o tom píšu na svém blogu:http://materskadovolena.blogspot.cz/

deborah87
15. júl 2013

Mam termin na 4.10,cakam chlapca,prvy porod.Poradite mi prosim co budem potrebovat vsetko do porodnice pre maleho a seba. 😒

mabliss
15. júl 2013

Ahojte, posielam aktuálny zoznam platný pre nemocnicu Kramáre- BA (mail od dr Jandovej, ktora robi psychoprofilaxiu):

Budúca mamička,

onedlho sa vo Vašom živote odohrá významná udalosť. Do rodiny pribudne ďalší člen – Vaše dieťatko. Je samozrejmosťou, že všetky ženy rodia v pôrodnici. Iste na to pamätáte, a preto si zavčasu pripravte do osobitnej tašky veci, ktoré budete v pôrodnici potrebovať pre seba i pre Vaše dieťatko. Dobre tiež strážte Vašu tehotenskú knižku, kde sú dôležité záznamy, ktoré umožnia lekárom čo najlepšie viesť pôrod, ako aj rýchlo a správne zhodnotiť stav novorodeniatka.

Do pôrodnice si prineste:

občiansky preukaz, fotokópiu sobášneho listu (aj neoverenú), príp. ak nie ste vydatá, doklad o priezvisku z matriky (tzv. čestné prehlásenie o priznaní otcovstva)

tehotenskú knižku a preukaz zdravotného poistenca

Odporúčame priniesť si:

pôrodnícke vložky (1-2 balenia)

4-5 ks jednorazových podložiek pod pacienta

toaletné potreby, WC papier, papierové vreckovky, vložky do podprsenky pre dojčiace ženy

balzam na pery, nosný spray pre vysušenú sliznicu v nose

pohár

uterák (2 ks + 1 menší na ovlaženie tváre počas pôrodu)

nočnú košeľu (2 ks – jedna počas pôrodu, druhá na prezlečenie po pôrode)

župan

prezuvky + šľapky do sprchy

voľné nohavičky, materskú podprsenku (2 ks)

všetko, čo Vám spríjemní 1. pôrodnú dobu (napr. MP3 prehrávač al. CD-player, malý vankúšik ap.)

môžete si priniesť aj mobilný telefón

fotoaparát na zachytenie prvých okamihov života Vášho dieťatka

Pre dieťatko si prineste: (stačí na druhý deň po pôrode)

ponožky alebo papučky

bavlnené rukavičky - ostré nechtíky môžu poraniť tváričku dieťatka

čiapočku – tenkú bavlnenú, na použitie po kúpaní a pri presune chodbou

bavlnené plienky 4 ks, jednorazové plienky 30 ks

ostatné veci dostanete pre dieťa v pôrodnici

vlhčené hygienické utierky pre dieťa

v deň odchodu z pôrodnice si nechajte priniesť vopred pripravené veci na oblečenie dieťatka.

karlalala
14. mar 2014

Ahoj,
byli jsme s přítelem na předporodním kurzu a bylo nám sděleno, ať si s sebou nic nebereme, že nám vše půjčí, ale zase na papíru, který jsme z porodnice dostali, je napsáno, že si s sebou máme vzít úplně vše, tak jsem z toho zmatená, co si teda brát mám a nemám. Zase nechci jet "s prázdnou", i když ještě nevím, jaký to bude fofr :D

susi77
14. mar 2014

já jsem si brala jen porodnické vložky a jednorázové kalhotky, ručník, župan, nějaké boty do sprchy a mýdo, kartáček a tak. Pleny jsem nebrala protože já používám látkový a ty mi v porodnici daly, jen jsem si brala plenkový kahotky. Víc jsem toho ani u jednoho porodu nepotřebovala

karlalala
16. mar 2014

@susi77 Vidím to podobně, a kdyby, tak přítel nám to může přivést...

moonlightflower
18. mar 2014

Podsuniem takú malú radu, v pyžame sa človek v nemocnici cíti ako pacient. Radšej by som si vzala na deň tepláky a tričko, alebo niečo podobné a pyžamo/košeľu len na spanie...tak, ako doma.

moonlightflower
18. mar 2014

Inak, neskutočné, čo tu čítam...príbor, toaletný papier....to ako keď idem stanovať do lesa :-O

zana7
5. sep 2014

Ahojte :D Poradíte mi nejaký KOŠICKÝ veľkoobchod so zdravotníckymi potrebami...? Kde nakúpim najlacnejšie? ĎAKUJEM :D Pekný dník prajem!

tana2278
5. sep 2014

Prepac, ale co chces nakupovat najlacnejsie? 2 baliky vloziek a 5 podloziek?