Čo si pripraviť na odchod z pôrodnice?

matko111
2. aug 2018

Ahojte chcem sa opytat a poprosit o radu 🙂
Za chvilu uz cakam ze pride na svet moj syncek a nwm ze co si mam pripravit na odchod z porodnice

ukulela
2. aug 2018

ja som veci na odchod zabalila muzovi doma s instrukciou: toto mi donesies na odchod (zbytocne brat uz do pbud orodnice) ... ja som rodila v oktobri, tak som vedela, ze uz nebude hic, tak som pripravila nohavice (take teplakoidne) co som nosila aj do porodu, boli elastocke, tak som vedela, ze budu dobre. nemali klasicky tehotensky strih. potom tricko, mikinu, a kedze bolo chladnejsie, tak som mu este nakazala ze tu a tu vestu bielu mi dones (doniesol sice dve mikiny, ale OK 🙂 a teda aj topanky som mu musela kazat, lebo tie po prijme, kde maviezol, poslali domov 🙂 ... malemu jasne, ze vajicko, do vajicka ulitku - taka zavinovacka elasticka, z ktorej len hlavka trci. a na oblecenie body, dupacky, svetrik a ciapku. kryt na vajco sme nedavali, ta ulitka bola z termolatky a na tych par metrov do auta sme mali tenku deku ... teraz na august - bud daku suknu, alebo volne tenke nohavice, tricko s kratkym, prip. cez to nejaku halenku tenku, ak by sa nahodou schladilo ... a miminu - podla toho, co budes davat do vajicka, ak taku ulitku ako ja (za mal zavinute aj ruky - a tym padom v teple) tak by som v teply den rieslia len bodynko a tenku ciapku ponozky, ak bude v sedacke bez zavinovacky, tak bodynko, dupacky(poldupacky a tenky kabatik, ved ak budes mat pocit, ze je studene, tak prikryjes deckou, dolezite je. aby sa v aute neprehrialo, radsej viac tenkych vsrtiev, z ktorych uberies, ako jednu hrubu ...