Čo používate na zapereniny?

zuzka1008
23. apr 2011

čo použivate na zapereniny, začali sme použivať nove plienky a su uplne nepriedušne Pampers SLEeP,PLAY, poradte mame 8mes babo takže bez plienočky to asi nepojde ☹

Ďakujem

divoska
23. apr 2011

latkove plienky ;) ale inak vam zaberie aj klasicky detsky puder, rybacia mast alebo ked je fakt zle sudocrem. ale netreba to tymi zazracnymi novinkami prehanat...

cmulinko
23. apr 2011

ja osobne pouzivam sudocream...kazdemu babatku ale vyhovuje nieco ine....niektoremu staci obycajna indulona ci puder a ine babatko si potrpi na specialne liecive kremiky.skus vyskusat najprv nieco lacnejsie....lebo nie vzdy drahy krem je aj najlepsi.

benne
23. apr 2011

odporúčam prejsť na iné plienky.. sleep&play -ky sú hrozné, ak mu robia takto zle, vyhodiť.. darovať... tak ako každému zaberá iný krém, aj plienky nemusia sadnúť.. ja mam s hentými zlé skúsenosti...

gabika7706
23. apr 2011

my pouzivame od narodenia plienky Pampers Premium Care, bez problemov. Krem sme nepouzivali vobec ziaden, ale kamosky si chvalia Sudocrem.

azarijka
23. apr 2011

nam najviac pomaha modra indulona, natriem a pri dalsom prebaleni zaparaniny nie su 😉

lv1
23. apr 2011

nám sa najviac osvedcil krem nivea SOS pre deti .. aj sudocrem bol dobry, ale zdalo sa mi ze po case bola mala voci nemu uz odolna ..a plienky treba obycajne, ziadne novinky napustane harmancekom a nieviem s cim .. 😉

evickapooh
23. apr 2011

no priedusne plienky nie su len okraje zvyknu byt priedusne...ale mne osobne u sleep and play vadila ta vona a ze nemaju elasticky pas -je zbytocne parfumovana-a nie malo,,ja si myslim ze nie su menej priedusne ak o ine plienky .. mozne od toho parumu sa vyhadzala...nie?skus nejake ine plienky ...babylove,alebo tourjours z lidlu su celkom ok.

usiko
25. apr 2011

my pouzivame sleep and play od narodenia a ziadne zapareniny nemame..ale to mozno preto, ze vlhcene utierky z obchodu alexin zadocek este neokusil...po pocikani utieram mokrou namocenou v teplej vode a nasledne suchou plienkou a po pokakani umyvam zadocek pod prudom teplej vody...vzdy...takze zapareniny sa nekonaju....ale ak ich vase dietko ma, tak vraj je najlepsi sudokrem......mamicky vravia.....

tosomja
25. apr 2011

my sme od narodenia používali gaga a raz som vyskúšala Huggies a tiež sa mi "zaparila" fajne som ju natrela sudocreamom a vymenila plienky...trvalo to také dva dni, ale už nikdy viac nevyskúšam iné plienky, budem sa držať osvedčeného 🙂

danielik79
25. apr 2011

zapareniny treba aj často umývať a do sucha vyutierať a samozrejme aj tie plienky vymeniť alebo niekomu darovať a odporúčam ked je teplo aj trochu zadoček vyvetrať a nehať na volno.

ducci
16. máj 2011

mne sa velmi osvedcil bepanthen na zapareny zadocek.. pouzila som aj sudokrem, ale ten moc nepomohol... teraz pouzivam bepanthen aj ako prevenciu tak cca raz za den, alebo raz za 2 dni jej ho nakremujem a vobec ho nema zapareny .. a to pouzivam rozne plienky (aj pampares sleep and play) , aj zadocek utieram vlhcenymi utierkami 🙂)

stanislavao
16. máj 2011

Pampers sleep and play by som nepouzivala. sice lacne, ale nic moc. ja pouzivam sudocrem a ked ma syn velmi bolavu ritku, po castom kakani napr. tak super mast je Imazol krempasta. to je fakt uzasny krem a hned pomaha. kupite v lekarni.

berus222
16. máj 2011

tiez si myslim, ze by si mala zmenit plienky, nas pampersky nemoze vobec ziadne. a na cerveny zadocek mu pomaha len bepanthen. sudocrem a veci tomu podobne som vyhodila, lebo boli na nic. este je celkom fajn taky zeleny krem na zadocek z DM drogerie

domca1511
16. máj 2011

Mala ma tiez od narodenia citlivu pokožku a hlavne na zadku.S pampersiek sa tiez vyhadze.Moze len tesco tie lacne alebo euro shoper.Ja som davala imazol ale to som prestala lebo je to silne a s rybacej masti sa tiez vyhadzala.Velmi dobry je bepanthen.Inak použivame tesco mastičku na zadok a tu moze tak nemanim.Ale ked sa vyhafze hned dam ten bepanthen.Plienky by som hned zmenila tam asi mast nepomoze ale zmenit plienky.Mala je hned vyhadzana ak je pokakana 10min.ked si to nevsimnem a aj s moču alebo ani neviem prečo sa stale vyhadzuje nemala by som isť kožnej?Uz tam mame kartu za jej suchu pokožku a sem tam flacky po tele.

estherka73
7. jún 2011

Po skúsenostiach / mám už troch drobcov/ môžem jednoznačne skonštatovať, že vždy som používala rybaciu mastičku - Jecoris v takom zelenom obale teraz ju tuším vyrába firma Vulm a nikdy sme nemali žiadne problémy so zapareným zadočekom. A čo sa týka plienok vždy len Pampers 🙂

evinkal
7. jún 2011

Mne pomáhal Imazol a Locoid,používala som aj pastu s rybacím olejom,ale bola nanič ☹

1katka1
7. jún 2011

Ahoj ja som toto isté riešila pred nedávnom. Kúpili sme mu tieto isté plienky , dávala som mu ich asi týždeň a hrôza ako sa mu to tam všetko zaparilo. Na vajíčkach a celý zadoček. Tak som ich šmarila nahnevaná do koša, že až. Od narodenia mu dávam Pampers active baby a budem v tom aj pokračovať. Huggies mi pravidelne precikal, tescové mu škodili,tak len Pampers mu dávam.
Nám pomohol len imazol, tak sa mu to krásne zahojilo. A netreba striedať tie krémy , treba používať len jeden. Ja používam len sudocrem 🙂ale je to na každej mamičke, akú mastičku zvolí, a aká je vhodná.

stardust
7. jún 2011

Vyhodila som vlhcene utierky a zacala poctivo umyvat cistou vodou. Zapareniny zmizli.

heln
7. jún 2011

ide o to či je to len zaparenina, alebo už mykóza.....
v podstate poviem len to čo tu bolo písané.....
vymeniť plienky, odporúčam baby love, alebo alany, obe sú papierové a priedušné, ak nezaberú presedlať aspoň na čas na látkové.....
vylúčiť vlhké utierky, umývať pod vodou, alebo žinkou...... a bez mydla.....
sudokrém zaberie do pár dní pri bežnej zaparenine, pri mykóze už nie, na to odporúčam jednoznačne imazol, to by malo zabrať do pár dní....... po preliečení odporúčam nejaký čas klasickú obyčajnú rybaciu masť......

ivka707
7. jún 2011

My používame pampersky od narodenia, a nikdy sme väčšie zapareniny nemali .. iba sem tam.... ale ked sa už vyskytnú, tak sme vyskusali rozne krémy, ale najlepšie sa nám osvedčila zlty aviril krém... skusali sme aj rybaciu, ale ta to este zhoršila... tolko nasa skusenost🙂

jankako
7. jún 2011

sudocrem a umývať riťku po stolici sa nám osvedčilo.moja mala od zn.Pampers spálenu riťku.nechcite vedieť ako to vyzeralo 😢 .zmenili sme značku/huggies/ a je všetko ok..treba vyskúšať inú značku.každemu dieťatku vyhovuje na pokožku niečo iné.a pampers sú všetky voňavé a niektoré deti majú viac citlivú pokožku a zapareniny,alebo popáleniny sú nasvete..my sme s tým bojovali asi tri mes.pokial sme na to prišli že je to kvoli plienkám..

barchee
7. jún 2011

z pampersiek sa veľa detičiek vyhadzuje, je to tými všelijakými voňavými zbytočnosťami, čo obsahujú 😒 môj malý na ne nemal žiadnu reakciu, ale sympatickejšie sú mi Huggies a tie ja používame 😉 zapareniny máme teraz občas akurát z horúca, ale klasická rybacia mastička alebo bepanthen ich krásne zmizne 🙂 ale vetráme vajká často počas dňa 😀

ollski
7. jún 2011

u nas byvali zapareniny dost caste, ci leto, ci zuby...vzdy si to odniesla aj ritulka...sudokrem sme pouzivali od narodenia, ale presne ako bolo pisane, ked bolo najhorsie pomohla nivea SOS, nedam na nu dopustit 😉 presli sme na pampers premium care, tie boli u nas c.1 (predtym mal activ baby) ked skoncili problemy, vratili sme sa opat ku activ baby

natalia777
7. jún 2011

nasa mala strasne zapareniny minuly rok v lete mala 7 -8 mesiacov, nic nepomahalo ani to ze sme jej davali pampersky to moze byt z toho tepla koza inak reaguje, je jedno aka je to plienka 😉 nam pomohlo caste vetranie bez plienky v kociku ked bolo horuco, mala ju len po ritkou aby kocik nepocikala a caste umyvanie s citou vodou nie obrusky vlhcene a na koniec nam najviac zabrala detska pasta (rybacia) z lekarne ta zabrala hned prvy den pouzivania 😉 smrdela ale bola najucinnejsia zo vsetkych

jasmika
24. feb 2012

však tie pravé pampersky a tie všetky značkové plienky sú najväčšie šmejdy 😒 ..smrdia iba chémiou..My sme na zaparenú riťku dávali jeden krémik od Dr. Nony, je síce drahší ale využíva sa aj pri bolesti hrdla, kašli., na gynekologické problémy...proste hocikde sa natiera...a nám zaparenina zmizla po jednom tenulinkom natretí z večera do rána 😀

daliana
24. feb 2012

Jednoznačne krém Imazol. Dostaneš ho na predpis od detského lekára, neviem ako je to na voľný predaj. My sme odskúšali rôzne a tento je nepreháňam zázrak. 😉

katrinka8
24. feb 2012

Tie plienky vadili aj mne - malej sice z nich nic nebolo, ale ten parfum ma dorazil, netusila som, ze vonaju, ked sme ich kupovali. Ale inak sme sa snazili nepouziat vlhcene utierky, ak bola k dispozicii obycajna voda, a to sme umyvali vzdy pri vymene plienky. Vzdy sme ritku natierali - bud obycajnou rybilkou alebo sudocremom - ak sa mi zdalo, ze ma trosku cervenu (co bolo naozaj len malilinko, obvykle ked spapala nieco take mozno drazdivejsie, neviem vsak isto, tak sa mi to zdalo). Raz sa nam vsak stalo, ze mala ritku zaparenu, resp, podrazdenu, a to sme nemenili ani plienky, ani nic neobvykle sme nerobili, nejedla nic ine, ani teplom... proste nevieme doteraz cim, ale skusili sme vsetko mozne, nic nezabralo. Pomohol az Imazol - da sa kupit bez predpisu.

evelina30
24. feb 2012

My od narodenia používame pampersky a chvalabohu sme s nimi nikdy nemali žiadne starosti. Keď sa malý narodil, prvé 2 mesiace sme používali vlhké utierky (nakoniec sa nám osvedčili Nivea) ale jeho ritke sa to veľmi nepáčilo. Odvtedy vždy keď sa dá, pri prebalovaní ritku umyjeme mydlom a natrieme Bepanthenom. Stačí trošku a je fakt super!!! A je voľnopredajný. Už si treba len vybrať 🙂

maca_p
24. feb 2012

pre vsetky imazol fanynky - je to kortikoid.
je x sposobov, ako sa zaparenin zbavit. najskor odporucam na istu dobu nepouzivat vlhke servitky. dobre je tiez ritny otvor vymastovat a nie po kazdom prebaleni hned umyvat.

stvura
24. feb 2012

Ak ma tvoja dcerka zapareniny, tak neexperimentuj s plienkami....zostan pekne pri znacke ktora jej vyhovuje, pripadne prejdi na latkovky. Vela vela vetrat, umyvat cistou vodou, prec s chemikaliami...a hotovo...