Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Čo používate na kúpanie bábätka?

hviezdickka
9. jan 2016

Ahojte, mamicky. Na internete porodna asistentka odporucala olej Delfinek od firmy Eone. Tento olej date jednu lyzicku do vanicky, je jedno kolko je v nej vody, a potom uz babatko nemusite nicim natierat, pretoze je od oleja. V drogerii mi to vsak neodporucali, pretoze sa vraj babatko potom vo vanicke smyka. Mate niekto s tymto skusenost? Pripadne, viete mi nieco odporucit? Dakujem.

mima4
9. jan 2016

@hviezdickka nestaci babatku čista tepla voda?

podla mna deticky nepotrebuju ziadne tieto marketingove nezmysli... pokial nemaju specificky problem s pokozkou a vtedy to ma riesit kozna...

hviezdickka
autor
9. jan 2016

podla mna uplne staci aj cista voda.. len ked si pozeram co mam babatku kupit, tak vsade zeny pisu ze nieco na kupanie aj vo videach to je.. dokonca aj sampon.. no neviem na co je babatku sampon.. ved mozno ani vlasky nebude mat a ked, tak len take malicke jemnucke.. potom som videla porodnu asistentku ako ukazovala, ako kupat babatko a tiez ho davala len do cistej vody.. tak teraz neviem

zuzanaete
9. jan 2016

@hviezdickka Ja som tiez za cistu vodu. Nam dokonca doktorka neodporucala davat prvy mesiac vobec nic, aj ked mal suchu pokozku. Odovodnila to tym, aby pokozka dostala sancu zacat spravne pracovat sama, nech si nezvykne na kremy a oleje. Vyplatilo sa. Po mesiaci sa pokozka sama upravila.

cecil36
9. jan 2016

@hviezdickka cista voda a u nas k tomu este nechtikove mydlo z mydlo z farmy 🙂

pribinak
9. jan 2016

@hviezdickka jasne, ze firma, ktora vyrába kozmetiku di natáča videá, kde sa bábätka musia kúpať a ošetrovať 1000 blnostami

Pokial nebude mst babo žiaden problem s pokozkou, tak staci čistá voda a nievo na umytie ritky, napr mydlo sebamed

Tak biznis je biznis

mima4
9. jan 2016

@cecil36 kde kupujes to mydlo z farmy?

mima4
9. jan 2016

@hviezdickka poviem ti tak, cim menej chemie, tym lepsie...
ja sa snazim pomaly prechadzat na ekologicku kozmetiku... myslim u seba...

cecil36
9. jan 2016

@mima4 vyraba ho muzova sesterka 🙂, ale da sa kupit aj cez e-shop, zadaj cely nazov spolu do google, vyhodi ti 😉 A teda za mna top top, pre deti aj pre mna.

mima4
9. jan 2016

@cecil36 no mne to vyhodilo mrte stranok 😉

mima4
9. jan 2016

@cecil36 díky! idem kuk..

katrin21
9. jan 2016

ja budem pouzivat klasicke MYDLO slovenske/ceske nejake, BUPI alebo Batole , ziadne tekute, lebo tie obsahuju najviac chemie..... A aj to len velmi jemne.. umyt pod pazuskami, zahyby na krku a ritku.. ostatne len voda...
a po kupani nejaky olejcek. pri dcere sme davali olivovy z lekarne zo zaciatku..

heronka22
9. jan 2016

pouzivala som E45-tiez na odporucanie lekarky ale je pravda ze sa babatko dost smykalo lebo to bolo mastne-treba dat vacsi pozor. pokial dieta nema problemovu pokozku tak postaci aj cista voda,resp.prirodna a bio kozmetika.skus pure elements-baby kozmetiku. dcerka ma velmi citlivu pokozku a nam sa velmi osvedcila tato kozmetika.

limetka69
9. jan 2016

@hviezdickka pokial viem babatka sa nepotia a prvetyzdne potrebuju len cistu vodu. Tym, ze mu pridas olej do vanicky si jeho pokozka navikne na akysi standard-mastnu vodu a das mu do vienka suchu plet. Telo ptestane produkovat maz lebo ho dostane z vonku. A tym padom ak s tym seknes bude mat suchu plet. Odporuca sa to v pripade ak ma suchu plet samo o sebe od zaciatku. Inak nie 🙂

evka_evka
9. jan 2016

@hviezdickka ja som do polroka pouzivala Oilatum

evittam
9. jan 2016

@hviezdickka Čistú vodu a mydlo Bupi. Menej pozeraj reklamy a reklamné videa na nete a máš po probléme. 😉

jana_eyre
9. jan 2016

ja som babatka vzdy kupala cistou vodou, iba obcas som pouzila umyvaci gel z dmky, nikdy im z toho nic nebolo, ale zas som to nepouzivala casto.. druhu dceru som dokonca ani nekupala kazdy den, ako prveho - zda sa mi to zbytocne, ritku som umyvala casto a to staci, ved to je vlastne jedine, co sa u babatka spini..

sardinka335
9. jan 2016

ja ked mam malu pokadenu, prehnem cez ruku a umyjem v umyvadle...čistou vodou alebo tým čo mam po ruke - trochou tekuteho mydla čo mame na ruky a ked dočiahnem tak mame taky detsky sprcháč od Avonu lebo moj muž je ,,Avon gentleman,, 😀 😀 😀
Babatko večer zmyjem vodou, kvapkou toho sprcháču a neriešim..nenatieram ani nič podobne, nie sme ziadny alergici ani iný ,,ici,, aby som dieťa mastila ako mäso na pekáč.
Su to len marketingové ťahy tak ako X blbín čo nakupuju prvorodičky a potom nevedia čo s tým, zistia, ze to vobec nepotrebovali ako rozne podlozky, komody, pulty....hovadziny...ktore na bazare nepredate ani za polovicu toho čo stály a ludia su dnes fajnoví...mnohí aj zadarmo ohrnaju nosom.

snehulienka155
9. jan 2016
Používateľ snehulienka155 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej proflov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od snehulienka155.

pri malinkych detoch opatrne s tymito vselijakymi pripravkami

hviezdickka
autor
9. jan 2016

dakujem vam... eone je vraj ceska prirodna kozmetika bez chemie.. nepozeram reklamy, pozeram videa na youtube kde si zadam, co hladam... no ved prave, ze som prvorodicka, tak sa radsej opytam.. potom zbytocne nakupim vsetko mozne a nic z toho

silaviat
9. jan 2016

cista voda a natriet kokosoym olejom do roka.. dieta sa nepoti nespini a je zbytocne ho patlat chemiou..

veronikasa
9. jan 2016

Ja pouzivam oilatum od cca 1. mesiaca, pouzvala som ho aj pri prvej. Pamatam sa ked som ju kupala s obycajnym mydlom bupi strasne jej ti vysusilo pokozku.

seahorse27
9. jan 2016

Proti smykaniu treba pouzit penovu podlozku a problem mate vyrieseny. Akurát pri vyberani babatka z vanicky treba davat vacsi pozor.

miku1
9. jan 2016

@hviezdickka Bábätku stačí čistá voda. Šampón som začala dávať, keď mali dcérky cez rok....Bábätká nepotrebujú žiadne takéto somarinky z videí.....čím menej somarín na pokožku, tým lepšie 🙂

hviezdickka
autor
14. jan 2016

este ma napadla taka vec.. mame velmi ale naozaj velmi tvrdu vodu v byte.. mame kvoli tomu aj problem s umyvackou riadu, pretoze horne poschodie nie je tak umyte, ako by malo byt... myslite, ze by to mohlo mat zly vplyv na babatko?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli