Čo potrebujem pre seba a bábätko do pôrodnice?

bejca
1. aug 2007

ahojte vsetky 🙂 neviem ale co som prebehla temy nic som nenasla take kto by mi pomohol v tom (aj ked je este dost skoro 😀 )co potrebuje žena v porodnici , na začiatku pre babatko -aby toho nebolo privela -alebo malo.
dakujem ak sa podelite a pomozete 😉

kacka.va
10. sep 2008

kika: já bych taky pyžamo nebrala, nejlepší jsou ty erární košile, často se to zamaže od krve, tak to hodíš do špíny a vezmeš si čistou. Holky co byly se mnou na pokoji, měly vlastní košile, ale hned druhý den taky přešly na erární, protože ty jejich byly hned špinavé. Jinak věci jsem pro malou v porodce žádné neměla, taky všechno erár.

kika777
10. sep 2008

dakujem za rady, asi to ta košela bude lepšia, budem to musieť vydržať 😉 a ked sa mám báť o svoje vecičky, tak radšej tiež vydržíme v erárnom....dakujem ešte raz

zunka
17. sep 2008

Baby, niekde tu na MK bola taka tabulka velkosti oblečenia pre babatko. No neviem kde som to videla. Neviete poradiť?

kacka.va
18. sep 2008

zunko: je to např. tady http://www.davona.cz/detske-obleceni/925/veliko...
ale už jsem to tu psala několikrát, ber to fakt jen orientačně, protože nám je necelých 5 měsíců a když to není značkové oblečení, tak už máme i velikost 74 a přitom měříme 66 cm, prostě si chce obhlídnout, které značky fakt sedí a nebo kupovat neznačkové, ale počítat s tím, že velikosti nesedí. Já mám dobré zkušenosti s HaM a Cherokee, kupuju věci v akci, takže to vyjde levně, ale velikosti fakt sedí a oblečení se tolik nevytahuje, jako u těch úplně obyč věcí 😉

zunka
18. sep 2008

Kacka- dakujem - aspon priblizne som chcela vidiet tie velikosti, lebo som v tom úplný jeleň 😝

emjee
30. sep 2008

jajka.20 • Včera o 17:01
ahojte tak mne sa to už kráti a pripravujem si nejakeee tie vecičky ...a chcela som sa opýtať či by mi niekto vedel poradiť čo so sebou do pôrodnice( pre mňa ) a či mám hned brať so sebou aj nejaké vecičky pre malé, alebo stačí ked to donesie manžel pri prepúšťaní...

vieruna • 1d, 37tt • Včera o 21:25
Zalezi od toho odkial si a kde budes rodit. V kazdej porodnici je to ine

ladybird1l • 1d, 17tt • Včera o 21:50
ahojte, jajka, ako pises vieruna, zalezi od nemocnice kde budes rodit, ale tam by ti aj sami mali dat info, co si treba vziat a co dostanes

janinah • 3d • Dnes o 02:17
prvýkrát rodila som v zime a keď som videla,aký biedny svetríček špitálsky obliekli malej pri poslednom pôrode som brala pre malého svetrík,čiapku,ponožtičky,pampersky,ostatné komplet oblečko doniesol manžel pri prepúšťaní domov, a veci pre teba? pogoogluj,videla som na nete celé zoznamy vecí,hlavne nezabudni doklady,niektoré nemocnice majú zoznamy vecí na nástenke,skús popozerať,držím prsty

emjee
23. okt 2008

kati11 • 465tt • Dnes o 10:00
môže mi niekto pomôcť že čo mám vziať zo sebou do nemocnici?

meggietn • 39tt • Dnes o 10:05
kati11 ja si beriem: 2 nočné košele kojace, uterák, osušku, hygienické potreby, gázové nohavičky, 1 balenie vložiek, 2 podložky pod seba do postele, plienky a vlhčené obrúsky na prebalovanie. Toť všetko, ostatné tam majú. Aspoň v Trenčíne.

kati11 • 465tt • Dnes o 10:09
dakujem si milí

miskinadamko • 1d • Dnes o 10:17
kati, mylsim si ze to zalezi aj od toho do akej porodnice ides rodit, lebo v niektorej ti nieco poskytnu a vdruhej si to musis doniest, tak isto aj s vecami pre babo, niektora porodnica ti da vsetko aj perinku oblecko, v inej si to musis doniest.

miskinadamko • 1d • Dnes o 10:19
meggietn, este by som ti odporucila aj tie prsne tampony, ked budes kojit , bude ti dost tiect mliecko tak aby si nemala vsetko mokre ,

meggietn • 39tt • Dnes o 10:27
miskinadamko: vidiš, tie som zabudla napísať .

miskinadamko • 1d • Dnes o 10:34
hlavne ze ich mas

danulik • 1d • Dnes o 10:54
ja som sa riadila tymto zoznamom: http://www.dietaaja.sk/taska-do-porodnice.php - aj ked niektore veci boli zbytocne, ale je to tu super rozpisane a urcite radim zabalit si jednu tasku na prijem a druhu s ostatnymi vecami ti donesie manzel na sestonedelie

veronikahel
24. okt 2008

našla som pozvánku, ak ste niektorá z BB, môžete sa ísť pozrieť... http://buducamamicka.sk/?page=4
mne pre babätko stačili jednorázove plienky, ortopedické nohavičky,vlhčené obrúsky, krémik na zadoček a cumlík, pre mňa hyg.potreby na umývanie, pôr.vložky, uterák, župan a šlapky, náhradné spodné pádlo, ponožky, prsné tampóny a ostatné už čo som potrebovala, to mi potom doniesol manžel... a tak ako píše miskinadamko, niekde si musíš donieť všetk, niekde ti stačia hyg. potreby...

cikyta
8. nov 2008

Ahojte.
Prosím vás,čo je ten pôrodný plán,čo treba doniesť potom na príjem do pôrodnice?

kacka.va
8. nov 2008

cikyta: porodní plán je papír, který odevzdáš při příjmu do porodky, máš na tom napsané, co chceš, co nechceš, k čemu třeba musíš dát výslovný souhlas, kdyby ti chtěli něco aplikovat a podobně. Ale do porodnice si ho prát nemusíš, není to povinné.

cikyta
9. nov 2008

Aha.Dík Kacka.va
To ten papier vypíšem u svojej gynekologičky ešte pred tým?Ci to vypíšem na mieste po prijatí na pôrodnicu-ale tam je to už aj niekedy asi neskoro-myslím 😅 nie?
Sorry,že sa takto pýtam,aj ked mám koooooooooooopec času,ale budem spokojnejšia,ked budem niektoré veci pekne vopred vedieť.A tu mi nemá kto poradiť.Bývam tu krátko.

kacka.va
9. nov 2008

ani to nemusíš psát u gynekoložky, můžeš si to normálně napsat doma a v porodce to pak odevzdat. Např. nechci epidurál, chci vanu, chci aromaterapii atd. Já teda moc zastáncem porodního plánu nejsem, dá se s doktory domluvit i přímo v porodnici a kamarádka třeba měla psáno, že za žádnou cenu nechce nástřih, ale nemohla pořád porodit a už to vypadalo, že se jim natrhne, takže manžel nakonec dal povel, aby jí stříhli, takže si myslím, že je lepší to konzultovat s doktorem podle toho, jak probíhá porod. Mně třeba vůbec nepomáhali úlevové techniky, které jsem měla v úmyslu praktikovat, spíš mi bylo ještě víc zle, takže jsem zkoušela všechno možné i nemožné, jen aby se mi ulevilo.

susan66
6. mar 2009

Caute kocky ja som si pohladala viacero zoznamov, co so sebou do porodnice a niektore veci sa lisia, zatial som len pri dokladoch takze otazka : docitala som sa,ze si mam so sebou priniest vyplnem9 dotazn9k o mene dietata, to kde sa k niecomu takemu dostanem ?

kocurko1
6. mar 2009

ten dotaznik o mene davaju u gynekologa spolu s papierom na matersku

claudinka
7. mar 2009

susan66 neviem, odkial si, ale v Bratislave take nic potrebovat nebudes.. iba ak by si chcela pravdepodobne dat malemu meno otca a nie ste zobrati 😉

chymenitta33
7. mar 2009

susan--to ako určite len ked máš meno ktoré nieje v našom kalendári a potrebuješ tam potvrdenie o overeni mena že existuje. inak by si to nemla potrebovať.

susan66
9. mar 2009

Som od Kosic a pytala som sa na to len preto,lebo som si pozerala stranky, ze co so sebou po porodnice a tam som to nasla medzi dokladmi tak som chcela vediet,ze co to vlastne je. Dakujem za odpovede 😎

danu
15. júl 2009

cetera • 30tt • Dnes o 18:59
ahojte mamicky a buduce mamicky. Poprosim vas o rady co si vziat so sebou do porodnice, lebo mam v tom chaos.....co sebe a co pre babätko tam budem potrebovat...nasla som na nete vela stranok a vsade nieco ine...tak co ste si vzali vy , by som chcela vediet...dakujem

standu
15. júl 2009

cetera...vela zavisi od porodnice...niekde ti nieco pre babo daju, niekde nic..mali by ti tam dat zoznam, co si doniest. my sme brali vsetko, vlozky, plienky, kozmetiku pre babo, pre seba, nocne kosele, podprsenku na kojenie, vlozky do nej, oblecko pre babo len na cestu domov+autosedacka smozrejme, toaletak, hygienicke potreby....

marionn
15. júl 2009

Ahoj cetera ... standu má pravdu, závisí od pôrodnice. Nám dali lístok so zoznamom vecí, ktoré si máme priniesť.

pre bábo: - plienky, mastičku na zadoček, olejček, lieh na pupček a 2 plienky(využiješ pri kojení).
Oblečenie pre drobca som mala pripravené doma, priniesol len manžel, keď po nás prišiel.

pre seba: - 2 nočné košele (+ 1 staršia na pôrod, ak by sa zašpinila od krvi), 2 podprsenky + vložky do nich,
hygienické potreby, vložky, toaletný, papuče, knihu alebo krížovky (ak by si sa nudila).
Tehotenskú knižku, preukaz poistenca, občiansky preukaz (a asi aj sobášny list).

janina1977
16. júl 2009

fakt všetko závisí od pôrodnice, moja skúsenosť - ja som mala pre malú aj košielky, lebo tie z pôrodnice boli pre ňu obrovské a vzadu sa šnurovali - ešte klasika z našich čias a zoznam vecí mi nikto nedal, až keď mi doniesli malú, všetko čo som priebežne potrebovala mi nosil manžel a dokonca aj jedlo, lebo to bola otras - fakt nechutná strava pre dojčiace matky... ale to je asi iné téma

misicka85
16. júl 2009

Pro maminky z ČR:

taška na porod - doklady (OP,Těhu průkaz, průkaz pojišťovny, u nesezdaných dohoda o příjmení miminka, kdo chce- porodní plán), košile (někde mušíš mít vlastní,jinde ti dají erár), vložky (aspoň 1 balík), něco k pití, jídlo jak kde, většinou stačí na cucání bombony z hroznového cukru 🙂, pokud bude tatínek u porodu tak něco na jídlo a pití i pro něj 😀

po porodu mi manžel donesl větší tašku, nechtěla jsem jít na porodní box s nějakou obr kabelou 😀
Pro mimi- plenky a ubrousky, jinak vše ostatní (kosmetika, oblečení) mi dali v porodnici
Pro mě - noční košile, kojící podprsenka, poporodní kalhotky, vložky, vložky do podprsenky, mýdlo,šampon,sprchový gel, zubní pasta + kartáček, hřeben, nějaký krém, deodorant 😀, bepanthen mast, ponožky (mi byla děsná zima na nohy 😎 ) přezůvky, župan, něco na čtení, nabíječku na mobil 😀 nafukovací kruh na sezení - doporučuju, já byla po porodu hodně natržená i nastřihnutá, sedět jsem nemohla asi týden ale s tím kruhem to byla pohoda 😉 (mi ho teda dali v porodnici)

na cestu domů - oblečení pro mě, oblečení pro mimi, autosedačka

vefi89
2. okt 2009

Ahojte ,
chcela som sa opytat, ake oblecenie pre babatko zo sebou do porodnice na cestu domov, ked mam termin vo februari? Obliect babo moc teplo, alebo??

dakujem

lila75
2. okt 2009

vefi: co do porodnice, to zavisi od konkretnej porodnice (ako sa tu pise uz vela krat), no zväcsa stacia plienky pre babo, ostatne davaju erarne. Na cestu domov: kosielku alebo body, dupacky, svetrik, ciapocku, hruby ovral (ktory ma aj rukavicky a kapucu) + specialny fusak alebo zavinovacku, ktora sa da zapnut do autosedacky. Urcite musi byt dieta oblecene primerane, no vo februari byva obycajne chladno, takze isto ho treba obliect teplo.

alexandrah
8. okt 2009

kocky, pridavam sa, ja mam termin 9.12, uz sa to blizi, ale tiez este nemam nic moc, chcem sa opytat na ten vankus na sedenie po porode, s dierou uprostred, ho aj niekde dostat, ci mam proste kupit nafukovacie koleso? a neviete, ci su na antolskej erarne nocne kosele? ja ziadne nemam, tiez nosim pyzamo, ale ako som citala, je to neprakticke, ale kupila som nejake na mileticke, ale ak mam potom zaspinit a vyhodit, tak mozno pouzijem aj tie erarne, je to jedno, dakujem!!

kjajule
9. okt 2009

Já jsem si koupila klasický obyčejný nafukovací kruh na plavání.Stejně sem ho nepoužila.Nebylajsem nastřižená a měla jsem dva stehy... 😀

gaviota
11. okt 2009

ahojte potrebujem radu idem rodit na rastislavovu termin mam decembri a chcela by som sa spitat ze co potrebujem do porodnice pre mna a pre male dakujem gaviota

lydia22
11. okt 2009

ahoj, tak ja som si ako prvorodička nabalila plnú tašku a trištvrte z toho som nepotrebovala: v pôrodnici v Spiskej ma babätko perinku ktorú mu dajú tam aj plienky davaju - látkové aj košielky aj ortopedické nohavičky. ja som si ale asi na 2 deň dala vlastné poštolky aj košielky mala som 2 poštolky a asi 4 košielky. mala som aj asi 20 plienok látkových ale dala som ich až ked som išla domov, takže som potrebovala asi 4 ks plus jeden svetrík a čiapočku, mala som 2 svoje perinky a 1 balenie pampersiek. no teraz by som pribalila na cestu domov aj deku alebo fusak.
naozaj ti tam veľa netreba pokiaľ nechceš dávať všetko svoje čo si myslím nie je potrebné, takže ja už budem vedieť že netreba toho veľa 😵
vždy ti totiž môže doniesť manžel alebo rodina čo budeš potrebovať!
pre mňa som potrebovala 2 nočné košele, 3 uteráky- manžel nosil na výmenu, 2 balenie vložiek, 2 nohavičky zo zdravotníckych potrieb, hygienické potreby, župan, ponožky a kojeneckú podprsenku, to je asi tak všetko. domov som išla v tom v čom som prišla teda v tehu nohaviciach pásových boli mi ešte ok. lebo som ešte mala bruško väčšie.
tak hádam som to nenapísala príliš chaoticky. veľa šťastia. 🙂

alexandrah
11. okt 2009

ahojte, lydia - 2 balenie vloziek ti stacilo?? a tie nohavicky, to boli tie sietovane, ci nejake ine specialne? ja tiez nebudem brat veci pre babatko, aby sa to tam "stratilo", iba na domov. a aku kozmetiku ste brali babatku? napr. ze lieh na pupok, sudokrem, borova voda na ocka alebo tak? baby, este ma napadlo, co ked nebudem mat mlieko, mam hned do porodnice kupit nejake umele pre istotu? viem, ze ho tam nakrmia, ale ...

lydia22
11. okt 2009

no stacili mi 2 balenia lebo sme mali aj niekolko vloziek co nam dala porodnica aj ked neboli bohvieco.ano tie nohavicky su sietovane.pre babatko som nic take nebrala lebo som dostala aj uvitaci kufrik.mala som len induĺonu a olej na kupanie.pupcek mu prisli osetrit dr.alebo sestricky takze az doma som pouzila svoj lieh.mlieka som mala az az,ale neboj ak ho budes mat malo daju ti vo flaske materske,ktore nosia do porodnice tie co ho maju nadbytok,no mozno niekedy dat aj umele no neviem isto lebo ja som to neriesila.